dedeeje 2014 febr. 10. - 23:40:23
(25026/28726)
A bolt?! Az valahogyan a Miklose is?!
dedeeje 2014 febr. 10. - 23:39:42
(25025/28726)
Milyen cegnek?! Sem Noranak, sem Miklosnak nincs cege!
dedeeje 2014 febr. 10. - 23:38:43
(25024/28726)
Valszeg. Szabi pont olyan luzer, mint Laci.
spielberg 2014 febr. 10. - 23:33:36
(25023/28726)
spoiler
Nóra segítsége, köszönet helyett bajt hoz a fejére. Júlia nehezen viseli veszteségét. Vilmos elbizonytalanodik Szabiban. Szabi megtapasztalja a hírnév legrosszabb oldalát, de Nóra a segítségére siet, és így még az is megtörténhet, hogy Szabi anyagilag jól jár. Vanda megdöbbentõ felajánlást tesz, a feltételei pedig komolyan bosszantják Júliát. Azért, hogy bizonyítson Miklósnak, Nóra új alkalmazottat próbál szerezni a cégnek, aki nem feltétlenül gyõzi meg jövendõbeli fõnökeit. Claudia Péternek és Hannának köszönhetõen egyre közelebb kerül Miklós ellenségéhez, az ékszerkereskedõhöz. Miklós célja nem változik: vissza akarja szerezni Claudiától a céget. Vajon milyen tervet eszelt ki?
3/10
Hm! 2014 febr. 09. - 01:57:58 3/10
(25022/28726)
Néhány korábbi felvetésre reagálok:

Valaki írta, hogy Miklós nem tud a nyakláncról, ha meg tud, akkor feljelenthetné a férfit, Claudiát és Zsófit.
1: Miklós biztosan rájött a dologra
2: Nem tudná bizonyítani az igazát a rendõrség elõtt. Bizonyára az ékszerész közölné a rend õreivel, hogy az ékszert visszakapja. Az ékszerésznek nem az volt a feladata, hogy megszerezze Miklós vagyonát, hanem csak az, hogy elõidézzen olyan helyzetet, melynek következtében Miklóstól meg lehet szerezni a céget.

Ugyanez a hozzászóló írja, hogy talán Zsófi a birtokkal akarja lenullázni újra Miklóst. Az a pénz már teljes egészében Zsófié. Tehát bármi, amit közösen vesznek, amin közös tulajdon keletkezik, azzal már Miklós nyer egy esetleges válás során, mert Miklóst a jelenleginél jobban nem lehet lenullázni. Szerintem Miklós már kitervelt valamit Zsófi ellen, talán a pénz sem a birtokra ment, hanem Miklós szerezte meg. Zsófi valahova utalta a hátralévõ összeget, nem tudom Miklós számlájára e, vagy a korábbi tulajéra, Miklósnak az elõbbi kedvezne. Az elõleget még kp-ben fizették.

Valóban nem láttuk, hogy tárgyaltak a tulajjal, de ez nem jelent semmit, mellesleg említették. A mosdóba sem kíséri el a kamera a szereplõket...

Timike valóban furcsa, de viselkedésére van magyarázat. Egy pénzéhes kis görcs lett belõle. Ezért pártolja most már Zsófit, hisz az maga mondta a kislánynak, hogy mindent megtenne, hogy visszakapja Miklóst. Korábban sokkal jobban ragaszkodott Timi az apjához, most viszont csak azzal bírt foglalkozni, vajon tudja e anyagilag támogatni õt a jövõben? Ha Nórával jönne össze Miklós, azzal nem jutna több pénz Timinek, Timire.

