1/10
Android666X 2008 jún. 17. - 19:26:09 1/10
(1872/29292)
ÉN is kisvárosban élek és itt is lépten-nyomon összefutok ismerõsökkel.
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 17. - 18:06:46 1/10
(1871/29292)
Én is csak válaszolok azokra, amiket nekem címeznek. Ha nincs válasz, meg se szólalok többé. Amágy ha rákattintasz az "offtopik elrejtése" gombra, a sorozat szempontjából leginkább érdektelen hsz-aim eltûnnek. :)
1/10
ELog 2008 jún. 17. - 17:51:15 1/10
(1870/29292)
"Ha nem teteszenek a Magyar színészek,a Magyar filmek,sõt a nagyközönség átlagizlése sem,el lehet költözni másfelé,vagy nem muszály utcára lépni sem." - Ennyit azért nekem nem ér meg ez az egész. De amúgy meg én szeretem az utca emberét (mért ne lépnék az utcára :) ), szeretek ismerkedni, beszélgetni, és sok egyebet is. De ha éppen úgy adódik, nagyon jól megvagyok a négy fal közt is a számítógépeimmel és videóimmal. ;)

"Te már rég nem csak a sorozatot támadod,mostanrea már eljutottál odáig,hogy véleményt alkotsz az egész Magyar társadalomról,miszerint igénytelenek vagyunk,mert tehetséget látunk a hazai szinjátszásban is." - Ez részben így igaz. Sosem csak a sorozatról volt szó. A sorozat csak egy végterméke egy folymatnak, egy mentalitásnak. És ez valóban társadalmi szintû probléma. Csak éppen elképzeléseiddel ellentétben ez ellen nem utálkozni kell, hanem tenni. Ennek nagyon sok módja van. Akár ide be se kell lépni. Konkrét példa az egyik fórumtársunk, szándékosan nem nevezem meg, talán sosem fordult meg itt, mégis vonzza az embereket az értékek felé. És ezzel hatással van még a Barátok közt közönségére is, akár tetszik, akár nem. Amiért pedig nem igaz, amit írtál az az, hogy van a Barátok közben is van tehetség, sose mondtam, hogy nincs. Csak nem annyi, amennyit Ti mint rajongók láttok benne. Ettõl még szeressétek, mit zavar az engem! Csak nyilvánvaló dolgokról nem érdemes gyõzködnünk egymást.

"Másrészt pedig nem hiszem hogy annyival fenköltebb szórakozás volna könyveket bulyni egész nap,Tv nézés helyett. Úgygondolom a nagytöbbséget sokkal jobban kikapcsolja egy jó film a TV-ben,vagy moziban,esetleg egy szinházban mint a könyvek." - Na, itt álljunk meg. Persze, hogy jobban kikapcsol, mert könnyebb, kevesebb energiát kell belefektetni. De tudod, hogy születik a mûvész? Gyötrelemben. És nem úgy, hogy mindig a könnyebb utat választja, vagy ez jut neki. Szóval, ha értéket akarsz, azért meg kell küzdeni. És ne nevezd a silányat értékesnek, mert az sértõ arra nézve, ami valóban az.

"Továbbá ez a tény még nem fügvénye annak,hogy az izlésvilágunk ferdüljön." - Ezt meg gondold át mégegyszer, és közöld az eredményt, mert nem jelent semmit. Mi minek nem függvénye, vagy mi van? Nem inkább arra gondolsz, hogy a tv-imádatodnak nem függvénye az ízlésvilág ferdülése? Elõször is, de igen. A tv-t imádni és más természetesebb dolgok helyett mértéktelenül elõnyben részesíteni már önmagában ízléstorzulást jelent. De ebben én is és még sokan mások is szenvedünk. Csak ennek vannak fokozatai. Van amikor a tv igazi értékeket közvetít. Olyat, amilyet látni nélküle soha nem lenne alkalmad, viszont kár lenne kihagyni. És van az ellenkezõ véglet, amikor csak arra jó, hogy kiheverjük a napot, semmi pluszt nem ad az égvilágon. És persze a két véglet között még van sok minden.

"Eyg filmen sokkal felszabadultabban lehet szórakozni mint egy könyvön,és ez akár tetszik,akár nem,szintén TÉNY,amit nem muszály elfogadni,viszont ellene kapálózni sem érdemes." - A válasz részben fentebb. Másrészt viszont én nem kapálózok semmi ellen. Aki magától (esetleg némi enyhe hatásra) nem látja, hogy mennyivel többet ad átélni egy igazi élethelyzetet és látni annak megoldását vagy éppen a megoldás hiányát, mint elröhögcsélni egy ilyen sorozat baromságain, annak úgyis hiába beszélnék. Ezért nem vállalkoztam többre, mint véleményem leírására. Nekem igazán nem fáj az, ha X-hez vagy Y-hoz nem szólnak szavaim. Fájjon neki. :)
marteeka 2008 jún. 17. - 17:26:53
(1869/29292)
Kb. 9 oldallal ezelõttõl idáig találhatsz, ha nagyon keresni akarsz :)
A Friderikusz már csak ennek a következménye :)
marteeka 2008 jún. 17. - 17:10:00
(1868/29292)
Ez nem rajongói klub, hanem fórum. Tehát bárki írhat véleményt, akár jót, akár rosszat.

