1/10
pillangókisasszony 2011 okt. 12. - 00:00:17 1/10
(18545/29285)
igazad van.
6/10
Kexo 2011 okt. 11. - 22:37:56 6/10
(18544/29285)
Amúgy nem értem, hogy miért kell folyton "a / az" névelõ használni a tulajdonnevek elõtt. Engem miskolciként nagyon idegesít a folyamatos "a-zás". A fõvárosiak szerint tényleg így helyes? Pl: A Balázs megkérte a Mikit, hogy ne idegesítse a Klaudiát a Hannával való kapcsolata miatt. Szerintem így a-zás nélkül sokkal szebben hangzik: Balázs megkérte Mikit, hogy ne idegesítse Klaudiát, a Hannával való kapcsolata miatt. Tehát a legutolsó esetben szükséges az "a", mert ott nem csak a személyre utal, hanem az utána álló szóra is, jelen esetben ez a "kapcsolata miatt".
Ez csak egy szubjektív véleményt, de lehet nyugodtan támadni. :)
6/10
Kexo 2011 okt. 11. - 21:42:16 6/10
(18543/29285)
Szegény kicsi Julcsi, mindenki gonosz, mert elakarja rontani az õ csodaszép álomesküvõjét... :) Ha nem tud választani Andris és Attila között, akkor menjen hozzá Mikihez :P
csancsy 2011 okt. 11. - 21:36:19
(18542/29285)
Hát, picit szomorkás rész volt. Juli is, ahogy megjelent elázva... Sztem esküvõ elõtt már el fogja mondani, de így is elveszi András.
Meg Hannáéknak is tök szar. Szépen eltervezték, hogy majd az esküvõn elszöknek pár órára:) Erre Klaudia totál megtiltotta Balázsnak, hogy talizzon Hanna-val. Bár lehet, hogy nevelt lánya, ettõl függetlenül nem irányíthatja az életét. De igaza volt Balázsnak, hogy Miklósra haragudott, õmiatta is volt ez a balhé, meg hogy nem fia miatt támogatta a kapcsolatot. Ezek után nem tudom mi lesz velük, de sztem a tervbõl nem lesz semmi.
csancsy 2011 okt. 11. - 21:28:36
(18541/29285)
Igen, de biztonság kedvéért spoilereztem, mert lehet van aki nem látta és nehogy kiakadjon:)
10/10
Geschichte 2011 okt. 11. - 21:10:42 10/10
(18540/29285)
Elképzelem, hogy az esküvõ napján szakad az esõ és idegeskedik Klaudia és közben Klaudiába belecsap a villám és meghal:-)))))))))))))))))) Nem semmi lenne:-)) Miklósnak az lenne a legboldogabb napja:-))))))))))
5/10
Lojzee 2011 okt. 11. - 19:45:59 5/10 Előzmény csancsy
(18539/29285)
Ez már nem SPOILER -tegnap volt.
csancsy 2011 okt. 11. - 18:04:08
(18538/29285)
SPOILER - röviden:
Attila és Juli ellenkeznek a csók terén, a többiek egy ideig erõsködnek, még Nóra is benne van (de csak a szájra puszilásban), de végül nem lesz belõle semmi. Késõbb pedig kiderül, hogy Alíz meglepetése a lánybúcsúztatón egy kubai zumbatáncos, aki már a részeg nõket tanítgatja táncolni:D:D:D:D:D Klaudiának megtetszett nagyon ez a program, ezért Alízt felveszi maga mellé kreatív asszisztensnek. Eközben pedig Balázs Miklós tanácsára elhívja magukhoz Hanna-t éjszakára:) Késõbb Miklós tanácsot ad Balázsnak, hogy legyen kicsit "rideg", Hanna teperjen utána és hogy védekezzenek:D Vacsora közben Balázs picit féltékeny lesz, hogy Hanna és Miklós milyen jól elbeszélgetnek Klaudia átverésérõl (mert azt mondta neki, hogy Lindánál alszik) és elküldi az apucit a "haverhoz", hogy kettesben legyen Hanna-val:) Újra bepróbálkozik nála, hogy lefeküdjenek egymással, de Hanna újra kosarat ad:)
Késõbb Juli megbeszéli Attilával, hogy sajnálja, hogy így ellenkezett, de nem lett volna helyes, fõleg azok után, ami történt köztük és Klaudia ekkor toppan be, meghallva ezt és rákérdez a Julinál, hogy viszonya van-e Attilával.
D0R1 2011 okt. 11. - 16:52:56
(18537/29285)
helló valaki letudná írni mi volt a tegnapi részben?mindig online nézzem csak most nem tölt be....
Aagika 2011 okt. 11. - 16:27:01
(18536/29285)
Más: kíváncsi leszek, mi lesz majd az esküvõn, de tényleg poén lenne, ha kiderülne ez a Juli-Attila dolog :D Nem zavar, hogy összeházasodnak Andrással, de úgyis lesz valami balhé.
Bár erre szerintem kicsi az esély, mert állítólag Vanda fog galibát okozni, neki meg mi oka lenne a saját anyját lejáratni? Szerintem csak valami oda nem illõ hiszti lesz, mint anno Magdika temetésén, amit a lánya produkált a kalappal vagy mivel..

