10/10
offtopic
idõjós1010 2013 febr. 13. - 16:06:27 10/10
(22523/29263)
Én nem tudtam soha pontosan hogy mit értenek tudat alattin, de persze gondolom azt amit ébren sohasem látunk,
OFF
viszont ugyanúgy az agyunk egy bizonyos részében tárolódó dologról lehet szó, ami viszont testünk részét képzi, és ami nem lehetett velünk elõzõ életünkben sem nyilvánvalóan, szóval nehezen tudom azt elképzelni hogy az ember agyának legmélyén raktározódik valami ami még az elõzõ életébõl való.

Úgy Gondolod hogy a "rendszeresen megcsalnak, elhagynak, kirúgnak" esetek kizárólag elõzõ életünk történéseinek lehetnek köszönhetõek, és nem puszta véletlenen alapuló balszerencse ez ? Vannak akik a bizonyos csillagzatok alatt való születésnek tulajdonítják a sorozatos balszerencsét, vagy szerencsét, de történtek már olyan esetek melyek totál ellent mondanak mindenféle elméletnek, hisz ért már óriási szerencse olyanokat akiknek soha addig nem jutott ki a jóból.
Azok a képek, jelenségek, hangok, jelenetek pedig amiket álmainkban, vagy épp halálos ágyunkon látunk az orvos tudomány jelenlegi állása szerint csupán agyunk játéka, tévképzete mind. Egyébként abban egyet értek veled hogy egyes esetekben az álmok jelenthetnek dolgokat, amikre érdemes odafigyelni. Nagymamám mesélte egyszer hogy anno érettségiének megelõzõ éjszakáján megálmodta magát az eseményt egy meglehetõsen torz valószerûtlen formában, de a vizsgatétel amit húzott megegyezett azzal amit ténylegesen sikerült kihúznia az érettségin. Szóval készülhetnek ezekrõl a dolgokról dokumentumfilmek, riportok, íródhatnak könyvek, de soha nem lehetünk benne biztosak hogy az mind igaz ami elhangzik, vagy le van írva bennük. Nagyimnak viszont hiszek :-)
8/10
horipapa. 2013 febr. 13. - 15:27:09 8/10
(22522/29263)
Én is úgy gondolom, hogy még mindig nyomozó + a Miki ügyeit is ellenõrzi... .

Sok minden kezd idegesíteni a sorozatban; Luca és Timi kalandjai, Balázs személyiségváltozása, Gizi személyiségváltozása (mert õ sem volt ilyen..), Laci egyre nagyobb hülyeségei, András "vissza hozatala" ilyen módon, a Juli/Attila érzelmes története pedig 1 éve unalmas.

Vannak jó részek, vannak a sorozat javulására utaló jelek, de amíg bejönnek újabb és újabb idegesítõ dolgok, addig nem lesz élvezhetõbb, csak megszokásból nézi az ember.
Aagika 2013 febr. 13. - 15:13:13
(22521/29263)
Szerintem nem mondott Aliz hülyeséget azzal, hogy Olívia még mindig nyomozó. De ha nem is ez a bibi, van valami sunyulás itt, én is így gondolom.
Aagika 2013 febr. 13. - 15:11:47 Előzmény idõjós1010
(22520/29263)
Akkor lehet én fogalmaztam rosszul, de nem azt akartam mondani én sem, hogy attól fog kialakulni egy vonzalom, mert két ember össze van zárva. :)
Akkor helyesebben: ha a vonzalom kialakulására bármekkora esély is van, akkor ezt az esélyt jelentõsen megerõsíti, az idõtartamot pedig jelentõsen lecsökkentheti, ha két ember össze van zárva :)

Ugyanúgy hamarabb meg is utálhatod a másikat :D
Aagika 2013 febr. 13. - 15:08:03 Előzmény idõjós1010
(22519/29263)
Na OFFolok én is kicsit.
Reinkarnációs hipnózis a hipnózis egy fajtája. A szakember olyan tudatszintre juttat, ahol az elméd, a tudatos elméd szinte teljesen kikapcsol, így a tudatalatti képek, gondolatok, érzések formájában üzen, és felszínre hoz bizonyos emlékeket. Ezekbõl ki lehet következtetni, mi lehettél, hol élhettél stb elõzõ életedben, sõt, többnyire az is kiderül, volt-e olyan mozzanat, esemény, ami a jelenlegi életedre is kihat. Lehet, hogy a jelenben szinte semmit nem érzünk ebbõl, de egy rendszeresen visszatérõ negatív élethelyzet, komolyabb betegség, stb okozója lehet egy rossz történés elõzõ életbõl, ami szépen elraktározódott a tudatalattinkban, tudatos szinten viszont mi már el is felejtettük, csak épp kihat az életünkre, és nem értjük miért. Úgy tudom, egy jó szakember ezeket a kiváltó okokat fel is tudja oldani, de hogy hogyan, azt ne kérdezd :)

