Téma: Az ígéret

8/10
Shela 2021 márc. 15. - 10:59:01 8/10 Előzmény Évácska
(118/498)
Emirt megzsarolta az apja, ha nem veszi el Reyhant akkor kitagadja a vagyonából. Emir úgy döntött, hogy rendben elveszi, de azt gondolta, hogy utána is úgy fogja élni az életét, mint eddig és az apja rájön, hogy nem ért el semmit. Reyhan egyébként már első pillanatban megtetszett Emírnek mint nő, de hogy rá lett kényszerítve, ezért büszkeségből is dúlt-fúlt.
A Hikmet és Reyhan édesanyja kapcsolatára csak utalások vannak ez nem szerepelt a filmben. Valószínű, hogy mivel Hikmet komoly, jómódú üzletember lett, már nem járt vissza gyakran a falujába. Gondolom Hikmet felesége nem akarta látogatni Hikmet egyszerű vidéki rokonait. Mint kiderült Emír gyerekkorban járt utoljára Hikmet rokonainál. Reyhannal is elvileg gyerekkorban találkozhattak, akkor sem gyakran és akkor is csak a faluban.
8/10
Shela 2021 márc. 14. - 15:36:57 8/10
(117/498)
Emirt megzsarolta az apja, ha nem veszi el Reyhant akkor kitagadja a vagyonából. Emir úgy döntött, hogy rendben elveszi, de azt gondolta, hogy utána is úgy fogja élni az életét, mint eddig és az apja rájön, hogy nem ért el semmit. Reyhan egyébként már első pillanatban megtetszett Emírnek mint nő, de hogy rá lett kényszerítve, ezért büszkeségből is dúlt-fúlt.
A Hikmet és Reyhan édesanyja kapcsolatára csak utalások vannak ez nem szerepelt a filmben. Valószínű, hogy mivel Hikmet komoly, jómódú üzletember lett, már nem járt vissza gyakran a falujába. Gondolom Hikmet felesége nem akarta látogatni Hikmet egyszerű vidéki rokonait. Mint kiderült Emír gyerekkorban járt utoljára Hikmet rokonainál. Reyhannal is elvileg gyerekkorban találkozhattak, akkor sem gyakran és akkor is csak a faluban.
10/10
Évácska 2021 márc. 14. - 14:24:08 10/10 Előzmény Shela
(116/498)
Bocs meg eszembe jutott vm :-). Tudom, hogy nem ver szerinti testverek Hikmet es Reyhan anyja, de Hikmet mindig arra utal milyen jo testverek voltak. Ennek ellenere megis ugy tunik nekem, mintha Reyhan soha nem jart volna naluk, meg nem ismerte Hikmet csaladjat. Ez hogy lehet? Miert nem ismerte pl. Emirt, aki ugye Hikmet gyereke. Ez rejtely meg szamomra :-)
10/10
Évácska 2021 márc. 14. - 14:04:05 10/10 Előzmény Shela
(115/498)
Ja igen. Konkretan Hikhmet odavitte Reyhant es azt mondta Emirnek, hogy fiam elveszed felesegul oszt punktum? :-). Emir mit szolt ehhez? Es hogy hogy belement igy ebbe a hazassagba? Mi volt a reakcioja? A reszletekre lennek kivancsi :-)
10/10
Évácska 2021 márc. 14. - 14:01:24 10/10 Előzmény Shela
(114/498)
Koszi! Azt mar lattam, hogy Masal nem beszelt es Leyla hatasara igen:-). Kb. 20-ik resztol nezem.
Szoval a lenyeg, hogy itt szenvedelyes csokok senkinel sem fognak elcsattanni, ha jol ertem:-). Tehat ez nem a vad csokolozasok sorozata:-). Itt nem lesz meg az a varva vart nagy csokjelenet. Csak azert kerdeztem, mert lattam osszeallitasokat a youtube-on es nem lattam csokot :-). Pedig a ket foszereplonek nagyon jol allt volna. Meg ugye kozos gyerek is lesz :-).
8/10
Shela 2021 márc. 14. - 13:28:01 8/10 Előzmény Évácska
(113/498)
Reyhan édesanyja és Hikmet a családfő úgymond mostohatestvérek voltak. Reyhan édesanyja halála után, Hikmet elment Reyhanhoz a faluba, ahol lakott és megkérte Reyhant, hogy ő is halálos beteg és szeretné, ha feleségül menne a fiához, hogy még mielőtt meghal rendezze a fia életét, hogy egy ilyen rendes lány hatására megkomolyodjon. Reyhan, ezt még ha nehezen is, mivel nem is ismerte Emírt, de nagyon tiszteli és szereti a nagybátyját ezért igent mondott a kérésére. Hikmet megígérteti Reyhannal, hogy nem szabad elárulnia senkinek, hogy Hikmet halálos beteg, és hogy e miatt kérte meg erre. Hikmet ezek után vitte el és mutatta be a családnak Reyhant, ahol mindenki dobott egy hátast, főleg Hikmet felesége, aki Cemrét Emír gyerekkori barátnőjét szánta feleségül a fiának. Így kezdődtek a bonyodalmak.