Ez a házi õrizetes dolog elég érdekes, az írók sem gondolhatják komolyan, hogy ennyire szigorú lenne. A bíróság meghatározza az okot, a lakástól való távolságot és az idõtartamot, amikor igenis elhagyhatja a lakást, illetve az ahhoz tartozó bekerített helyet. Nyilván joga van ahhoz, hogy néha levegõzzön. Gondolom rájöttek erre és ezért nem sípol általában az eszköz, ha Gizi 1-2 méterre elhagyja a lakást (1x volt rá csak példa). Ami engem illet, visszavihetnék már a börtönbe, vagy engedjék szabadon és költözzön el...egy kicsit másmilyen karakter is válhatna Gizibõl, mert az õt alakító nõvel nincs gondom, de a szerepe szerint viccesen butusnak ám szimpatikusnak kéne lennie, de ez nehezen jön össze...:).

Más téma:
Az a jelenet tetszett mostanában a legjobban, amelyben Gorilla elhitette valakivel, hogy Szabi milyen kemény legény:). Claudia- Miklós is jó volt.
Még ez a Balázs- Linda vonal is elég érdekes. Ettõl függetlenül újabban még önmagához viszonyítva is gyenge a sorozat. De vannak periódusai, most épp lejjebb van a szint, úgyhogy lesz ez még jobb is.
Én magam vártam, hogy Hanna és Peti összejöjjenek, de azóta nem sok mindent láttunk tõlük. Ez nem probléma, csak furcsa.

