Téma: Barbie

2/10
Alfred White 2023 júl. 31. - 08:55:18 2/10
(37/217)
Akár egy szórakoztató és vidám film is lehetett volna, ha kivágjuk a feminista szólamokat és a politikai ideológiák ráerőltetésére tett kísérleteket egy alapvetően fiatal célközönség számára készült filmben. Minden férfit vagy bigottként vagy lúzerként ábrázolnak, és ez valójában undorító. Nem értem, hogyan segít a társadalmon, ha a fiatal lányokat arra tanítjuk, hogy a világ ellenük van, és arra ösztönözzük őket, hogy csábítsák el a férfiakat és fosszák meg őket a hatalomuktól, a film az összes férfit butának és hiszékenynek mutatja be.

Kicsit kezd elegem lenni abból, hogy lassan szinte minden új filmnek valami politikai narratívát kell közvetítenie. A film egy szürreális világot mutat be, ahol a melegek, transzneműek, és nők átvették az irányítást a társadalom felett. Nem közvetít semmilyen valós értéket, nincs benne kapcsolat és szeretet egy férfi és egy nő között.

A film tónusa egyébként is zavaró, nem tudja eldönteni hogy most paródia akar lenni, vagy valami komolyabb társadalomkritika, egyébként sok jelenetet más filmekből loptak össze, a lényeg hogy egy undorító feminista, libsi propaganda film ez is, amit Hollywood mostanában kvótaszerűen tol a képünkbe. Kösz, de nekem elég belőle. Ryan Gosling miatt adok egy 2-est rá, mert ő jó színész.
8/10
Ahoj poplacsek 2023 júl. 31. - 08:26:35 8/10 Előzmény csikos007
(36/217)
Szegény. Valószínűleg nem tudod, mi az.
1/10
csikos007 2023 júl. 31. - 07:55:06 1/10
(35/217)
Csak azért kap 1 csillagot, mert kevesebbet nem lehet rá adni. Ez a feminista mocsok, ami ebben a filmben van, egyszerűen undorító. És ezt nőként gondolom így.
7/10
Fő kritikus úr 2023 júl. 30. - 18:50:06 7/10
(34/217)
Nagyon vicces de ne higgyèk hogy attol mèg mert barbie kislányoknak való nem egy filozofiai gondolatot csempèztek bele. a fiuknak is ajánlom de 10/10-et nem tudok rá adni
10/10
Sheny 2023 júl. 30. - 17:41:59 10/10
(33/217)
Nem teljesen értem, hogy a szülők a 6 évnél fiatalabb gyerekeiket miért viszik el a moziba azért, hogy megnézzék ezt a filmet. Értem, hogy ez egy Barbie film, de eleve 12 karikás, illetve olyan dolgok hangzanak el benne mint "fasiszta", "feminizmus", a 6 éves kölyök nyilván nem fogja érteni, hogy ez mi, csak annyit fog fel, hogy barbie kalandozik és megold egy problémát. Szerintem ez egy jó film volt, a jövőben biztosan újra nézem. A befejezés tetszett, egy unalmas délután remek elfoglaltság volt megnézni ezt a filmet
nekemvanigazam 2023 júl. 30. - 07:47:28
(32/217)
Orrlyukas Barbie
9/10
m3246 2023 júl. 29. - 22:53:05 9/10
(31/217)
Nem nagyon tudom a legtöbb ember mire számított mikor beült a moziba, pláne kisgyerekes családok :) 2 órán keresztül Barbie babákkal fognak bábozni? Nos nem véletlen a pontállás sem, ezt a filmet sokan nem fogják érteni. Társadalomkritikát csinálni egy játékbabával... végülis adta magát az ötlet. És még jól is csinálták meg! Én mondjuk sokkal jobban szeretem ha valaki jobban túltolja (pl. Idiocracy, Zoolander) de érthető, hogy itt erre nem volt lehetőség a Mattel miatt. Arra a verzióra sokkal jobban kíváncsi lettem volna, de így is egész kellemes és szórakoztató. 9/10
5/10
Katalin93 2023 júl. 29. - 21:28:12 5/10
(30/217)
Az előzetes alapján egész másra számítottam.
A probléma, hogy a kellemes, ám egyszerű Barbie világra húznak rá egy kemény és valós mondanivalót, de azt is össze-vissza kicsapongva, sokszor csak a felszínt kapargatva teszik. Aki előbbire számít - ahogy én is - az nem erre, hanem egy könnyed Barbie filmre vágyik (amit az előzetes ígér), aki utóbbira, az pedig nem hinném, hogy Barbie köntösbe bújtatott megvalósításra fog beülni. A Mattel mellékszereplős jeleneteit végképp nem tudtam hova tenni.
