Téma: Avatar

MJ199720 2011 ápr. 25. - 20:21:33
(3879/4319)
Kétségtelenül az egyik legjobb film! Legjobb viz. eff., legjobb harc, legjobb színészek. 10/10
10/10
Attila148 2011 ápr. 10. - 22:46:23 10/10
(3878/4319)
Hát én már elég sokszor megnéztem, de még mindig leköt és jó leülni elé. Nem keresek benne komoly világot megváltó mondanivalót vagy sztorit de ez a film szórakoztat.

Ha komoly elgondolkodtató filmet szeretnék nem ilyen stílust választok.
könnycseppek 2011 ápr. 02. - 18:27:31
(3877/4319)
Hááát... most, hogy adják a HBO-n újranéztem. És még mindig/már megint bírom.:-)

Újabb és újabb hozzászólásokban olvasom, hogy az adott film erre hajaz, meg arra hasonlít. És ezt még mindig nem értem (szerintem nem is fogom megérteni).
Annyira ritkán lehet igazán újdonságot mondani -nagyon sok filmben ismétlõdnek a szituk, a fordulatok, a mindenféle, de ettõl még nem lesz rossz-,
sosem lesz olyan, hogy mindenki minden filmet megnéz -ha valaki nem látta azt, amelyikhez hasonlít (ha egyáltalán...), akkor neki ez lesz az 'újdonság'-,
hogy igazából nem csak, hogy nem értem, de nem is látom értelmét az ilyen jellegû összehasonlításoknak. Oké, az még rendben, ha infóként bekerül a köztudatba, de csak emiatt leszólni az adott filmet...?...!...
Nekem néha kifejezetten tetszik, ha egy-egy momentum visszaköszön máshol, épp azért, mert érdekes lehet más környezetben, más megvilágításban... vagy csak simán tetszik és akkor jó újra látni.:-)

Persze azt hiszem, ezeket már részben leírtam...;-D
10/10
gerhajdu 2011 márc. 31. - 14:20:44 10/10
(3876/4319)
És persze a csattanós befejezés miatt. Én is tudtam, hogy fog végzõdni a film, de ettõl még az jó volt, mert mindent amit mondtak elõtte értelmet nyert. Ezért 10 pont és nem 7.
10/10
gerhajdu 2011 márc. 31. - 14:17:53 10/10 Előzmény LaciG
(3875/4319)
Én nagy elvárásokkal ültem be rá.

A poénok, egy-két karakter sablonossága, Quaritch egy sorosai, Dr. Grace kiírása a történetbõl, az otthonfa lerombolása és a csata közti hosszú rész: nem mondom, hogy ezek jók benne.
És azért adtam rá rögtön 10 pontot, mert erre számítottam, végig izgalmas volt, meg nagy hatással volt rám, ennyi. Jól van az utolsó rész elnyújtott volt, de ettõl még végigizgultam, itt lehet, hogy a zene és az akció miatt:) Ma lehet 7 pont adnék rá, de csak ha objektív akarok lenni.
1/10
LaciG 2011 márc. 30. - 19:57:00 1/10 Előzmény gerhajdu
(3874/4319)
Ezek szerint akkor lehet, hogy te nem értetted a hozzászólásaimat. Én nem bíráltam részletesen a történetvezetést (habár ez is elég sablonos). Nem tetszik a története, de nincs vele sok bajom. Az egész film utóízével van sok, az emberek hozzáállásával ehhez. És amit te leírtál, én egy kicsit azt is belemagyarázásnak érzem. Ami meg az elnyújtottságát illeti, nem a végsõ összecsapás volt hosszú.

SPOILER

Mikor megtámadják az "otthonfát"... hatalmas küzdelem, epic epic hátán... Gondolta, oké, ez volt a finálé, tök jó. Itt majd valami nagy fordulat következtében jönni fog másodperceken belül a szirupos happy end. De nem... van a filmbõl még 45 perc. Na ITT kezdtem nagyon unni a filmet. Minek kellett ezt idáig húzni?

SPOILER VÉGE

Amúgy - ahogy egy kritika írta - attól függ, hogy mennyire tetszik nekünk a film, hogy milyen elvárásokkal ülünk be elé. Ahogy írta itt valaki, nem volt elvárása, véletlenül kapcsolt oda, és imádta. De a mint valaki tényleg hisz abban, hogy itt forradalmat fog látni, az csalódni fog. Én csalódtam...
10/10
gerhajdu 2011 márc. 29. - 11:19:59 10/10 Előzmény forg
(3873/4319)
Még, ha egy az egyben az lenne:DDD Egyáltalán nincs igazad.
10/10
gerhajdu 2011 márc. 29. - 11:04:13 10/10 Előzmény LaciG
(3872/4319)
Bocs, de a hozzászólásaidat olvasva, tényleg nem értetted a filmet.