De ha már ilyen szépen kértél, nem írok több rosszat. :)
Bár én eddig sem aláztam porig, mindössze objektív véleményt nyilvánítottam.
marteeka 2008 jún. 17. - 17:04:02
(1867/29292)
Ez igaz és köszönetre méltó, amit anno Friderikusztól kaptunk. Valójában ezért én is kedvelem, pontosabban hálás vagyok neki, vagy valami ilyesmi :)
Ami nekem zavaró volt, a vers elõtti szivarozás (ha emlékszel még rá...), amit ott levágott. Bár lehet, hogy ma már jópofának találnám, de az emlékeimben úgy él, hogy nagyon gáz volt és kínosan produkálta magát. Bár õszintén szólva Banderassal társalogva én sem tudnék normálisan viselkedni :)


Na de adjuk át a terepet a rajongóknak, hadd beszélgessenek a Mátyás király tér eseményeirõl, ez a téma nem oda való ;-)
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 17. - 16:49:41 1/10
(1866/29292)
28 éve élek falun, kisebb nagyobb "közösségekben" (vagy inkább mellettük ;) ), noha a munkám mindig is városokhoz kötött (ill. az internet jóvoltából ez már nem ennyire szoros kapocs). Szinte mindenkivel köszönõviszonyban vagyok (az utcából legalábbis), de a szomszéd vezetéknevét ma se tudom. Lehet, hogy nem túl dícséretes, ez van. Csak egy tényt akartam mondani. :) És persze, néhány információ itt is gazdát cserél, de nem úgy, hogy mindenkinek mindenrõl tudnia kell, van hozzá köze vagy nincs (s hogy ezt azonnal úgy is használja fel, hogy azzal jól belekavar a másik ember életébe). És fõleg nem igazi fontos dolgokról, inkább általánosságokról, ki hogy van, jönnek-e kábeltv-t javítani, mikor viszik a szemetet, ha éppen ünnepre esik az elszállítás, és hasonlók. Vagyis igazi izgalmas témák. :D:D
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 17. - 16:31:46 1/10
(1865/29292)
Két kedvencedet én is kedvelem. És az elhangzott vers az egyik legszebb József Attila vers. :) De nekem Friderikusz sem zavaró. Önmagában az, hogy egy olyan beszélgetõs showt összehozoot, ahol nem pletykálkodás, szennyes teregetés, ízléstelenségeken történõ élvezkedés megy, hanem a lehetõ legmindenfélébb emberekkel (könnyed hangvételû, de) néha nagyon is komoly beszélgetés, és ezt évekig tudta mûködtetni, számomra nagy érték. Egyetlen késõbbi produkciója sem ér fel ezzel.
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 17. - 16:16:44 1/10
(1864/29292)
"Én nem mások véleményérõl nyilvánítok véleményt, hanem annak tartalmáról. A fórumnak sem a vélemény (hanem a téma) véleményezése a témája. De ha Neked ez a szinvonal, tedd csak nyugodtan, biztosíthatlak, eszerint kezelem. :) Amiket ebben a vagdalkozó stílusban összehordtál, amúgy sem érdemel részletes választ."

Nem mondtam ellent magamnak, csak legfeljebb szerinted. Hol írtam a fenti idézetben azt, hogy Téged is, e stílus után is még megillet részemrõl ugyanaz, ami más, kultúráltan vitatkozó fórumozót? Ha érdemesnek tartanék erre egy ilyen Zrínyi-féle kirohanást, tételesen válaszoltam volna. De úgy látszik, Neked ez nem tûnt fel. Ne próbálkozz írásaim értelmezésével, mert két beírásod több példája alapján ez nem fog sikerülni.

