offtopic
Eyewitness 2010 jan. 02. - 21:54:57 Előzmény perry
(9/49)
Már ne haragudj, de ez a tudálékos stílus, amelyben te is fogalmazol, engem mindig felidegesít; fõleg akkor, ha magyartalan megfogalmazással és lopással párosul. "Tegyük hozzá, hogy 1969. évét írjuk a szocialzmusnak."-írod. Hát ezt kétféleképpen írhattad volna helyesen:

1. Kr. u. az 1969. évben...
2. Magyarországon 23. évét írjuk a szocializmusnak...

A következõ mondatokat pedig "1969-et írunk, a nyugati mozik már túl vannak az ötödik James Bond filmen, itthon Csapajev nyargal a vásznakon, köszönhetõen a szovjet tömegfilmeknek. Jóllehet, Az Oroszlán ugrani készül magyar felfogásban tálalja a szuperhõs-ügynök kettõsségét, s mindezt teszi humorosan, mégis akkoriban kaphattak a nézõk egy hazai szeletet a nyugati tortából. Ez a film nem akar mást, mint kikapcsolódást nyújtani 80 percig, és mosolyt csalni az arcokra. És ezt remekül teszi." én a http://***MODERÁLVA***/film/20080728/az_oroszlan_ugrani_keszul_retro_krimi_1969_bol linken találtam... No komment.

Egyébként nem akartam személyeskedni, semmi bajom se veled, se a filmel, csak úgy gondoltam pár dolgot pontosítok.

Üdv.
porthuuser 2008 máj. 29. - 07:36:48
(8/49)
tök jó film:-)
hátradôlni és mosolyogni, ennyit akar nem többet, de ezt maradéktalanul eléri:-)
képzeljétek el akkor az "átkosban" milyet "ütött":-)))
9/10
gabroca 2008 máj. 29. - 06:59:15 9/10
(7/49)
Kellemes kalandfilm, tudnám ajánlani. Külön érdekesség Papp Laci és az Illés.
Mezõ István 2008 márc. 25. - 15:19:52
(6/49)
A filmben két számot játszik az Illés együttes.
A "Miért hagytuk, hogy így legyen" c. dalnak nem Szörényi Levente a zeneszerzõje, hanem Illés Lajos.
Egy rövid részlet hallható a "Régi szép napok" c. instrumentális számnak, melynek Szörényi Levente a szerzõje.
Csak a pontosítás kedvéért, mert Illés Lajos nem szerepel a film szerzõi között.
perry 2007 szept. 23. - 08:05:24
(5/49)
Tegyük hozzá, hogy 1969. évét írjuk a szocialzmusnak. Még javában Csapajev nyargal a mozik vásznain, de már láthatjuk a Szálnak a darvak címü filmet is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szovjet filmek tömegével a mozikban, jók és rosszak egyaránt.
Akkor meg tessék, itt van ez a film ami, csillog
krimi, és isteni benne Medveczky Ilona.
Csupa olyan ami a dekadens nyugati kultúrát képviseli, ja és van humora.
Egy szóval, pici darab a globalitásból :).
zszoltan 2007 júl. 02. - 17:54:28
(4/49)
A fejezetcímek tényleg aranyosak voltak. Azt az egyet kivéve, amelyiket nem tudtam elolvasni, mert valaki vörös cirádákkal akart zöldes alapra írni. (Egy ismerõsöm is csinált ilyet, de õ önmaga által elismerten színvak volt. Egy ilyen születési hiba egy embernél teljesen elfogadható, de egy egész stáb esetében...)
zszoltan 2007 júl. 01. - 15:39:16
(3/49)
Már a jobb szélén fel-feltûnõ zöld csíkokra gondoltam. (Elõször azt hittem, az is része a filmnek. 'Szellemjárás, vagy mi a van?!')
zszoltan 2007 júl. 01. - 15:34:44
(2/49)
Azt hiszem, túl nagyok voltak az elõzetes elvárásaim ezzel a filmmel szemben.
De legalább a zenék jók voltak. Bár kicsit mintha túl sokszor csendültek volna fel az ismerõs dallamok, mindenféle variációt nélkülözve. (A 'Beverly hills-i zsaru'-ban például legjobban az tetszett, hogy a témát variálták és igazították a hangulathoz.)
Azért a minõségért elõre elnézést kérhettek volna, és akkor számít rá az ember.
_Dani_ 2007 jún. 28. - 15:36:08
(1/49)
Bazz de kemény film volt :D
Voltak benne hülyeségek, de nagyon jó poénok is :D