Az egy dolog, hogy a vége el volt nyújtva, ez nem mondom, hogy jó így. Gondolom azért tartod unalmasnak meg minden.

Az egész filmben a lényeg, hogy a jó szereplõk bizonyítani akarják, hogy a Na'vik gyengébbek, erkölcsileg jobbak, igazságtalanul bánnak velük (egyébként tényleg jobbak, mert meg akarták menteni a tudósnõt és abba, lehet belehaltak volna). Neked ez nem tetszik. Jól van, DE

SPOILER
..amit nem értesz, hogy a csattanó a végén (minden állat elõjön) NEM azt bizonyítja, amit már tudtunk (hogy erkölcsileg jobbak, több joguk van élni) hanem hogy ERÕSEBBEK a vállalatnál. Ezért olyan nagy pillanat ez, mint a StarWars-ban mikor sikerül Luke-nak.
/SPOILER


Ez hasonló, mint Cameron Terminátor filmjeiben: a nem-evilági karakterek egyszerû tulajdonságokat kapnak (elhiteti veled, h a T100-as/ a T1000-es elpusztíthatatlan) de a végén ez megváltozik.
10/10
gerhajdu 2011 márc. 29. - 10:52:09 10/10 Előzmény LaciG
(3871/4319)
Lehet, hogy azért nyûgözött le minket (részben) mert nem teljesen egységes, de annyi mindenrõl szól egyszerre.
1/10
LaciG 2011 márc. 27. - 23:21:03 1/10
(3870/4319)
Azzal ne érvelj, hogy játsszak egy játékkal, és attól jobb lesz a film! Az már rossz, ha a filmet önmagában nem lehet élvezni. Ahogy a hozzászólásaidból kivettem, te is csak abból az egy okból "isteníted", hogy emlékeztet egy játékra.
Amúgy meg, én elmondtam már errõl a véleményemet, párszor már meg is ismételtem ezt. Szerintem elég jól kifejtettem, hogy miért nem tetszik nekem ez a film. Én nem divatból szólom le ezt a filmet. Mondjuk ösztönösen van bennem egy kényszer, hogy árral szemben haladjak, de ez leginkább csak arra jó, hogy kritikusabban nézem a felkapott filmeket.
jay89 2011 márc. 27. - 19:47:51
(3869/4319)
Jó film jó film, de mire jó? Cameronnak volt már sokkal jobb filmje, ez éppenséggel unalmas, hosszadalmas, és érdektelen, csak Ripley-t volt jó látni:) A második részre ösze kell kapniuk magukat a készítõknek, mert hiába anyagi és kritikai siker, számomra nem okozott semmiféle katarzist:D:D És nem Bennem van a hiba:)
Cordelia 2011 márc. 27. - 19:27:37
(3868/4319)
Annyira jó érzések jártak át amikor néztem az Avatárt, hogy elfelejtettem minden bánatomat egy éjszakára és amikor reggel felébredtem teljesen más volt a világ.

Még egyszer meg fogom nézni. Amint megtehetem, moziban is megnézem. Nem tudom hogy csinálták, kiket alkalmaztak, hogy ilyen különös hangulata legyen, de az utóbbi idõk egyik legkiválóbb filmje. Olyan, mint egy boldogságpirula.
10/10
gerhajdu 2011 márc. 27. - 16:37:11 10/10 Előzmény LaciG
(3867/4319)
Most az egy dolog, hogy sokan, miért istenítik. Lehet, hogy azokat tényleg csak a látvány nyûgözte le vagy, hogy van valami mondanivalója.
Az nekem biztos nem elég, hogy egy filmnek mondanivalója van. ÉN istenítem ezt a filmet, de különleges okokból( mert játszottam a Warcraft 3-mal, ahogy már leírtam az elõbb :) ).
És ha szerinted ez a film tényleg 1 csillagot érdemel, akkor csak azt tudom ajánlani, hogy játszd végig legalább a játék utolsó két kampányát, mert másképpen nem tudlak meggyõzni:). Mert az Avatar JÓ film és a története is jó, bármennyire is divat leszólni a történetét.

