Téma: Az acélember

10/10
Phoenixy 2013 júl. 07. - 07:59:34 10/10
(648/948)
Egyébként ha megnézed akkor a többi filmre (Gru 2, Szörny Egyetem, Z világháború) se mennek sokan, legalábbis Arena Plazat néztem és egyik filmre se foglaltak túl sokat.

Kovács kolléga: Csütörtökön és pénteken valami nem volt jó, nem lehetett kommentelni, meg a pontszámot se láttam, bár érdekes mert voltak filmek ahol kommenteltek.
10/10
Front3r 2013 júl. 06. - 22:28:31 10/10
(647/948)
Továbbra is az a véleményem, hogy Magyarországon Superman nem menõ. :(
Megbámulják az emberek a plakátokat, hogy jéé Superman, de ennyi.
Mozik már az ürességtõl konganak, szerintem nemsokára leveszik a mûsorról. :(
7/10
King Diamond 2013 júl. 06. - 22:00:27 7/10
(646/948)
Elõre leszögezem, hogy nem vagyok egy nagy Superman rajongó, egyetlen filmet sem láttam még tõle, és a két sorozatból is csak a Lois és Clarkból láttam valamennyi részt eddig. Viszont ezt az új részt a moziban néztük meg, legfõképp a 3D miatt, illetve, mert látványosnak ígérkezett. Az is volt, viszont a 3D csak pénzkidobás. Mivel nem láttam a korábbi részeket, így a történetet sem ismerem, de akivel néztem, õ Superman rajongónak mondható, és azt mondta, hogy a második rész rebootja kifejezés illik talán erre rá. Mivel ott volt Zod tábornok az ellenfele Supermannek. A történet egyébként nem volt rossz, viszont én egy kicsit hosszúnak éreztem a filmet. A szereplõk is jók voltak, nekem legjobban a Zod tábornokot alakító Michael Shannon tetszett, jó volt õt látni ebben a szerepben. Az ismertebb neveket is jó volt persze látni, a fõszereplõt alakító srácnak sok filmjét még nem láttam, de õ is elment. A látvány és a zenék nekem tetszettek, de valamiért most sem váltam Superman rajongóvá. Valahogy jobban tetszett pl. a Bosszúállók, vagy a Pókember.
Ettõl függetlenül remélhetõleg lesz folytatása még a filmnek, mert valószínûleg azt is moziban fogjuk majd megnézni, 3D-ben (vagy 4D-ben).
7/10
Kovács kolléga 2013 júl. 06. - 19:57:53
(645/948)
Mi ez a napok óta tartó érdektelenség? Ennek filmcsodának már 22 ezer hozzászólásnál kellene tartania...
9/10
zsotya010 2013 júl. 03. - 08:33:28 9/10
(644/948)
Lehet, hogy igazad van:)!
Daniel9029 2013 júl. 03. - 06:21:05 Előzmény zsotya010
(643/948)
Ezt mondta, de az nem jelenti, hogy minimum 100 évet kellett élnie. Clark csak a Földön öregszik lassabban a nap miatt, amúgy a kryptoniak valószínûleg a saját bolygójukon ugyanúgy öregedtek, mint más a Földön. Azt hogy tudja, hogy századok óta nem született természetes úton gyermek...tudós, jó hogy tudja. A Földet is õ találta Clark-nak. Te is tisztában vagy a történelemmel, mégsem éltél mondjuk Buda ostrománál vagy a honfoglalásnál :D
HungryNerds 2013 júl. 02. - 21:40:06
(642/948)
Sziasztok, íme rövid kritikánk a filmrõl :)
http://www.youtube.com/watch?v=jonSjGCAx20
10/10
Sonic8 2013 júl. 02. - 17:07:46 10/10
(641/948)
Képzeld csak el szõke hajjal és szakállal...
Simán elmenne Aquamannak :D
9/10
Zoli9898 2013 júl. 02. - 14:25:23 9/10 Előzmény tarantinofan
(640/948)
Nem azt mondtam, hogy magát a jelenséget nem értm, hanem hogy nem értek eggyet velük. De azt sem mondtam, hogy ez nem jó, sõt helyes, az a jó ha megosztó, mert lehet róla vitatkozni (különen nem létezne z a weblap sem :D ) csak én nem tudom mgérteni az ellenoldal logikáját, de azért a testem beveszi. :D
Daniel9029 2013 júl. 02. - 12:22:42
(639/948)
Mondjuk Gerard Butler érdekes választás lenne. Jó színész, kimondottan kedvelem, fõleg a Géppisztolyos prédikátorban nyújtott alakítását. De Aquaman-nek nem tudom elképzelni :D
A GL filmmel nem tudom mi bajotok, nekem bejött.
Daniel9029 2013 júl. 02. - 12:17:08 Előzmény Sonic8
(638/948)
Mark Strong jó választás lenne, de szóba került Michael Rosenbaum neve is, aki ugye a Smallville-sorozatban alakította Lex karakterét. Elmondta, hogy valóban megkeresték, de õ úgy gondolja, hogy a Smallville végével letette a karaktert, és nem venné fel még egyszer. De azt azért tudjuk, hogy van az a pénz amiért.... (@twitter) Majd meglátjuk
10/10
Sonic8 2013 júl. 02. - 11:48:30 10/10
(637/948)
Ebben van valami igen...

