8/10
napraforgó 2022 szept. 07. - 03:10:23 8/10 Előzmény Pera60
(184/344)
A baj az, hogy az ilyen "vérboszúkat" a török jog enyhén bünteti, "respektálják" a családot ért szégyent és nem számit, hány életet oltottak ki a "becsület" helyreállitása érdekében.
Döbbenet, hogy az apa, Salman aga akár a kisebbik fiát is feláldozná gond nélkül.
Pera60 2022 szept. 06. - 20:00:09
(183/344)
Tudom nem szép dolog spoilerezni,de legszívesebben megkérdezném,hogy utoléri a büntetése ezt a förtelmes fiatal lányt? A mai viselkedése rettenetes. Volt képe uszítani a barátját,és amikor megtörtént a baj,gyorsan részvétet mutatott. Ma majdnem elárulta a nagyapja a valóságot,csak Mirat ránézett jelentőségteljesen és akkor elhallgatott. Remélem megismeri csodálatos apja ténykedését. Szegény Diyar és Serdem. Mennyire rettegnek. Valahol olvastam,hogy ez egyáltalában nem fikció,sajnos még előfordul az ő kulturájukban. Hiába tiltják,attól még van.
8/10
napraforgó 2022 szept. 01. - 07:42:50 8/10
(182/344)
Alihan megint kötekedik Mirattal, de Deniz MÉG MOST SEM világositja fel a lányát, amit kicsit sem értek! Miért vigyáz ennyire Alihan nimbuszára? Közben az ő renoméját meg állandóan rombolják.

A másik, amit nem értek az, hogy Deniz mostanában egyáltalán nem süt-főz a lovarda éttermében. Most már Fikriye sem dolgozik ott, Diyar sem és Serdem sem! Az egyszál Szerkán van ott, aki soha nem főzött, csak felszolgált és takaritgatott. És mi van a vállalkozásával, már soha nem csinál tortákat, süteményeket, pedig azok több órás elfoglaltságok!!!
Én azért elvárnám, hogy ott is helytálljon!
Nem látom, hogy felvett volna valakiket az étterembe, vagy a cukrászkodásba.
De Denniz hol ezért, hol azért elszaladgál mást intézni.
Őszintén szólva, Mirat se foglalkozik túl sokat a lovakkal....
8/10
napraforgó 2022 aug. 31. - 03:11:08 8/10
(181/344)
Alihan egyre undoritóbb. Ahogy foghegyről beszél Mustafával, miután megtudta, hogy az apja csak egy suszter. Ő is egy olyan felületes sznob, akinek csak az ember, akinek sok pénze van. Olyan pökhendi, lenéző vele, de inkább csak akkor, amikor Ece nem látja.

Nem igazán értem, hogy Joszef miért tört be Mirathoz? Mert az nem elég indok, hogy a Denizről készült rajzait akarta látni. Az hülyeség.
Miraték most legalább behajtották a kertkaput - habár azért nem zárták be.

Most, hogy Alihan megverette Miratot, remélem, hogy Deniz betartja az igéretét és beavatja Ecét Alihan viselt dolgaiba. Nem normális, hogy hagyja, hogy a lánya istenitse a szemét apját.

Sebnem kutakodását értem, ő Hüliya széfjét keresi, hogy megszerezze Artun dolgait.
8/10
napraforgó 2022 aug. 30. - 12:14:24 8/10
(180/344)
Mirat és Deniz annyira félnek, hogy megóvják Diyart és Serdemet, de mégis éjjel-nappal nyitva a kertkapu, csak az nem jön be, aki nem akar. Most is Alihan begyalogolt és a konyha ajtaján bement a házba. Igy majd az udvaron játszó Ozant is gond nélkül elrabolhatja.
Én, ha félteném az életem, vagy valaki másét, biztos mindent kulcsra zárnék.
8/10
napraforgó 2022 aug. 30. - 06:36:28 8/10
(179/344)
Alihan kicsit sem veszi komolyan Denizt, csak idétlenül vigyorog ébiztos benne, hogy visszakapja. Valószinűleg arra számit, hogy ha elveszi tőle a gyerekeit, akkor a nő is követni fogja őket. Ecét nem nehéz elcsábitani az anyjától, hisz már most is alig birja elviselni, a kisfiút meg majd simán "elrabolja". Aztán majd meggyőzi, hogy anyuci is mindjárt jön, csak várjon türelmesen.

És amilyen tisztelségtelen, Alihan nem riad vissza az aljas eszközöktől sem, megvereti Miratot. És érdekes, hogy korábban Deniz nem ismerte erről az oldaláról.

