10/10
idõjós1010 2011 dec. 26. - 10:03:53 10/10
(18884/29284)
Így van. Bár én szeretem a VV-t. Poénos és mozgalmas.
picigyongy 2011 dec. 25. - 22:00:01 Előzmény idõjós1010
(18883/29284)
X faktor - vagy Csillag születik : sokan vitatják, hogy nincs szükségünk ennyi sztárra . sztár ? SZámomra a celeb kifejés a sztár cikizését jelenti..Ugyanakkor kapnak egy esélyt - éljenek vele. Az más kérdés, hogy utána nagyon jó bevéteéeket szednek be - nem beszélve az SMS-bõl,...stb. Lehet szórakoztató is - de az már túlzás, hogy hónapokon keresztül csak a VV a Retek mûsora esti mûsoridõben. Nem tudom elképzelni, hogy mitõl lenne költséges a BK -t. Pár jelenet, nem hinném, hogy különösebben sokat kellene próbálni - olyan hosszú szünettel, hogy egyszer elfelejtettem megnézni a másodikat, de nem is tûnt fel,,,,Reklám - pénzbevétel , tehát érthetetlen , bár számoljanak el a kiadásokkal: kiváncsi lennék rá.
picigyongy 2011 dec. 25. - 21:47:41 Előzmény Póker sta(R)
(18882/29284)
Megmondtad - elmondtad. De a lényegen nem változtat : legfelhebb saját magadnak kialakítod a szemléletet : így van : milrt ? csak . Sok ember kezdte el nézni a sorozatot zöbb mint 10 ávvel ezelõtt : nem foglalkozva azzal, hogy milyen múfahba tartozik. Berényiék mindennapjai. Ennyi - és logikus, hogy enm valós személyek - de a minden napjaik azok ls nem hinném, hogy igényesség lenne az , hogy figyeljenek oda dolgokra m ha már állítólag olyan költséges...Az egyik ne öregedjen hat évet - míg a többiek 3-t...Mert sok értelme nem volt beleírni Oszit - fúleg ilyen körülmények között. Persze jobban mutat , minthí egy három éves gyereknek gagyogna , de így szegény Oszit játszó srácnak gáz, mert nem hinném, hogy kapott volna pozitív visszajelzést. Semminek nincsen következménye - bankrablás , pedig hetekig csak arról volt szó, hogy egyszál pulóverben , narancssárga fejjel várta az etetést.....Mûfaj meghatározása nélkül automatikusan lehetnek elvárások egy sorozattal kapcsolatban : pl. A rém rendes családot nem hinném, hogy valaki ilyen szemmel nézné - az kabaré. A BK igénytelenné teszi az embert , mert nem volt mindig ilyen - Azonkívül nem következetes , ami elvárható lenne - még a cselekmény szempontjából is. Miki minden stiklijérõl tudunk - nem védem : de igazán kiderülhetett volna Attila és Juli smacizása : õk sem szentek.
10/10
idõjós1010 2011 dec. 24. - 20:06:52 10/10 Előzmény zimankó
(18881/29284)
Teljesen egyetértek. Fábrit illetõen amúgy hozzám eddig semmilyen infó nem jutott még el róla, szóval az is egy érdekes eset. Amúgy a showderklub is népszerû szerintem.
zimankó 2011 dec. 21. - 22:11:24
(18880/29284)
Pont errõl beszélek ,takarékossági okból nem a pénzhozó(értsd legtöbb reklámot-legdrágább reklámot hozó )fõmûsoridõs sorozatot veszem le takarékosságból...
eszetlenség ,takarékosságból egy kevésbé sikeres valamit rakok be ami kevesebb bevételt hoz..utána tényleg takarékoskodhatok.érthetelen.Lassan ,mint a viccben abból élnek,hogy nem sugároznak semmit takarékosságból.
Ha pedig azon ,hogy nincs Bk azon spórolni lehet,akkor az kevesebbet hoz mint amibe kerül,tehát megbukott.Ez kereskedelmi tv ,ha a müsorok nem tartják fenn magukat reklámból,akkor a tulajdonosok nem fognak otthonról pénzt behozni,hogy müsorokat gyártsanak.A barik addig megy amig pozitív a mérlege anyagilag,és hiba mondjuk:"mert mi aztat szeressük"a mi kedvünkért le nem gyártanak egyetlen részt sem.
És pont karácsony elõtt amikor a nagybevásárlás elõtt a mûfenyõtõl a hüvelygombakrémig mindent,a készletautótól a tükörpontyig....
Aztán meg a Bk törzsnézõk, én és barátnõin csak koválygunk a müsorok közt,pontosabban csatornák között ugyanis túlnyomóan csak a barikat nézzük az rtl en,így a sokat harangozott 3 millábol kettõt erre a mosorsávra is elvesztettek.Az rtl nél valakli nagyon nem vette be a gyógyszert.Úgy hallom Fábry is lelép tõlük.Pedig az volt a másik nagy nézetségû mûsor.A haRMADIK az F1 is elköszön.A többi rtek müsorból pedig nem sok reklámbevétel lessz,mert nézhetelen mosorok.Ezt hamar kideritik a reklámozok és baj lessz!