A másik kérdésedre a válasz, igazi csók nem lesz. Emír-Reyhan esetében, mindig valami lelki zavaró tényező jön közbe, vagy valami háttér kavarás miatt. Kemal-Leyla esetében pedig teljesen más okok miatt, ott a telefon mindig megszólal, amikor a vonzódásukból lehetne valami, vagy pedig mind a ketten "megijednek" a lehetőségtől. Ebben a filmben tökélyre van fejlesztve a férfiak nők iránti ilyen jellegű tisztelete, hogy még ha tehetnék is, akkor sem "rohannak "le egy nőt. Az első évadban ez végig így van. A későbbiek folyamán, ha történik is valami, az csak jelzés szerű.
Állítólag Masalt még kisebb korban úgy hagyta el az édesanyja, úgy hagyta el őket, hogy még el sem köszönt, ezért Masal nem szólalt meg 3 éves koráig pszichés okokból, orvos sem tudott ezen segíteni. Leyla segítségével sikerült Masalt szóra bírni, amiért Kemal örökre szívébe zárta Leylát. Remélem érthetően sikerült vázolnom a történteket.
10/10
Évácska 2021 márc. 13. - 23:59:53 10/10
(112/498)
Sziasztok! Az lenne a kerdesem, hogy lesz igazi csok ebben a sorozatban?
A masik: Reyhan hogy lett bemutatva Emirnek? Nem lattam az elejet. Egyszeruen oda lett allitva, Emir nesze vedd el? :-). Nem csodalkozott senki?? Hogy kerult Reyhan a kepbe?
Ja Masalnak milyen betegsege van? Koszi elore is a valaszt:-)
8/10
Shela 2021 márc. 13. - 22:06:49 8/10 Előzmény Ella9
(111/498)
Igen, én is így gondolom, ahogy leírtad.
10/10
Ella9 2021 márc. 13. - 21:50:21 10/10 Előzmény Shela
(110/498)
Nem sok részt láttam magyarul, de Kemal szinkronhangját tényleg jól eltalálták, plusz Zaferhez is illett a szinkronhangja, viszont Emiré borzalmas. Reyhané pedig enyhén szólva is idegesítő, pedig a karakter egyáltalán nem ilyen. Mármint az eredeti hanghoz képest. Lehet, ha nem törökül nézem, hanem csak magyarul, nem zavarna ennyire.
Igen, szomorú volt az első évad vége, de tartotta bennem a lelket, hogy a második évadban minden a helyére kerül, bár azért ott is jócskán kijutott a bonyodalomból. Az viszont tetszett, hogy úgy zárult le az első évad, hogy kiderült Reyhan ígérete.
Teljesen igaz, amit Leyla és Kemal kapcsolatáról írtál, érdekes lett volna látni, hogy viszik tovább ezt a történetet. Megmaradt volna ebben a barátság és szerelem közötti keskeny mezsgyéjén vagy több is lett volna. Viszont amíg Kemalt el tudtam képzelni Leylával és Narinnal is, addig Emírt csak Reyhannal és ebből a szempontból is nagy csalódásnak érzem a harmadik évadot a bemutató alapján, hogy Emír karakterét ennyire kifordítják és egy újabb nő is belép a képbe. Persze tudom, továbblépés meg minden, de akkor sem tudom mással elképzelni. Ezért inkább bele se kezdtem, hanem a második évadnál leálltam.
Bocsi, megint hosszú lett, pedig nem akartam. :)
8/10
Shela 2021 márc. 13. - 19:07:04 8/10 Előzmény Ella9
(109/498)
Kemalnak viszont nagyon jó a szinkronhangja. Szerintem Kemal és Leyla kapcsolata egy nagyon különleges barátság és szerelemi vonzódás volt. Spoiler: Kár hogy ilyen tragikus véget ért az ő történetük. A többi részt már csak kíváncsiságból néztem-nézem. Nekem az első évad marad a kedvencem, még ha az utolsó részhez kellett is egy csomag papírzsepi. Leyla Tacihoz írt búcsúlevelénél is kevés női szem marad szárazon.
8/10
Shela 2021 márc. 13. - 18:47:16 8/10 Előzmény Ella9
(108/498)
Szerintem nem vagy vele egyedül.
10/10
Ella9 2021 márc. 13. - 15:59:11 10/10
(107/498)
Azt elfelejtettem a hozzászólásomban megemlíteni, hogy szeretnék olyan barátot, mint Zafer. :)
10/10
Ella9 2021 márc. 13. - 15:25:00 10/10 Előzmény zuzuzu777
(106/498)
Még nem láttam, nem is hallottam róla, de mindenképp utána nézek.
