katog 2010 máj. 23. - 12:08:53
(46/66)
Nekem csak részben jött be a film, kicsit tömény benne a filózás, szerintem 110 percben ennyi mindent nem lehet átgondolni - max. bele-belecsapódni egy beszélgetésbe, és benyomásokat szerezni. Akárcsak ahogy álmunkban csöppenünk helyzetekbe és benyomásokat szerzünk.

Ami viszont tetszett - és nem tudom megítélni, SPOILER-e:
- A mások által hanyagnak ítélt feldolgozás. Nekem az jött le, hogy ez maga az eszköz. Néha egész realisztikus volt az ábrázolás, aztán az átcsúszott teljesen elnagyolttá. Ahogy az álmok is ilyenek. Ráadásul itt az ébrenlétet - vagyis annak látszatát - is próbálta mutatni, ha épp filmszerû volt.

- Annak az élménynek a bemutatása, ami épp a közelmúltban történt ismét velem: a többszörösen álomba ébredés. Ezzel még más filmben, könyvben nem találkoztam, sõt, más sem mesélt még róla. Azért jó tudni, hogy mással is történik ilyen. És bevallom, máig nem tudom, akkor most már végre felébredtem-e vagy se. Mindenesetre kapcsolgatom a villanyt. :)
gerhajdu 2010 máj. 23. - 11:20:50
(45/66)
Ez egy elképesztõen jó film volt. Majd leragadt a szemem, de a film volt annyira érdekes, hogy csak végignéztem. A szinkronja kiváló, néhány szereplõt élvezet volt hallgatni. Furcsa, de néhány elmélet (pl a kommunikációról) amirõl beszéltek, azon már én is gondolkoztam, és hasonló végeredményre jutottam, szóval egyet értettem a hallottakkal.
Viszont volt olyan, amivel nem tudok egyetérteni - szerintem nehezen hihetõ, hogy az embereknek van egy közös tudatok. Szerintem a régi feladványok jobb megoldása csak a civilizációnk hatása. Egy egész információhálózat van a birtokunkban: könyvek, újságok, tv, internet.
Stven 2010 máj. 23. - 00:59:03
(44/66)
Ezt a filmet láttam a legtöbbször. Meghatározó szerepet töltött be csak, hogy stilszerû legyek: a jelenlegi énem kialakulásában ... Reagálva az elõzõ hozzászólásokra: Nem értem, hogy aki negatív véleményt formál meg a filmhez kapcsolódó fórumon, az most ezzel azt akarja éreztetni, hogy õ okosabb a filmkészítõinél vagy a benne szereplõ teológusoknál, filozófusoknál, tudósoknál? Ha meg nem érti a filmet akkor miért nem kérdez? Ha meg nem érdekli akkor meg minek ír ide egyáltalán? Esküszöm az ilyen seg***** miatt tartunk ott ahol vagyunk, amit nem ért meg azt nem is tiszteli.
10/10
willinger 2010 máj. 22. - 23:51:20 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(43/66)
Mr mint a szenilitásra gondolsz?
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2010 márc. 21. - 13:37:20 1/10
(42/66)
ami neked mély az nekem üresfejú tartalom.
lehet a kor az oka
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2010 márc. 18. - 19:59:01 1/10
(41/66)
miért? megsértettelek?
ez a véleményem, nem értem miért kell bántani ezért állandóan
1/10
Segítõ Béka 2009 dec. 27. - 18:37:23 1/10 Előzmény viktortraktor
(40/66)
ezt a filmet pár üresfejû ember csinálta, aki most szabadult a képzõmûvészeti egyetemrõl, tippem szerint
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2009 dec. 27. - 18:35:03 1/10 Előzmény viktortraktor
(39/66)
unalmas vagy
1/10
polarka 2009 dec. 19. - 19:06:03 1/10
(38/66)
filozofálgatás az egész
ha kihagytam volna nem vesztek sokat
10/10
viktortraktor 2009 aug. 29. - 12:26:51 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(37/66)
Azért. Bántottalak. téged. Mert. Indulatos. Lettem. A.
Hozzá.Szólá.Sod.Tól.
Nem. Vagyok. Teljes. Ember. Értem.
Mellesleg. Marha. Nehéz. Így. Írni.

elõítéletes. vagy.
tudod., hogy. a. rák. nem. velem. kapcsolatos. miért. mosolyogsz.?

kérlek. a. belédnevelt. politikai. fóbiádat. ne. villantsd. meg. ebben.
a. topikban., ne. vetítsd. ki. másra., hogy. ezzel. igazold. magadnak.
álláspontod. vélt. helyességét. lövésem. sincs. a. politikához. az
lehet. a. te. asztalod. nem. érdekel., hova. sorolod. be. magad. s.
hogy. hol. vagy. otthon...