10/10
idõjós1010 2011 dec. 21. - 21:24:20 10/10 Előzmény zimankó
(18879/29284)
Szerintem nem is lesz itt téli szünet minden évben. Eddig sem volt. Most valami baki lehet, csak nem kötik az orrunkra. lehet csúszásban vannak a részekkel, mert mondjuk pár szereplõ ideiglenesen bemondta az unalmast. vagy nem tom, de másképp ez valóban logikátlan. ha megy a szekér (márpedig megy) , akkor azt tolni kell ezerrel tovább szünet nélkül.
10/10
idõjós1010 2011 dec. 21. - 21:10:51 10/10 Előzmény Lojzee
(18878/29284)
Így van, de amúgy az X-faktor esetében annyit válaszolnék csak rá hogy megtérül az bõségesen !
Igénytelen valóban, mert korántsem beszélhetünk a versenyzõk esetében zsenikrõl vagy õs tehetségekrõl amiknek állítják õket, de a sok hülye nézõ otthon elhiszi, és ezerrel nyomják az sms-t, ami nem mellesleg pofára megy és nem tehetségre. A BK két része közt meg méregdrágán árulják a reklámidõt ám.
8/10
Börkerág 2011 dec. 21. - 14:37:05 8/10 Előzmény Póker sta(R)
(18877/29284)
Azért annyira lehetne életszerû, hogy csak egy picit közelítsen az életvitelük a lakókörnyezetükben az ésszerûhöz.
zimankó 2011 dec. 21. - 13:24:38
(18876/29284)
Teljesen egyetértek veled.
A ház ott áll átalakítva, ha forgatnak ,ha nem.
A szinészek adottak.
Ezeket a 15-30 másodperces jelenteket nem hiszem,hogy hosszas olvasóprobák, próbák elõznék meg.
A jeleneteket, abból látni hogy futószalagon veszik fel a hetit adagot,mert egy heti adagban ugyan abban a polóban van valaki.Ezt a szöveget ,miután a kezembe kapom kétszer elolvasom és ha nem tudom jelenetben elmondani,,lõjenek ki a világûrbe...Szóval ez totál süketség..
Aztán ha ez a legnézetteb akkor emelletti reklámidõ a leges leg értékesebb ,tehát a legtöbb bevételt hozza. Itt megint sántaságot érzek....Ha egy termék a vállakozásba sokat hoz a konyhára,még ha az sokat is visz,ha pizítív a mérleg csinálom,ha több igény van rá ,még kapacitást is növelek.Ha meg nem rentábilis akkor azzal nem fogok spórolni,hogy kevesebbet gyártok belõle kevesebbet bukok!!!Ha valami hasznot hoz azt csinálom.Ha a BK hasznot hoz,azt egy profi csatorbna nem fogja szünetelteni ha késsel kényszerítik akkor sem.Ha mégis ,akkor ki van rugva aki elrendelte.Nincs szükség a reklámidõre?Ha pidig viszi a pénzt,akkor ki kell iktani a mûsorból.DE nem lehet veszteséges ,mert évek óta fõmüsoridõben megy, 7 perces rész elõtt 10 perc reklám ,közte 15 perc utánna 10 perc .Az egész barik két része jó ha 20 23 perces. Szóval ennél talmibb mozival 40 perc körüli reklámot egy órában eladni fõidõben mûvészet.Az ez sem haszos akkor tényleg be kell dobni a türcsiot!

Szóval Pelikán nem értri az egészet...
5/10
Lojzee 2011 dec. 20. - 23:52:28 5/10
(18875/29284)
idõjós1010-zel kell, hogy egyet értsek. Ez a sorozat nem drága, kiadás alig. A stúdió, berendezés, díszletek, ruhák adottak, évek óta megvannak. Külsõ helyszín alig (ezen is spórolnak).
Ez a sorozat csak Kalamár és pókeres haverja szerint a legjobb, legszebb, legnézettebb, leg-leg-leg.... STB.
Bár mondjuk az is röhej, hogy a retekklub ezen spórol, ugyanakkor az olyan xarokra, mint x-faktor, csillag születik, vv meg hasonló "színvonalas" trágyára, több milliókat elbaxnak :(
Logika nyesta :(
10/10
idõjós1010 2011 dec. 20. - 20:40:24 10/10 Előzmény Póker sta(R)
(18874/29284)
Hát szakértõ az nem vagyok, de józan paraszti eszem ezt diktálja. Persze bõven benne van a pakliban hogy irtó nagyot tévedek. No de hát ez a fórum pont azért van hogy egyéni véleményeket cseréljünk. Az enyém ez.....
