guess.who 2020 márc. 15. - 19:27:32
(967/2087)
Oké, legyen karakterváltozás. De ha Sándor a sorozat végére egy családjának és Katicának élő, szent borásszá válik, akkor pusztán ez a tény semmissé teszi a hídrobbantást, az állandó önzést és a Katicával való többszöri kitolást? Nem is szólva arról, hogy mennyire lesz egy ilyen ember (fantáziahős, mindegy) irányából hiteles, hihető és elfogadható egy ekkora váltás?!

Fura egyébként, hogy a báró sem egy pozitív figura (bár vannak empatikus megnyilvánulásai, normális és korrekt húzásai), de tőle sokkal elfogadhatóbb (hogynemondjam: szimpatikusabb) az összes mocsoksága, mert valahogy egészen más az attitűdje. Ha csak azt nézem, hogy a vasútépítés ugyan abszolút önös gazdasági érdeke, de ezzel valójában az egész vidéken segítene (és közben munkát is ad számos embernek az építkezéssel).
Egyszóval jól szembeállítható Sándorral - és számomra egyértelmű, hogy minden tekintetben a báró győz.
guess.who 2020 márc. 15. - 08:20:54
(966/2087)
A hídrobbantás is önzés: ŐŐŐ azt gondolja, hogy ezzel jól kitol a Habsburgokkal - és nem hajlandó elfogadni, vagy akár csak meghallgatni azt a tényt, hogy ezzel a falu, a vidék fejlődését is akadályozza, az emberek életét is rontja, hiszen számára csak egyetlen olvasat van, az övé, mindenki másnak meg kuss.
Ugyanez volt a Katicához való viszonya is: számára egyetlen beszédtémaként a borászat létezik, hiszen ŐŐŐ azt szereti. Katica meg szeresse meg, más opció nincs. Az is természetes számára, hogy az általa készített robbantós hordó miatt az apján csukják le: bement ugyan hisztizni kicsit a zsandárságra, de ott is csak pökhendiskedni tudott a hadnaggyal (nem tudom, hivatalos helyeken ma sem túlzottan szeretik, ha kérni megy valaki ilyen stílussal), holott az Annás mókában is bőven sáros volt.

Egyébként ha egy 150 évvel későbbi vezető önzőségét, nárcizmusát, pökhendiségét, szűklátókörűségét, mindenféle értelmes tettre vagy kompromisszumra való képtelenségét és gerinctelenségét írták bele ebbe a karakterbe az írók, akkor zseniálisan sikerült. Hiszen Torzsa Sándor csak egy paraszt.



guess.who 2020 márc. 14. - 17:32:50
(965/2087)
Tánti amúgy Pajkaszegen lakik, szóval biztos csak nyaralni ment fel Bécsbe... :)
5/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 16:17:56 5/10
(964/2087)
A forgatókönyvirók biztos nem gondolták, hogy ennyire nem fogunk szimpatizálni a szereplőkkel.
De nemcsak a férfi főszereplők nem szimpatikusak, hanem Anna, sem Katica nem szimpatikus nekem.
Anna annyira igyekezett összejönni Imrével, és amikor ez sikerült, hirtelen rájött, hogy Sándor (is) kell neki. Korábban igyekezett összehozni, majd összebékiteni Katicát Sándorral, aztán meg hirtelen észbekap, hogy hopp, ez a pasi neki is kell.
De Katica sem piskóta, eddig annyira odavolt a kisasszonyáért, aztán meg orvul hátbatámadja. Megértem én, hogy igaza volt, jogos volt a felháborodása, de jobb lett volna, ha Anna és Sándor szemébe mondja a problémáját. Akár rájuk is kiálthatott volna, amikor csókolózni látta őket. Mindenképp tisztességesebb lett volna, mint a titkos hátbatámadás.
guess.who 2020 márc. 14. - 15:51:54
(963/2087)
Osztán nem az lészen majd most pár részen belül, hogy a Gyulagyereket kirabolják Bécsiában, aztán Anna fogja bekötözni és visszahozni Rokocára hordágyon? :)
guess.who 2020 márc. 14. - 15:49:58
(962/2087)
Szerintem egy, maximum két hete van a cukorkás reklám. Az első részeknél a tévében sem voltak reklámok (vagy talán csak egy a közepén), még csodálkoztam is, hogy ilyen hosszú blokkokat egyben leadnak...
guess.who 2020 márc. 14. - 15:46:33
(961/2087)
Éppen azt mondom én is, hogy Sándor felelőtlenül és a következményekkel nem számolva csak rombolni tud és ennyi is a személyisége. Az úgynevezett "hazaszeretet", aminek nevében állítása szerint cselekszik, az számára pusztán egy cimke , egy üres szó (lehetne névleg éppen luddita vagy a kolbásztöltő verseny győztese is, lényegtelen), ráadásnak a szót is az apjától lopta.
És hát azért egy Petőfi, egy aradi tizenhárom, egy Görgey korában ennyire gyávának lenni elég szégyen lehetett, hiszen mindössze két évvel vagyunk a Kiegyezés előtt, már régen túl a Haynau-rémuralmon, a helyi zsandárság is kifejezetten szőrmentén bánik a bűnözőkkel, hogy ne legyen belőle baj: pontosan ennek örvén engedték múltkor is ki Sándorkát, aki így még önhittebbé válhatott, hiszen úgy érezheti, hogy a "nép" (bármit is jelentsen ez, ha csak kocsmatöltelékeket is) imádja és szimpatizál vele, ő meg mindent megúszik, hiszen beírta az IDDQD-t.
Pedig csak egy piti, agyatlan bajkeverő, akit megszánnak páran és a fejét megsimogatva, elnéző mosollyal mondogatják, hogy "jajj, hát ő nem is gondolta azt komolyan".