Zahidéről is megvan a véleményem. Nekem nem lett volna pofám 20 év után beállitani a régi családomhoz. Nekem hiába sóhajtozik, hogy mennyire hiányzott neki a fia, 20 évig feléje sem nézett. Ibrahim meg simán hülye, hogy hajlandó ott folytatni, ahol 20 éve abbahagyták.

De Rásel sem semmi, Mirat már többször közölte vele, hogy nem folytathatják ott, ahol abbahagyták, mégis újra, meg újra zaklatja a férfit. Joszef viselkedése valamelyest érthető, ő előbb meg akarja ismerni az édesapját, mielőtt felfedné magát előtte. Ecével kapcsolatban viszont a fiú túl könnyelmű, ugyanakkor könnyed, szórakoztató, a túlságosan komoly, sőt komor Mustafával szemben sokkal szórakoztatóbb, vonzóbb.
8/10
napraforgó 2022 aug. 26. - 05:59:42 8/10
(178/344)
Úgy tűnik, hogy Hüliyát mégsem kellett bevinni a kórházba, igy Alihan tudott balhézni.
Ece nem normális, hát ezért hivta oda az apját? Mirat végtelenül türelmes, én már rég kidobtam volna a lányt a házamból. Van hová mennie, menjen az imádott apjához.
Fikriye is csak szitja a tüzet, újra szemétkedik, ahogy régen. Még nem emlékszik sokmindenre, de már újra kotnyeles, beleavatkozik mások dolgába és mindig oda szúr, ahol fáj. Igazi skorpió.
8/10
napraforgó 2022 aug. 25. - 03:04:58 8/10 Előzmény venetia
(177/344)
Hülya hova tűnt miután botrányt okozott?

Hát rosszul lett, elájult, mire mindenki ugrott, Deniz, Mirat és Nejat is, és azt mondták, hogy kórházba viszik. Ha mindhárman elmentek vele, akkor a megérkező Alihan kivel fog balhézni?

Ecét nem értem, miért szitja a tüzet. Mi a fenének rendeli oda az apját egy tömegbe balhézni? Annyi esze nincs, mint egy óvodásnak. Miért nem érti meg, hogy az apja és az anyja között vége mindennek.
Inkáább azt próbálhatná kideirteni, hogy miért is utasitja el az anyja Alihánt? Biztos nem Mirat miatt, hanem a saját tettei miatt. de Ece vak és nem is akar látni.
venetia 2022 aug. 24. - 21:22:20 Előzmény napraforgó
(176/344)
Pont arra gondoltam én is, hogy Fikriye kezd megint túltengeni. Hulya aljassága is minden képzeletet felülmúl. Ebben a sorozatban alig van egyenes ember, mindenki betart valakinek, vagy sunyít és elhallgatja az igazságot. Az a néhány aki normális, már a bárgyúságig tolerálja a hülyéket. Fatih például miért nem közeledett nyíltan és tisztességes úton az apjához? Hülya hova tűnt miután botrányt okozott? Kért egy pohár citromos vizet, és a következő jelenetben már mindenki máshol volt, mintha nem történt volna semmi. Alihan viselkedése is nevetséges, ahogy ő próbál felelősségre vonni másokat. Kár hogy Sebnem nem ment be Hulya bulijába, akkor mindjárt kiderült volna az igazság. Persze akkor vége lenne a sorozatnak.
8/10
napraforgó 2022 aug. 24. - 19:34:10 8/10
(175/344)
Micsoda nagy ügyet csinálnak ebből a körülmetélésből. Az ünnepségen egy rakás vadidegen is résztvesz.
Fikriyét meg jól seggbe kéne rúgni, mit kutakodik mások magánélete iránt.
Ece megint szemétkedik, Mirat csinos háza újra putri neki. Mustafa is egyre ellenszenvesebb. Figen nyiltan ráhajt Fatihra és szegény s Szerkánt meg lenézi, elhajtja.

Ez a sorozat is nagyrészt már csak az időhúzásról szól.