A JR-bant nem nézem, nem tudom hogy hány helyszínes, meg hogy mi pénzbe kerülhet, bár én szerintem mint mindennel általában, így azzal is nagyzolnak. A BK viszont többségében egyugyanazon épülethez kötött részek tömkelege, ami biztos hogy nem jár többletköltséggel. De rendben van, nem értek a filmezéshez sem, viszont ha HD-ben akarom rögzíteni a képsorokat , veszek egy pár nagyobb felbontású kamrát oszt a következõ 10 évben azzal rögzítem a jeleneteket. csak egyszer kerül pénzbe az is, aztán soha többé. Én azt is hallottam a fókuszban hogy DVD re megy minden rész, az meg azért nem egy kitermelhetetlen költség.
Amúgy azt is hallottam hogy brazil szappanoperából is azért van ilyen sok, mert nem csak hogy remekül eleadhatóak, de világbajnok áron állíthatók elõ a részei. Mindez azért mert egyetlen helyszínes az is. Vagy max 3, plusz az a néhány rész ami kivételt képez.
Póker sta(R) 2011 dec. 20. - 10:49:45 Előzmény idõjós1010
(18873/29284)
Nem hinném hogy te akkora szakértõ lennél ebbe :) A jóban rosszban is marha drága az is mint minden ilyen mûsor kimagasló költségekkel jár ha jól tudom annak is 1 milliárd körüli az éves költség vetése. De az Ilyen sorozatok a világ más részein is a drága mûsorok között vannak, gyártási szempontból. A Most meg fõleg mert hd-ben rögzítik már mind a jr-t mint a bk-t ami kibszott drága mulatság, említetted a VV-t és egyéb vackokat valóban azok se olcsók de azok állítólag nem kerülnek ennyibe, plussz azok idény mûsorok 1 évbe 1zer azt kész.-
10/10
idõjós1010 2011 dec. 19. - 19:59:15 10/10
(18872/29284)
Szerintem ez most pont olyan, mint amikor minden egyes mûsort úgy reklámoznak be hogy "Magyarország egyik legnézettebb mûsora". TV2-n is ugyanez a rizsa megy. BK-ban már mi pénzük van ? Régesrégen elkészült díszletek közt dolgoznak, meglévõ ruhatárral, s állandó színészekkel fix gázsiért. Már rég megvan mindenük a sorozathoz. Semmi új kellékre nincs szükségük. Jó oké, olykor más helyszínes a sorozat, de az sem valami túl extra soha.
Póker sta(R) 2011 dec. 19. - 19:53:23
(18871/29284)
Ez a hozzászólásod csak rólad állit ki bizonbyítványt, erre csak ennyit írnék.
Póker sta(R) 2011 dec. 19. - 19:52:05
(18870/29284)
Hidd el sok cikk-be megjelentmár, hogy a BK az egyik (!) legdrágább mûsoruk, valami évi 1 miliárd örüli összeg. Valahol megértem, hogy spórolni kell,.
10/10
idõjós1010 2011 dec. 19. - 19:19:59 10/10
(18869/29284)
Szerintem az X-faktorba meg a ValóVilágban több lóvéjuk van mint a BK több havi részében. No mondjuk igaz hogy azok hasznot is hoznak, de a barátok közt szünetében leadott reklámokért egész biztosan másodpercre kiszámlázott képkockák mennek, ami nem kis bevétel.
zimankó 2011 dec. 19. - 18:46:34
(18868/29284)
Lári fári!!!Takarékosság....!Akkor azt mond meg ,hogy telik Oszi hydroglóbusz méretû fejére?Miért nem egy kisebb fejû gyereket "béreltek"?Egy ekkora fejet a fodrász legfeljebb nyégyzetméterre nyír,általányba tuti nem...még ,hogy takarékk:-))))
Póker sta(R) 2011 dec. 19. - 10:46:55 Előzmény idõjós1010
(18867/29284)
Elérte a válság az RTL-t is és a BK az egyik ha nem a legdrágább mûsoruk. Ezért takarékosságbol van a plussz 1 hét.
Póker sta(R) 2011 dec. 18. - 19:43:34 Előzmény picigyongy
(18866/29284)
Ezt már milliószor lerágtuk ez nem valóság reality sorozat, nem élet valóságsó. : :)

Azt is mondtam párszor , hogy ez a mûfajban benne van , ismétlem nem valódi életet utánzó reality showt nézel... SZAPPANOPERÁT aminek csakis az emberek szórakoztatása a cél. A többség ezt is teszi ;) (ld az ilyen sorozatok népszerûségét, és persze a BK-ét is)
picigyongy 2011 dec. 16. - 19:41:36 Előzmény nikato
(18865/29284)
Nekem kedvencem András öltönye - bár egyszer levitte a szemetet köntösben....Gizi csizmában fõz - izléstelenül, de állandóan ki van rittyentve - ugyanakkor Magdi anyus levetett gönceiben ment horgászni....Nóra - Attila ágyjelenetét is jobban el tudnám képzelni a csicsás brokát- vagy selyem helyett a kínai , vagy Tescó - csíkost.