Ha valakit rendszeresen megcsalnak, elhagynak, kirúgnak a munkahelyérõl, stb ezer példát sorolhatnék, annak oka van. Nem biztos, hogy köze van az elõzõ élethez, de hogy nem csak úgy megtörténnek ezek velünk, az egész biztos.
Rengeteg könyv foglalkozik ezzel. Van olyan, ahol az író mint hipnotizõr meséli el a páciensek tapasztalatait. Ezekbõl sok minden kiderül, mi történik a halál után, mi miért történik, miért épp oda születünk és akkor, ahova. Bár az elmesélések alapján nagyon úgy fest, mindenki saját maga választja meg születése elõtt, mit akar megtapasztalni az elkövetkezendõ életében.
De hozzáteszem ismét, hogy ezeket én is, meg bárki, aki hisz ebben, csupán ezekre alapozzuk, kiderülni 100%-osan sosem fog, hogy tényleg, így van-e :)

Az álmokról pedig annyit, hogy szerintem nem szabadna alábecsülni õket. Van, amikor a napi történések befolyásolják az álmainkat, igen.. és van amikor csak egy rejtett félelem/vágy kerül felszínre, de sok esetben útmutatást is adhat, mit kéne/nem kéne megtennünk. Nekem sokat segítettek már az álmaim, továbbá nem egyszer megálmodtam elõre, mi fog történni.
Álom során ugyanúgy a tudatalatti üzen, csak épp szimbólumok, nem hétköznapi jelek formájában, de igazad van, ez már más téma, ahogy az elõzõ sem kapcsolódik nagyon a barátok közthöz :D
10/10
idõjós1010 2013 febr. 13. - 13:52:35 10/10
(22518/29263)
Ha Miklósnak elmondja az már bõven elég is volna, de nem fogja.
8/10
ninane 2013 febr. 13. - 11:32:14 8/10
(22517/29263)
Egyre nyilvánvalóbb, hogy Attila nem a bérgyilkos elõl menekült az irodába, hanem inkább Nóra elõl :P Mindenesetre nem úgy néz ki mint aki az életét félti vagy bárkiét. Valószínû biztos már benne hogy Miki küldte rá Igort, csak az indítékkal kapcsolatban téved. Úgyis elegem van már az Attila-Nóra-féle erõltetett bájolgásból, bár Nórát nem könnyû levakarni, még egy jó darabig teperni fog Attisért, tán még a Déli-sarkra is óránként visz majd neki finom ebédet :P Hacsak nem valami csoda folytán a kedves forgatókönyv írók végre valahára feltárják a titkos viszonyt... Úgy 10 év múlva :D (szerintem Balázs sem viszi majd sokkal elõbbre az eseményeket, úgyis csak Miklósnak fogja elmondani amit látott)
2/10
Keeley 2013 febr. 13. - 11:21:31 2/10
(22516/29263)
Nektek nem tûnt fel Olívia fura viselkedése? Tegnap Szabi nagy nehezen otthagyta az irodában, õ meg becsukta az ajtót és olyan fura képet vágott :D semmi mosoly, öröm. Kezdtem azt hinni, hogy nem olyan jó, mint kéne hinni.

