fo.ma 2013 jan. 18. - 10:58:00
(22264/29284)
Miért van az, hogy amit írok, annak csak részleteit látjátok meg? Én nem mondom, h Juli nem elhamarkodottan és elitélhetõen döntött, amikor szó nélkül, de levélben azért elbúcsúzva hagyta el Andrást és a felnõtt gyerekét, akit nem kellett volna Andrásnak tovább nevelnie, mert hát Klaudia azért gondoskodott volna róla. Én végig azt mondtam, legalább is a lényeg az volt, h az dobja rá az elsõ követ, aki a szereplõk és a kommentelõk között bûntelen. Mert ugye sem a szereplõk, sem ti/mi nem vagyunk azok!
Egyébként úgy emlékszem, hogy Peti sem véletlenül volt egy darabig intézetben, hanem mert kezelhetetlen volt és megütötte Julit. Azóta fejlõdött csak erkölcsi magasságokba. Éppen ez a bajom az egész bagázzsal, hogy szálfa gerinccel állnak a vártán, közben kilónyi vaj van mindegyiknek a fején. Még egyszer mondom: Julinak is!
8/10
ninane 2013 jan. 18. - 09:58:37 8/10
(22263/29284)
Nem arról van szó hogy ha András valaha félrelépett akkor Julinak is joga volt hozzá, fõleg hogy nem õt csalta meg András. Én legalábbis nem ezt feszegettem. Részemrõl az az idegesítõ, hogy szinte senki nem szent ebben a sorozatban, de ennyire mégsem bûnhõdtek mint Juli. És hát volt példa bõven arra is, hogy "házinyúl" volt a préda, lásd Zsófit (Gézával), vagy Akár Tildát pl.(Erikkel). Ehhez képest irtóra fel van fújva már ez sztori, fõleg Miki részérõl, aki ugye a legkevésbé sem egy tiszta lelkû ember, fõleg hogy végül is õ végzett "imádott" tesójával. A tesó, aki azután lett ennyire fontos, miután megtudta hogy nem is tesó, ellentétben Attilával, akit rühell. Juli százszor annyira meg lett és lesz hurcolva mint bárki más eddig. Mert ugye Nóra csak ezután tudja meg hogy imádottjával kavart a barinõje.
Én csak nem értem miért szálltak rá ennyire az õ karakterére, talán ha most visszajön Orsi (mert visszajön), kicsit enyhülnek a dolgok, mert már nagyon idegesítõ így a sorozat.
Ja még annyit hogy egy András típusú férj mellett bizony nagyon sok asszonykának viszketne, ha tetszik, ha nem. Ilyen az élet is.
tricse 2013 jan. 18. - 09:11:46
(22262/29284)
Emma már felnõtt tehát András félrelépése a múlt! Akkor még Juli nem volt képben! Ebben a kapcsolatban András a maximumot adta meg Julinak és jó férj és jó apa volt! No ezért patkányság amit a kedves neje elkövetett! Minden férfi megérdemli hogy megcsalják ha úgy viselkedik a feleségével (megalázza,esetleg megüti stb.) De itt errõl messze nem volt szó,inkább egy unatkozó viszketeg izéjû asszonykáról,aki mellesleg mindig is ilyen volt! Már az esküvõjük elõtt kevert Attilával emlékezzetek csak vissza ergo ha van benne szemernyi becsület akkor lefújja a nászt! Na ezért van ostorozva kedves Julivédõk! Kíváncsi lennék a színésznõ véleményére az általa alakított karakterrõl! Nem arra ami a médiában megjelent,hanem a tutira!:)
10/10
idõjós1010 2013 jan. 17. - 23:48:09 10/10 Előzmény Forelly
(22261/29284)
No igen ! Bár szerintem ezeknél a részeknél az anyai, illetve apai szívekre szeretnének hatni, akik maguk is szülõként szívesen néznek esetleg ilyen gyermekpárbeszédeket is végig, széles mosollyal az arcukon. No persze nem feltétlen van ez így. ez csak egy tipp
10/10
idõjós1010 2013 jan. 17. - 23:44:46 10/10
(22260/29284)
Peti gyereket már egyszer intézetbe adta ne felejtsük el, aztán most meg szó nélkül hagyta volna ott õt Andrásnál, akinek nem is tulajdon gyereke, és kötelessége sem volna nevelni, vagy egyáltalán eltartani a gyerekét. Szóval ez már a kihasználásnak egy súlyos fokozata. Persze hogy biztosra ment, tisztában volt õ azzal hogy Andrásnál jó helyen marad a gyerek, de ettõl ez még egy erõsen hanyag, és undorító dolog volt. Undorító úgyis mint szülõ, és úgy is mint feleség. Megbánásnak meg csak most vannak komoly nyomai rajta, mert ugye legutóbb még inkább csak veszekedett Andrással, mintsem hogy megpróbálja legalább a jó feleség benyomását kelteni.
