Téma: Az árva

10/10
Tamás22 2011 dec. 19. - 16:45:20 10/10
(199/279)
Valóban jó film, pontosabban horror-thriller kategóriába sorolnám. Kiváló színészi teljesítmény! Nézzétek meg, nem fogjátok megbánni, ritkán adok 10-est, de ez 10/10.
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 28. - 11:19:36
(198/279)
tudom, hogy miért van, ez azoknak szól akik látták a filmet, csakhogy nekik már nem is kéne szájukba rágni, pontosan tudják mirõl szól, a tapintatos ember akkor se írja le
Chiaki-chan 2011 nov. 28. - 07:18:41 Előzmény Segítõ Béka
(197/279)
Azért van neki kiírva, hogy "SPOLIER". Szerintem tudod mit jelent, aki nem látta a filmet és meg akarja nézni, akkor nem kell elolvasni az ilyen hozzászólásokat.
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 24. - 20:28:09 Előzmény Anyiyta
(196/279)
az ilyen spoiler miatt nem tudom, hogy rám milyen hatással bírt volna a csavar. :(
egy másik film topikjánál olvastam, de most komolyan: nem tudjátok befogni a szátokat?!
muszáj elmondani? kimondani?
Segítõ Béka 2011 nov. 24. - 20:25:09
(195/279)
tetszett a film, átlagos volt, klisékkel, de nem rossz az ilyen hamburgerfilm néha. alantasnak tartom mondjuk azokat a thrillereket, horrorokat, amik a zenével ijesztgetnek.

tetszett a két fõszereplõ, és a két kisgyerek is, nagyon bravúrosnak tûnik, hogy a süket kislány szemzögébõl is megmutatta a világot, mikor nem volt semmi hang, nagyon tetszett ez.
Chiaki-chan 2011 okt. 09. - 18:37:58 Előzmény Oroszlán69
(194/279)
Én nem igazán mondanám ezt a filmet "hentelõs horrornak". Persze voltak benne durva részek. Én az ilyen horrokat szeretem. Nem az olyanokat, ahol nincs történet, csak a vér kap úgymond fõszerepet.
Ennek a filmnek van története, csavaros, és tényleg lehet végig izgulni rajta. Igaz, itt a nézõ tudja, hogy ki a rossz fiú, ill. a rossz kislány, de a végére tudták az igazi csavart megmutatni.
Részemrõl is maximális pont :)
9/10
Mike088 2011 okt. 07. - 00:00:55 9/10
(193/279)
Fantasztikus hangulata volt az elsõ megnézéskor. A helyszín és a színészi játékok is rendbe vannak. A kezdeti bizonytalanság, hogy milyen aranyos az a kislány hirtelen átfordul és remek kis gonoszságokkal színezik a sztorit ami egyre duzzadó feszültséget szül. Ajánlott kategória!