A következõ kérdésem is lényegileg ugyanilyen. Hol írtam a fenti ídézetben olyat, hogy mit írhatsz be. Én arról beszéltem, hogy mi a fórum témája. Segítek, arról van szó, hogy milyen céllal üzemel. Ez nem azonos azzal, hogy mit írhatsz le. Arra pedig, hogy a téma meghatárottsága létezik, elég sok jel van. Pl. mást ne mondjak, a válasz elküldésénél az "Elküld" gomb mellett ott van egy "Elküld (offtopic)" gomb is. Szerinted véletlen rakták oda az oldal fejlesztõi, vagy inkább azt jelzi, hogy ami nem a fórum témája, azt kéretik ezzel elküldeni. Az én írásaim fele eltûnik, ha a fórum feletti "offtopic elrejtése" gombra kattintasz, hogy ne zavarja azokat, akik a témával kapcsolatos hsz-okra kíváncsiak csak. Többek között az ilyen meddõ baromkodás is, amilyet most mûvelünk. A Tieid közül hány tûnik el?

Vagdalkozás? Nekem az a stílusom, hogy kerek egész mondatokban, témákban, logikus okfejtésekben fejezem ki magam, nem egysoros, bekiabálás értékû és semmit pontosan el nem mondó szövegekben. Ha ez Neked azonos a vagdalkozással, akkor bocsi, nincs is mirõl beszélnünk tovább. Mellesleg az általad használt "RÉSZLETES támadás" kifejezés is kisebb ellentmondásban áll a egy vagdalkozó stílussal. De nem várom el, hogy ez szembetûnõ legyen Neked is. :)

És akkor egy-két kuriózum. Többször leírtam, hogy nem nézem a sorozatot, csak nem tudom elkerülni mindig. Erre most Te úgy búcsúzol el, hogy jó bk nézést. Nem nagy ördöngösség rájönni, hogy nem szeretem a sorozatot, csak rá kell mézni a nevem melletti egyetlen db csillagra. Erre elõzõ hsz-odban azt mondod, "Nem szükséges ám köntörfalazni...", mintha titkot csináltam volna abból, hogy nem szeretem. Ja, és mindezt azután mondod, hogy sokkal egyértelmûbb nyilatkozataimat idézed. Mondd, mennyi jut el Hozzád abból, amit olvasol. :)

Természetesen nem várom el, hogy Rád hatást fejtsenek ki írásaim, nem is Neked szólnak. Fel tudom mérni, mi az, ami lehetetlen. ;) Láss csodát, még olyan részlet is van, amiben egyetértünk, de ebben a stílusban odáig soha nem fogunk eljutni, hogy ilyenekrõl is beszéljünk. Te tudod, mi kell Neked.
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 17. - 15:07:56 1/10 Előzmény Android666X
(1863/29292)
Igen, értem és egyet is értek. De lényegét tekintve ugyanarról van szó. Csak egyik esetben a testet bocsátják áruba, a másikban meg minden mást. :) És persze az utóbbihoz nem ugyanolyan megítélés tartozik, valószínûleg joggal.
marteeka 2008 jún. 17. - 14:34:34
(1862/29292)
"Tudod,könyvet mára már fele,sõt negyed annyian sem olvasnak mint annakidején. A könyvek ára folyamatosan növekszik,és nem azért mert annyira nagy kereslet van rá,hanem,mert annyira nem veszi senki,hogy kénytelenek árakat emelni,hogy egyálltalán érdemes legyen kiadni egy egy könyvet. A könyvírásból manapság már nem lehet oly fényesen megélni."

Ezt senki nem vonta kérdõre, sajnos így van, senki sem állította, hogy nem. Mellesleg az ilyen felfogásúak miatt van így...

"A helyesírásomról meg annyit,hogy talán jobban írok helyesen mint te.!!"

Nem vagyok jogosult, hogy ezt eldöntsem, nem vagyok magyartanár. De ha felsorakoztatod a helyesírási (és nem gépelési) hibáimat, amit ejtettem, akkor én is kimásolom a tiéidet és állítsuk mérlegre :)


"Arról nem is szolván,hogy kevesebb bennünk filmnézõkben a rosszindulat,mi nem kritizálunk hetekig olyat ami nem is érdekel."

Bocs, én is filmnézõ vagyok, mint már írtam is, akkor én most melyik kategóriába tartozok? :D
Én is nézem hellyel-közzel a BK-t, ezért vagyok itt (mellesleg csak néhány napja és nem hetek óta...) és nem csak a levegõbe vagdalózok - kritizálok. Csak én épp nem az az elvakult rajongó vagyok, és felismerem a hiányosságait.


"Plusz mérgetvehetsz rá,hogy milliószor vidámabb egy olyan ember,aki a már amúgyis fárasztó munka,vagy tanulás után Tv elõtt piheni ki magát,és nem terheli fölöslegesen még az agyát marhaságokkal."