Ja, még Katicára, pontosabban a dühére visszatérve: ő boldog volt, minden rendben volt körülötte, egészen addig, amíg ez az önhitt ostoba szó szerint ki nem rúgta a lába alól a talajt. Hiszen hetekig-hónapokig hitegette, a táncban is megforgatta alaposan, csókdosta is rendesen, a szüleihez is elvitte - szépen a szemébe hazudva bármit. Azt hiszem, ezek után az a minimum, hogy Katica, ha van még tartás benne, nem hagyja annyiban. Persze egy ilyen Sándorkától nem várható el, hogy egyenesen kiálljon Katica elé és szó nélkül tűrje a pofonokat, még ha annyira jogosak is. Marad ugyanolyan sunyi senkiházi, aki már az első résztől volt.
guess.who 2020 márc. 14. - 14:48:15
(960/2087)
"Katica dühe annyiban érthető, hogy ő mindeddig őszintén szerelmes volt Bombagyáros Sanyiba. Egyszerű lélekként csakis a bosszú jöhet nála számba. "
Nem tudom, nagyjából az igazságszérumnál kezdték el megírni neki a hülye szálat, onnantól nagyon rombolják le a sorozat közepére felépített Katicát. :( Pedig a promóban ugye négyen szerepelnek (Imre, Anna, Sándor, Katica), tehát valamilyen szinten mindkét nő ki fog tartani a végéig.

Másrészt viszont kíváncsi lennék, mi oka lehet annak, hogy a főcímben, mikor bemutatják képpel a főszereplőket, egyedül Imre hadnagy szerepel előbb egyedül, aztán meg az anyjáékkal - miközben mindenki más csak egyszer látható. :)
Ha már főcím: a cukorkás reklámot nem nagyon értem: hová lehet elrejteni egy ilyen sorozatban ilyesmit márkanévvel együtt? Jákob boltjában fogják árulni a 150 évvel későbbi drazsékat? Vagy Anna fog hozni Bécsből újdonságként? :D
offtopic
guess.who 2020 márc. 14. - 14:42:29
(959/2087)
" Lement a pincébe, ahol Sanyika bizony bombákat gyártott."

