Attila G. 2013 jún. 17. - 19:41:50
(149/249)
Szerettem ezt a mûsort, jobban mondva szerettem volna nézni. Viszont nagyon kevés kivételtõl eltekintve családi kötelességek, programok miatt nem tudtam nézni. Amennyire tudtam, próbáltam nyomon követni; s amikor idõm engedi, megnézem a teljes adásokat; bár a tv2 netes oldala ezt illetõen nem könnyíti meg a dolgom.
Nekem is Kurcz Szandi volt a kedvencem. Az Õ varázsa fogott meg a leginkább.
Viszont... Ez a zsûrizõs rendszer nagyon gyatra lett. Követhetetlen és könnyedén manipulálható. Bár az valahogy nem zavart, hogy nem nézõi szavazás volt; mert annak nyomán még furcsább eredmények szoktak kijönni.
Egyrészt ugye azt hajtogatták, hogy nem lesznek kiesõk. Ez ugye a végére nem így lett, bár ígéretes volt a koncepció.
Viszont ha már elvileg nem voltak kiesõk... Az egész éves teljesítményt kellett volna átlagolni, értékelni, ahogy egy rendes iskolában szokás. S számomra nem volt világos, hogy így történt-e; de a legjobb 6-ot is az összes addigi forduló alapján - átlagolva - kellett volna kiválasztani; s nem egyetlen adás alapján.
Ha átlagolás alapján történt a végén a kiválasztás, akkor elnézést.
Remélem, érthetõ volt, mit szerettem volna írni
igaz 2013 jún. 17. - 15:56:57 Előzmény HáziSárki
(148/249)
Szuggesztív egyéniség, mûvész. Drámai légkört tud teremteni.Írod. Ez a legnagyobb dicséret, ez a legtöbb. Ez a kislány,kiskamasz elõadás alatt teljesen átlényegül, átszellemül. Valójában õ a legjobb. Olyan különbség van Kurcz Szandi és a mezõny többi tagja között, mint az Eleanor Rigby /Beatles/ és az Isten véled édes Piroskám /A.L./ között. Bár inkább egy másik Beatles szám jobban illene hozzá: Happiness Is A Warm Gun
Cordelia 2013 jún. 17. - 11:55:43
(147/249)
franchise-típusú mûsoroknál muszáj egy az egyben másolni az eredetit, különben nem kapnak licenc-t
HáziSárki 2013 jún. 17. - 10:06:20
(146/249)
Ja, és még valami: nekem is feltûnt, amit aztán Fridi is megemlített, mégpedig hogy a zenekar tagjai nagyon szimpik voltak, ahogy drukkoltak a gyerekeknek, élvezték a jól sikerült elõadásokat. :))
HáziSárki 2013 jún. 17. - 09:51:13
(145/249)
Javítom magam: nem díva. Szuggesztív egyéniség, mûvész.
HáziSárki 2013 jún. 17. - 09:43:25
(144/249)
Már rég leszoktam a tehetségkutatókról. Ennek is csak az utsó néhány adásába kapcsolódtam be. Kellemesen csalódtam, az elõdöntõt és a döntõt már végignéztem.
A gyerekek nagyon aranyosak és tehetségesek, némelyikük igazi drágakõ. :))

Nekem személy szerint Kurcz Szandi a kedvencem. Nem a legeslegjobb énekes (bár ott van a legjobbak közt, és a végére nagyon sokat fejlõdött is), de nagyon tetszik ez a rekedtes, dögös hangszíne. Ráadásul olyan drámai légkört tud teremteni, amilyet a gyerekek közül szvsz egyik sem. Hihetetlen volt, ahogy a Skyfallt (vagy a Gyémántot) énekelte ez az egyébként kicsit suta, szerény leányka. Mint egy igazi díva. :))
olahmiki1959 2013 jún. 17. - 07:02:02
(143/249)
Ezt hamarabb meg kellett volna írnom,, de az egész mûsorban halálra idegesített az az idióta gyakorlat, hogy amikor véget ért egy dal, és felharsant a taps, utána egy másodperccel egy teljesen más ritmusú, más hangnemben lévõ zenét nyomattak be, háttérzenének.
Erre mi szükség volt?
Ennyire féltek a csendtõl?
Az ember beleéli magát egy dal hangulatába, erre teljesen kizökkentik belõle ezzel a hülye dologgal.

És jellemzõ módon, ezt ott senki nem vette észre, vagy ha igen, akkor nem mert szólni...

