Téma: Az acélember

10/10
lugrita 2013 jún. 20. - 19:09:44 10/10
(428/948)
Köszönöm. Én inkább eredeti hanggal nézném meg, ezért érdeklõdtem. Te amúgy megnézed még egyszer?
8/10
Andrew8 2013 jún. 20. - 19:05:43 8/10
(427/948)
Az acélember:

Acélos lett e a film ez itt a kérdés? Hát nekem idén a jó filmek között a helye. Idén ugyanis sok csalódás ért eddig és kevés pozitív meglepõdés. A film három részre szabdalható. Egy erõsen scifis kezdés, majd egy drámaibb, lassabb 1 órás folytatás majd egy 45 perces zúzás, melyet még a Bosszúállók is megirigyelhet. A scifis részen erõs Prometheus hatást éreztem. S mivel nekem az is bejött itt is bejöttek ezek a fura elemek. Az eredeti filmhez képest, sokkal hosszabb és nagyobb teret kaptak a Kripton bolygón történtek. S Brandohoz képest, Crowe is sokkal többet szerepelt. Ennél a scifis 15-20 perces nyitásnál már érzõdik azért hogy, ha nem is újították meg a szuperhõs filmeket, a Superman mítoszt és az eddig megszokott képi világát a régi filmekhez képest már nagyon is.
Supermanrõl is lekerült a külsõ alsónadrág hála égnek, és a film végéig még a Daily Planetes dolgok se kerültek elõ. Ebben is mertek újítani. Szóval nekem fura ez a nem újítunk dolog. A drámaibb, lassúbb visszaemlékezõs rész pedig azért elég érzelmes volt olykor, tehát részben legalább hozta a 1978-as film ilyenféle hangulatú részeit. Spoilereket nem mondanék itt, de majd videóban lehet, egy képregény szakértõvel, aki képregényes blogger is. Ugyanis van két dolog ami bosszantott a forgatókönyv okán. Goyer foglalkozhatott volna többet is vele. Az egyik ebben a drámai részben van, ahol ugyan Supermanen látszik, hogy miért nem segít valakinek, de hogy a másik egyén miért csinálja azt amit, érthetetlen. A másik hülyeség tényleg a Zodos börtönös rész a film elején, bár a régi részben is azt hiszem majdnem így volt megoldva nem? Tehát a képregényekbõl fakadna talán mint hiba, azaz egy fekete lyuk? :) Hogy stílszerû legyek. Ezen kívül Lois karaktere alig kap teret, de nem alacsonyítják legalább le a hasztalan nõi szuperhõsös filmes karakterek szintjére ahhoz Amy Adams túl jó színésznõ. Ugyanígy Perry White azaz Lawrence Fisburne. Néztem a végén az órámat, s kb. 133 perces lett a film stáblista nélkül,és ez kevés volt vicces módon arra,h ogy minden karakterrel tudjanak rendesen foglalkozni. A flashbackek jó része nemcsak látványos volt, hanem érzelmes is, bár néha sajnáltam, hogy mindig be-bevágtak csak egyet és nem a Batnm kezdõdik-es vonalat követték, azaz szépen sorban elmesélve a fõhõs fiatal éveit. Egyébként itt a gond a kritikusoknál szerintem, hogy azt várták hogy még a Batman kezdõdiket is megújítja, s ez lesz a 2. Batman kezdõdik úgymond újításban a képregény filmek felé. Én annak is örültem, hogy nem lett Transformers, Pókember, vagy Zöld Lámpás és, elõzõ Wolverine film szint, s inkább választották a másolós formát, de legalább a komolyabb vonalról a Batman kezdõdik-et alapul véve. A szotir meg ismert a régi Superman filemk 1-2. részébõl is alig van újítás magában a sztori vonalában, ez ismert a képregénybõl is gondolom. Tehát ez meg a film remake mivoltában lelhetõ fel, hisz a Batman kezõdidk pl reboot volt, s nem remake, hisz azelõtt nem ismertük meg a Batman kezdeti éveit, hogy elõtte mi volt vele stb. (kivétel a gyilkosságot).
A látvány fenomenális volt, de hisz jó részét a WETA Digital csinálta így nem csoda meg hát 225 milliós költség se kis miska :D. Ami nagyon tetszett még a filmben, hogy szinte mindenki nagyon jól hozta a szerepét, legyen az jobban vagy gyengébben megírva. Tehát nem éreztem színészi játékban kilógást negatívan. Faora (akit Féorának ejtettek sajnos a magyar verzióban,) is nagyon karakteres volt, bár hasonlított a régi részek Faorájára is. Crowe és Costner nagyon nagy ötlet volt az apa szerepekhez! Ha nem õk lettek volna kiválasztva ezekre a szerepekre, kisebb lett volna az érzelem az érzelmes jelenetekben, amitõl nem mûködtek volna rendesen.
Hans Zimmer zenéje nagyon jól illik a filmhez nagyon jól építették fel hozzá, egy idõ után lehet is tudni, hogy melyik taktus mikor fog jönni, variálva, szinte várja az ember. Igazi zenei építészeti remek. :D S a fõ téma meg a végén a harcos részeknél az a dübörgés még most is a fülemben van nekem is. ! :D
Amúgy úgy érzem a film végé látva, hogy Lois Lane és White is több teret kap majd a következõ részben értelemszerûen remélhetõleg. A másik jó dolog, ami a régi részekhez képest újítás volt még, a fõhõs félelme az erejétõl, a régi részekben ha jól emlékszem elõbb és kevésbé tétovázva láthatták más emberek is mire képes. S nem próbálta ennyire rejteni, vagy ha igen felemás sikerrel a nézõ felé legalábbis. :D (szemüveg, tettezés, totojázás stb) Itt érzi a nézõ hogy megtenné legszívesebben, de mégse lehet vagy épp tudja, hogy miért nem teheti.