Az Pistike volt (a Malév gépen), nem?! Bocsi! :)
guess.who 2020 márc. 14. - 14:41:31
(958/2087)
"Postalovat nem tudna szerezni, mert azokon rajta volt a kincstár / posta bélyege."
De-de! Pontosan hogy SZEREZNI tudna... ;)
guess.who 2020 márc. 14. - 14:39:58 Előzmény napraforgó
(957/2087)
Nem tudom, szerintem azzal, hogy Annából egy ilyen olcsó Katángot csináltak, nagyon melléfogtak az írók. A DÖ-ben is ízléstelen volt már Katáng hetente változó örök szerelme, de ott talán még elfogadható, hogy egy modern, felvilágosult nő meggondolja magát (tizenvalahány alkalommal). Egy főúri családból származó baronesznél ez azért kicsit nagyon léha dolog, főleg úgy, hogy igazából nem is lehet megmagyarázni, hogy mit eszik Sándorkán.

Akiről viszont egyre határozottabban az a véleményem, hogy egy gusztustalanul önző, bármiféle felelősségvállalásra teljesen képtelen alak, aki csak a saját érdekeit nézi. Mártírkodott ugyan egy kicsit, hogy bemegy a zsandárságra és feladja magát az apja helyett - de láthatóan eszébe sem volt ilyesmi (jelzem: az apja viszont gondolkodás nélkül felvállalta a fia bűnét, annak ellenére, hogy tisztában van vele, hogy ebből akár nyakazás is lehet!). Természetesen meg van győződve róla, hogy nála az egyedüli igazság (az ő hídrobbantós terve a világ legjobbja), hogy ő azt tehet az emberekkel, amit akar, hogy megszerezhet bárkit (hiszen minden nő a karjába omlik a huncutnak szánt félmosolyát meglátva), mert az neki JÁR. Hogy a másiknak kötelező azt szeretnie, amit ő, hiszen ha nem így lenne, nem is szeretné (lásd Katicát és a bort). Azt hiszem, ma az ilyen embert nárcisztikus pszicho- és/vagy szociopatának neveznék. Számomra egyértelműen a sorozat legnegatívabb szereplőjévé vált, akihez képest a bárónő mocsokságai, a báró szemét húzásai, de még Móric tolvajlásai is eltörpülnek.
5/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 10:34:49 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(956/2087)
A szerep, a karakter nekem sem tetszik annyira, de a szinész nagyon jól játsza. És az, hogy olyan szimpatikussá tudja tenni a karaktert elég ambivalens, de nekem tetszik. Hiába én nem tudom utálni. Családszerető, a szüleiért, testvéreiért megtenne mindent (majdnem mindent), megfogja a munka végét, és egyébként is gyors észjárású, ügyes fiú.

Vele szemben Csizmadia Imre nekem olyan kis ugri-bugri, olyan kis pattogó bolha. A buldogtermészetéről már irtam, és igazából az sem szimpatikus, hogy nem képes elereszteni a dolgokat. A főnöke, a szolgabiró már többször próbálta rábirni, hogy nyugodjon bele a dolgokba, használja fel a véletlen szerencsét, hogy találtak egy vizihullát, akire ráfoghatták volna a robbantást, jelenthették volna Bécsnek, hogy megtalálták a tettest, stb. de nem, ő nem nyugszik.
Ha azt a szegény zsidó kereskedőt kereste volna valaki, család, gyerekek, én is azt mondanám hogy jó, keressék meg a gyilkosát, de senki nem jeletkezett, hogy hiányolná. Szegénynek már mindegy lenne, hogy mit fognak rá, és vége lenne a hercehurcának.

Itt van ez az Elek is. Róla azt irja a Wikipédia, hogy kisnemesi származású, akinek az apját megölték a szabadságharcban viselt szerepe miatt, a család vagyonát elkobozták, földönfutókká tették. Nem csoda, ha betyár lett belőle és a bosszú éltette.
Azért annyira nem vagyunk még messze a szabadságharctól, el kell telni egy-két nemzedéknyi időnek, hogy az emberek belenyugodjanak a kiegyezésbe. Tehát van egyfajta passziv, vagy nem is annyira passziv ellenállás a nép egyszerű fiai körében.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 14. - 09:37:11 3/10 Előzmény napraforgó
(955/2087)
"... Torzsa Sándor a huncut mosolyával sokkal helyesebb," Na ez az , amiben nem tudunk egyetérteni, ami persze nem baj ,.. :)
Ugyanis pont ez ami számomra tenyérbemászó, egyenesen irritál, utálom : a söndör képét. :D
Valóban, egyik se való Annához, már írtam egyszer, hogy menjen az egyetemre, ott lesz a hozzávaló férfi.

