grizlee13 2023 szept. 11. - 15:20:25 Előzmény a.dani0227@gmail.com
(27364/29284)
Az komoly és akkor ennyi idő alatt már a főcímbe is betették az arcát? Ennyit szerepelt a Luca is vagy a hosszúhajú kábszeres pincér gyerek aki Misiékkal lakott.
a.dani0227@gmail.com 2023 szept. 11. - 15:12:07 Előzmény Ciccánszki
(27363/29284)

Liftaknát fog belülről megvizsgálni


a.dani0227@gmail.com 2023 szept. 11. - 15:11:38 Előzmény grizlee13
(27362/29284)

Most lesz a héten, ill. kb. ugyanekkor a Radnicsé s Barta Zsolt felgyújtják az új éttermet. Hamarosan jönni fog Emma is bár az kicsit még odébb lesz. Bamba András hamarosan csődközelbe viszi a céget és majd Miki váltja le. MöszijőBerzsé is még le fog esni a lépcsőről és azt hiszik Miki volt közben Tóni


Ciccánszki 2023 szept. 11. - 15:08:42
(27361/29284)

Nem kiszáll, hanem leszáll. Leszálló ágban van. :D De már mostanság kell lennie.


grizlee13 2023 szept. 11. - 14:05:56 Előzmény a.dani0227@gmail.com
(27360/29284)

Jól értem a Brigitta akkor nemsoká kiszáll?Én azt hittem hogy az azért még később lesz de akkor nem.


a.dani0227@gmail.com 2023 szept. 11. - 11:07:46
(27359/29284)

Imre se semmi mi ez a nagy görcöslés részéről ,hogy jajj Zsufi visszamegy Napoliba, hol kéne az már érdekelje. Meg kell akadályozni, miért is? Menjen ha menni akar. Ha simán közölné, hogy hát ha neked ez jó menj, segítsek csomagolni hamarabb lehiggadna, hogy ez se jött be.
Gyugyó meg a másik ennyire gagya tényleg nehezen lehet valaki, orvosit otthagyja oké, rájött 4 év után, hogy nem neki való, gondolom nem is megy neki olyan jól, ha így simán feladja, ez érthető. De, hogy miért választja az építkezésen trógerolást az irodai fordító munka helyett ez már érthetetlen. Mondjuk Claunak se kéne belepofáznia kéretlenül abban igaza van ,hogy felnőtt ember had döntse már el mi jó neki. Manyus dettó
ÉS majd mindjárt jön az automata ajtós lift, ahol kinyílik az ajtó és nincs ott a fülke ami megint nonszensz, ilyen nem létezik. Eleve mivel a fülke tetején van a motor, ami nyitja az ajtót ha nincs ott a fülke nincs, ami kinyissa. Ha kézi nyitású aknaajtós lifttel veszik fel még hihető is lenne, ott valóban be lehet esni ha kulccsal kinyitják az ajtót és úgy felejtik. Automata ajtónál nem lehet nyitva hagyni egy rugó visszazárja az ajtót ha liftkulccsal kinyitják és elengedik.


grizlee13 2023 szept. 11. - 08:40:37 Előzmény a.dani0227@gmail.com
(27358/29284)
Eleve ilyen társasház sincs a valóságban, ahol egy lakásban mondjuk van a fürdőszobával, konyhával együtt vagy 7-8 szoba, szerintem. Ekkora társasházok nem nagyon vannak szerintem maximum a Barátok köztben. :D
Ciccánszki 2023 szept. 11. - 07:55:18
(27357/29284)
Hát igen! Viccesek ezek az álhomlokzatok :)

Az is homályos, hogy a Rózsa, hogyan bonyolíthat le akkora forgalmat. Eleve egy eldugott helyen van egy társasházon belül, de még különösebben reklámozva sincsen. Nincsen kiírva sehová, nem látszik az útról, hogy ott van valami beülős hely. Táblákon kéne jelezni meg villogtatni a feliratot, nyilakat rajzolni, hogy felkeltse a figyelmet :D

Meg mindenki olyan könnyen odatalál. Többször volt már, hogy a telefonba csak annyit mondtak, hogy van a Mátyás Király téren egy nagyon jó kis kávéház itt várlak. Se egy kerület, se valami ismertebb csomópont, hogy mihez van közel. Jó, meg tudták nézni térképen, de ugye okostelefon még nem volt akkor, meg a JPS is elég kezdetleges lehetett.

