6/10
Kexo 2011 nov. 29. - 10:44:25 6/10
(18789/29289)
Mindenki azt néz majd helyette, amit szeretne. :) Én speciel semmit. Az RTL-en már évek óta csak a BK-t, Showder Klubot, meg a Forma 1-et néztem, meg néha a XXI. századot. Más, számomra nézhetõ mûsora már nagyon régen nincs ennek csatornának. Ha jövõre valami csoda folytán megszûnne ez az adó (a TV2-vel együtt), az sem érdekelne. Más megközelítésbõl, ha a BK-ra szánt idõt decemberben, az ünnepek közeledtével az ember a szeretteivel tölti, és tévénézés meg az internetes chat-elés helyett beszélgetnének, többet foglalkoznának egymással, akkor valami pozitív hozadéka is lehet ennek a szünetnek.
zimankó 2011 nov. 28. - 22:56:01
(18788/29289)
Nekem két fiam és 5 fiú unokám van!Kirázna a hideg tõle ha ilyen történne!Ez a sorozat erre ,a sexuális perverzek szintjére nem sülyedhet.Az írók nem léphetnek át egy közizlési szintet!A kábítószer,büncselekmények,emberi tetüség az életünk részei-sajnos-!Elégedjenek meg ennyivel!Ez a felköppintom a nagynénim,és még gyerek is születik...hát számomra undorító.Olyan visszataszító,hogy igaz nevetséges de, azóta is idegesít.Egyszerûen beszennyezték a sorozatot,és ez még részeken át,vagy ha Karolina odaköltözik a házba,mindig ott bujkál bennem tudat alatt!
Sok mindent elvisel az ember,de ezek a sexuális perverziók engem riasztanak.Remélem pedofilt nem akarnak beleírni a sorozatba?!Hiszen ilyen is van!Mostmár átlépték ezt sexuális perverz határt is.Remélem az eddigi repertoárt nem szinesítik.Volt itt meleg,nemierõszakista,szadista,emberrabló,gyilkos,most lett vérfertõzõ,mostmár tényleg csak egy "pedál" hiányzik!!!Na de akkor tényleg vége!!Nézze aki írja,meg elvállalja ezt a szerepet!
csancsy 2011 nov. 28. - 21:08:08
(18787/29289)
Ez nem feltétel:) Nem kötelezõ szappanopera kliséket berakni, hogy azt hazudja a nagybácsinak vagyis férjének, hogy õ a gyerek apja:) Gondolom miután megtudta hogy terhes, rögtön el is vált a nagybácsitól. Akárhogyis történt a viszony idején Böbe házas volt (ami a mai részben meg is lett erõsítve, mert Böbe elmesélte, hogy a nagybácsi csalta, és magányos volt, így az unokaöcsikéhez fordult).
Ami a másik részt illeti, a joghoz nem értek, így ebben valszeg igazad van:) Bár nekem akkor is vérfertõzés. Meg is õrülnék, ha egyszer kiderülne pl., hogy a tesóm és a gyerekem összeszûrték a levet. Számomra ez nem normális dolog, akár engedélyezik, akár nem.
zolee65 2011 nov. 28. - 20:07:16 Előzmény csancsy
(18786/29289)
Böbe nem lehetett férjes asszony, mert akkor Karolinának lenne apja. De hogy mi lett a nagybácsival, azt még talán a Szabó-ikrek se tudják:)
Az meg, hogy rokon felesége Nóránál és Julinál nem zavart senkit...
Megrontás 14 éves kor alatt van, Attila 16-17 éves volt. Erõszakról pedig nem volt szó:)
Vérfertõzés csak egyenesági rokonok (szülõ-gyermek) és testvérek között van (legalábbis a jog szerint).
Sõt az új Ptk. már engedélyezi a másodfokú rokonok (nagybácsi-unokahúg, nagynéni-unokaöccs) közti házasságot is, amelyhez eddig engedély kellett.(Pl. Boncza "Csinszka" Berta édesapja nagybátyja volt édesanyjának.)
Az utódnál kb. 10 % az esélye a genetikai problémának, ami sok, de nem tuti, ahogy sokan gondolják.
6/10
Kexo 2011 nov. 27. - 23:30:25 6/10 Előzmény nikato
(18785/29289)
Ilyen szánalmas történetek láttán, nem is sajnálom, hogy több héten át szünetel majd a BK. Így legalább Kalamáréknak lesz idejük ezt a színvonaltalan mûsort életképesebbé tenni. Legalábbis én bízok benne, hogy a szünet jót tesz az íróknak és normálisabb cselekményszálakat tudnak majd kitalálni decemberben.
csancsy 2011 nov. 27. - 20:52:32
(18784/29289)
Sztem ezen felesleges lovagolni, ennyire túlspilázni:)

Számomra nagynéni a szülõ lánytestvére és a nagybácsi felesége is, én mindkettõt annak hívom... A soriban konkrétan kimondta Attila nem vérrokonok, tehát nagybácsi feleségérõl van szó ez esetben. Akár így, akár úgy, teljesen elítélendõ egy ilyen viszony. Elõbbi esetében a vérfertõzés miatt, utóbbi esetében pedig azért, mert nagybácsi feleségével létesített viszonyt (nem elég hogy férjes asszony, hanem még egy rokon felesége is). Azt nem tudom, Attila hány éves volt, mikor volt ez a kapcsolat, de ha fiatalkorú, akkor még ez is hozzárakható a számlához.