Azt az istenes, mûbalhés, magadon segítõs formulát saját tapasztalatból
ajánlottad, vagy valahonnan idézted "tartalom" nélkül?
Nem valami önzetlen.

Talán az entellektüel beállítottságod megvezetett, s abba kötöttél
bele habitusodból adódóan, amibe teljesen felesleges.
A kákán is csomót...
Szóval, nem találod a TARTALMAT.
Ha a más alkotásokban, filmekben, könyvekben is fellelhetõ
párbeszédeket, elméleteket, filozófiai gondolatokat elvetjük, csupán a
kerettörténet marad a film saját gondolataival, ebben az állapotában
nEKED MIRÕL SZÓLT A FILM?
Tudod, a lányképû majom...

A szomszédasszonyosdira most nyomok egy stoppot.
1/10
Segítõ Béka 2009 aug. 25. - 17:17:36 1/10 Előzmény viktortraktor
(36/66)
Segíts magadon, az Isten is Megsegít
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2009 aug. 25. - 17:10:39 1/10 Előzmény viktortraktor
(35/66)
Én nem bántottalak téged.
te. Miért. Bántasz. Engem ?


nem adott új információt a film. baj?

" ..."néha pedig nagyon látszik hogy átrajzolták az élõfilmet rajzfilmre, ez nagyon gyengévé teszi a képi világot."...-írtad. Legkevésbé sem gondolnám, hogy egy másodpercig is takargatni próbálták volna, hogy készülhetett a film. Érdekes ember érdekes hozzászólása... "

most mi bajod? néhány helyen nagyon gyengévé válik a képi világ, ha jól emlékszem amikor kiszáll a motorcsónakból, és megy az utcán - az elejefele van ez - akkor nagyon rossz az átrajzolási technika, de amikor leönti magát benzinnel, az meg jó. ott JÓL ÁTRAJZOLTÁK.

a politikába ne menjünk bele, nem egyenrangú, hiszen a nem "balos" kommenteket itt könnyen törölhetik. otthon vagy.

"Ezt a filmet nem divatból készítették, létre kellett, hogy jöjjön, nagyon hiányzott már, nem csak nekem. Persze, hogy lehet véleményed."

örülök hogy megengeded. (halk mosoly), túlzottan ragaszkodni egy filmhez nem vall teljes emberre, nyilván összekeverted magad a filmmel, és azért sértegetsz személyesen is, mert azt hiszed téged becsmérellek személyesen, mikor a filmet kritizáltam.


"Sznob film? Tényleg?"
tényleg. elõkelõsködõ, az ún. "elõkelõ társadalom" szokásait mindenáron majmolni akaró, üresfejû. ha nem lenne sznob film, nem lenne benne annyi idegen szó, annyi utalás Platónra stb. ha nem lenne sznob film, akkor lenne benne TARTALOM.


"Sokan halnak meg rákban manapság, s hogy miért?"
veled kapcsolatos?:)

"Fel a fejjel breki!"

te nem a film vagy, értsd meg. ezek a tünetek leggyakrabban manapság akkor jelentkeznek, ha a kedvenc pol pártunkat kritizálják, és elkezdünk tagadni, szégyenkezni, haragba jönni, nem gondolkodni, stb.
10/10
viktortraktor 2009 aug. 25. - 00:25:14 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(34/66)
Akkor te vagy a király!! Örülj neki béka!

Offtopicnak szántam a hozzászólásomat, de lebeszéltem magam. Egy-két dolog, talán csak én reagálom túl.

