Belmont 2016 jan. 09. - 15:09:07 Előzmény Teréz anyu
(79/99)
Egész korrekt kis limonádé lett volna, ha nem rontották volna el a polkorrekt nyálaskodással meg az alámondásos okosítással. Fele ennyi idõben is ütõsebben megtette ezt már a Végtelen határok a disztópikus epizódjaival. De tudom, „tinifilmet" ne hasonlítsak a nagyágyúkhoz. Vagy mondjuk ha mozifilm, akkor ott is vannak már klasszikusok, mint a Gattaca. De nem akarok hasonlítgatni, itt pont az egyszerûség miatt jó a film, még azt is mondom rá, hogy akár újra is nézhetõ. Ami nálam nagy szó, kevés filmet nézek meg egynél többször.

@Teréz anyu: nem akar semmilyet a fejünkbe ültetni. Ellenkezõleg. Fricska. Ez a film is, mint a többi orwelli témájú film is a saját világunkat ábrázolja. Sõt, még Orwell írásai elé kell visszamenni, hiszen a Metropolis volt az összes többi film prototípusa. Csak nekünk nincs happy end, mert Hollywood festi meg az emlékeket.
8/10
Kistupac 2016 jan. 08. - 22:12:49 8/10
(78/99)
Elsõ körben szeretném leszögezni: nagyon tetszett a film képi világa. Kimaradt a könyv az olvasmányaim közül, a film viszont egy nagyon jól átgondolt fejlõdéstörténet, jó végig járni, együttérezni Jonas-sal, ahogy a steril érzelmektõl mentes úgymond egyedbõl, példányból érzõ lény, gondolkodó egyéniség válik. Sok film van, ahol mesterkéltnek hatnak számomra az ebben a filmben is látható képi megoldások, itt viszont ezzel éreztem teljesnek a fejlõdéstörténet bemutatását.
anonem 2015 júl. 31. - 15:54:04 Előzmény Ottofan1
(77/99)
Bezzeg a M. M. meg a többi száguldó sületlenség! Az kell a népnek!
8/10
doktormacko1 2015 júl. 27. - 22:40:30 8/10
(76/99)
8 / 10 Nekem tetszett és örûlök , hogy megfilmesítették. Õk igy gondolták a világot , mások másképpen gondolják. Ettõl szines aa vilád szerintem.
eIemes 2015 máj. 27. - 13:22:20
(75/99)
én azt sajnálom, hogy megfilmesítették.

ez a történet úgy volt szép, hogy mindenki a saját fejében építette fel azt a világot, amiben játszódik. a film ehhez nem adott hozzá, csak elvett belõle (a történet átírásával, rövidítéseivel).
9/10
zsazsa9 2015 máj. 27. - 12:03:37 9/10
(74/99)
Nem értem a sok negatív kritikát, nekem nagyon tetszett! Valóban nagyon hajaz a Beavatottra, de mielõtt bárki elkezdené, hogy majmolták egymást a készítõk, abba gondoljatok bele, hogy a könyv, ami alapján a film készült már 1993-ban publikálásra került. :) Azért nem semmi, több, mint 20 éves sztori. :)
Azt viszont nagyon sajnálom, hogy csak most filmesítették meg. Pont az ilyen utópiás/disztópiás filmek tömkelegével együtt... Ja, és mellékesen mondanám, nekem ez SOKKAL jobban tetszik, mint a Beavatott. Nagyon sajnálom, hogy ezt a filmet egyáltalán nem kapta fel a média, talán senkit se ismerek a környezetemben, akinek rémlene ez a filmcím, pedig 2014-es... Sokkal nagyobb ismertség járna neki! Remélem már készítik vagy tervezik a folytatást!
7/10
nikato 2015 márc. 20. - 16:59:37 7/10
(73/99)
Még azt akartam írni, hogy Meryl Streep szerintem nagyon hasonlított Angelica Huston-ra, csak szõkén. :D
6/10
ADIZS 2015 márc. 08. - 02:13:14 6/10
(72/99)
Nem volt se nem jó, se nem rossz. Olyan semmilyen. Ha nem látta valaki az Equilibriumot, a Pleasantvillet és valamelyik elmúlt pár évben megjelent poszt-apokaliptikus/disztópiás tini sci-fit, akkor õ repdesni fog az örömtõl... amúgy ez itt a bökkenõ, én már láttam ezeket. :D A filmnek konkrétan egyetlen egy gondolata vagy ötlete nincs, ami eredeti lenne.
6/10
sylas 2015 febr. 23. - 17:57:20
(71/99)
Mikor kezdõdött, mondom de ismerõs érzés fogott el:Equilibrium( Prózium), Szép új világ(Szóma)
Úgy tudom, 1993 írta az író az emlékek õrét.Tuti olvasta a szép új világot.
Összegségében tetszett, csak kár, hogy nem jó pár évvel elõbb készítették,mostanság megszaporodtak ez a "rendszer ellenes érzések"(Éhezõk viadala) sikere.Örülnék a folytatásnak, de amikor utána néztem a könyveknek, kiderül különálló részek, bár összelehetne gyúrni :)
wrossi 2015 febr. 22. - 01:01:50
(70/99)
***SPOILER***