Amúgy az ángyot tudtam mit jelent (mivel közeli rokonaim falusiak, és ott ezt használják még nagynéni helyett), de ma már abszolút nem használatos, elavult szó...
zolee65 2011 nov. 27. - 20:17:24 Előzmény Börkerág
(18783/29289)
Ha az "ángy"-ot feltennék kérdésnek egy vetélkedõben, valószínüleg 10-bõl 9-en nem tudnák, hogy milyen rokon.
Én se tudtam, ezért utánanéztem.

A wiki szerint:
"nagynéni (valaki nagynénje vagy nagynénikéje): szülõ lánytestvére, szülõ fiútestvérének felesége
ángy (valaki ángyja vagy ángyókája): szülõ fiútestvérének felesége"

A Magyar Néprajzi Lexikon szerint:
"ángy: a családba vagy a közeli rokonságba tartozó vér szerinti férfirokon felesége. Pl. ángy az apai nagybácsi felesége, a férfitestvér felesége."

Tehát mai értelmezés szerint a Böbe az Attila nagynénje/ángya.
Néprajzi értelemben pedig az Attila ángya Böbén kívül a Nóra és a Juli is (a Klaudia mellett)...:)

Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy a nagynéni férjére van-e ilyen néprajzi kifejezés, mert ezt nem találtam meg?
zimankó 2011 nov. 27. - 18:38:33
(18782/29289)
Nézd ezt csavarhatod ahogy akarod! A nagynéni az vérrokon!Az ángy az nem vérokon,de nem is nagynéni!
Ha vérrokonnal"párosodik az ember" az büncselekmény amiért súlyos büntetés jár! Ha 14 év alatti valakivel "párosodik " a nagynéni az még súlyosabb büncselekmény! Megrontás!Ma már erõszak is a 14 alattival, aztán még vérfertõzés is.A gyerek meg degenerált hülye lessz!
Ha nem vérokon akkor nem nagynéni.Ez akkora baromság és visszataszító gusztustalanság,hogy még!
Lehet addig nagynéniztek amíg valaki felvilágosította a rendezõt a médiahatóság plussz az általnos jó izlés korlátaira!!Ezzután lett megdu.tam a nagynéném de nem vérrokon,á, dehogy,idegen, magyarázkodás.
Az ami az ,az az! Ami nem az ,az meg nem az.Azt csakk akkor lehet meg..ugni ha az ami!Nagynénit csak akkor lehet,ha az nagynéni!Ha mégis sijkerült valakit,de az nem nagynéni,akkor nagyképûség azt állítani ,hogy meg..ugtam a nagynéném!Ez barokkos túlzás! Különben meg nem azt d.gtam meg amirõl azt állítom hogy mégis az volt.Mindenesetre ha Timike majd nagyobb lessz lessz mit magyarázni ki kicsoda a karácsonyi asztalnál.Ez nekem sok! Az ilyen szemétség még a tv en keresztül sem szivároghat at otthonomba!!!!
8/10
Börkerág 2011 nov. 26. - 20:40:52 8/10
(18781/29289)
A szülõ férfitestvére a nagybácsi, annak a felesége nem nagynéni hanem ÁNGY.
A nagynéni a szülõ nõtestvére.
tricia 2011 nov. 26. - 19:48:15 Előzmény zimankó
(18780/29289)
Vagy a szülõ férfitestvérének felesége: az is nagynéni.
8/10
Börkerág 2011 nov. 26. - 17:27:28 8/10
(18779/29289)
A filmben is elhangzott, hogy nem vérrokonok.
A filmalkotók a nagybácsi feleségét is nagynéninek mondják helytelenül.
Ebben az esetben ez helyesen mondva ÁNGY. Ángyika.
Biztos hallottad már azt a mondást,hogy "Az ángyod térde kalácsát"
zimankó 2011 nov. 26. - 16:34:15
(18778/29289)
Mintha azt mondta volna,hogy a lány anyja a nagynénje,mármint Attilának.
Nagynéni az a szülõ tesvére.
8/10
Börkerág 2011 nov. 26. - 11:09:00 8/10
(18777/29289)
Nem az anyja testvérére gerjedt, hanem annak feleségére.
Ami ugyan nem szép dolog, de nem vérrokon így nem vérfertõzés.
zimankó 2011 nov. 26. - 06:49:16
(18776/29289)
