6/10
suxel 2015 aug. 14. - 11:15:06 6/10
(283/543)
Van az ugy, hogy kezi munkaero dolgozik az almafaultetvenyeken, bizony orias teruletekeken is. Ez a tanyerozas folyamata. Ezt a fiatal almafa telepitesek eseteben kell vegezni 4-5 eves korig evente (tobbszor is). Azt jelenti, hogy a csemetek, fiatal fak tovenel tanyer/kor alakban meg kell kapalni, fel kell lazitani a foldet, ahova a munkagep nem er be, vagy megsertene a fiatal fak gyokerzetet. Nalunk most sok friss telepites van regi gyümölcsösök helyen, es kerestek ra a ferfi fizikai munkaerot. A munkasok mar kimentek hajnalban 4 orakor is, amikor meg huvos van, s kb 10 orara mar jöttek is be a nagy forrosagban, mert ezek a kisfak meg nem adbak hus arnyekot, meg persze ki birja abban a hosegben. Amit még lehet csinalni csemetek eseteben kezzel, hogy az elso eveken leszedik rola a termést idõ elott kezzel, ha sok van rajta, hogy a fa inkabb az ujonnan novo hajtasokba adja meg az eneegiat es ne a termeshozatalba, valamint, hogy ne szakadjon ossze a fa.

Nem lattam a reszt, hogy milyen idos ultetvenyeken munkalkodott Carmelo, de az biztos, hogy nem lapatot kellett volna a kezebe adni.
6/10
suxel 2015 aug. 14. - 11:14:31 6/10
(282/543)
Van az ugy, hogy kezi munkaero dolgozik az almafaultetvenyeken, bizony orias teruletekeken is. Ez a tanyerozas folyamata. Ezt a fiatal almafa telepitesek eseteben kell vegezni 4-5 eves korig evente (tobbszor is). Azt jelenti, hogy a csemetek, fiatal fak tovenel tanyer/kor alakban meg kell kapalni, fel kell lazitani a foldet, ahova a munkagep nem er be, vagy megsertene a fiatal fak gyokerzetet. Nalunk most sok friss telepites van regi gyümölcsösök helyen, es kerestek ra a ferfi fizikai munkaerot. A munkasok mar kimentek hajnalban 4 orakor is, amikor meg huvos van, s kb 10 orara mar jöttek is be a nagy forrosagban, mert ezek a kisfak meg nem adbak hus arnyekot, meg persze ki birja abban a hosegben. Amit még lehet csinalni csemetek eseteben kezzel, hogy az elso eveken leszedik rola a termést idõ elott kezzel, ha sok van rajta, hogy a fa inkabb az ujonnan novo hajtasokba adja meg az eneegiat es ne a termeshozatalba, valamint, hogy ne szakadjon ossze a fa.

Nem lattam a reszt, hogy milyen idos ultetvenyeken munkalkodott Carmelo, de az biztos, hogy nem lapatot kellett volna a kezebe adni.
malvinkicska 2015 aug. 14. - 11:03:50
(281/543)
Nekem az a sok ronda szerepe már ilyenné tette , nekem amúgy sosem jött be de itt amit követ az sok, most néztema tegnapi részt nem sokat ment elõre a történet, na most ki az apja annak a kis lókötõnek, mert Paulino vércsoportjával egyezik, az övé, szóval akkor igazán nagy menõ Justina, ha kiderül nem Gabino az apja. Renáta egy hányadék az is minden sorozatban ilyen utálatos amikben én láttam. Rossario amilyen kegyetlen Lucreciaval az már borzasztó. Aza munkakerülõ Carmelo legalább egy kapát vett volna a kezébe ne ásót, talán férget keres, nem kell erre ott van õ egy nagy büdös lóféreg. A virág a szemetesbe landolt ott van jó helyen, és legalább L meg is mondta neki szemébe.
kikelet54 2015 aug. 14. - 10:29:14
(280/543)
Carmelo csak egy lusta, munkakerülõ, nagyon büdös neki a munka. Csak azért kezdett el "dolgozni", hogy bevágódjon a papánál, és így Lucrecianál is. Remélem Lucrecia jó messzire elküldi, és nem törik meg a hülye anyja akarata elõtt.
Még egy ilyen gonosz bestiát, mint ez a Rosario, mindegy, hogy ki, csak valaki vigye már el a lányát, hogy ne is lássa.