Bocsi,lemaradt a spoiler szócska.
wrossi 2015 febr. 22. - 00:55:51
(69/99)
Az emberbõl nem lehet kiölni azt amitõl ember az ember.Ha ezt megteszik akkor onnantól már más néven kell szólítani.Ha megpróbálnak mindent eltüntetni ami rossz akkor a jó dolgok is értéktelenné válnak.Ha az ember beteg akkor nem vágyik semmi másra csak arra,hogy újra egészséges legyen.Olyankor nem fontos a pénz,a szex,a finom ételek,a jó filmek.Alapesetben ezek azok a dolgok amikért küzdünk,amikbõl többet és többet akarunk,de ha megbetegszünk akkor megváltoznak a priorítások és a sok apróság helyett csak egy valamire törekszünk,a gyógyulásra.A betegség utáni elsõ napokban a legszebb az élet,mikor még tudjuk értékelni az életet magát és nem az extrák a fontosak,de ahhoz,hogy értékelni tudjuk a jót kellenek a rosszak is,mert csak így tudunk különbséget tenni a kettõ között.
Nem az a meglepõ ahogyan Jonas reagált a tudásra,az érzelmekre hanem az,hogy az elõdei miért nem tették ugyanezt.
Ebben a világban olyan zombikat hoztak létre akik ugyan nem haraptak,de mást sem tettek.

Nem a gonoszságot iktatták ki a világukból hanem éppen ellenkezõleg,a gonosz ilyen alattomos módot választott arra,hogy az embereket megfossza mindattól amiért érdemes élni.
A külsõ világ,a nagy egész világ továbbra is létezett,nem arról volt szó,hogy az megsemmisült és a helyén jött létre ez az izé hanem párhuzamosan létezett a kettõ,mert valami ba-rom úgy gondolta,hogy így jobb lesz.