Tegnap,mikor Attila Nóra fülébe sugta,hogy õ majd lerendezi Mikit örökre...hát olyan nevetséges volt,hogy önkéntelenül is könnyesre röhögtem magam.Ennek a tökfõzelék szinésznek,ennek a tökfõzelék karakternek annyira nem illik a szájába ilyen.Engem fenyegetne meg akkor is röhögnék.Ehhez a karakterhez a felbérelek valakit illik.
Ennyire nincs emberismeretük az íróknak.Attila nem machos és a legkevésbé férfias.
Tuladonképpen inkább egy meleg szerep illene hozzá!Pont mikor ez a Karolinás összefekvés volt, akkor is önkéntelenül ez jutott eszembe,hogy Miki inkább azt játszathatta volna el,hogy Attila meleg vagy bisex,és egy pasival bujik ágyba.Ez bele is fért volna abba,hogy miért vált el és miért nem házasodik.Nekem volt megel ismerõsöm kétszer próbálta meg leplezni,úgy ,hogy megházasodott.Egyik sem sikerült pedig még gyerek is születet.Azóta boldogan él meleg barátjával.Boldogok,és ez így van rendjén.Az ember nem tud önmagával szemben tartósan küzdeni.Már többször önkéntelenül is eszembe jutott,hogy Attilával Hoffer Mkisi szerepét kéne eljátszatni...Bár ami késik nem múlik.Ha végképpen ötlethiányba szenvedenek..Anyja tetvérét már bevállalta,.
Mondjuk ezt szintén nehezen tudnám kezelni Nóra helyében!Vannak dolgok,vaghy én vagyok földhözragadt ,fejlõdésképtelen örecsaj ,de ezt neherzen emészteném akárhány éves is volt valaki.Még jó hogy nem az anyjára gerjedt.....A kettõ majdnem ugyan az!
tepsifüles 2011 nov. 25. - 20:51:50 Előzmény nikato
(18775/29289)
Végre egy jó hír!
zyro 2011 nov. 25. - 14:57:27
(18774/29289)
Hát az biztos hogy én sem megyek Egerbe, hogy lássam szerepelni Nagy Karinát!Utána néztem, csodálkoztam is hogy színésznõnek van titulálva az egri szinház honlapján! Azt hittem valami castingolt hölgyike.
Szegény Oszi gyerek fejével tényleg tele a képernyõ!Kezd már a brazil szappanoperák felé elmenni,ezzel az elaltatom, mellé fekszem majdcsak azt hiszik,hogy pedig, dehogy!
zimankó 2011 nov. 25. - 12:15:46
(18773/29289)
Hát ez az Attila lányás,bevallós,bebuktatós epizódok voltak a barik fekete napjai.Ilyen rossz részeket még nem láttam.És pont most kezdtem újra nézni.Várhattam volna még két hetet amig ezt kiírja magából valami elmekórtani eset!
Aztán Mikivel most mihez akarnakkezdeni?Ki lehet írni a sorzatból!Milyen szerepet,jövõt szánnak ezután neki?
Ha ez köztudott lessz Balázskát el kell költöztezni!Nóra soha nem áll vele szóba,soha nem bocsát-biocsáthat meg!András,Juli ,Klaudia soha nem bocsát meg neki!Timit el fogják tíltani!
Mostminimum Stella után kell utazzon Süllyesztõ országba!Örökre!
És ezután a sorozat lehúzhatja magát a lefolyón!
A sorozat az "arcát" veszíti el.Azt a fö "gerincet" a Berényieket ,akire ez a sorozat épül.Nem látták a Dallast?
Ha kinyírták volna(egyenlõre még kicsinálták csak)a sorozatból valamelyik Ewinget vége lett volna! Mellékszereplõkkel nem lehet egy sorozatotéletbentartani!
Karolina pedig olyan rossz szinész,hogy el sem hiszem,hogy van ilyen!Oszi fejére pedig húzzon már valaki egy zacskót(talán nincs ekkora zacskó?)mert megrettenek ha felbukkan egy 65 sapkamértetû fej a vásznon!Szabi pedig az én kedvemért borotválkozon már meg!

Rettenet hova süllyed a kedvencem!
1/10
pegyor 2011 nov. 25. - 11:31:58 1/10
(18772/29289)
Hogy ezek nem szégyellik magukat...
2/10
5/10
Lojzee 2011 nov. 24. - 22:26:06 5/10
(18770/29289)
Ugyanezt akartam írni :)