S az utolsó újítás a régi Superman 1-2 -höz képest Michael Shannon azaz az itteni Zod tábornok karaktere. Nem csak a bosszú fûti (kivéve a film utolsó 10-15 perces akciójelenetében érthetõ módon egyébként), hanem tényleges valós oka, van s mindemellett egy khm késztetõ erõ is van benne, hogy mi az, az spoiler. (annyit elárulok igazak bizonyos pletykák, de ne nézzetek utána akkor :D ) Egyébként ez is egy újítás, az a bizonyos pletyka a régi részekhez képest ami be is teljesült. Meg hát mégis egy katonai vezetõ egy kihalófélben lévõ népnél, tehát úgy is kell itt nézni karakterét s nem úgy mint bosszúéhes pusztító. (Mint a régi Superman 2. részében, bár Terence Stamp is tetszett nekem régebben)
A fényképezése a filmnek nagyon szép lett, fõleg a lassabb jeleneteknél vagy amikor Superman repül egy jót s alatta az a zene Zimmer ú! Köszönet érte.
Az akciójelenetek számomra nem tobzódtak a filmben, viszont egy gond volt velük, hogy tényleg néhol túl kapkodó volt a kamera, s részben emiatt is látszódott, hogy CGI karakterek püfölik egymást s sokszor pedig alig lehetet látni 1-1 ütést csak kiszámítani lehetett kb mi hol hogy, de azért nincs Tranformers féle káosz szint, mint néhányan írták. Pedig egészében véve, szuper a kinézete a filmnek mind mûvészeti részleg mind a CGI szempontjából.
A gondja a filmnek, hogy ez a remake történet apróbb újításokkal, már ismert volt picit, s ez volt a Sötét Lovag Felemelkedésnél is, de ott a képregény rajongóknak volt inkább ismert, itt már a filmnézõknek is a régi filmek miatt. Emellett a forgatókönyvben van 2 fekete lyuk ahogy a filmben is kétszer. :D Egyes mellékkarakterek meg kevés teret kaptak, de ezt már írtam is. S egy két szöveg nagyon kimondós/odamondós elnyújtott lett a nézõ felé, hogy még a 8 évesek is megértsék.
Egyébként a film szinte végig pörög, a lassabb jeleneteknél is néha mindig közbe jön valami. Ezena filmen nem nagyon lehet aludni szerintem így. :)
A film végén Superman pedig olyat tesz, amit Superman filmben így ily módon még nem láthattunk. Ez is újítás bár úgy tudom a képregényekben egy idõ után hasonló dolog már volt. Érthetõ a tette egyébként. Nolan állítólag elõször nem így akarta, de Goyer és Snyder meggyõzték végül.
Vasembert 2-3-at nálam alázta, de ne várjon senki egy új Batman kezdõdiket, de a traielekbõl szerintem nem is ez volt a cél, kivétel az elsõ teaser tûnt egy Mallick filmnek csak. :D
Várom a folytatást s remélem ott még javítanak a történeten, a forgatókönyvön, a párbeszédeken, és a mellékszereplõk is nagyobb teret kapnak, s egy picit több humor is jöhet, itt csak 2 darab volt kb. értékelhetõ, s amúgy se volt sok a filmben belõle.
Azzal nem értek egyet egyébként, hogy 'valakinek' korábban mutatták a halálát hisz tudhatta a filmnézõ is a régi filmekbõl, képregényekbõl, s egyébként utána még jobban emlékezett a nézõ a karakterre pozitívan amikor vissza-visszatért szerintem így hogy látta hogy már meghalt, hisz hiányzott kedves karaktere.
Nolan firkanthatná a forgatókönyvet is talán a 2. részhez, amit már szinte be is jelentettek. Csak ne legyen nagyon kiszámítható azért. Snyder maradhat, mert rendezésileg egyben van a film szerintem, csak a vágás volt néha fura a visszaemlékezéseknél.
Idén a Star Trek 2 -vel együtt a két legjobb scifi ha lehet így mondanom, hisz itt is elég sok scifi elem van.