ez a Bözsi milyen pletyis. Szerintem is összeillene gizi-laci :)
10/10
idõjós1010 2013 febr. 12. - 22:55:33 10/10
(22515/29263)
OFF
Visszamenni elõzõ életekbe, hipnózis segítségével ? Sosem halottam errõl, de nem is hangzik hihetõen. Bár olyat már hallottam hogy valaki álmodott valamit, amibõl kikövetkeztette, vagy egyértelmûen látta hogy elõzõ életében mi, vagy ki volt õ. No de mint tudjuk az álmaink csak hallucinációk, amiknek valóságalapja semmi, illetve egyes esetekben a napközben velünk történteket igyekszik agyunk feldolgozni, és az azzal kapcsolatos témában idéz elõ torz képzeteket. No persze olyanról is hallani hogy valaki az álmain keresztül látja meg a jövõt, de ez már egy másik téma :-)
10/10
idõjós1010 2013 febr. 12. - 22:46:44 10/10
(22514/29263)
A puszta összezártságból kialakult párkapcsolatok létrejöttének lehetõségében én nem tudok hinni. Egyszerûen ez így túl kevés. Talán ha mindketten egyedülállóak lennének......no de nem azok. Juli Férjes asszony, Attila pedig kézzel-lábbal kapar Nóra után csak hogy Mikié ne lehessen.
Aagika 2013 febr. 12. - 21:38:38 Előzmény idõjós1010
(22513/29263)
Max a hipnózison átesett emberek tudnak errõl mesélni, akik szakember segítségével "visszamennek" elõzõ életekbe, de azt is honnan tudjuk/tudják, hogy tényleg így volt?
Mellesleg én is hiszek ebben, de szerintem sosem tudjuk meg tutira, hogy így van, vagy sem.
Aagika 2013 febr. 12. - 21:36:21 Előzmény idõjós1010
(22512/29263)
Nem kell feleségül venni :)
Egyszerûen ha két ember minden nap össze van zárva, kialakulhat vonzalom.
Azért írom, hogy kialakulhat, mert egyáltalán nem biztos, hogy ki is alakul. Ez igazából kémia, ami nem szab feltételt, hogy csak egyedülállóak, korban egymáshoz illõk vagy épp egymáshoz közel élõk közt alakul ki... sõt még az sem biztos, hogy kölcsönös lesz.
De jó is lenne, ha meg lehetne ezt elõre szabni :))
2/10
nikato 2013 febr. 12. - 21:09:37 2/10
(22511/29263)
A felfüggesztett nyomozókat nem mindig rúgják ki, hanem átteszik õket a közlekedésiekhez, vagy egy darabig papír munkát végeznek. Legalábbis a filmekben. Olíviából meg titkárnõ lesz.. hm..
10/10
idõjós1010 2013 febr. 12. - 19:55:28 10/10
(22510/29263)
Az Igor féle ? volt róla szó
10/10
idõjós1010 2013 febr. 12. - 19:54:42 10/10
(22509/29263)
Milyen csónak ?
tricse 2013 febr. 12. - 18:45:00
(22508/29263)
És mit szóltok a fantasztikus csónakjelenethez?:)Nagy várakozással jövök fel fórumra és semmi? Mi van veletek?:)
10/10
idõjós1010 2013 febr. 11. - 22:40:58 10/10
(22507/29263)
Mostmár szerintem így hogy az öreglány fecsegett, össze se fognak költözni. Laci nem érzi még magát Gizihez valónak.
2/10
nikato 2013 febr. 11. - 21:23:10 2/10
(22506/29263)
Itt mindenki összeköltözik azzal aki majd a szerelme lesz? :D Tuti összejönnek, de sztem össze is illenének. (Laci-Gizi)
10/10
idõjós1010 2013 febr. 09. - 20:49:09 10/10 Előzmény Endy88
(22505/29263)
Ja-Ja, de azért aranyos :-)
Persze van amikor kifejezetten irritáló tud lenni, sõt, egyenesen negatív karakter, viszont az szerencsére a ritkábbik eset.
10/10
offtopic
idõjós1010 2013 febr. 09. - 20:46:11 10/10
(22504/29263)
Ez a reinkarnációs dolog elég masszívan lett tárgya több jelenetnek is a sorozatban, szóval teljesen helyénvaló szerintem akár idefent is foglalkozni picit a témával. Soha nem értettem honnan származnak az efféle témával kapcsolatos konkrét adatok, melyeket valaki szinte már tényként leközöl (nem rád gondoltam). Egyáltalán nem látjuk a túlvilági dolgokat, így sem a lélekvándorlásról, sem pedig a szellemjárásról és hasonlókról nem lehetnek ilyen meggyõzõdéseink, nemhogy pontos adatok. Bár egyébként én hiszem hogy van egy negyedik dimenzió ami esetleg pont a szellemvilág. Az állatok (vagy legalábbis a kutyák) látják is. Érdekes dolgok ezek, de amikor valaki számokkal, vagy lefektetett szabályokkal jön azt viccesnek találom