10/10
idõjós1010 2013 jan. 17. - 23:32:21 10/10
(22259/29284)
Az Emma Kata után született, oké, de az az eset bele sem került a sorozatba, szóval nem annyira kellene ezt ide keverni.
10/10
idõjós1010 2013 jan. 17. - 23:30:15 10/10 Előzmény zolee65
(22258/29284)
Az tény hogyha Miki magába néz, akkor tulajdonképpen õ volt saját testvére gyilkosa, és hát nem kicsit kellene ettõl összeroppannia, mégis most inkább áthárítani látszik a felelõsséget Julira, akibõl ha nem válik megcsaló, akkor most nincs ez az egész, viszont tulajdonképpen ha úgy nézzük Miklós nem ezt szerette volna. Még csak gyilkosságot sem szeretett volna. Arról nem õ tehet hogy egy magát profinak nevezõ bérgyilkos nem képes arcról felismerni a célpontot, továbbá megkülönböztetni egy verést a gyilkosságtól. Azt sem értem egyébként hogy mért mentek fel a tetõre András után. A verést, és az üzenetet megkapta, a csukja meg már hiányzott róla, gondolom szemtanu meg nem kell. No de ezt leszámítva én Miki helyében most iszonyatosan magam alatt lennék, eljátszva az öngyilkosság gondolatával. Ami pedig az elsõ számú ribanc kérdést illeti, félrelépõ nõbõl sok van a sorozaton belül is, mégis azért ok nélkül félrelépni, a puszta izgalom, és kéjes vágy kedvéért az egy picit kurvás dolog, vagy még tán rosszabb, mivel pénz sem motiválta õt tettében. Udvarlási szakasz meg nem volt az egész kapcsolatban, mégis hátrahagyta volna a saját gyerekét is Juli ha teheti.
8/10
ninane 2013 jan. 17. - 22:32:07 8/10 Előzmény zolee65
(22257/29284)
Ááá, kedves Zolee, egyre jár az agyunk, és hát igen, megboldogult Andrisunk sem volt egy szent, akkor jól emlékszem az esetre. De hiába magyaráztam ezt itt, sokaknak szelektív a memóriája :-)
fo.ma 2013 jan. 17. - 20:45:39
(22256/29284)
Mi van velük?
fo.ma 2013 jan. 17. - 20:42:17 Előzmény lilalibaláb
(22255/29284)
Ja, és nem értek vele egyet (már megint ferdítesz), csak azt mondom, h a többi 'tisztességes' közül nem is lóg annyira ki, ahogy állítjátok!
fo.ma 2013 jan. 17. - 20:39:03 Előzmény lilalibaláb
(22254/29284)
Én nem ezt mondtam. A gyereket amúgy el akarta vinni magával. Akikrõl ti beszéltek, már régen nem gyerekek, mindkettõ nagykorú. Én úgy emlékszem Vanda maga akart elmenni, nem Juli küldte. Péternek meg gondolom esze ágában sem lett volna velük menni, igaz nem volt szép Julitól, hogy meg sem kérdezte. Én nem akarom védeni, mert ronda dolgot akart csinálni, de azért teljesen nem kéne elferdíteni a történetet. Nem kisgyerekeket hagyott volna magára, mindkettõnek megvolt a saját élete. Ráadásul Klaudia ott volt nekik. Egyébként is mit kell így mellre szívni egy kitalált történetet a kitalált szereplõivel? Jézus!