Spoiler: Mivel végülis az egész sztorit egy családon keresztül mutatták be talán nem kellett volna megölni a palit de persze így se lett rossz.
10/10
radovan71 2011 okt. 06. - 01:12:58 10/10
(192/279)
zseniális film.Nem feszegeti a mûfaj határait,igen lehet tudni,hogy kb ki fog meghalni,és ki a gonosz,de igenis a végsõ csavar mûködik és a sok übergagyi horrorfilm után az ember igenis megnyalja mind a tiz ujját.Én konkrétan összepis**tam magam,és most egy pár ismerõsnek azonnal ellinkelem,hogy ezt azonnal nézze meg.
a kislányt nem tudom ki alakitja,meg honnan szedték össze de elképesztõ.Részemrõl maximális pontszám.Ja és a többi szereplõ is nagyon rendben van.
10/10
Oroszlán69 2011 okt. 04. - 23:05:54 10/10
(191/279)
akinek ez nem tetszik nincs ízlése. ritkán nézek nem hentelõs horrort de ez zseniális. nekem nagyon tetszett.
Anyiyta 2011 szept. 23. - 10:28:58 Előzmény Sirius111
(190/279)
SPOILER
Nem, egyszerûen csak annyi, hogy Ester annyira jól tudta manipulálni az embereket, hogy mindent elhittek neki. Amikor az árvaházban vannak, ott is teljesen normális, kedves, aranyos lánynak adta ki magát. Meg amikor az anyját akarta bemocskolni, ott is mindenki neki hitt, hiszen tudta, õ csak egy "kislány" és miért hazudna az anyjáról. Persze a nézõ végig tudja, hogy ki a családban a fekete bárány. A végén már persze mindenre rájönnek. Azt én is hiányoltam, hogy Ester miért is lett ilyen, amilyen.
Anyiyta 2011 szept. 23. - 10:15:42 Előzmény tibby87
(189/279)
SPOILER
Hát nekem ütõs volt, amikor kiderült, hogy Ester nem 9, hanem 30 éves.
10/10
Hannibal Lecter 2011 szept. 17. - 10:25:21 10/10 Előzmény tibby87
(188/279)
Nem viccelek. Nekem azóta, hogy Jigsaw felkelt a földrõl a fûrész 1 végén, ez volt a legütõsebb csavar és a legjobb ötlet.
10/10
Mystic 2011 aug. 29. - 08:38:19 10/10
(187/279)
Egyik kedvenc.
tibby87 2011 aug. 26. - 09:04:14 Előzmény Hannibal Lecter
(186/279)
Miért, milyen csavar van a végén? Lemaradtam valamirõl?

SPOLIER

Végig nyilvánvaló a filmben, hogy a kiscsaj a szemétláda. A film végén annyi derül ki, hogy idõsebb, mint amennyinek kiadta magát. Ez volna a csavar számodra? Ne viccelj már...
10/10
Hannibal Lecter 2011 aug. 06. - 23:20:19 10/10
(185/279)
Azon ritka filmek közé tartozik ahol a végsõ csavar mûködik. Nem bántam meg, hogy megnéztem.
10/10
fbbalázs 2011 aug. 01. - 17:19:43 10/10
(184/279)
Nekem is nagyon tetszett. Bár én letöltve a számítógépemen néztem meg. Persze este.

SPOILER

Szerintem a legdurvább jelenet mikor a satuval eltöri a kezét. Csak azért hogy az anyát felelõsségre vonják és õ az apához férjen. Én már ekkor gondoltam hogy valami õrültség van a dologban. Egy értelmûen 10/10. Bár amit már írtatok hogy máshol le van írva miért lett õrült arra tényleg szánhattak volna pár percet a végén. Mikor az orvos a nõvel beszél telefonon. És a lány õrjöngését tehették volna késõbbre is.

SPOILER OFF

Aki esetleg le akarná tölteni: regisztráljon a Bigtorrent.eu-n (ha bír, ehet hogy nincs hely). Aztán másolja be ezt a linket a Firefox fenti keresõjébe: http://bigtorrent.eu/browse.php?search=Az+%C1rva&cat=0&incldead=0
És azt töltse le amelyiknél a felfelé mutató zöld nyíl alatt a legmagasabb szám van. Letölteni a szöveg melletti lefelé mutató piros nyíllal lehet. Ja és a nevében legyen benne hogy HUN.
Sophie915 2011 júl. 15. - 11:13:20
(183/279)
Azt hittem dráma lesz, egyáltalán nem horrorra számítottam, mivel utána sem néztem a filmnek. Elõször nem tetszett, végig se néztem, majd késõbb újra beraktam..és egyszerûen tetszett. Nem szeretem a horrorokat, de ez valahogy megfogott.Kicsit féltem rajta, de nem vészes. Egy kislány hogy tud eljátszani egy ilyen szerepet? Meghökkentõ.
10/7
9/10
Duji 2011 júl. 02. - 18:41:36 9/10
(182/279)
Nem véletlenül kell kiírni nagy betûkkel, hogy SPOILER, ami azt jelenti, hogy NE OLVASD EL AMI MOST JÖN, MERT LELÖVI A POÉNT, vagyis a spoiler utáni rész annak, szól, aki már látta. Ennyi.
A másik meg, aki ír a véleményét mondja el, ezért van fórum. Nekem baromira tetszett a film, és szokásomtól ellentétesen bõven írtam róla. Nézd meg a filmet, aztán a spoilert.
9/10
Duji 2011 júl. 02. - 18:37:55 9/10
(181/279)
Egész délután kutattam valami nóném B-kaegóriás horror után. Aztán megtaláltam ezt. Bravo, bravo!!
Mindenképp ajánlom a filmet fõleg, akinek tetszett a Védtelen gyermek c. film (http://www.port.hu/vedtelen_gyermek_case_39/pls/fi/films.film_page?i_topic_id=2&i_film_id=91238&i_city_id=-1&i_county_id=-1).
Mindeképp 9/10

