2/10
Segítõ Béka 2011 dec. 25. - 17:17:48 2/10 Előzmény jean sol partre
(73/233)
a rendezõ akart vmit üzenni a dinófej taposással, csak éppen álintellektuális sznob szegényke. mostanában ez a divat: "nem kell jelképnek, hasonlatnak lennie, elég ha csak annak látszik"

a dinókkal gondolom a teremtéselmélet ellen akart harcolni, az evolucionizmussal. igen, és? most jobb nekünk, hogy a rendezõ ilyen szelektíven látja a vallást? sokkal jobb...
ezt elég lett volna két percben elvtársak, nem húszban.
2/10
Segítõ Béka 2011 dec. 25. - 17:04:11 2/10 Előzmény onepeople
(72/233)
milyen támogatást csökkent le a kormány?
tudtommal csak azok a filmek kapnak támogatást, amik itt készülnek.
ez egy magánszektor
2/10
Segítõ Béka 2011 dec. 25. - 16:58:29 2/10
(71/233)
nagy reményeket fúztem a filmhez a bemutató alapján.
kb. 4 részletbe néztem meg a filmet, elalváshoz tökéletes az film elsõ fele. de nagyon erõltetnem kellett magamat arra is egyáltalán, hogy folytassam a film nézését.
nagyon intelligensnek gondolta magát a rendezõ és berakta a dinoszauruszokat is, de nekem ne próbálja megmagyarázni miért, semmi keresnivalója nincs se sean peannek se a dinóknak a filmben.

maga az ötlet nem lenne rossz, hogy csak életképeket mutatunk be, a film ezen része egészen nézhetõ, brad pitt jó színész, csakhát az eleje: a keletkezés... a teremtés... mintha a félhülye tarr béla vágta volna, oylan hosszúak a jelenetek.
és sean pennek mi is a baja tulajdonképpen, mit keres õ a filmben? mert az még csak érteném, hogy 50 évesen nem képes feldolgozni a testvére halálát, érteném, de ez is eléggé bolond momentum. de hogy akkor hogy képes vmi épkézláb munkát szerezni magának, ha egész nap mást se csinál csak néz maga elé. ennyit tudtok.

a zene nagyon jó, tulajdonéppen el tudnám képzelni lapostévén háttérzenének és a film maga a képi világ, háttérdekoráció a zenéhez. egy klip tulajdonképpen a film ezen részei.
zimzum1111 2011 dec. 23. - 01:17:12
(70/233)
Igaz...

Tökéletes...

Vitathatatlan...
10/10
jamamura szadakó 2011 dec. 20. - 20:50:53 10/10 Előzmény kirijima
(69/233)
Maximálisan egyetértek veled, és csak annyit tennék hozzá, hogy a The Thin Red Line végül egyetlen Oscar-díjat sem nyert. :(
10/10
kirijima 2011 dec. 20. - 19:51:32 10/10
(68/233)
Nem értek veled egyet :), ha egyetlen példát említesz arra a közelmúltból, hogy hasonló merész, formabontó film Oscart nyert, akkor hiszek neked, de sajnos ilyen nem létezik, a mûvészfilmeknek sose az Oscar volt a terepe, sokkal inkább a filmfesztiválok, nem hiába nyert Cannesban. Igazad van abban, hogy az Õrület határánt is jelölték, de végül egyetlen díjat hozott el, nem is csoda, a jelölése is inkább a II. világháborús témának, meg a sztárparádénak szólt, de aztán a bátorság már nem volt meg hozzá, hogy az érzelgõsebb és sekélyesebb Ryan közlegény helyett díjazzák.
Egyébként jó néhány Malickre jellemzõ narratív és egyéb motívum, ami a Tree of Life-ban is visszaköszön, az már az Õrület határában is megvolt, el tudom fogadni, hogy valakinek ez a stílus nem tetszik, de abból nálam az következik, hogy egyik filmjét se szereti. Malick filmjei gyakorlatilag egy egységes gondolatvilágot gördítenek tovább és egyre mélyebbre hatolva, egy nagyon szép ív rajzolódik ki a filmes pályáját az elejétõl nézve.
Szájbarágósnak azért nem érzem, mert nincs semmi, amit erõszakkal beléd akarna tuszkolni, csak az emberi lát egyetemes kérdéseit veti fel, a válaszokat, megfejtést rád hagyja, hisz amilyen témákkal foglalkozik, azokra nincs is, nem is lehet egységes, egzakt választ találni.
2/10
Memmaao 2011 dec. 20. - 09:29:56 2/10 Előzmény kirijima
(67/233)
Nem értek Veled egyet! Malick korábbi filmje, az Õrület határán sem volt tipikus "vietnámi háborús" film, az is lélektani dráma volt, és hét oscar jelölést hozott. Ez a film tipikus oscar esélyes film, mert sznobista, mûvészkedõ, messze nem az, ami az Õrület határán volt. A mélynek szánt mondandó iszonyat szájbarágós, mint egy vidám-vasárnap adás, a képi világ az egyetlen, amiben nincs hiba. Ráadásul három órát úgy rabol el az életedbõl, hogy végig azon gondolkozol, hogy vajon még mennyi van vissza?
Kancso25 2011 dec. 19. - 20:56:01
(66/233)
Mar vagy fel eve lattam, nagyon ra voltam kattanva, jo szineszek, es a beharangozasa alapjan is sokat vártam. Hát, csalodtam...unalmas volt, nagyon, nem igazan jott at nekem a mondandoja. Nekem egy Szenvedélyek viharában, Forrest Gump, Het év Tibetben sokkal többet mond, mint ez a film...Ez van!
mezsge 2011 dec. 19. - 10:47:57 Előzmény andesz89
(65/233)
...sajnos én is azt hittem, hogy moziba való. a gyönyörû képeket szélesvásznon - ezért mentem mûvészmoziba. gondoltam, oda nem tahók járnak, hát tévedtem. a popcornos csámcsogás és székrugdosás (a dumáról ne is beszéljünk) teljesen kizökkentett.
ettõl eltekintve muszáj megnézni újra, mert valóban elgondolkodtat - de csak otthon.
a természetképek bejátszása alatti suttogások kicsit szájbarágósnak tûntek, a kevesebb több lett volna.
1/10
ayantaqe 2011 dec. 18. - 21:08:22 1/10
(64/233)
Parttalan giccsparádé.