Vagy részletezem a történetet, ha nincs kedved végigjátszani:D
10/10
gerhajdu 2011 márc. 27. - 16:27:15 10/10
(3866/4319)
Akik a film ellentáborához tartoznak (nem egyszerûen nem tetszett nekik), azok biztos átsiklottak volna a kommentemen, mert leírtam, hogy "jó története van". Nem tudom, hogy lehet kifejezetten megvetni vagy utálni ezt a filmet:(
10/10
gerhajdu 2011 márc. 27. - 16:23:53 10/10 Előzmény SzFeri82
(3865/4319)
Nem bánt téged senki, ha nem tetszett vagy nem nyûgözött le.

De engem különleges okokból nyûgözött le: a CGI csak 15 percig tudott elkápráztatni, utána a történet azért tetszett, mert a Warcraft 3 nevû fantasy stratégia történetére emlékeztetett, fõleg az éjszakai elfek történetére, akik a kedvenceim. Fõleg ezért is néztem meg, de azért találom jobbnak, mert tökéletesíti ezt a természetimádó népet. Itt már nem volt az a kettõség, hogy fegyvernek is használják a természetet.
A fák mellé temetést is ügyesen vették át az õsi természeti népektõl.
SzFeri82 2011 márc. 26. - 10:49:55
(3864/4319)
Bealudtam annak idején a moziban, annyira kiszámítható és fárasztó volt. Nekem nem tetszett.
Cordelia 2011 márc. 24. - 08:53:50
(3863/4319)
Véletlenül kapcsoltam oda. A sci-fi és az animáció nem érdekel. A technikai bravúr végképp nem. De a film lenyûgözött. Mindenestül. Egyszerûen csodálatos a látvány, a kivitelezés. Moziban biztos különleges élmény. Az a gyönyörû erdõ éjszaka, a fényekkel...
10/10
Semprini 2011 márc. 22. - 22:41:38 10/10
(3862/4319)
"a film megbukott, ezért nem tudom jobbra értékelni."
Hogy érted azt, hogy megbukott? Minden idõk legnagyobb bevételét produkálta a film és erõsen valószínûtlen hogy a közeljövõben bármi is a nyomába érhetne... (Nota Bene: a korábbi rekordot is az Avatar rendezõje, Cameron tartotta a Titanic-kal): Szóval ha ez megbukott akkor kérdem én: NÁLAD mi az ami sikernek számít? :-P
1/10
LaciG 2011 márc. 22. - 18:43:27 1/10
(3861/4319)
Biztos nem véletlen... én tudom, hogy sokan tényleg szeretik ezt a filmet. Elhiszem, hogy az IMAX 3D-n kívül is van neki mélysége. De én ezt nem látom. Valahogy én nem tudom szeretni. Nem tudom úgy nézni.
1/10
LaciG 2011 márc. 22. - 18:38:17 1/10 Előzmény nina.elfin
(3860/4319)
Ha azt írtam, hogy csak a látványra mentek rá, akkor rosszul fogalmaztam meg. Nem csak erre mentek rá. Viszont nem is arra, hogy bemutassák, milyen lenne ott élni, és hogy a bennszülöttek így jók, a modern emberek úgy rosszak. Arra mentek rá, hogy a nézõ úgy érezze, hogy tényleg ez volt a cél! És ez az, ami nem tetszik. A tényleges célja a filmnek nem az, amit mutat. És ebben a filmben nincs valódi mögöttes tartalom, vagy valódi tanulság. Bele lehet képzelni ilyet, de nincs benne. És azt komolyan gondolom, hogy ERRE mentek rá. Nem csak a látványra. Az egész mûanyag (nem a látvány mûanyag, hanem a film íze). De akkor még egyszer hangsúlyozom: Ez még nem lenne baj, sok más ilyen film van, amibõl hiányzik a lélek, és ilyen céljai vannak... DE más ilyen filmeket nem istenítenek az emberek. Az ILYEN filmek általában az "egyszer-nézõs" kategóriába tartoznak (mondjuk az Avatar ebbõl a szempontból kivétel, mivel azért a látvány miatt érdemes legalább még egyszer megnézni). És az Avatarnak is ott lenne a helye... És véleményem szerint, ha nem ÍGY nézne ki a film, ez lenne másoknak is a véleménye, és nem beszélnének itt a "mögöttes tartalomról", meg az "együtt élünk a természettel" dologról, meg "az egész szépségérõl" meg "a felejthetetlen történetrõl", meg "a fantasztikus karakterekrõl", stb...