Ráadásként a poénok 99%-át sajnos már az előzetesben elsütötték.
Összességében hatalmas csalódás, hogy Kent kiherélték és a feminista vonal játssza a főszerepet, pedig a szereplők és a díszlet tökéletesek lettek volna egy olyan Barbie filmhez, amit gyerekként Barbie-babával játsszva elképzeltünk.
9/10
ahal 2023 júl. 28. - 18:18:53 9/10
(29/217)
Érdekes volt. Nem gyerek film, és a mai Magyarországon nem is biztos hogy egyáltalán megértik a film mondanivalóját. Lehet én egy sziruposabb véggel zártam volna le.
5/10
Felhőjáték 2023 júl. 27. - 17:03:45 5/10
(28/217)
Ahogy az szokott lenni kicsinyben a film kivívta a magyar férfiak és nők szeretetét és ellenszenvét. Ez már csak így szokott lenni kies hazánkban is. Vagy talán már nem vagyunk a fogyasztói társadalom keblén (?) és magunkba szívva a stexet, harácsot ( a vagyon szerzés alapja = dollár, font, jen, és kedves társai) olcsó Porsche 911 kábítjuk a magyar Barbieket. Csupa fény és csillogás a mi kis nosztalgia diszkónk egész nap lábujjhegyen járva. Csak akkor ébredünk rá a valóságra ha a sarkunk leér ... és akkor bbbböööaf és más ehhez hasonló csúnyaságok jönnek. Az itt jelen levő patriarchák mélyen fel vannak háborodva a női alapú társadalmi lehetséges világán. Míg nem a feministák, azok nem tudom mit tesznek, de majd a nálam okosabbak megmondják itt. Az viszont tény , hogy a MATEL tudja mit csinál és nem véletlenül szállt be a filmbe, hiszen azonnal 40% megugrást hozott létre a részvényei a tőzsdén . Bizony jól van ez így popsi bele fér a nadrágba ( Katona Klári) a gyerek majd új babát fog kérni a kassza csörög és már kész is van a társadalmi szatíra. Azt ugyan kevésbé szeretjük ha görbe tükröt tár elénk valaki már pedig a Barbie nem tesz mást mint exponál egy világméretű társadalmi jelenséget a bizniszt. Ezen túl pedig miképpen lehet pinkben az egész világ és mennyire kézzelfoghatóak a gyermeki álmok. Ja, és káros -e a fenn nevezett baba gyermekeink világára, világnézetére és a nemzeti érzésre. Ugyan akkor olyan csak a filmekben vagy a mesekönyvekben mint ADÓCSALÁS , ezt a szót itt kies hazánkban nem is ismerjük helyette a MAGYARNI szót használjuk (Co. Örkény István) aminek jelentése mindent pontosan befizetni a NAV-nak. Meg aztán Ott van az ALAN nevű baba aki sem nem machita ( macsó) sem nem férfias és kisebbségi példány ooops. Á mi nem vagyunk felszínesek komoly megfontolt döntéseket hozunk ahogy az , az igazi férfiakhoz illik! Soha sem lennénk felszínesek mint a kedves film, hiszen " különféle jerekekkel kísérletezünk, hun házasodunk, hun meg elválunk (Weöres Sándor) aztán annyi. Szóval kedveskéim az élet ennyire egyszerű. Ez az élet, Babolcsai néni! (P. Mobil zenei album) Vagy Barbizunk, vagy Barbizunk?

SpencerBarnes_NEW 2023 júl. 26. - 19:14:52
(27/217)
Pro: Margot Robbie, Barbie rajongóknak pár utalás
Con: Az összes többi sajnos
Kb. a bemutatóban volt az összes poén
7/10
blood.1 2023 júl. 26. - 10:30:14 7/10
(26/217)
Nagyon csapong, sok témát boncolgat, ezeket sajnos egymás rovására teszi. Mihelyst elmerülnénk a Barbie babák önértékelést romboló káros hatásaiban, máris lapozunk tovább és szembesülünk modern korunk patriarchális társadalmi modelljével, a nők elnyomásával, a sztereotipikus nemi szerepekkel vagy az egzisztenciális krízissel, ezért kaotikus és nem is világos honnan-hová tart a film. Az tetszett, hogy Barbielandben egy nőközpontú társadalmat mutattak be, ahol a Ken babákat semmibe nézik, csak pótlékok, jóformán szembeállítva a mi világunk férfiközpontúságával. A Mattel üldözéses rész gagyi volt, erőltetett. Az Allan nevű baba többször feltűnt és vártam, hogy lesz valami cselekményt alakító szerepe, de nem volt. Egyébként addig szórakoztató, amíg Barbielandban játszódik, ahogy dimenziót ugrunk ellaposodik.