zolee65 2013 jan. 17. - 19:07:12
(22253/29284)
Sokan féltek, hogy "szegény Miki össze fog roppanni a testvérgyilkosság terhe alatt"... nyilván egy pszichopatánál ilyen veszély nem fenyegetett, de azért nehogy már a "gyilkos" mondja meg, hogy ki mehet el az áldozat temetésére!...;)
Az is érdekes , hogy Juli az elsõ "ribanc" a házban, pedig már majdnem mindenki megcsalta a párját és a legtöbb szereplõnek még zabigyereke is van, még a "Szent" Andrásnak is...;)
Persze tudom, hogy sokkal több fórumozót csaltak meg, mint öltek meg... de azért próbáljuk meg helyén kezelni az elkövetett bûnöket...;)
Forelly 2013 jan. 17. - 18:38:23
(22252/29284)
Vajon kinek jutott eszébe,hogy a gyerekeket ennyit szerepeltessék? Régen max színfoltnak voltak ott a felnõttek közt,de nem emlékszem,hogy több jutott volna nekik. Szerintem nem az ultraellenszenves Timi pitiáner hazugságai miatt fog 1,5 millió tévénézõ leülni a képernyõ elé. És a kis Máté szájába adott mondatok is elég fárasztóak,nem kéne hogy ennyit színen legyen. Bár ha a nézõk elüldözése a cél,akkor jó úton haladnak a készítõk. Én speciel automatikusan nyúlok a távirányító után,ha éppen nem Miki vagy Zsolt történetét látom. Régen valahogy a mellékesebb szereplõk köré is tudtak izgalmasabb cselekményt szõni;most bezzeg a karakterek 85%-a úgy felesleges,ahogy van.
lilalibaláb 2013 jan. 17. - 18:35:39
(22251/29284)
:-DD
vénasszonyok -nyara 2013 jan. 17. - 18:32:26
(22250/29284)
Ha én meglátom azt a nõt az utcán isten bizony felpofozom. A szégyentelenje!
lilalibaláb 2013 jan. 17. - 18:31:43
(22249/29284)
Ó értem.
A problémás gyereket a nagypapához küldjük, kínlódjon vele õ. Ahhoz a nagypapához, akit nagyívben letojik, mióta kiderült, hogy milliomos öreglány a vér szerinti anyja.
Ez is egy szemlélet...ha ilyen anyám lenne, addig szaladnék, míg el nem hagynám. :-)
lilalibaláb 2013 jan. 17. - 18:30:09 Előzmény fo.ma
(22248/29284)
Nem az a baj vele, hogy félrelépett, az elõfordul, azért elítélni senkinek nincs joga.
A baj az, hogy:

1. A férje testvérével kefélt, házinyúlra nem lövünk.
2. A barátnõje szerelmével kefélt, miközben pofátlanul továbbra is barátnõnek színlelte magát, gusztustalan módon hallgatta Nóra panaszait, miközben tudta, hogy õ az, aki fájdalmat, keserûséget okoz neki.

EZ a baj Julissal.
És ha valaki ezzel a magatartásformával egyetért, abba szintén nem sok jellem/gerinc szorult.
10/10
idõjós1010 2013 jan. 17. - 16:25:01 10/10
(22247/29284)
Még eddig nem, meg szerintem nem is fogja. Legutóbbi telefonbeszélgetésük alkalmával említette Katának hogy Zsuzsa tud mindenrõl, szóval szerintem majd megbeszéli ezt a dolgot Anyja, és lánya egymás között.
10/10
idõjós1010 2013 jan. 17. - 16:23:46 10/10
(22246/29284)
Nóra és Attila összeillenek. Juli pedig ismeretlen okok miatt lépett félre sorozatosan. András unalmas. Ennyit hajtogatott folyton. Attila viszont két komolyabb izgalmat is tartogatott a számára. Az íróasztalt, és a padlást. Attila annyival volt izgalmasabb hogy titokban történt az egész. Vannak nõk akik ettõl izgulnak fel, míg mások inkább köztéren szeretik csinálni. András ilyen szempontból tényleg unalmas volt.
2/10
nikato 2013 jan. 17. - 15:29:23 2/10
(22245/29284)
Juli azóta se mondta még el Katának se András halálát?