Vannak olyan hüllõk, akik a mellsõ lábaikat kéznek használják, s ettõl emberszabásúnak gondolják magukat. Az "okos" fejüket meg olyan helyre dugják, ahova nem kellene, vagy ha dugják, ne szólalnának meg. Kevés ember lehet hozzád méltó, akár társnak is, ez okozza az ember (béka) magányát, amitõl elveszti a humorát. Segítõ béka? Önmagán? Nincs partnered? Marad a vicc. Merevség, valami a szemed elõtt. Nyugi, nincs feltétlenül igazam, ez csak az én véleményem, amúgy sem vagyok oly kimûvelt, valószínûleg ezért tetszett annyira a film... No meg az éber álmok. Hihetetlen. Ha teheted, s van kedved, nézz utána a témának. Csak beleolvasni egy kicsit, ha másért nem is, legalább jöjj rá, teljesen felesleges volt az elõzõ két hozzászólásod. (és szerinted most az enyém is. én tévedek, vagy te?)

..."néha pedig nagyon látszik hogy átrajzolták az élõfilmet rajzfilmre, ez nagyon gyengévé teszi a képi világot."...-írtad. Legkevésbé sem gondolnám, hogy egy másodpercig is takargatni próbálták volna, hogy készülhetett a film. Érdekes ember érdekes hozzászólása... Gondolom valami grafikus szûrõn áteresztették a leforgatott nyersanyagot. Többek között. Nekem nagyon tetszett. Nagyon gyenge? Nagyon erõs!

Ilyet is írtál: "élettõl elrugaszkodott filozófiát mutat be legtöbbször, sajnos ma ez a divat".
Dehogy, béka! Figyelj oda! Konzerv. Te egy konzerv vagy. Ez jutott eszembe. Ezt a filmet nem divatból készítették, létre kellett, hogy jöjjön, nagyon hiányzott már, nem csak nekem. Persze, hogy lehet véleményed. :)

Sznob film?
Tényleg? Ajjajj...


Sokan halnak meg rákban manapság, s hogy miért?

Fel a fejjel breki!
Egy kis filozófia, nem csak neked:

http://www.youtube.com/watch?v=jedd2FiZTqM

Üdv
1/10
Segítõ Béka 2009 aug. 14. - 12:06:07 1/10
(33/66)
mellesleg a fõszereplõ gyerek kinézete rendkívül irritált, nálam ez azért furcsa, mert nem szoktam a külsõvel foglalkozni, de ez nagyon lányképû majom volt.
1/10
Segítõ Béka 2009 aug. 14. - 12:05:01 1/10
(32/66)
Semmi újat és hasznosat nem adott nekem a film.
Attól még hogy az Arisztotelész, Aq. Szt Tamás, és idegen szavakat használunk a filmben, attól még az nem lesz okos film. Sokkal inkább sznob.
A látvány néha nagyon jó, néha pedig nagyon látszik hogy átrajzolták az élõfilmet rajzfilmre, ez nagyon gyengévé teszi a képi világot.
élettõl elrugaszkodott filozófiát mutat be legtöbbször, sajnos ma ez a divat.
bociespipi 2009 aug. 10. - 11:04:54
(31/66)
Úgy látom a film már fenn van magyarul a Pirate Bay-en...
Artae 2009 aug. 09. - 16:20:48 Előzmény viktortraktor
(30/66)
Szia, nagyon örülnék, ha valamilyen módon meg tudnám kapni tõled a filmet.
E-mail: boaaa@citromail.hu
Köszönöm
februar11 2009 aug. 07. - 16:57:47
(29/66)
Szia!
Szeretnék én is csatlakozni a filmkérõk sorához.
NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM, ha hozzájuthatnék ehhez a filmhez.
Nagyon nagy hatást gyakorolt rám.
Köszönöm szépen!
csomose@gmail.com címen vagyok elérhetõ.
Hálás köszönettel!
Éva
faludie 2009 aug. 07. - 09:52:38 Előzmény viktortraktor
(28/66)
Szia!
engem érdekelne a film. Az e-mail címem eszti24@citromail.hu. Köszi elõre is!
anita222 2009 aug. 04. - 17:16:56
(27/66)
Engem nagyon érdekelne..adok egy e-mailcímet: anitakozak@citromail.hu - megbeszélhetnénk a részleteket..
Elõre is köszönöm!
Üdv.