3/10
deanse 2023 júl. 25. - 22:48:01 3/10
(25/217)
Csakis Ryan Gosling miatt tudtam végignézni. Amúgy ez a film - nekem - nem sokat ér.
10/10
(S)Portoló 2023 júl. 25. - 19:36:38 10/10
(24/217)
A felszínen és szokásos mai feminista vonalon túl (valamint azon kívül, h. Ryan Gosling egy caeppet sem hasonlít Kenre) ez egy mély mondanivalójú film, sok ötlettel és pazar kiállítással. Az anyák-lányok, generációk kapcsolata nagyon szépen ábrázolt. Bizony, a szülők is emberek és ők is voltak gyerekek.
korpetike 2023 júl. 25. - 16:54:07
(23/217)
Észbontó szirupos marhaság és csöpög belőle a feminizmus. Lelke rajta a szülőknek, ha egy ilyen pusztító ostobaságot megnézet a gyerekkel.
4/10
ardian 2023 júl. 25. - 08:17:49 4/10
(22/217)
A lányom tegnap látta és megfejtette a mondanivalóját: valójában a Kenek a nők és az a mondanivaló, hogy erőszakos emancipáció nem jó, lassan, lépésenként kell haladni. :-)
8/10
Ahoj poplacsek 2023 júl. 24. - 21:31:58 8/10
(21/217)
Szerintem ez rendben volt teljesen. Nem gyerekekre van optimalizálva amúgy.
10/10
ghnemeth 2023 júl. 23. - 22:38:56 10/10
(20/217)
Meglepően erős és fontos mondanivaló a cukormáz alatt, abszolút megnézendő, dicséret illeti az alkotókat
7/10
maysee 2023 júl. 23. - 12:22:17 7/10
(19/217)
Még annyit az előző hozzászólásomhoz, hogy tényleg ez a határozatlanság, ami problémás. Mert ha könnyebbre veszik, és abban következetesen megmaradnak, ahogy az első harmad történik, akkor is jobb lehetne.
7/10
maysee 2023 júl. 23. - 12:15:26 7/10
(18/217)
Szerintem ez nem sikerült annyira jól, mint amennyire az előzetesek mutatták. Frissnek, bátornak és ötletesnek tűntek a filmes áthallások és mémek, de az csak máz volt, igazából nincs meg a filmben ez az igény, és szellemi fölény. Az a "komoly" dolog, amiről szól, és minden kritika el van ájulva tőle, annak az előadásmódja pedig összességében nagyon lapos, nagyon felszínes, ezért komolytalanná is teszi az egyébként tényleg komoly és fontos mondandót. Mindettől függetlenül vagy ezzel együtt is szórakoztató a film (főként egyes önálló jeleneteiben - na másokban meg csapnivaló), a szakértelem mindenhonnan árad, azaz egyáltalán nem kelti a bénaság érzetét, még a felszínessége is érezhetően tudatos, de nem tudom, hogy ekkora baj lenne abban a fogyasztói közegben, akinek szánták, hogy ilyen eszközökkel kell elmesélni valami fontosat? (Az én mikrokozmoszomban ez nem tapintható - szerencsére - a körülöttem élők nem így rezonálnak.)
Még annyit, hogy a MATTEL ügy teljes bohóckodás benne, nagyjából amit Will Ferrelltől megszoktunk, kínos baromságokba fut ki minden megmozdulásuk. Talán Ruth Handler miatt kellenek egyedül, végül is ő mond ki valamiféle összegzést - amúgy a filmtől tök idegen szellemi és fizikai közegben. Ő is talán azért kell, hogy a Mattelt valamennyire jobb színben tüntessék fel ebben a kaotikus időkben, elnézést kérjen a cég a maga esetlen módján - mert ez divat most, talán hogy ott van valamiféle szellemiség még, de ha már annyira szókimondó akar lenni a film, hogy még az amúgy a film szempontjából teljesen felesleges adócsalást is szóba hozza egy gondolat erejéig, akkor miért nem beszélnek egy sokkal fontosabb dologról, Bild Lilliről is, ahonnan a Barbie-t lenyúlták? Fura. És kár érte, mert nagy lehetett volna. Szumma, utólag nem tudom, hogy mi a film célja? Az öregedő barbikat kívánja felrázni a valóságra, vagy a kifutó tinilánybarbikat készítsék fel az életre, netalán a termékeladást akarják növelni vele? Biztos lehet még más magyarázat is, vagy lehet, hogy csak én ültem be túl sok elvárással egy lehetetlennek tűnő vállalkozás produkciójára, bedőlve a nézőcsalogató előzetesnek? Passz...