Mindegy, lement, túl vagyunk rajta.
Bár ezek visszajönnek, ha egyszer rákaptak a mûsor sikerére, akkor nyomatni fogják ezerrel, ugyanúgy, mint a "felnõtt" tehetségkutatókat...
mulao 2013 jún. 17. - 00:38:10
(142/249)
Hát, szerintem Farkas Zsolt semmivel sem volt jobb, vagy kiemelkedõbb, mint a mezõny többi tagja. Arany Timit vagy Bari Lacit kellett volna kihozniuk nyertesnek, bennük több fantázia van. Az mondjuk szimpi, hogy úgy adják elõ, hogy nem csak a nyertes karrierjét fogják egyengetni a mûsor után, hanem az összesét.
elizabeth 2013 jún. 17. - 00:34:34
(141/249)
Nekem Szandi volt és lesz is a kedvencem mert biztos vagyok benne, hogy még találkozunk vele, de azért nem fikázom azt aki másnak tetszik.
stenmore 2013 jún. 17. - 00:09:39
(140/249)
Már mér kéne? ez pont megfelelõ pl neked:)
kanalasjenõke 2013 jún. 16. - 22:40:13
(139/249)
Igazad van. Valószínûleg közrejátszott benne, hogy Farkas Zsolti az utolsó elõadó volt és még friss volt a jelenlévõ zenészek számára a nagy ováció, a többi produkció emléke pedig már elhalványult.
tompika74 2013 jún. 16. - 22:32:17
(138/249)
Szerintem Farkas Zsolti a középmezõnyben volt. Amikor a Szandi meg a Szulák Andrea a könnyeit törölgette, féltem, hogy megnyeretik vele a döntõt. És a félelmem beigazolódott. Arany Timi, Bari Laci, sõt Kurcz Szandi is jobb volt véleményem szerint.
8/10
Bubus53 2013 jún. 16. - 22:04:53 8/10
(137/249)
Azért most vissza is néztem, nem volt olyan jó tegnap a Bari Lacika, ráadásul nem is bánom, hogy nem õ nyert, engem Gigitõl is kiráz a hideg, nem éppen a technika érdekel, inkább a szív. Na persze, tudjon is énekelni. És valljuk be, a néni is tud ám valamit, mármint Szulák Andi. :) Nemhiába vízöntõ. :D
olahmiki1959 2013 jún. 16. - 22:00:26
(136/249)
Megint jól pofára estem - nem elõször, és biztosan nem utoljára, - miután Bari Lacika gyõzelmét biztosra vettem, erre nem õ, hanem Farkas Zsolti nyert.
Farkas Zsolti (ezektõl a becézõ nevektõl a hajam égnek áll, de mindegy...) nagyon jól énekelt ma, de Bari Lacikával nem egy súlycsoport, aki viszont ma Radics Gigivel akkorát énekelt duóban, hogy az állam leesett a padlóra, és darabokra tört, azóta is szedegetjük a szilánkokat...
Bari Lacika Radics Gigivel egy bitang nehéz számot adott elõ, hibátlanul, felsõfokon, minden felesleges sallangot, eltúlzott hajlítgatást elhagyva. Az a szám valóban világszínvonalú volt, a hangok, a szólamok kristálytisztán szóltak, ami egy duettben a legnehezebb feladat, és ha máskor nem is, ma valóban õ volt a legjobb.
Szerintem neki kellett volna nyernie.
Arany Timi Veres Mónikával duettben szintén szenzációsan énekelt, de a tegnapi harmadik helyébõl kifolyólag, már lehetett tudni, hogy ma nem nyerhet, mert összeadják a két nap pontjait, illetve osztályzatait.
Kár.
Olyasmit kihirdethettek volna, hogy "az ének iskolája legjobb nõi hangja", "legjobb férfi hangja", - vagy ha ez gyerekeknél túlzás, akkor - "legjobb lány hangja", "legjobb fiú hangja", és akkor Arany Timi is nyerhetett volna legalább valamit, ha csak jelképesen is...

Amitõl féltem, az viszont bejött.
Friderikusz Sándor a mûsor végén bejelentette, hogy "nemsokára visszajövünk".
Hát ez az...
stenmore 2013 jún. 16. - 21:47:55
(135/249)
Összegzésül: a kisgyerek és a kutya az mindig sikerre számíthat a nézõknél.Most láthattunk egy mûsort ,ami kizárólag erre épített ,már amennyit láttam belõle az alapján.
8/10
Bubus53 2013 jún. 16. - 21:42:19 8/10
(134/249)
Meglepetésszerûen Farkas Zsolti, bár nem is kellett volna meglepetésnek lenni, õ nagyon jó volt a duettben is, meg most is.
1/10
southwind 2013 jún. 16. - 21:38:47 1/10
(133/249)
az volt a korrekt, ahogy az eredményhirdetés megtörtént, nem idegelték ki a szereplõket, meg a nézõket se
stenmore 2013 jún. 16. - 21:37:04
(132/249)
Muhahaha aug 20-án az egész csapat együtt énekli a Himnuszt.Na ez mán a csúcs: hogy egyesítsük a giccset a magyarkodással ,gratula ,van még valami a tarsolyban?
stenmore 2013 jún. 16. - 21:33:34
(131/249)
Ezeknek minden csillagos ötös ,miközben egy jobb karénekbe nem vennék be õket.
stenmore 2013 jún. 16. - 21:32:50
(130/249)
Szandi a szemét törölgeti ,na ne .a versenyzõknél csak a dalok választása rosszabb ,nyóc éves gyerek amerikai gagyi szerelmi nótákat nyom,ahelyett hogy a mint a mókus fenn a fánt vagy hasonlót kornyikálna.