Téma: Az idõjós

bandikaa 2008 febr. 10. - 21:20:43
(22/102)
Guy Ritche-t nem lehet összehasonlítani a Fegyvernepperrel. A ravaszagynak és a blöffnek se a politikához se a valósághoz nincs túl sok köze, míg a fegyverneppernek nem kevés.

De az is igaz, hogy Guy filmjei is jók - a maguk nemében.
Attrax 2008 febr. 10. - 21:14:19
(21/102)
Az ember megnéz egy filmet és az vagy "átjön" azaz hiteles vagy nem.Lehet,hogy türelmetlen vagyok de az a film végig untatott a rossz dramaturgia és a rendezés miatt.Nézz meg egy Guy Richiet és megérted mire gondolok.Nekem fontos hogy mit ad át a film és kiborulok a gyenge sztorik miatt.
Megjegyzem ez a mostani Nick film egész emészthetõ az életszerûsége miatt.Tetszik...
bandikaa 2008 febr. 10. - 21:13:50
(20/102)
Valaki írta, hogy reméli nem teszik tönkre reklámokkal.
Megtették, kikapcsoltam...

Attrax, pont Te szidod a "hállivúdi sztorik"-at, és nem tetszett a fegyvernepper? Mert az aztán nem limonádé.

(No és egy jótanács: Vegyél egy magyar nyelvtan könyvet, rádfér!)
tetro 2008 febr. 10. - 20:49:45
(19/102)
nem tudom ki követte el a magyar szinkront, de konkrétan agyon vágta vele az egész filmet. Rojtos buksza? És a kislány hangja? Hogy sikerült egy hatéves csicsergõt kiválasztani? De lényegében az össze párbeszéd értelmetlen lett. Ezt nem szinkronizálni, lefordítani sem sikerült.
agabri 2008 febr. 10. - 20:48:24
(18/102)
Miért is volt 'iszonyat gyenge' a Fegyvernepper? Kíváncsi lennék rá...
Attrax 2008 febr. 10. - 20:18:58
(17/102)
Aki szerint a next jó film az még nem látott jó filmet vagy hajaz az unalmas hállivúdi sztorikra.Méghogy atombomba Los Angelesben!Micsoda baromság és avas.Adok még egy esélyt,ketrec mikinek,mert valamikor jó muvikban játszott és megnézem ezt az idõjóst de remélem nem olyan kataszrófális mint a fegyvernepper ,mert azt iszonyat volt!
10/10
zoldreceptor 2008 febr. 10. - 20:16:29 10/10
(16/102)
Szerintem igen :D
Stabiló 2008 febr. 10. - 19:35:37
(15/102)
szerintetek nézzem ezt ma este vagy inkább a másikon az akciófilmet? :D
10/10
zoldreceptor 2008 febr. 10. - 18:14:00 10/10
(14/102)
hát ha Angyalok városát vársz, akkor csalódni fogsz.