Én dolgozok is, tanulok is, háztartást vezetek, olvasok és száz más dolgot csinálok, sõt még tv-zek is, de nehezen tudom elképzelni, hogy nálam "milliószor vidámabb" embert tudsz mutatni :)

+ Ha Te az olvasást felesleges agyterhelõ marhaságnak tartod, akkor meg nincs mirõl tovább beszélnünk, ilyen szentségtörést még senkitõl sem hallottam :)
marteeka 2008 jún. 17. - 13:02:43
(1861/29292)
"Másrészt pedig nem hiszem hogy annyival fenköltebb szórakozás volna könyveket bulyni egész nap,Tv nézés helyett. Úgygondolom a nagytöbbséget sokkal jobban kikapcsolja egy jó film a TV-ben,vagy moziban,esetleg egy szinházban mint a könyvek.Továbbá ez a tény még nem fügvénye annak,hogy az izlésvilágunk ferdüljön. Eyg filmen sokkal felszabadultabban lehet szórakozni mint egy könyvön,és ez akár tetszik,akár nem,szintén TÉNY,amit nem muszály elfogadni,viszont ellene kapálózni sem érdemes."

Igen, mert a nagytöbbség elkényelmesedett, lusta az agyát használni (tudniillik olvasás közben aktívan használod a képzelõerõdet, ami hadd ne soroljam mivel és mennyivel elõnyösebb, mint egy filmet bután bámulni és hagyni, hogy a képek befolyásoljanak - és ezt nevezed te felszabadultnak, bahh...).
Nyilván nem olvastál még JÓ könyvet. Hidd el, sokkal "fennköltebb" szórakozás, mint egy film, és ez a TÉNY, különben miért írnának és árulnának könyveket, ha úgyis mindenki tv-t néz, mert az sokkal jobb szórakozás...

Arról meg nem beszélve, hogy egy film a szókincsedet, helyesírásodat nem fejleszti... legalább e célból nem árt néhanapján egy-egy könyvet fellapozni, hogy a közzétett hozzászólásaidban hemzsegõ helyesírási hibákkal ne okozz már-már fizikai fájdalmat szegény olvasóknak.

Nem a filmek/sorozatok ellen beszélek, én is nézek épp eleget (az olvasás mellett), mindössze felháborító, hogy tényként kezeled, hogy olvasni nem érdemes, a tv sokkal jobb szórakozás.
marteeka 2008 jún. 17. - 12:13:57 Előzmény ELog
(1860/29292)
Próbálj meg csak egy hónapot egy kis faluban élni, meglátod, hogyan áramlik az információ :D Sokkal meredekebben, mint a sorozatban :) Persze ez megint egy véglet, nyilván általánosságban az emberek nem ilyenek.
És mivel a sorozat nem egy kis faluban játszódik (bár a közösség kicsi), jó a meglátás ;-)
marteeka 2008 jún. 17. - 12:08:47 Előzmény ELog
(1859/29292)
Igen, õk a kedvencek. Pontosabban nagyon sok kedvenc van, többek között Banderas, mint színész, József Attila, mint költõ. Abban a produkcióban egyedül maga Friderikusz volt a zavaró tényezõ :)
marteeka 2008 jún. 17. - 11:59:05 Előzmény Android666X
(1858/29292)
Nagyon helyes :)
1/10
Android666X 2008 jún. 17. - 07:52:32 1/10
(1857/29292)
Tudom, ismerem.
1/10
Android666X 2008 jún. 17. - 07:52:13 1/10
(1856/29292)
NEm erre gondoltam, de gondolom érted.
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 17. - 02:09:22 1/10
(1855/29292)
A Magyar Elektronikus Könyvtár ( www.mek.hu ) is egész jó, ha nem kell, hogy a könyv papírból legyen. :)
1/10
ELog 2008 jún. 17. - 01:48:16 1/10
(1854/29292)
Az is formálja az embert, ami tetszik neki, és az is, ami nem. Ez tény, és nem kell gyenge jellemmel rendelkezni ahhoz, hogy ez így legyen. Elég csupán reagensnek lenni a bennünket ért hatásokra. Leszögezni pedig valamirõl, hogy ízlésromboló még nem a betiltását jelenti. Bár kétségtelen, hogy csak nyerhetne vele mindenki, ha valami igényesebbet adnának ebben a mûsoridõben. Még azok is, akik most ezt szeretik, mert abban vagy valamelyik hasonlóban ugyanúgy megtalálhatnák azt, amiért szeretni lehet.
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 17. - 01:27:19 1/10
(1853/29292)
Én nem mások véleményérõl nyilvánítok véleményt, hanem annak tartalmáról. A fórumnak sem a vélemény (hanem a téma) véleményezése a témája. De ha Neked ez a szinvonal, tedd csak nyugodtan, biztosíthatlak, eszerint kezelem. :) Amiket ebben a vagdalkozó stílusban összehordtál, amúgy sem érdemel részletes választ.