Hát a boxoffice-t illetõen 520 milliónál jár. Tuti meg lesz az a 650 kb de akkor is jó lett volna kb 800.
Mindjárt megnézem hogy Kínában meg ilyen helyeken bemutatták-e. Mert a hobbitra is az húzott rá anno kb 150 milliót.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 02. - 11:19:19 9/10 Előzmény tarantinofan
(636/948)
annyira megosztó, hogy lehet el sem készítik a második részt...pedig egy Lex Luthor-ost megnéznék még, hátha
na meg a bevétel se annyi lesz amennyit akartak, bukta egy kicsit de fõleg azért mert nagyon megosztja az embereket, és nem is csodálkozom rajta
10/10
Sonic8 2013 júl. 02. - 10:50:52 10/10 Előzmény Brosnan
(635/948)
Hát most olvastam nemrég egy nagyon híres filmmagazin twitter oldalán, hogy az elején mikor Clark ugye az olajfúrótoronyból beleesik az óceánba láttunk vagy 2 bálnát meg delfineket. Hogy állítólag azokat maga Aquaman küldhette oda.
És ha belegondolsz nem is olyan nagy hülyeség.
Egyébként az ilyen Luthor felirat a tartálykocsin meg Wayne logo a mûholdon valóban csak érdekesség.

Ha már Luthor szóba jött meg Aquaman itt van pár friss hír!

Lex Luthor szerepére Snyder és a Warner is Mark Strong-ot szeretné leszerzõdtetni. (Sherlock Holmes 1-ben a gonosz)

Valamint! Most jön az érdekesség! A stúdió merõen tárgyalgat Gerard Butlerrel Aquaman szerepérõl!
Flash címére Bradley Coopert szeretnék merõen vagy Ryan Gosling-ot.
Green Lantern maradna Ryan Reynolds de az elõzõ Martin Campbell filmet figyelmen kívül kell hagyni, valamint
Wonder Woman-t Gina Carano játszaná talán. o.O

Hát. Mindenesetre biztos érdekes lenne:
5/10
tarantinofan 2013 júl. 01. - 21:40:24 5/10
(634/948)
De mégis mit nem lehet érteni azon, hogy valakinek nem tetszik? Nem vagytok képesek feldolgozni a negatív véleményeket, kiveti a testetek, vagy mi? Képzeljétek, hogy nem ez az elsõ film a történelemben, ami megosztja a nézõket. Valakinek ezért tetszik, valakinek meg pont ezért nem. Szerintem ez természetesebb annál, minthogy itt ezen feszüljetek.
9/10
Zoli9898 2013 júl. 01. - 18:54:52 9/10
(633/948)
Veled teljesen eggyetértek, csak a fanyalgók (itt nem rád gondolok) kedvéért rácáfolnék elõzõ írásod egyik mondatára, melyszerint: ,,Szerintem csak azoknak kellett volna emgnézni, akik szeretik is Supermant.."

Erre a saját példámmal cáfolnék rá. Én nem vagyok nagy képregényrajongó. Vasembert, Bosszúállókat és annak elõzményfilmjeit megtekintettem, de nem voltam oda értük. Tetszettek jók voltak, de nem okoztak akkor múlandó élményt. Ellenebn a Sötét Lovag Trilógia, mely a 3 kedvenc filmem (csökkenõ sorrendben). De ezen kívül csak agykikapcsolásra használtam a Szuprhõsöket.
Ami pedig a pláne: Supermanen egyenesen röhögtem. Sohasem éreztem elég potenciált, elég meggyõzõ erõt vagy eszmei hátteret a karakterében. Az eddigi filmjei sem nyûgöztek le, bár tény hogy az elsõk azért elmentek.

Smallvile-t meg sajnos bárki bárhogy isteníti, egyszerûen nem tuodk elrugaszkodni attól, hogy ami sorozat, azt nem nézem, tisztelet egy két kivételnek (24, Tûzvonalban), illetve hogy Supehõst adaptálni sorozatba (Elõbbi, Zöld íjász) nálam bukásra ítéltetett.

Nah de vissza! Tehát énnálam még a Szellemlovas is különbebb helyen állt mint Superman. Egészen az Acélemberig.

Snyder és Nolan megszerettették velem az Acélembert (nem Supermant :D). Az életszeûség és a mondanivaló, amelyet belevittek, nálam elérte a hatását. Az Acélember BAtman után a második kedvenc szuperhõskarakterem. Ezt azért el kell ismernie mindenkinek. Nem hazugság, nem ámítás, nincs tele 100 Eurósokkal a zsebem, nem voltam ingyenvetítésen, nem leszek statiszta Nolan következõ flmjében stb.... Ezta film érte el nálam és semmi más. Ezért becsülöm igazán és ebbõl látszik, hogy nem csak a nyersanyag a lényeg.