Ja és hogy Hanna le fog bukni az éjszakával az tuti... legalább szólt volna Lindának, hogy tudjon róla, mit kamuzott, de eszébe sem jutott...
Aagika 2011 okt. 11. - 16:21:34
(18535/29285)
Nekem mindig beválik a cola, ha rossz a gyomrom, vagy hányingerem van :) Úgyhogy engem kicsit sem lepett meg ez a jelenet.. na jó, azt nem tudom, hogy gyereknek mennyire gáz, lehet még kéne várni pár évet, de én mindig jobban vagyok tõle, sõt, nem egy, nem két embert ismerek, aki szintén..
Teát nem bírnék hányingerre inni viszont :)

Ja és persze, hogy egészségtelen a cola, de nem litereket kell belõle inni. Max 1 dl elég ilyenkor :)
De kinek mi válik be, azt igya ilyenkor.. ki kell tapasztalni :)
(Mondanám a házi pálinkát is, de természetesen csak felnõttnek és szigorúan 1-2 apró kortyot.)
fogjunkössze 2011 okt. 11. - 15:43:47
(18534/29285)
akkor is az egész böszmeség, a sok hülye tyúkkal együtt!!! Sok a celeb maca, meg a celeb manus!
fjonasne 2011 okt. 11. - 14:05:30
(18533/29285)
3 gyerekem van. Ha hánytak vagy hasmenésük volt a mi gyerekorvosunk is a kólát javasolta, úgy, hogy kikeverjük belõle a szénsavat és csak kb negyed óránként egy kortyot. Azt mondta, hogy a kóla semlegesíti az ilyenkor felszabaduló méreganyagokat a szervezetben. Nekünk bevált.
smithko 2011 okt. 11. - 10:13:21
(18532/29285)
Hät en nem tudom mi a helyes, sajnos meg nincs gyerekem. :-)

Azt nem tudni mitöl hänyt toväbb Oszika (öszinten szolva meg nem tudtam megnezni a neten a tegnapi reszt), de mivel ez csak film, igy nem is veszem komolyan. :-)

A dokik meg sztem ugy gondoljäk, hogy ilyen kiveteles esetekben, amikor a gyerek megälläs nelkül häny, talän belefer egy kis kola szegenynek. :-) Nem azt mondjäk hogy ezentul tea helyett csak kolät igyon, hanem csak ilyenkor, amikor talän segit.
Egyebkent meg teljesen igazat adok neked, a tea egeszsegesebb, föleg egy gyereknek.
10/10
Geschichte 2011 okt. 11. - 09:56:42 10/10
(18531/29285)
Errõl úgy látszik megoszlik itt a vélemény. Már más is írta, hogy valószínû, hogy nem jó a kóla inkább tea cukor nélkül. Lehet amit írtál igaz de pl nekem nem vált be hányingerre a kóla. Meg kérdés: Kettõ közül melyik a jobb? Kóla vagy tea? Tea egészségesebb. Tuti attól hamarabb elmúlik egy hányinger mint a kólától. Ráadásul kóla egészségtelen fõleg kövér gyerekek számára és ezt sok orvos hangoztatja hogy nem jó kólát inni mert egészségtelen. És akkor orvos még tea helyett inkább kólát itat egy gyerekkel? Ezzel tényleg nem értek egyet.
Oszi sem lett jobban csak már nem tudott mi kijönnie belõle. Gondolom a kólától rókázott fél percenként...
smithko 2011 okt. 11. - 09:45:23
(18530/29285)
Sziasztok!
Az en dokim is mondta a kolät, de ahogy emlekszem nem hänyäsra hanem hasmenesre ajänlotta. Hogy ez segitett-e vagy sem azt nem tudom, mindenesetre ärtani nem ärtott.
A rostos üditö sztem rosszabb, en is inkäbb teät innek ilyenkor.