Ha valóban annyira ritka Josué vércsoportja, és pont Paulino-éval egyezik meg, akkor tényleg el kell gondolkoznia Justinanak, hogy ki is az apa. Habár még Gabinoé nem derült ki.
kikelet54 2015 aug. 14. - 10:17:47 Előzmény malvinkicska
(279/543)
Sabine Moussier/Justia/ szerintem sem csúnya, bármelyik sorozatában, már amit én láttam, KÜLSÕLEG jól nézett ki. Ami nagyon feltûnõ és ritkaság rajta az a vakítóan kék szeme.
Az egy dolog, hogy bûn rossz karaktereket formázott meg. A Titkok és szerelmekben volt a legelviselhetõbb a karaktere, ott nem igazán gonosz volt, inkább csak szerelmes, itt nagyon jól nézett ki. A bûnös vágyakban jól állt neki a szõke melírozott haj, de ebben a sorozatban valóban nagyon ellenszenves figurát alakított.
4/10
napraforgó 2015 aug. 14. - 05:15:40 4/10
(278/543)
Röhögtem Carmelon. Rosario felszólította, hogy dolgozzon rendesen, erre kiment az almáskertbe és vagy 2 m2-en túrta a füldet. Én városi lány vagyok, nem értek a gazdálkodáshoz, de nehezen hiszem, hogy egy ilyen nagy almaültetvényen kézzel turkálnák a földet. Nyilván valami munkagép megy végig a fasorok között, amelyik lazítja a földet, vagy kapál, stb, ott nem hiszem, hogy lapátolgatni kellene. Különben is, eddig az almát szüretelték, dobozokba szedték, mi a bánatnak kell most lapátolni? Mégha kapált volna a szerencsétlen, de nem, õ a lapáttal bíbelõdött.

Az se volt tiszta, hogy Lucreciát nem akarta beengedni a börtönõr Juliánhoz, Renátát meg nagyon is készségesen. Aztán Teresát meg elhajtotta... Ki érti ezt?
Érdekes, hogy pont Paulino vércsoportja egyezik Josuéval. Lehet, hogy inkább az õ fia?
4/10
napraforgó 2015 aug. 14. - 03:42:44 4/10 Előzmény malvinkicska
(277/543)
Szerintem nem csúnya a Justinát alakító színésznõ, jó az alakja, szép a haja és olyan világítóan világoskék szeme van, nem latin tipus. Csak a bõre agyon napoztatott, szoláriumozott.
Csak a szerepe annyira visszataszító és az ember hajlamos a szerepet kivetíteni az alakítójára. A negítív szereplõket nem szokták szeretni és talán ezért nem is találjuk elég szépnek sem õket.

Nekem a mexikói sorozatoknál a szereplõválogatás, pontosabban a szereplõk kora szokott zavarni. Valahogy sohasem tudják eltalálni, hogy fiatal szerepre nem választunk középkorú színészt, hõsszerelmesnek öreg fószert, de az üde fiatal lánykákat sem lehetne harmincas színésznõvel játszatni. Egy olyan nagy országban, mint Mexikó biztos akadna ezer olyan színész, aki elég tehetséges és korban is illik a szerephez.

Annak idején málunk miért tudtak az Abigél c. sorozatunkhoz az érettségi elõtt álló gimnazista lányok szerepére csupa fiatal színésznõt választani? Vagy az Egy esõs vasárnap c. filmben egy fõiskolai osztályt szerepeltetni?
Ruttkai Éva nagy színésznõ volt, szerették is az emberek, de ugye nem lett volna hiteles Szerencsi Éva szerepére.
Jeanette5 2015 aug. 13. - 15:12:10
(276/543)
Az ultolsó részekben kiderül,hogy miért is gyûlöli az anyja.
Niomi 2015 aug. 13. - 15:08:01
(275/543)
Én azt nem értem, hogy Lukrécia miért marad a családjával, ha ennyire rossz a viszonya az anyjával. Ebben az esetben az lenne a logikus, hogy Lukrécia elmegy tanulni az egyetemre, Julián meg utánamegy. A családja biztos, hogy támogatná Lukréciát anyagilag, Julián meg biztos szerezne valami munkát. Rosalio is boldog lenne, hogy nincs otthon a lánya, és fokozatosan hozzászoktatná Lukrécia, Juliánt a családjához. Ez viszont valami rettenet, elég értelmetlen.
Nagylány már L., akár hozzá is mehetne Juliánhoz, de így csak mindenben korlátozza az anyja.
Oké tudom, hogy ez csak egy sorozat, de vannak benne logikai zavarok.

Valaki tudja, hogy miért utálja ennyire Rosalio a lányát?
malvinkicska 2015 aug. 13. - 13:50:36
(274/543)
A Justinát alakító színésznõ bûn ronda te szép jelzõt használtál hamvas üde, õ egy varangy, még jó hogy nem egy kis gyerekes jelenetben van, mert megállna a növése a gyereknek ahogy kinéz, meg ahogy viselkedik, tudom te a fiatalabb énjére gondoltál. A megélhetés ezeknek nem számít csak a szerelem, nekem ezek olyan légbõl kapott dolgok.
4/10
napraforgó 2015 aug. 13. - 13:24:21 4/10
(273/543)
Végül is, Lucretia és Julián is csak egymásra néztek 10 év után, váltottak tán 2 mondatot és máris össze akartak házasodni. Hol fogunk élni és fõleg mibõl - még csak fö l se merült.
Na és Josué és Carmelo is rögtön kitalálta, hogy szerelmes egy középszerû lányba....Az elõbbi kérdés õket sem érdekli...