82%


Videó is lesz vasárnap vagy hétfõn, egy képregényszakértõvel és képregényfilmes bloggerrel fogunk részletesen mesélni a filmrõl. (+ a régi részekrõl röviden) Ezért késik a videó (hisz mára vagy péntekre akartam) mert õ sajnos ma és honlap nem ért rá. Majd belinkelem ha kész jövõ hét elején.
8/10
Brosnan 2013 jún. 20. - 18:54:25 8/10
(426/948)
Man of Steel

Kicsit felemás érzéseim vannak a filmrõl,elõször is egyáltalán nem értek egyet a lehúzó kritikusokkal,hiszen amiket felhoztak negatívumokkal, azok inkább csak szõrszálhasogatások,mint tényleg problémák.Látványos,akciódús,drámai,teljesen hû Nolan nevéhez.Az egy kicsit zavart,hogy néhol a Cgi-on dolgozhattak volna még,fõleg amikor repült,ott csak elmosódásokat lehetett látni.A másik gondom meg az volt,hogy a végén a nagy harc egy kicsit unalmas lett,de igazából szerintem ez várható volt,mivel papíron halhatatlanok akarják megölni egymást.A zene fenomenális,Cavil jó színész,bár azért beszélhetett volna egy kicsit többet is.A 3D tényleg eléggé semmilyen volt.Nálam 8,5/10 ,valahogy én éreztem azt az érzést,amit a Dark Knight elsõ nézésekor.
Tebby21 2013 jún. 20. - 18:40:31
(425/948)
A film értékelése: 8,1 pont annyi mint IMDb-n :D
vinike88 2013 jún. 20. - 18:39:45
(424/948)
Láttam a filmet!Szerintem kihozták belõle a maximumot!!Nekem nagyon tetszett!!
10/10
Phoenixy 2013 jún. 20. - 18:26:18 10/10
(423/948)
Mostmár én is 10/10-t adtam, ugyan csak holnap nézem meg, de egyértelmû, hogy tetszeni fog. :-)
Idén igazából azt hiszem 3 film van, amiknek kb. 1 milliard $-os bevételt jósoltak.
Vasember 3, Acélember és Éhezõk Viadala Futótûz.
A vasember 3 számomra nagy csalódás a széthullo mûanyag páncélok miatt.
Az acélember márcsak nem lesz rossz.:-)
Holnap majd leírom a véleményem.