Joey Potter soha nem vállalt volna be egy ilyen szerepet,ez a nõ már nem ugyanaz az ember,megváltozott másmilyen lett és nem a jó értelemben.
wrossi 2015 febr. 21. - 21:07:39 Előzmény VikGunner
(68/99)
Ez egy hibátlan gondolat,csak hajlamosak vagyunk megfeledkezni róla,kell néha valami ami újra eszünkbe juttatja.
4/10
Rahar 2015 febr. 21. - 18:01:25 4/10
(67/99)
***SOIILER***
Felemás érzéseim vannak az alkotással kapcsolatban. Egyrészt teszik hogy fekete-fehéren kezdõdik, majd az érzelmek megjelenésével színek is megjelennek. Jók a visszaemlékezések, nagyon szép a képi világuk.
Viszont a háttérvilág egyszerûen kidolgozatlan. Miért csak bizonyos emberek képesek átadni érintés útján az emlékeiket? A film végén kik vannak a házban?
Az egész csak egy nagy kísérlet néhány ezer emberen, míg kint a külvilágban egy teljesen más életstílus van?
A csecsemõmegmentõs, hóban menekülõs jelenetek nálam egyszerûen a mese kategóriába tartoznak.
Van a filmnek mondanivalója, tetszik is, de valahogy mégis szegényesnek érzem az egészet.
THK 2015 febr. 08. - 18:10:27 Előzmény kicsinedger@gmail.com
(66/99)
Inkább ne olvasd el a könyveket, könnyen csalódás lehet belõle: az egyik folytatásban már mesevilág, fantasy felé megy el a drága írónõ, és ott sutba is vágtam a könyvet...
8/10
VikGunner 2015 febr. 01. - 22:31:33 8/10
(65/99)
A film közepes! De az érzés ami 1-1 jelenetnél (engem) elfog az félelmetesen gyönyörû. Mert az élet gyönyörû minden hibájával együtt!
7/10
trev 2015 jan. 31. - 21:26:37 7/10
(64/99)
Egyszer nézhetõ, de az Equilibrium klasszisokkal magasabb nívón hozza ugyanezt a sztorit.
6/10
thegodfather18 2015 jan. 31. - 14:51:36 6/10
(63/99)
Számomra ez egy kissé ellentmondásos közepes film. Ha a vezetés nem akarja, hogy bárki is emlékezzen arra miért törõlték el az emlékeket és legfõképpen az érzéseket, akkor miért tartották életben az egyetlen embert aki mindenre emlékszik és aki ezt át is tudja adni másoknak. A hasonló filmekben az ilyen szereplõt lázadónak hívják és vadásznak rájuk. De érthetõ is, hiszen nem is lett volna története a filmnek, ha ezt a lépést megteszik. A másik nagy probléma számomra a filmben, hogy túl mély témákat akarnak bolygatni, úgymint az összetett emberi érzések színes palettája, de ezt se tudják úgy elmondani vagy éppen megmutatni, amire azt lehet mondani, hogy igen ez így van. A "kiválasztott" belsõ szenvedéseit sem mutatja be a film igazán hosszasan, egyszer elbizonytalanodik, de az is csak egy két percig tart. A vége kissé elkapkodott,ami érthetõ lenne, ha a készítõk ezt a lépést folytatás szempontjából követték volna el. A visszaemlékezésnél mutatott múltból származó képsorok probálnak megmutatni nekünk minden történést és érzést amit az emberiség elkövetett és átélt, itt is van egy kis kavarodás, de ez nem rossz pontja a filmenk, valamint a zenék és a hangkeverés jó minõségû és illõ a film adott szakaszához.
10/10
tamast2 2015 jan. 29. - 21:05:27 10/10
(62/99)
Na, ez igen! Most láttam a filmet. A másik kettõ sem rossz, amibõl merítettek (A beavatott, Equilibrium), de ez a legjobb a háromból! A töténet zseniális és amikor jönnek az emlékképek azzal a zenével, meg hogy fekete-fehéren kezdõdik és olyan jól használták a színeket, na az katarzis. Ilyet még nem nagyon láthattunk. Végre egy igazán eredeti film!
9/10
kicsinedger@gmail.com 2015 jan. 28. - 01:21:00 9/10
(61/99)
Engem ez a film inkább arra sarkallott hogy olvassam el a könyvet ill. könyveket. Szerintem ez egy nagyon jó téma, mondjuk a film vége finoman szólva is érdekes :) Konkrétan ott hagynak egy rakatnyi kéréssel, csak pislogtam h most mivan O.O Pl. ki vagy kik vannak a házban? Már pont elkezdett érdekelni úgy nyomatékosabban a film, de nem, dirrrr vége.
Meg kell szereznem a könyveket "hogy mi a tosz fog történni" :D
10/9
6/10
Viktor6665 2015 jan. 22. - 14:48:45 6/10
(60/99)
Jól kezdõdött, érdekes témát boncolgat, de a vége egy sablonos baromság, aminek semmi értelme.