Ennek a Hilda K*-nak meg egyszer még leesik a feje, ahogy affektálva ingatja minden szónál külön-külön.

Szerintem Mariska jellemét elfelejtették az írók közben, hogy milyennek alkották meg először, egész mást állítanak mostanában elénk: ő nem volt ilyen pletykás ostoba némber, hanem egy okos,diszkrét, diplomatikus nő .(volt)
5/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 08:35:07 5/10
(954/2087)
Annát kezelésbe veszi a sógornője. Ha edig nem volt elromolva, majd most lesz. Hilda báróné ugyanis meglehetősen romlott teremtés, iszik, pasizik és hazudik ezerrel, megjátsza a szendét, közben meg erősen romlott a drága. Nincstelenné válva a fia most ezt akarja megbosszulni.
Szegény Torzsa Mihály érdekében meg nem történt semmi. Rózsa régi szeretője meg egy link alak, egy betyár, aki azért lázad a "labancok" ellen, mert anno elvettek mindent az apjától, meg a családjától.

Akármennyire szeretném, Csizmadia Imrével, ezzel a karótnyelt zsandárral nem tudok szimpatizálni, hiába képviseli ő a törvényt, meg az igazságot. Kenderes Csaba Torzsa Sándora a huncut mosolyával sokkal helyesebb, még akkor is, ha ő sokszor ferde utakon jár.
Katica sértett büszkesége és álnok árulása sem igazán tetszik. De Annát mégsem tudom sajnálni, neki azért nincs annyira rossz dolga Bécsben. És szerintem egyik pasi sem való hozzá, úgyhogy pont jó, hogy távol került tőlük.
5/10
napraforgó 2020 márc. 14. - 04:04:22 5/10
(953/2087)
Igen, csak a koronavirusnak nem használ a szögesdrót kerités, akkor is be tud jönni.
5/10
napraforgó 2020 márc. 13. - 21:39:32 5/10 Előzmény napraforgó
(952/2087)
Tévedtem, csak az M1-en megy a bejelentés.
5/10
offtopic
napraforgó 2020 márc. 13. - 20:52:03 5/10
(951/2087)
Csúszni fog a mai rész kezdése, a kormány valami rendkivüli intézkedést fog bejelenti a DÖ után.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 13. - 15:20:53 3/10
(950/2087)
Irtó unalmas volt a tegnapi rész.
Csak nekem baromi ellenszenves ez a Móric- feleség, nyávergó, pofátlan k*vinca? És még csúnya is.

Egyre jobban utálom a feldagadt szájú Katalint, igazi sz*rkeverő. Az előzetesben láttam, még mélyebbre süllyed.Nem, mintha pártolnám Anna és a suttyó smárolását, románcát. Anna kérdésére K. azt mondta, nincs semmi baja, a háta mögött meg elintézte rendesen. És még folytatja a mai részben...Kétszínű, hazug,a sunyi bosszúállás a vérében van.

A végkifejlet úgy lenne szép, hogy Anna elvégzi az orvosit, és azokat menti meg, akik legjobban gáncsolták a törekvéseit. A szüleit. (pedig a bárót bírom, nem is értem, ha a piáláson nem akadt ki, miért ellenzi a tanulást) Vagy egy nagy tömegkatasztrófa (baleset, netán járvány) kitör és mindenki rászorul a tudására, Anna megigazul és a mennybe megy... :) Mármint megdicsőül. :D
5/10
napraforgó 2020 márc. 12. - 16:46:49 5/10
(949/2087)
Szőlő és halastó. Érdekes kombináció.
5/10
napraforgó 2020 márc. 12. - 15:42:53 5/10
(948/2087)
Nem egészen igy volt. Söndör már föl akart hagyni az anarchistáskodással, mióta csókban forrt össze Anna baronesszel, de ez az Elek megfenyegette, hogy a szerettei fogják megbánni, ha nem segit neki. Erre döntött úgy Sándor, hogy megcsinálja ugyan a bombákat, de nem vesz részt a robbantásban.

Nem tudom, hogy mihez kell a petróleum, átitaják vele a puskaport talán? vagy csak a kanócokat?