***SPOILER***
Na akkor bõvebben. A fent említett másik filmre nagyon hajaz (mellesleg nekem az is nagyon tetszett) annyi kivétellel, hogy itt a "kislány" nem valami démon-, vagy sátánivadék, hanem egyszerû ember, némi genetikai rendellenességgel. Ahogyan sokan már megírtá(to)k, a baj legfeljebb az elsõ 40 perccel van, amikor még szinte baromira nem történik semmi, aztán alakul a történet és persze már számítani lehet a folytatásra, hogy a kiscsaj kattant. ÉS.. egyébként ha nem az lenne a vége a filmnek ami (maga a kislány mivolta és betegsége) egy átlagosan fos film is lehetne, tele klisékkel. Megtudtuk, hogy anyuci ex-alkoholista, apuci meg félrekúrt évekkel korábban. A végkifejletet leszámítva az egész film cselekménye könnyen kitalálható: egy flúgos örökbefogadott aki bemelegítésként kinyírja a neki ártókat, majd anyuci szépen lassan rájön a bibire, míg sem apuci, sem senki más nem hisz neki (és persze elõkerül az alkoholista múlt. A gyerekek meg lesznek félelmlítve vagy mamipulálja õket a cafka. Várható volt, hogy a kissrác kinyiffan, hiszen csak ekkor szokták a készítõk az elsõ megjelenéskor negatívként beállítani, olyannak, akit a nézõ nem fog megkedvelni az elején. A kislányról is sejteni lehetett, hogy megmarad, hiszen tündéri és rossz lett volna a kritika, ha megmurdel. Én a nagyit tettem volna el láb alól apuci helyett, de lehet, hogy csak a hepiend-érzés mondatja velem.
Amit még hiányoltam én is, az a kiscsaj "kórképe", hogy miért lett eszelõs gyilkos. Ezt mondjuk 3 percben elmondhatta volna az orvos és pár jelenetet le lehetett volna spórolni az elejébõl.

Amúgy a film a CSATTANÓ miatt nagyon jól sikerült, "csupán" a fenti problémák miatt vontam le belõle 1 pontot. Annyi biztos, hogy ha lett volna benne 1-2 húzónév, akkor világsiker-klasszikzus lenne. Nem azt mondom, hogy szükség lett volna ismertebb színészekre, ugyanis az alakítások nagyszerûek. Fõleg a rohadt kis ringyójé :)))
10/10
kazsagx 2011 júl. 02. - 00:21:38 10/10
(180/279)
Elõször is ...megnéztem filmet nagyon tetszett ...érdekes fordulatok voltak benne !!! 10 pontot adnék rá ! Ajánlanám mindenkinek ! A másik pedig ,hogy nem tudom hogy mi a jó büdös francnak kell leírni hogy mi lesz a vége a filmnek !!!! ???? Egy két ember olyan nagy "filmkritikusnak" érzi magát ,hogy már nevetséges .... minek kell lelõni a poént ???? Szóval 10/10 :)