8/10
napraforgó 2022 aug. 22. - 17:45:44 8/10 Előzmény malnahab
(174/344)
Nem értem, miért nem lehet rövidebb sorozatokat megvenni? Egy 8 részes török sorozatból úgyis csinálnának egy 15-20 részest csinálni magyarban. Ez pont elég lenne, nem kéne többszáz részes sorozatokat erőltetni.
malnahab 2022 aug. 22. - 17:13:52
(173/344)
20.-a és 21.-e esös napok köszöntöttek ránk.Elkezdtem filmeket nézni a youtube-n, Feltünk Kutsi és rákattintottam. 22.április végén feltett 8 részes filmben szerepel,amely kb.2 órás. Annemizi Saklarken cimmel, van angol feliratos változat is. Nagyot alkot mellette Fikriye is és ha valaki szereti Hatice Aslan. Eddig 2részt néztem meg.,na persze a leg végét is. Én a film alatti török szövegböl leforditok pár szót és elég jól meglehet érteni a történést. Évek ota igy csinálom,ha valami érdekesre akadok. Több filmet már igy megnéztem mielött nálunk leadták. Sadakatsiz is igy láttam végig mire itt elkezdték. Forditásban egy kifejezés van rá, hűtlen, ami szerintem jobban illik. Most olvastam más országban Hitetlen cimmel megy.
8/10
napraforgó 2022 aug. 19. - 09:23:30 8/10
(172/344)
Szerintem is hülyeség a válási hercehurca. A törököknél hasonló a jogrendszer, mint Európában. meglehet, hogy vannak különbségek, de ha a két fél egybehangzóan kéri a házasság felbontását, akkor a per végén jogerősnek nyilvánitják a határozatot és tuti nincs ilyen szamárság, hogy a kézbesitéstől függ az érvényessége. Meg pláne nincs olyan, hogy még fellebbezni is lehetne ellene. Minek, ha egybehangzó az akaratuk? Amiben meg nem értenek egyet, azt a tárgyaláson tisztázhatták volna.

Ez megint csak egy időhúzó baromság.
8/10
napraforgó 2022 aug. 19. - 09:16:02 8/10 Előzmény Magenta99
(171/344)
Oké, csak gondoltam, hogy a saját egészsége, meg a baba pont elég ok arra, hogy magával foglalkozzon, ne mások életébe kavarjon bele.
Magenta99 2022 aug. 19. - 07:21:09 Előzmény napraforgó
(170/344)
" Talán most majd abbahagyja az ármánykodást. " - én ezt egy percig sem gondoltam. Ha nézted a tegnapi részt, láthattad, hogy tovább kavar. Képtelen lenne abbahagyni, nála ez genetikailag kódolva van...
Magenta99 2022 aug. 19. - 07:19:20
(169/344)
Ezt a válási hercehurcát én sem értem.
A bíróság kimondta a válást. Mi az, hogy 7 hónapon keresztül nem jön meg a hivatalos végzés? Ráadásul, külön kell kérni és még akkor is 15nap a fellebbezés?
A törököknél is ugyanolyan idióták írják a forgatókönyveket, mint itt?

Ja és ugyanúgy, mint a Keresztanyuban, itt is elég érdekes Mirat házának belső tere. Egy óriási épület, aztán 2 szoba van fent összesen?
8/10
napraforgó 2022 aug. 18. - 09:59:59 8/10
(168/344)
Szerintem elég szerencsétlen ötlet volt, hogy Diyart és Serdemet a házban bújtatják. Ezt a cimet már ismerik az üldözőik, itt megtalálnák őket.

Ece annyira furcsa ezzel a fene nagy apa-imádatával, teljesen elhanyagolja Mustafát. A fiú meg el sem tudta mondani neki a bánatát.

Hüliyának nem kivántam ennyire rosszat, bár igy legalább most majd magával fog foglalkozni és nem másokkal. Talán most majd abbahagyja az ármánykodást.
8/10
napraforgó 2022 aug. 18. - 03:47:48 8/10
(167/344)
E léggé meg vagyok lepődve, hogy Deniz és Mirat visszaviszik a házukba Diyart, sőt odaviszik Serdemet is. Salman aga és Sirzat már ismerik a házat, valószinűleg ott érdeklődnének megint. Nagyon nagy kockázatot vállaltak.
Én már azt sem tudom, kit hol tudnak elhelyezni, lefektetni.

Láthattuk, hogy az emeleten csak 2 szoba volt, az egyikben Mehmet aludt a kis Ozannal, a másikban Deniz Ecével. Az egyetlen lenti szobában meg Diyar aludt Mirattal.
Ha most DIyar felköltözött Mehmet szobájába, akkor hol aludt Ozan? Mert többször mondták neki, hogy menjen fel a szobájába, na de hová? most ő Diyarral alszik egy szobában???

Aztán Figen bekéredzkedik és ő Deniz helyén kap szállást.
Deniz hol alszik? Mirattal a földszinti szobában a nagy ágyban? És megértem és nem is helyteleniteném, ha már együtt aludnának.