Rosario tényleg egy dög, közli Carmeloval, hogy te nem vagy az erény mintaképe, majd réerölteti a lányát. Renáta meg, no hisz, az egy igazi kígyó.
Justinát csak sajnálni tudom, õ egy buta k.rva. Mostanra már nem is az a hamvas fiatalka, már eladni sem tudja magát.
malvinkicska 2015 aug. 13. - 11:14:11
(272/543)
Engem az dühít, hogy sajnálgatja azt a mocsok ribancot,Rodolfo saját magát hibáztatja nem két szarva van ennél sokkal több, vajon hogy fogadja, Josué, nem az õ fia. akkor is ilyen tutyi mutyi lesz.
kikelet54 2015 aug. 13. - 09:53:49
(271/543)
Ilyen asszony mellett nem csoda, ha hülye lett szegény tatár úr. Ilyen bestia mellett mindenki meghülyülne. És még õ kritizál másokat, inkább nézne magába.

Remélem Lucrecianak lesz bátorsága az anyja ellen harcolni a házassági terve ellen. Ilyen egy gátlástalan nõt, képes odalökni annak az undorító, gusztustalan Carmelonak, csak szabaduljon tõle.
malvinkicska 2015 aug. 12. - 20:32:55
(270/543)
Ebben a sorozatban egymásra néznek és már szerelmesek, ki érti ezt, honnan jött annak a tuskó Carmelónak, hogy szerelemes Lucreciaba, az a nem normális anyja, meg el is hiszi, gondolom mindenki, csak Julian nem. A mai részben sok minden nem történt a tanár úr úgy hûje ahogy van.
malvinkicska 2015 aug. 12. - 20:32:55
(269/543)
Ebben a sorozatban egymásra néznek és már szerelmesek, ki érti ezt, honnan jött annak a tuskó Carmelónak, hogy szerelemes Lucreciaba, az a nem normális anyja, meg el is hiszi, gondolom mindenki, csak Julian nem. A mai részben sok minden nem történt a tanár úr úgy hûje ahogy van.
Jeanette5 2015 aug. 12. - 17:17:46
(268/543)
A Josuét alakító Diego Amozzurita most 25 éves.Ami azt jelenti,hogy amikor a Mi pecadót forgatták 19 éves volt.
malvinkicska 2015 aug. 12. - 16:45:42
(267/543)
Tudod én meg nap , mint hallom mivel nálunk népes a baromfi udvar, van itáliai Sevri, mind nagyon szépek különösen a tollazatuk, van egy nagyon szép búbos tyúk kotlik kiakartam dobni a fészekbõl az csinált úgy. Aztána páva is érdekesen csinál, mikor udvarol, az is van és hallom, tehát a hasonlatokat onnan merítem nem szép dolog de így csinálnak sajnos.
4/10
napraforgó 2015 aug. 12. - 16:09:02 4/10
(266/543)
Nem tudom, hogyan virnyikál a kotlóstyúk, de tetszik a hasonlat.
Justina valóban idegesítõ, de minden egyes percben.
Carmelo pedig valóban gyíkpofa, ahogy Suxel mondta, csúnya és öreg is, legalábbis 20 éves ifjoncnak.
Elvileg a fiatalok egyívásúak, max egy-két év volt köztük. Josué alakítója nem tudom, mennyi idõs, de olyan kölyökképü, Carmelo meg, túl a 40-en bizony jócskán túlkoros hozzá képest.
malvinkicska 2015 aug. 12. - 15:38:43
(265/543)
Justina amit virnyikált, még úgy csinál mikor a tyúk kotlik, olyan rondán, aztán nem elég, hogy egy nagy mamusz Rodolfo, de most már az esze is elmenet ahogy beszélt Lucreciaval. Azt nem értem miért hibás Julian, hogy aza kis mocsok a más autójával elviharzott, ezért letartóztatják. Az a palaj száju Renáta a bohóc kinézetével amit követ az már sok, hazudik , és kezdenek rájönni. Rossario kezébõl szívesen elvettem volna a rózsafüzért, mert az nem a hárpiák kezébe való, mint õ is. Aztán Josuénak sema lába fáj hanem az agyával vannak gondok, mert az érdekli elvette e a tesója Lucreciat. Azt látom agyilag zûrös mind a három család. Várom a fejleményeket meddig lehet ezt fokozni.
syuzi 2015 aug. 12. - 12:16:57
(264/543)
Carmelot a kocsija jobban érdekelte mint Josue állapota.

Teresa pozitiv irányba kezd változni , végre rá jött hogy nála nincs esélye Julianal


Várom már a mai részt:)