Ilyen esetekben ha egy házon belül van egy vendéglátóhely, kitárva szokták hagyni mindig a ház kapuját. De azt meg nem tudták volna megcsinálni, mert akkor látszódna, hogy a ház meg az állakások nem ugyanott vannak :D


a.dani0227@gmail.com 2023 szept. 10. - 21:39:25 Előzmény grizlee13
(27356/29284)
Sőt a Szilágyi lakban elvben van 3 szoba és az egyiknek van saját fürdője is amiben Panda lakik. Ugyebár mikor beköltöztek hárman mindenkinek jutott saját szoba. Na meg ott volt még a nappali és az egybenyitott konyha.

András lak meg tényleg majd később megfigyelhető olyan mint a Harry Potter varázskastély, mozognak a falak és mindig annyi szoba nő ki amennyire épp szükség van.

Alapból van min 4 szoba és a nappali. Ugyebár eredetileg Bandi, Dani, Kata és a szülők hálószobája. Mikor Vizipók alias ÁlÁgnes beköltözött neki nem jutott külön hanem ment Katához matracon. De később mikor ott lakik majd 4 gyerek akkor is jut szoba mindenkinek.

Próbáltuk már anno párszor az alaprajzot megcsinálni a BK háznál, de nem ment.
Rózsa konyhája se tudni hol van. Szakácsot nem fogjuk látni még sokáig.
a.dani0227@gmail.com 2023 szept. 10. - 21:33:18 Előzmény Ciccánszki
(27355/29284)
Kertész lakban a nappaliban van egy bazi nagy ipari vízvezetékcső is a fal mellett. Üzemekben van ilyen vastag nem lakóépületekben.
grizlee13 2023 szept. 10. - 20:11:57
(27354/29284)
Úgy értve épített házak (szerintem értitek mire gondolok) hogy amúgy nem létező, csak a sorozat miatt összetákolt házak, lakások voltak ott is.
grizlee13 2023 szept. 10. - 20:04:38 Előzmény Ciccánszki
(27353/29284)
De szinte egyikben sincs előszoba, tényleg a Lacinak a panellakásában volt egyedül, meg a Claudia villában, az Andráséké is egyben van a nappalival meg a Miklósé, Andreáé és Gézáé is. Én soha nem voltam még ilyen lakásban, még a panelekben is volt ahol nagyszüleimék laktak és 90-es, 2000-es években jártunk, volt előszoba pedig egy miniatűr volt az egész lakás. Szerintem nincsenek is ilyen lakások. :D Szintén irreális az amennyi szobákat mondanak az András meg Andrea lakásokban. Hát eleve az Andrea lakásban a függöny mögött mondanak szobákat, hol lenne az? Az csak oldalra mehetne, mert akkor már kint lenne a gangon a szoba. :D De totál hülyeség.
Én néztem még az első 4 évadot a Drága Örökösökben, ott is épített házak voltak de sokkal valóságosabb ezeknél, előszobával, nem ilyen minden egybe, már ott figyeltek azért ezekre a dolgokra.
Ciccánszki 2023 szept. 10. - 15:35:37
(27352/29284)
Ha már eleve újonnan kialakítanak egy lakást, minek csinálják már kapásból ennyire divatjamúltra? Biztosan ezzel is szemléltetni akarták a vagyoni különbségeket.
Ciccánszki 2023 szept. 10. - 15:29:21 Előzmény a.dani0227@gmail.com
(27351/29284)
De az hagyján, hogy a Kertész lak a konyhába nyílik, de megcifrázták még rögtön egy lépcsővel is, ahogy belépnek. Jó, hogy nem bukfencezett még ott le valaki :D De lehet a Hoffer lakban is úgy van.