A sorozat igen nagy hibája egyebek mellett az, hogy nem sikerül számottevõ értéket felmutatnia. Nem a színészi játékra gondolok vagy egyebekre, hanem arra, hogy kevés pozitív példát láthatunk. Sosem állt jól a barátok háza ezzel, de most még rosszabb a helyzet. Nem pusztán nem mutat jó példát, hanem hirdeti, hogy a rossznak lehet csak jövõje:
-
Miklós megpróbált megváltozni, "meg is lett érte a jutalma". Vandával is próbáltak rendesen viselkedni, bízni benne, erre lenyúlt egy rakás pénzt, oké hogy Szabinak is adott belõle ráadásul nem is szólt neki róla (nadrágzsebébe csúsztatta), de akkor is...Timike egy hülye kislányból egy pénzközpontú hülye kislány lett.
Nóra szenved Zsófi helyett. Ádám elõnyére változott az évek során, mégis most a legkevésbé boldog. Gizi ártatlanul ül a börtönben, most épp házi õrizet alatt áll, Zsolt éli világát (Oszit nem láthatja, de ennek megvan az oka, még így is olcsón megúszta a mocsokságait). Cheng mindenkivel korrekt, okos, szorgalmas, segítõkész srác, aztán elvesztette barátnõjét, kihasználták (bár szerintem azzal csak jól járt:)), megalázták és megverték. Bár- igaz, jóval korábban- András halála volt eddig a legdurvább. Annak volt üzenete. Nincs helye a sorozatban egy tisztességes, egyenes embernek, egy jó családapának egy olyannak, aki ugyan megcsalta anno a feleségét, de még mindig a legbûntelenebb karakter. Na igen, András dögunalmas volt mindettõl függetlenül vagy talán épp ezért. De ez nem változtat semmin. Ám ne menjünk évekkel ezelõttig vissza.
Értem én, hogy izgalmassá kell tenni a sorozatot, "a jó meg nem olyan izgi" ahogy ismerõsöm mondaná. De nem hiszem, hogy kicsivel több pozitív történés ne férne el a Barátok köztbe (pl a Hanna- Peti összejövetel ilyen, még ha Balázsnak ez fájdalmas is volt).
5/10
Lojzee 2014 febr. 08. - 13:32:51 5/10 Előzmény La Diosa
(25021/28726)
Valamelyik részben meg már az ajtóban elkezdett csipogni. Azt vártam, hogy Zsoltot úgy felidegesíti a fotózással, hogy Zsolt megfogja Gizit, és kiviszi az utcára :)
5/10
Lojzee 2014 febr. 08. - 13:29:27 5/10
(25020/28726)
Hiányoltam, hogy Enikõ nem jelent meg Juli kórtermében......
1/10
zsazsa777 2014 febr. 06. - 08:50:28 1/10
(25019/28726)
Amennyiben rájössz, kérlek oszd meg velem is, mert már összezavarodtam. Nem tudom kik a sötétebbek: a szereplõk v. a fk.írók
dedeeje 2014 febr. 05. - 23:05:46
(25018/28726)
Meg mindig azt gondolom, Gizi babat var, ahogy mostanaban kinez es öltözködik.
Ezen kivül az elözetesben ez all:
" László szorult helyzetbe kerül, amikor Gizella újra anya akar lenni."
dedeeje 2014 febr. 05. - 23:02:21
(25017/28726)
A mai nap legjobb resze a "Klaudia latogatasa a Berenyi M-Zs. csaladnal" volt. :-)
dedeeje 2014 febr. 05. - 23:00:37
(25016/28726)
Jaaaaa :-)
La Diosa 2014 febr. 05. - 21:18:16
(25015/28726)
És Gizi ismét a lakás elõtt álldogáll 1 méterrel :)...
zolee65 2014 febr. 05. - 16:32:26
(25014/28726)
A BK-ban nem szokták rendõrségre vinni a "családi vitákat", lerendezik "barátok közt"...:)
Miki is mindjárt visszaszerzi a pénzt... a kft.-t pedig szerintem Balázs fogja "vissza"szerezni...;)
6/10
Futrinka 2014 febr. 05. - 10:22:02 6/10
(25013/28726)
Az oké, de errõl Miklós elvileg nem tud. Vagyis õ még abban a hitben kéne éljen, hogy tartozik 140 millával a pasinak. Vagy ha kiderül, hogy a dolognak ez a része is átverés (csalás), akkor nyugodtan feljelenthetné csalás miatt az egész kompániát és akkor az egész cégcsere ügynek kb. semmi értelme nem volt. Klaudiából többet néztem ki.
1/10
zsazsa777 2014 febr. 05. - 08:57:05 1/10
(25012/28726)
Miután a banya ellopta a láncot a lakásból, 1 kocsiban ültek és visszaadta az ékszerésznek azt. (remélem jól emlékszem!?)
6/10
Futrinka 2014 febr. 05. - 08:43:56 6/10
(25011/28726)
Zsófi sohasem az eszérõl volt hires, de nem kéne, hogy egy kicsit gyanakodjon, hogy Miki elviszi az elõleget és se adásvételi szerzõdés, se egyéb hivatalos papir nincs nála. Csak bemondásra elhiszi, hogy Miki odaadta az elõleget. Apropó, honnan tudják, hogy mennyi az elõleg? Semmi megbeszélést nem láttunk a tulajjal.... És a nyakláncos emberrel mi lett? Elvégre azért játszották át a céget, hogy ne tudják elvenni. De ettõl még az emberke nincs kifizetve. Valahogy ez a szál elfelejtõdött. Ha meg közben kiderült, hogy csalás az egész, akkor Miki nyugodtan feljelenthetné a pasit-Zsófit-Klaudiát. Na mindegy, lehet, hogy ez csak nekem okoz hiányérzetet :)
7/10
kazsagx 2014 febr. 05. - 01:13:56 7/10
(25010/28726)
Igen,tevedtem belatom..elmondta Enikö,csak annyi baromsag volt mar ebben a sorozatban es sok karakter kifordult magabol,hogy ezen sem lepödtem volna meg,bar tuti lesz meg ebben a lapcsolatban sok kavaras,huzavona!
dedeeje 2014 febr. 04. - 23:23:24
(25009/28726)
Ez a nezes a zarojelenetben! Mind a 2 szereplötöl! Tudja mar Miki, hogy Zsofi (szerintem) megint at akarja vagni? A regi Miki akarvtudhatna is.

Valahol olvastam mar regebben, hogy Zsofi a szölövel akarja teljesen lenullazni Mikit?!
dedeeje 2014 febr. 04. - 23:21:00
(25008/28726)
Mikyen hüje ez az Aliz!
Ez a parbeszed az Enikövel! Mintha mar lattam volna. Egy masik filmben. Csak meg nem tudom, hogy melyik volt az.t
dedeeje 2014 febr. 04. - 23:19:29
(25007/28726)
En is pont erre gondoltam!