Téma: Az Este

offtopic
Moldávia bánata 2011 nov. 19. - 17:42:04
(1383/1683)
Ez az Zoli, gyerünk, nincs még veszve semmi, hajrá Viktor! Fletót börtönbe!
-csengõzoli-- 2011 nov. 19. - 17:04:26
(1382/1683)
Szeretem benned,hogy Ondokhoz és Kgyurihoz hasonlóan tömjénezed magad.
Igen,aki nem ért egyet veled, nyilván azért teszi,mert igazad van és ezt tudja.
Micsoda érvek,atya-gatya :D
2/10
offtopic
meszag 2011 nov. 19. - 16:58:29 2/10
(1381/1683)
Perczel Zita jut errõl még eszembe, mikor kezdett hazalátogatni (kb 90-es évek), és hallgatta az itteni emberek sirámait, és hozzá konstatálta az életüket. Azt mondta: " cifra egy nyomorúságnak látom". Nem igazán értette akkor sem, hogy aki ennyire "rosszul" él - bár azt sem látta igaznak -, de ha igen, akkor mi a szent sz@rnak neki mobiltelefon... mert akkor még az igencsak drága dolog volt....
2/10
offtopic
meszag 2011 nov. 19. - 16:46:01 2/10
(1380/1683)
Ááááá, nem csengõ az elsõ (isti, alex....), de csengõnek is elmondtam már, hogy 30 évesen, és egyáltalán nem jár az élettõl semmi, meg kellene elõbb dolgozni érte, adózni, stb...
R. Sebestyén utcát sem elõször mondja, nagyon csak az érzelmei vezérlik - utál szegénykém, de fõleg azt hogy tudja õ is: igazam van. :)
2/10
offtopic
meszag 2011 nov. 19. - 16:34:31 2/10
(1379/1683)
nem ugyanezt mondtam, és tisztában vagyok vele, hogy nem is akarsz kinõni ebbõl a fideszes balgaságból, mert könnyebb mást okolni a saját butaságunk belátása helyett....
offtopic
-csengõzoli-- 2011 nov. 19. - 15:54:54 Előzmény meszag
(1378/1683)
Még szerencse,hogy itt vagy te,aki mindenhez értesz :)
1/10
dantonb 2011 nov. 19. - 13:56:57 1/10
(1377/1683)
A minap Rácz Margit,aki egy jóeszû közgazda, egy interjúban azt mondta ,hogy még Európában sem találták azt fel hogy hogyan tudná egy szegényebb ország utolérni a gazdagabbakat.Nekem van egy tippem:dolgozni kéne szorgalmasan és helyesen kormányozni,ahelyett hogy hiteleket venni fel mindenre ,amire nincs meg a fedezet.Ez amagánemberekre is ugyanúgy érvényes mint a kormányokra.Kicsit elszoktunk attól ,hogy spórolni kéne és elöbb megteremteni az anyagi részt .Mert nem törvényszerû hogy mindenkinek hatalmas saját tulajdonú lakásban kell élnie,új kocsival furikáznia és plazmaTv-t néznie.Tudom hogy az egy más világ volt ,de hogy lehet az hogy abban a naccerû Horthy rendszerben egy nagy társadalmi réteg nem is gondolt perspektivikusan másra mint az udvari szoba konyhára ,a WC hátul agangon pl?
1/10
dantonb 2011 nov. 19. - 13:47:20 1/10 Előzmény meszag
(1376/1683)
mesteri ez a rejtett zsidózás is.:" közgazdász a Rumbach Sebestyén utcából "
1/10
dantonb 2011 nov. 19. - 13:44:43 1/10 Előzmény meszag
(1375/1683)
csengõtõl mit vársz? kezd átmenni jobbikosba "kell a gyarmat stb " bár ez a szemlélet vezérétõl sem idegen . "van élet az únión kivül is " Úgyhogy úgy fogalmaznék ,hogy a hülyeség általában összenõ.Sajnos Orbán valami eszméletlenül igazolja hogy a hatalom hogy csinál valakibõl ,aki egy alapjában véve kis stílû ember egy politikai elmebeteget(LD. Rákosi stb.bár szerintem az említettnek több önkritikája és politikai érzéke volt csak akörülményxei voltak mások)
2/10
offtopic
meszag 2011 nov. 19. - 10:48:59 2/10
(1374/1683)
tudod ha valami érdekel, mert nem értetted sose, akkor kérdezz, ne személyeskedj örökké. :P gyarmatlakó
offtopic
-csengõzoli-- 2011 nov. 19. - 10:42:18
(1373/1683)
Na,megszólalt a közgazdász Gizella Rumbach Sebestyén utca 3-ból, mert õ aztán tudja,hogy egyébként mit és hogyan kéne... :)
2/10
offtopic
meszag 2011 nov. 19. - 10:20:44 2/10
(1372/1683)
ó te szegény gyarmatlakó!
te elhitted, hogy intenzív eladósodással utoléred a nyugatot? :P
-csengõzoli-- 2011 nov. 19. - 10:02:39
(1371/1683)
Nem az nem érdeke a nyugatnak,kellenek a gyarmatok, úgyhogy nem fog összedõlni.
Mindig épp ennyire fog mûködni.
2/10
offtopic
meszag 2011 nov. 19. - 07:05:27 2/10
(1370/1683)
Már megint összekutyulsz mindent. Mibõl gondolod, hogy szerintem rendben van nálunk valami is?
Nincs rendben, de a kormány mûködésének logikus következménye...
A kormány meg természetesen most a problémák kicsúcsosodásakor is a lehetõ leghülyébben reagál. Ezt leginkább egy alkoholista mentalitásához tudnám hasonlítani: jaj, nem tudok megváltozni, igazságtalan a világ, mert nincs rám tekintettel.... nos, ha nem az országról lenne szó, azt mondanám fordulj fel!
De ha így nem érted, akkor ott a Kis Herceg béli alkoholista "tudata".