De a Kertészék lakása, ugye azzal kezdődött az egész sorozat, hogy fölhúzták az épületet vagy felújították, akkor költöztek be, de az a lakás már akkor is olyan volt mint amit már 30 éve nem újítottak föl. Azzal az ósdi tapétával elég tré. Biztosan ilyet kért a Magdi. Pedig kifesthették volna valami jó színre, nem hiszem, hogy a tapétával túl sokat spóroltak.
A hideg futkos tőle a hátamon.
Ciccánszki 2023 szept. 10. - 15:07:27
(27350/29284)
És a Rózsának a konyhája az hol lehet? :D Azt sosem mutatják, de a szakácsot sem, elvileg főznek is ott.
Valahová a poharas polc mögé szoktak járkálni.

Amúgy a Radnics az még anno a Betty a csúny lányban szinkronizálta Mario Calderónt, de úgy hasonlít is arra a színészre, nem véletlen, hogy ő adta a magyar hangját.
grizlee13 2023 szept. 10. - 13:19:52 Előzmény Kuttyánszki
(27349/29284)
Az nem az, az Éva fodrászszalonja volt. :D
a.dani0227@gmail.com 2023 szept. 10. - 10:51:54
(27348/29284)
Nekem az fura hogy egyik lakásban sincs előszoba. András Miki lak pl. Egyből a nappaliba nyílik Hoffer Kertész lak a konyhába. Laci lak az egyetlen ahol van valami előszoba féle az ajtó mellett
Irodák is egy szoba benne 2 vagy 3 asztal földszinten ráadásul 2 cég egy irodában. Az alkalmazottaknak meg kb. Cipőkopasi pénzt kéne fizetni mert mindig ki vannak zavarba kávézni ha bizalmas megbeszelesek vannak. Nincs egy külön szoba az igazgatónak ahol ezt megejthetik. Laci futár cége a legjobb egy fél irodában egy asztal. Ha épp nincs meló hol vannak a futárok? Egy pihenő helyiség kéne nekik min.
Rózsa irodája egyben raktár is és a Ganxsta Zolee imitátor Radnics is a főbejáraton hordja be a borokat gazdasági bejárat ezek szerint nincsen.
3/10
Kuttyánszki 2023 szept. 09. - 17:10:22 3/10 Előzmény grizlee13
(27347/29284)
Igen.abban működik az András-és Laci irodája.
Egy idő után már a filmesek is elveszitik a fonalat, kié , milyen lakás...stb.. XD
grizlee13 2023 szept. 06. - 20:39:01 Előzmény Ciccánszki
(27346/29284)
Én arra írtam, ahol Éva lakott Csabával, Imivel, hogy én úgy tudom, eladta Éva.
Ciccánszki 2023 szept. 06. - 15:22:21
(27345/29284)
De itt most nem a Zsolt féle bérleményről volt szó, hanem arról a lakásról amiben még az Éva lakott a Csabával és az Imivel.
Miután Klaudia kipaterolta a szociopatát, a pontosság kedvéért a Marcit, aki ugye megpüfölte az Andreát, attól kezdve annak ott kész vége volt, megszűnt.
De lehet eladták és többet nem is mutatták.
Felváltotta a Laci-lak.

Egyébként van egy ajtó lent a földszinten is a bejárat és Magdi anyusék között, azt meg végképp sosem említik, pedig elég központi helyen van. Egyszer lehetett látni, hogy ki is van rá írva egy név, de úgy látszik nem terveztek vele semmit.
Kitalálhattak volna valamit, mondjuk onnan szedegethetné ki Magdika a partvist meg a felmosó vödröt.

Az oké, hogy már nem lesznek sokáig, de a Brigi sem tudhatta előre, hogy "Jaj nekem már úgyis mindegy, nemsokára bepottyanok az aknába, nekem már nincs értelme új lakás után nézni."
Nem kapkodják el, hogy elköltözzenek, de András majd meg is említi nekik.