Egyébként hétfõn és kedden az USA-ba több volt az Acélember bevétele, mint a vasember 3 elsõ hétfõjén és keddjén.
10/10
Sonic8 2013 jún. 20. - 17:13:44 10/10
(422/948)
Most látom hogy középfokod van. Egyértelmûen érteni fogod :D Én is középfúval mentem ki anno tanulni és mindenkivel elkommunikáltam kivéve az indiaiakkal. Azok angolját soha de soha a büdös életben nem fogom érteni :D
10/10
Sonic8 2013 jún. 20. - 17:08:21 10/10
(421/948)
Alig vannak a filmben komoly párbeszédek és amik vannak azok már elhangzottak a trailerekben szóval értheted.
A többi amit esetleg nem érthetnél pl Laurence beszéde mert kicsit ahcentusos akkor annak sincs nagy jelentõsége mert nem mond életbevágó dolgokat. Szerintem nincs akadálya hogy megnézd angolul ;) És kitûnõ gyakorlásnak!!! :D
5/10
tarantinofan 2013 jún. 20. - 17:08:20 5/10
(420/948)
Csúnya, rossz kisfiú vagyok, tudom :D
10/10
Sonic8 2013 jún. 20. - 17:06:30 10/10
(419/948)
Nem,de valljuk be volt okom nekem is mire haragudnom aminek az a következménye lett.
10/10
offtopic
Sonic8 2013 jún. 20. - 17:04:17 10/10
(418/948)
Ha lenne intelligenciád amire görcsölhetnék, akkor se csinálnám de mivel sajnos nincs.... Nem kell folytatnom Sajnálom... ;)
Egoizmusom van és van is mire ez az én dolgom.

Én tényleg nem szívesen folytatnám ezt tovább mert mondom hogy érdektelen és idõpocsékolás.Most tényleg nincs értelme tovább húzogatnod a véres madzagot a segged mögött de tényleg.

Szóval ahoy és további szép napot!
10/10
lugrita 2013 jún. 20. - 17:02:39 10/10
(417/948)
Köszi!
Gondolom angolul nagy élmény lehetett. Neked jól megy az angol, ha jól sejtem. Szerinted mindent meg lehet érteni. Nekem középfokúm van, de folyton angolul nézem a filmeket angol felirattal. Van esélyem a hibátlan szórakozásra?
5/10
tarantinofan 2013 jún. 20. - 17:01:20 5/10
(416/948)
Mondjuk a Tarantinos kioktatásodra megharagudtam. Remélem, hogy azt te sem gondoltad komolyan.
5/10
offtopic
tarantinofan 2013 jún. 20. - 16:58:59 5/10
(415/948)
Egy deka problémám sincs azokkal, akik nem bosszantanak fel ostobaságokkal. Nyilván te sem lennél szálka a hátsómban, ha nem lenne bosszantó és egyben irritáló a viselkedésed. Ennél hosszabban meg biztos, hogy nem fogom megmondani a frankót, egyrészt mert az érdemi dolgok számodra pufferelhetetlenek, vagy talán feldolgozhatóak lennének, ha túl látnál a saját egódon. A többi görcsölésedet az én hatalmas intelligenciámmal meg bocsánat, de nem tudom hova tenni. A nyílt f*rokméregetés amúgy sem az én mûfajom.
10/10
Sonic8 2013 jún. 20. - 16:56:32 10/10
(414/948)
Olvasgattam igen. Még beraktál nemrég egy szintén SG kritikát az is maximálisan pozitív volt és egyet is értek most így vele.