Egy Tarkovszkij film idiótáknak szájba rágva, csakhogy mindenféle nóvum nélkül, és fényévekre az említett rendezõ minõségétõl.
3/10
caomilla 2011 dec. 18. - 18:13:31 3/10
(63/233)
Gyönyörû jelenetek, csodás képek, de iszonyú vontatott. Álmosan senkinek sem ajánlom. Nagyon hosszú volt, sokkal jobbra számítottam. Az elsõ egy órában alig történik valami. Nagyon vártam a végét. 10/3
wyatte 2011 dec. 17. - 22:46:58
(62/233)
köszönöm!ha egy picit gondolkodom, magam is rájöhettem volna...:)
mezsge 2011 dec. 17. - 16:00:08 Előzmény jamamura szadakó
(61/233)
köszi a választ :) ezesetben mindenképp megnézem, mert a trailer teljesen lenyûgözött! igen olvasgattam róla, hogy nem mese habbal, de az élet sem az..
10/10
jamamura szadakó 2011 dec. 17. - 07:02:01 10/10 Előzmény wyatte
(60/233)
SPOILER!!!

Minden bizonnyal a vietnami háborúban. Habár nincs erre konkrét utalás, de kikövetkeztethetõ: a fiú 19 évesen halt meg, azaz valamikor a hatvanas években, mikor a háború zajlott (a film lényegi része az ötvenes években játszódik). A film elején az anya kapott egy táviratot a Western Uniontól, a hadsereg pedig ezt a társaságot alkalmazta arra, hogy az elesettek halálhírét tudassa az otthon maradottakkal.
wyatte 2011 dec. 17. - 00:16:10
(59/233)
Huh, hát nem is tudom mit gondoljak róla!
az elején úgy gondoltam, hogy na jó, ezt én mégsem nézem végig, aztán valamiért mégis megtettem, és örülök neki!

de mondja meg valaki, hogy hogyan halt meg a testvére?ez tényleg nem derül ki, vagy én siklottam el fölötte?!tudom, hogy nem ez a lényeg,de engem érdekelne!:)
10/10
jamamura szadakó 2011 dec. 16. - 15:39:18 10/10 Előzmény mezsge
(58/233)
Maximálisan. Mind a képi- és hangulatvilága ilyen, mind pedig zenei választéka: a trailerben hallható muzsika konkrétan visszatérõ eleme a filmnek. Szóval ha ez bejött, akkor hajrá, de arra készülj fel, hogy a film nem csak a szép oldalát mutatja az életnek, s a csúnyát sem rágja a szádba.
mezsge 2011 dec. 15. - 19:33:24
(57/233)
ez lehet, hogy fura kérdés lesz, de: a trailer mennyire hû a film hangulatához? milyen a filmzene? :)
4/10
Corson 2011 dec. 14. - 15:24:08 4/10
(56/233)
Nagyon látványos, szépen komponált jelenetekkel, profi színészekkel teli, de tartalmatlan, mûvészieskedõ, "szoborvadász" film. Korábban jól írták, ez a film a nézõ fejében áll össze, valószínûleg azért, mert a rendezõjében nem sikerült.

A látvány miatt egy próbát megér, de inkább majd a "dunatévén" vagy kölcsönkért dvd-n ajánlanám, számomra a mozijegy árát sem érte meg.
10/10
kirijima 2011 dec. 13. - 16:58:23 10/10 Előzmény cybelle
(55/233)
Ez a film kb. mindenben ellenpontja a tipikus Oscar moziknak, az amerikai konzervatív ízléstõl a lehetõ legtávolabb áll, úgyhogy nem igazán értelek, az ilyenek általában a szobor közelébe se kerülhetnek, ami nem is baj, egy jó filmnek nem is ez a fokmérõje.
lippije 2011 dec. 13. - 14:06:50 Előzmény jamamura szadakó
(54/233)
Nem egyszerû film, de megéri, ha hagyod - spoilermentes kritika : http://www.filmkocka.hu/2011/12/az-elet-faja-the-tree-of-life/