Ettõl eltekintve, én nagyon szeretem ezt a filmet.
Judit111 2008 febr. 10. - 17:33:46
(13/102)
Én még nem láttam,de nagyon kíváncsi vagyok rá.
Valami hasonló elgondolkodtatós filmre gondolok mint ami az Angyalok Városa volt.Remélem nem csalódok,habár,ha Nicolas Cage játszik benne akkor nem hiszem:)
Aftermathe 2008 febr. 10. - 15:58:07
(12/102)
A Next c. filmet még ajánlanám Cage-tõl.Nekem nagyon bejött. :)
Zajac 2008 febr. 10. - 09:25:27
(11/102)
Még nem láttam de már várom,remélem nem unom meg a sok reklám miatt :(
Juventeeno 2007 aug. 12. - 22:28:04
(10/102)
Sose szerettem az ilyen depressziós filmeket, de ez tetszett valamiért. Ezzel gyakorlatilag semmit nem mondtam, de ne tévesszen meg senkit ez a "véleményhiány", azt mondom érdemes megnézni, különösen ha az embernek egy kicsit épp sötétebb a hangulata.
A rendezõ pedig valóban érdekes figura. Ha a trilógiáját egynek tekintjük, akkor minden filmje más kategória, kíváncsi vagyok a következõre.
nomiemi 2007 márc. 26. - 16:16:03 Előzmény Timke
(9/102)
Imádtam ezt a filmet, talán a reménytelensége miatt...
A végén a monológ eléggé megindító. Nincs cukorhab. Jó befejezés. Nem tipikus. Egyre kevesebb hely jut manapság az ilyen fajta filmeknek, pedig ha tehetném, mindig ilyet néznék, ha mélyebb értelmû filmet keresek. Odaragaszt a képernyõhöz - de nem a szemednél fogva...Ez ilyen lelki dolog. Vagy megérted, vagy nem. :-/
Timke 2007 jan. 07. - 13:33:47
(8/102)
"...nem unatkoztam rajta, ami mostanában elég sok Nicholas Cage-es filmre elmondható (Fegyvernepper, A nemzet aranya). "
Magyarul ezen sem unatkoztam, mert jó filmjei vannak Cage-nek. A fegyvernepper is naon tetszett - lásd ottani hozzászólásom.
nomiemi 2007 jan. 06. - 15:56:32 Előzmény Timke
(7/102)
Az az elmondható, hogy unatkoztál, vagy az, hogy nem?
Nekem személy szerint nagyon bejött a Fegyvernepper stílusa, pont azért, mert lekötötte a figyelmemet, és jól rávilágított a világ problémáira, meg arra, hogy hogy meg tud változni egy ember. A Nemzet aranya pedig az egyik legjobb kalandfilm, amit életemben láttam.
Lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok, de nekem idáig minden Nicolas Cage-es film tetszett. Csak ennyi.
Newcastle United 2006 aug. 09. - 10:25:09 Előzmény amatõõr
(6/102)
Az igaz, hogy mindent a maga kategóriájában kell értékelni, de a kategóriák alá és felérendelt viszonyban állnak egymással.
A filmrõl annyit, hogy engem vegyes érzésekkel töltött el. Az a tipikus hollywoodi szirup eléggé érezhetõ volt rajta, de voltak benne jó gondolatok és jó alakítások (Michael Caine).
Azért ez a Gore Verbinski is elég univerzális rendezõ, Egértanya, A kör, Karib tenger kalózai, most meg ez a filmdráma.
amatõõr 2006 jún. 28. - 16:28:02
(5/102)
Nekem azért volt lapos, mert kevés újdonság volt benne, olyan volt, mintha több régebbi filmet ollóztak volna össze.
Idétlen idõkig(kiégett meteorológus), Amerikai szépség(kudarcot vallott családapa), Hervadó virágok(szintén kicsit életunt fõhõs, aki azon tûnõdik, hova szálltak el a boldog évek), és még sok sok olyan film, aminek egy egy jelenete megjelenik itt is, pl mikor erölteti a gyerekkel azt a korcsolyadolgot, Utánunk a tûzözön Geena Davissel, tök hasonló jelenet, igaz, az a film teljesen másról szól, de a jelenet stimmel. Szóval lehetne sorolni.
Ez nem azt jelenti, hogy a felsorolt filmek bármelyike jobb lenne az idõjósnál, csak ezeket láttam elõbb, ezeknél már szembesültem ugyanazokkal a problémákkal, melyekkel ez a film is foglalkozik. Fõként Nicolas Cage szerepe volt uncsi, és nekem nem is tetszett az alakítása. Amiért viszont érdemes megnézni a filmet, és nekem is nagyon tetszett, az a kislány és a nagyapa karaktere, ezek jól el letteek találva.
Látom nagyon zokon vetted, hogy nem méltattam a filmet, de nekem összeségében nem nyújtott sokat. És attól még, hogy valaki eksön meg zombifilmeket is jónak tart, nem biztos, hogy ízlésficama van. Mindent a maga kategóriájában kell értékelni.
fisherman 2006 jún. 28. - 15:03:18
(4/102)
Nos, ha számodra sokkal inkább kiemelkedõ alkotásnak számítanak a "jó" kis horror vagy akciófilmek sora akkor igazad van. De kérlek említs már pár olyan filmet, amelyek olyanok mint ez a gyenge próbálkozás. Mert megnézném.
amatõõr 2006 jún. 26. - 10:38:02 Előzmény Timke
(3/102)
Én untam, nekem annyira nem tetszett.
Olyan semilyen volt, lapos, gyenge kis szellõ.
A lány és a nagyapa karaktere jól ki volt találva, de amúgy sok újat nem nyújtott. Sok ilyesmi film készült, és ez nem emelkedik ki közülük.
Egyszer nézhetõ.