Aztán Deniz még meghivja Hüliyat is, hogy az ne maradjon egyedül, még szerencse, hogy nem fogadta el a meghivást. Vajon hová fektették volna? Na és Diyar és Serdem micsoda nagy veszélyben lettek volna? Mi van, ha ki kell menniük a füdrdőszobába, vagy csak egy pohár vizért a konyhába és Hüliya észreveszi őket? Biztos elárulta volna őket, mert ő ugye a skorpió, akinek olyan a természete, hogy ok nélkül árt.

A legfelső szinten ugyan van még pár helyiség, az egyik Mirat műűterme. De láthattuk, hogy van ott még 2 ajtó, azok mögött vajon mi van???

Kezd ez a sorozat is irreálissá válni. Ece ész nélkül rajong az apjáért, Musztafát szemmel láthatóan elhanyagolja, pedig a fiúnak is van gondja épp elég.
8/10
napraforgó 2022 aug. 16. - 12:09:29 8/10
(166/344)
Érdekes volt a második évad első része is. Alihan milyen undoritó, kaján vigyorral közölte Denizzel, hogy még mindig házasok. Érdekes, de ez a tény kicsit sem zavarta abban, hogy eljegyezze Sebnemet, sőt, el is vette volna, ha nem derül ki, hogy Sebnem hazudott a terhességével kapcsolatban.

Alihan keresztbe akar tenni Deniznek azzal, hogy elveszi tőle a gyerekeket. Deniz tudja, hogy Ecével kapcsolatban nem tehet semmit, a lány nagykorú és ha az apjával akar élni csak úgy akadályozhatná meg, ha mindent kitálal neki az apjáról. de Ozant nem akarja odaadni, igy megengedi, hogy Alihan elvigye egy rövid időre, hogy amjd a hozzájuk csatlakozó Ece hazahozza a kisfiút.

Nekem nagyon tetszett, amikor a kisfiú föltette az apjának azokat a kérdéseket, amiket a felnőtt nővére nem tett fel. Hol voltál eddig, apa - kérdezte. Mert Alihan erről nem mesélt Ecének. Majd megkérdezte, hogy miért nem telefonáltál soha?
Ezek azok a kérdések, amiket a lányának már régesrég meg kellett volna kérdezni. És az az ostoba magyarázat, hogy apa beteg volt, meg hogy nagyon sokat kellett dolgoznia meglehetősen nevetséges. Mert ha olyan beteg volt, akkor hogy tudott volna nagyon sokat dolgozni? És hogy lehet, hogy 7 hónap alatt nem volt 5 perce, hogy telefonálhatott volna?

Hihetetlen, hogy Ece a fene nagy rajongásában nem gondolkodott el ezeken. De nagyon remélem, hogy Musztafa, vagy akár Figen rá fog erre kérdezni Ecénél és ez el fogja gondolkodtatni a lányt.

Deniz megkérte Nejatot, nézzen utána, hogy életbe lépett-e a válás. Sajnos Nejat bár nagyon rendes ember, de mint ügyvéd azért nem annyira hatékokony.
Kár ezt a dolgot sokáig húzni.
8/10
napraforgó 2022 aug. 13. - 04:42:40 8/10 Előzmény napraforgó
(165/344)
Elgondolkodtam azon, hogy a válást kimondták, vagy nem. Deniz és Alihan közösen kérték a válást, megegyeztek mindenben, hát miért ne mondták volna ki a válást? Deniz a tárgyaláson lemondott minden jogáról - vagyonmegosztás, gyerektartásdij, Alihan átengedte neki a gyerekek nevelését, igy a világon semmi ok nem volt rá, hogy később hozzák meg a döntést. !!!

Az meg, hogy nem kapták kézhez az itéletet, egy kicsit vicces. A tárgyalás után Alihan szinte rögtön eltünt, a világon semmit sem lehetett róla tudni. Hát hová kézbesitették volna neki az itéletet?
Deniz is nehezen lett volna megtalálható, hisz Alihan eladta a fejük fölül a házat, neki sem volt biztos lakcime. Habár később, Alihan tartozása miatt csak megtalálták.

Akárhogy is, egy itélet érvényessége nem attól függ, hogy sikerül-e azt kézbesiteni, hanem attól, amit a biróság ott, a tárgyalás végén kihirdetett. (és most tekintsünk el a fellebbezési lehetőségtől, ami általában megilleti a feleket).
Tapasztalatból tudom, hogy a közös megegyezéssel meghozott döntést a válóperi tárgyaláson a biró jogerősnek és végrehajthatónak nyilvánitja.
Nincs semmi olyan, hogy nem hoztak még döntést, meg nem kézbesitették és azért nem érvényes, úgyhogy ez hülyeség.!