Amit még leírnék, az az, hogy mielõtt itt valaki azt írja, hogy a CGI zsebre tett, annak elmondanám, hogy én azokat éreztem a film leggyengébb jeleneteinek (de jók voltak, csak az összes többi jelenet jobb volt). (Az azokattal a harcokra gondolok)

És még annyit, hogy nem értem a fanyalgást. Sokan aztkritizálják, hogy egy képregényfilm ne a mondanivlóval, hanem a harccal kápráztasson el. Nekik azt üzenném, hogy ez így téves. Ugyanis tudtommal a képregényeknek 2 eredeti célja volt: szórakoztatás és morális útmutatás (fõleg a fiataloknak). Sajnos mára "hálivúd" 90% ban kivágta a tanulságot, mondván " meghalnak benne 1000-en, robbantanak, autós üldözés CGI orgia, mit kell ide tanulság". Szomorú, de szerencsére vannak ellenpéldák. Mint az Acélember. 9/10

zsotya010-nek: Bocsáss meg, hogy neked szánt válaszként írom, csak a te egyik mondatod megcáfolásával szerettem volna bizonyítani az állításod. Remélem nincs harag.
9/10
zsotya010 2013 júl. 01. - 16:07:44 9/10
(632/948)
Az volt a jelenet, ami miatt sikerült megbarátkoznom Cavillel, mint Superman, meg testfelépítésügyileg szerintem neki volt a legjobb talán az eddigiek közül a szerepre, egyébként csukott szájjal és ezzel a hajjal versenyezve Brandon Routhal nálam alulmaradt volna, de ennyit tesz, ha valaki kicsit játszik is a szerepében:D!
9/10
zsotya010 2013 júl. 01. - 15:49:30 9/10
(631/948)
SPOILER

Nálam már az a jelenet is megérte a viszonylag jó értékelést, mikor láttam az elsõ repülését (acélember), szerintem az a jelenet nagyon meg lett csinálva, baromi jól nézett ki, tetszett, hogy a ruhában szerencsétlenkedik és látszott abban a háromperces jelenetben Cavill mimikáján, hogy kicsit el van szállva magától, azt hiszi magáról, hogy végtelen hatalma van, de mikor bezuhant el tudta utána hitetni, hogy nem az a h*lyegyerek, aki a hatalommal a kezében játssza tovább az agyát és utána végig mosolygott rendesen, mikor koordinálni is tudta már a manõvereit, mindemellett nagyon jól eltalálták alá a zenét is! Nálam az a jelenet többet ért, mind a Zoddal való viaskodása a végén, ott kicsit elmozdultak a gagyibb irányába, viszont az érzelemkifejezés ott is teljesen a helyén volt.

SPOILER vége
9/10
zsotya010 2013 júl. 01. - 15:35:19 9/10
(630/948)
Szerintem csak azoknak kellett volna emgnézni, akik szeretik is Supermant, meg azoknak akik nem vetik meg a grandiózus látványt és nem húzzák fel magukat a temérdek CGI-tõl!

Superman I-II: ezek jó filmek voltak, jó zene, Reevejól játszik és jó is a szerepre, Margot Loisként szerintem pont az ellentéte volt, az effektek idejét múltak, de sokkal gagyibbak is lehettek volna.

Superman Returns:: Bosworth és Spacey jók voltak, Routh Clarknak szerintem elég jó volt Supermannak már kevésbé, szinte végig ugyanaz a semmitmondó tekintet, mikor rajta volt a ruha, ami mellesleg ott sem tetszett. A CGI a repülõs jelenetnél, fõleg mikor a szárnyat tépkedte, szerintem nagyon is igénytelen volt, viszont MÁSSAL semmi gondom nem volt a filmmel.

Az acélember: tudva levõ volt nagyjából, hogy az elsõ Superman film története lesz modern formába öntve, nem tudom, a fanyalgók mit vártak tõle, én ismertem az a történetet és pont azt kaptam vissza, amit vártam is tõle, talán kicsit többet is a Krypton pusztulása miatt. A nagy zúzásban pedig itt is volt pár igénytelen CGI (Zodos résznél pl: mikor átugrotta a tartálykocsit, az a rész elég bugyután nézett ki, és még máshol is voltak ilyen apróságok, de ettõl függetlenül szerintem simán vállalható.
5/10
tarantinofan 2013 júl. 01. - 03:18:11 5/10
(629/948)
Most nézem, hogy az itthon vetített nagyon sikeres filmekhez a bosszúállók alig keresett valamit, épphogy csak többet, mint a sötét lovag utolsó két része. Meg aztán a cikkben is megemlítik, hogy anno a Superman visszatér sokkal jobban nyitott, mint most az acélember, egyszóval nem a karakterrel van a baj, talán a teljesen más hangnemmel. És igaz, hogy bukott a közönségnél az a verzió, ez a túláradó komolykodás sem egyértelmûen jön be mindenkinek.