Na talältam vmit a neten:

Amikor mi adjuk a kólát és a ropit a kicsinek......a hasmenésrõl

"Gyermekkorban az elhúzódó hasmenés veszélye, hogy a szervezet vizet és értékes ásványi sókat veszít. Ez kisgyermekeknél könnyen kiszáradáshoz vezethet. Fontos tudni, hogy a gyermek folyadékigénye a veszteség miatt akár 20%-kal is több lehet. A folyadék és sóveszteséget pótolni kell. Erre a legalkalmasabb a gyógyszertárban kapható rehidrációs sókeverék. Ha ezt a gyermek nem hajlandó bevenni, akkor ez lesz az a különleges eset, amikor a palackozott üdítõitalok jó szolgálatot tehetnek. Sok édesanya tapasztalja, hogy még a folyamatosan hányó gyermek is képes a kiskanalanként adagolt hideg üdítõt elfogyasztani. A só és víz mellett cukorra is szükség van, mert segíti a víz felszívódását a bélbõl."
10/10
Geschichte 2011 okt. 11. - 09:24:49 10/10
(18529/29285)
De Oszi nem lett jobban. Ahogy az apja mondta Zsolt. Már jobban van. De lehet már nem tud mit kirókázni mert annyit hányt. Ha itta a kólát és folyamatosan hányt állandóan, akkor a Zsoltnak nem esett le hogy tán nem kólát kéne itatni a gyerekkel, mert lehet attól hány folyamatosan? Oszinak tuti nem tett jót a kóla hisz folyamatosan hányt hiába itta a kólát. Szerintem már olyan sokat rókázott, hogy tényleg nem tudott már mi kijönni belõle azért nem rókázott már a végére.
csancsy 2011 okt. 11. - 09:18:34
(18528/29285)
Én kiskoromban súlyosan "hányós" voltam (volt olyan eset hogy infúzióra kerültem kiszáradás miatt), így a házi keksz (nem egyéb édes pilóta kekszek) tényleg hatásos illetve még a sima héjában fõtt krumpli szokott jó lenni.

A kólát én se értem (bár lehet legközelebbi esetben kipróbálom:D), úgy tudom helyette tea jó rá, cukor nélkül:) Mert sztem még jobban megterheli a gyomrot, pedig pont az ellenkezõje ("megnyugtatás") a lényege és azért hogy megmaradjon a kaja, keveset, nagyon apránként kell enni. bár attól is függ mitõl jön elõ:D Ha összeevett mindenfélét (pl. Oszi), akkor kóla már nem árt meg, ha vírus, egyéb betegség miatt, akkor sztem nem jó.

Amúgy a csajok (Kinga és Zsófi) is furcsállták, dehát nem ellenkeztek, hisz nem az õ gyerekük.
10/10
Geschichte 2011 okt. 11. - 09:15:52 10/10
(18527/29285)
Lehet, hogy igazad van, de én amikor hányingeremre véletlenül azt ittam még régebben rosszabb lett...
Eleve szénsavtól büfög az ember. Hányingerre még rá is iszik szénsavasat szerintem rosszabb. Lehet csak szerencse pár embernél esetleg hogy hatásos. De én ezt akkor is kizártnak tartom.
soloy 2011 okt. 11. - 08:45:21
(18526/29285)
Szia,

a gyerekorvos is szokta ajánlani a hányásra a kólát,de csak a rendes kólát nem a light-ot. Már nem emlékszem miért,és én is elhûltem amikor mondta, de tényleg hatásos...