Nem értem mi lett a kritikusoknak a baja filmmel. Lehet hogy egy Dark Knightot akartak de azt mondjuk tényleg nem kaptunk de én nem is vártam. Túl sokat vártak biztos ettõl a filmtõl és a Christopher Nolan névtõl.
10/10
Front3r 2013 jún. 20. - 16:52:45 10/10
(413/948)
Nem merem a spoileres kritikádat elolvasni, mert nem néztem még meg a filmet.
Alig várom a holnap estét!! :)

Itt is full pozitív vélemények vannak:
http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1342934350
10/10
Sonic8 2013 jún. 20. - 16:50:59 10/10
(412/948)
Nem,nem IMAX-ban ahhoz elkéne ballagnom az Arénáig ami most innen a II. kerülettõl elég messze van.
Sima 3D-ben néztem OV-ben a Momban. ;)
Nem hinném hogy az a IMAX rátudna adni plusz látványt mert az alapjában véve tökéletes lett. :D
10/10
offtopic
Sonic8 2013 jún. 20. - 16:49:11 10/10
(411/948)
Jézusom mekkora egy gerinctelen görény vagy te most látom. Minek kell itt elcseszni egy napomat?? Menj haza anyucidhoz és õt csesztesd és ne az én idõmet pazarold el saját magadra te szerencsétlen.
Annyira elegem van már belõled.
Kit érdekel hogy te mit gondolsz rólam? Most mindenkit nyilván irritálni fog hogy itt van egy komplett veszekedésünk ami csak is miattad tudható be. Sokkal inkább rendes véleményeket nézegetnének nem pedig azt hogy neked mi a problémád velem.Ott a privát üzenet irogassál csak éppen nem fogok elolvasni annyira jelentéktelen vagy a szememben és nyilván más emberekében is az életben nyilván azért éled ki a "dühödet" konkrétan egy képernyõ elõtt és mutatod magad egy badass gyereknek és most te aztán itt a filozofálásaiddal kiokítasz engem mennyire vagyok hiteltelen.
Hát az anyádat azt.
Olyan szinten felháborító milyen emberek élnek ebben az országban hogy az nem igaz.
Kint tanulok Angilában Londonban és eddig a munkáim alatt mindenki segítõkész rendes ember még a sarki csöves is rendes és nem szól be ha esetleg nem adakozol basszus.
Itt meg mi van? Egy FILMES szórakoztató portálon van egykét ember aki kiéli a szerencsétlen életét számára meghatározó beszólással és akkor majd utána kurva jól érzi magát.
Minek ez ide?
Tarantinofannak nevezded magad de az értelmiségi szintedbõl maximum a vér miatt nézhetet és ebbõl is az jön le hogy nem érted a rendezõ stílusát ami pont nem a vér hanem van éppen mondanivalója.
Most majd írhatsz vissza milyen baszott nagy IQ-d van. Jaja biztos ha itt neten szólogatsz be embereknek.
Ezt hívják röviden SZÁNALOMNAK öcsém.
Na én köszöntem.
További jó szórakozást és elnézést a többi a forumozótól hogy bepiszkítottam a topicot eme emberke miatt de ezt õ kezdte õ csesztetett õ rajta vezessétek le.
Még egyszer elnézést.
Adios.
10/10
lugrita 2013 jún. 20. - 16:44:33 10/10
(410/948)
Bocsánat! *kiváncsi*
10/10
lugrita 2013 jún. 20. - 16:43:59 10/10
(409/948)
Ne foglalkozz azzal az okostojással! :)
Én arra lennék kivéncsi, hogy IMAX-ben láttad?