Köszönöm az ajánlásod.
offtopic
zuzuzu777 2021 márc. 13. - 15:18:15 Előzmény Ella9
(105/498)
Mindkét hozzászólásoddal egyet értek.
Szerintem a te lelkednek való a "HADI BE OGLUM" "gyerünk fiam" Kivanc Tatlituggal és Alihan Türkdemirrel. kb. 3 éve láttam, végigsírtam a filmet, amely nincs 2 óra.
Amennyiben láttad, elnézést!
10/10
Ella9 2021 márc. 13. - 15:06:18 10/10
(104/498)
Szerintem nagyon különleges kis sorozat. Nem vagyok a török sorozatok híve, de egy-kettővel kivételt szoktam tenni és nem bántam meg, hogy a Yemint elkezdtem. Az első és második évad nagyon jó, bár a második évad vége fele már kezd veszíteni a lendületéből és a mondanivalójából is. Kicsit olyan, mintha kifulladt volna, a harmadik évad meg teljesen felesleges. A második évaddal le kellett volna zárni, akár lehetett volna belőle "happy end" is. Egy kicsit spoilerezni fogok:
Reyhan karaktere nagyon tetszett, végre egy csendes, hallgatag női főszereplő, Emir eleinte kérdéses volt a számomra, főleg, amiért olyan rosszul bánt a lánnyal, viszont a színészt jól eltalálták, nagyon jól játszotta a karakternek a hangulatingadozásait, jól ábrázolta a forrófejű és a gyengéd,kedves oldalának a váltakozásait. Viszont a kettőjük kapcsolata, szerelme a kezdeti nehézségek ellenére egész egyedivé változott. A sorozatban Oia ( Kemal és Hikmet testvére) nagyon jól megfogalmazta, hogy miért illenek egymáshoz. Lényegében próbálták "az ellentétek vonzzák egymást" típusú romantikus szálból kihozni, amit lehet és egész jól sikerült.
Kemal és Leyla-t jó párosnak tartottam és sajnáltam, hogy a második évadban nem folytatták tovább ezt a szerelmi szálat, viszont Narint is kedveltem. Főleg a barátságát Reyhannal. Leyla és Masal kapcsolata nagyon különlegesnek hatott, ahogy a Reyhan és Hikmet közötti érzelmi szál is.
Cemre az elején sem volt valami szimpatikus, és ahogy haladt előre a történet, valahogy sejtettem, hogy a "szerelme" Emir felé nem igazi, hanem inkább valami beteges imádat féleség. Az tetszett, hogy visszakapta, amiket csinált. Viszont az anyja jó karakter volt. Vártam volna, hogy Cavidan is megkapja, amit érdemel.
A harmadik évadot már nem fogom megnézni, szerintem elveszítette a varázsát a sorozat ( főképp azért is, mert Reyhan meghalt), nem kellett volna tovább bonyolítani, már a második évad közepénél éreztem, hogy ott abba kellett volna hagyni, mert már nem történik semmi a szereplőkkel. Az első évad megérdemelné a 10/9 pontot, a második csak 10/7-8, ez is azért, mert az eleje, kb úgy a 150. részig tetszett. A második fele kb a 220-25. részig úgy,ahogy elment, a vége meg...mintha muszáj lett volna valami újabb tragikus elemet belerakni, mert túl sok részen keresztül volt nyugalom.
Én törökül néztem, pár részt magyar, de többségében angol felirattal. Aki teheti ajánlom, hogy így nézze, mert a szinkron borzalmas. Persze ez csak az én véleményem, de ha meghallgatjátok Emir és Reyhan eredeti hangját és utána a szinkront, lehet megértitek mire gondolok.
Mindenesetre én nem bántam meg, hogy az első két évadnak esélyt adtam. :)
zuzuzu777 2021 márc. 13. - 13:45:11 Előzmény Shela
(103/498)
Emlékszel, már írtam:
bölümben számolva
1. évad 1-70
2. évad 71-245 (ami nagyon-nagyon hosszú!)
3. évad 246- most van a 320, ma este lesz a következő.
"amennyiben megéljük, úgy meglátjuk" mondták a dakoták :) :) :)
Tehát lehet most gyorsan összecsapják, és vége, v. tényleg lesz 4. évad, mert nagyon magas a nézettsége, különösen külföldön.
8/10
Shela 2021 márc. 13. - 11:44:42 8/10 Előzmény zuzuzu777
(102/498)
Lehet, hogy csak az első évadot vette meg az Rtl.
zuzuzu777 2021 márc. 12. - 23:39:16 Előzmény Shela
(101/498)
A dada neve FERIDE
zuzuzu777 2021 márc. 12. - 23:38:15 Előzmény Shela
(100/498)
Szerintem ez még vagy 3 év magyarul!
8/10
Shela 2021 márc. 12. - 23:24:53 8/10 Előzmény zuzuzu777
(99/498)

Valóban ebben még benne lehet 200 bölüm, még jövő húsvétkor is ezt nézzük.