csengõre meg ne hallgass, már megint fideszes... nézzünk a múltba. pffff

Még mindig van kiút, csak nem kéne tovább magunk alatt vágni fát, hanem át kéne mászni a másik ágra. Végre belátta ostoba kormányunk, hogy ilyen kondíciók mellett nem tudja finanszírozni az országot, nem marcangoljuk tovább a kezet, ami enni adhat, mikor már az éhenhalás fenyeget. Kell az IMF, kell Ny-Európa segítsége, nem lehet csak bevétel növekedésre alapozni, nem lehet Münchausen módjára kimászni a gödörbõl - a hajvágás nem segít ezen - és nem lehet a társadalom egy részét érdemtelen elõnyökben részesíteni a többséget legázolva.
Szóval ennél szemléletesebben nem tudom neked leírni, hogy egy õrült (a kormány) kezeli a szemafort....
Rhaegar 2011 nov. 19. - 06:08:52
(1369/1683)
:D
Mivel nem értesz egyet ??
Talán minden a legnagyobb rendben van ?!
Rhaegar 2011 nov. 19. - 06:03:03
(1368/1683)
Igen, ezért írtam, hogy moslék a rendszer.
Nem fog ez már sokáig menni szerintem... összefog dõlni.
2/10
meszag 2011 nov. 19. - 05:35:57 2/10
(1367/1683)
Még mindig nem tudom mi lesz ebbõl. Lesz-e ereje a fidesznek orbánt félreállítani? Halottam tegnap a Kossuth rádióban a sutyorgása egy részét annyira improduktív, és persze még mindig hazudik. Nem fogja lenyelni az EU direktíváit, képtelen belátni a gazdasági ámokfutása eredménytelenségét/"eredményét". A fidesznek, és magának köszönheti, hogy meztelen.
1/10
dantonb 2011 nov. 18. - 23:12:42 1/10 Előzmény Rhaegar
(1366/1683)
mellesleg mindenhol ,ahol elengedték az államadósságot vagy annak állami részét ,mert magánhiteleket nem tudják elengedni,ott bekövetkezett az államcsõd gyakorlatilag elötte.tehát ne kívánd hogy argentin módra ne fizessenek bért ,nyugdíjat,hogy apénz teljesen elértéktelenedjen.Vagy alengyelek itt árulgattak a rendszerváltáskor a "KGST piacokon" nálunk ,abból tengõdtek.
Szóval sok marhaságot csinált az Antal kormány is ,de szerintem jól döntött hogy nem jelentett csõdöt külföldnek.Fekete János,aki egy elismert bankszakember volt azt mondta hogy Magyarország nagy elõnye hogy mindig pontosan fizette hiteleit ,tehát bizalom van iránta a pénzpiacokon.Legalábbis idáig ,mert Orbánnak úgy tûnik hogy sikerül ezt lerombolnia.Bár odáig még õ sem jutott el hogy megtagadja hitelek visszafizetését.Görögországba idáig kb 300 milliárd eurót nyomtak be az Únió pénzébõl és így is csak reménykednek benne hogy 2020ra lemegy az államadósságuk 150%ról 120%ra.Hiba volt õket bevenni az euróövezetbe ,mert ha kivül lennének ,akkor nyugodtan hagynák õket a szarban.mellesleg jártam én Görögben hivatalból kb15 évvel ezelött ,és mindig csodálkoztam hogy bár a munka nemigen ég a kezük alatt ,az átlagbér a magyarnak két háromszorosa volt .Tehát õk is sokkal jobban éltek mint megengedhették volna maguknak .ugyanúgy ,ahogy mi is általában egy megszorítás után kiengedünk és akkor újra jöhet a következõ megszorítás
1/10
dantonb 2011 nov. 18. - 22:59:11 1/10
(1365/1683)
Némi pótinformációt szereztem,állítólag azért kellett ilyen gyorsan bejelenteni,hogy visszakullognak mert különben már mára be volt ütemezve a magyar papirok bóvli kategóriára minõsítése.Mellesleg ez akormány jóval felülmúlja balfékségben a gyurcsány félét ,mert az is eladósodott ugyan de legalább volt tapintható látszatja.Míg most lassan két év alatt semmi de semmi nem épült nem volt beruházás minden leépülõben van.A Bajnai kormányról meg ne is beszéljünk ,mert az a peremfeltételek adottak lévén optimálisan kormányzott ,csak folytatni kellett volna az õ gazdaságpolitikájukat.És akkor még nem beszéltünk ademokrácia megcsúfolásáról ,ami a szocik alatt ilyen szisztematikusan és átlátszóan erõbõl elképzelhetetlen lett volna.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 nov. 18. - 22:52:49 Előzmény Rhaegar
(1364/1683)
Elengedték volna a rendszerváltáskor,csak mi megint okosak voltunk... :)
A kapitalizmus arra épül,hogy a szegények még szegényebbek legyenek, a gazdagok pedig még gazdagabbak.
Ezen elv alapján könnyen kiszámítható,hogy a mi kis szegény országunkra mi vár...