5/10
napraforgó 2020 febr. 29. - 04:02:28 5/10
(827/2087)
Anna és Katica a piacra indul vásároni egy -egyy kosárral. Aztán hol egyiknek, hol másiknak jut eszébe hirtelen valami és elrohannak elintézni. Hogy lesz ebből bevásárlás???

Imre és az anyja most valóban arra akarják rávenni a papot, hogy Anna ott a templomában találkozhasson Babával orvosi tanulmányok céljából???
Anélkül, hogy lebecsülném a javasasszony tudományát, mert az ilyen füvesasszonyok sokféle nyavalyára tudtak gyógymódot, na de Anna tényleg igy képzeli el a képzését a jövőben? Semmi intézményes, egyetemi tanulmány?

Anna csalódik a bátyjában, az apja szembesiti vele, hogy a bátyja a gróffal karöltve lopkodták a munkások bérét - még az ominózus erőszak kisérlet után is.

5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 21:44:56 5/10
(826/2087)
Jakab milyen szépen megforditotta az asszonyok véleményét a megesett lányról.
A közvélemény nagyon könnyen befolyásolható.
5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 20:11:38 5/10 Előzmény guess.who
(825/2087)
Nekem pont ez a bajom, még csak nem is törekedtek a tökéletesre. Rendben van, talán nincs tökéletes, semmiből, de azért igyekezni kéne a legjobbaat kihozni a dolgokból, a legjobban megoldani a feladatot, stb.
De ha valamiről ordit, hogy ahogy esik, úgy puffan, eszi, nem eszi nem kap mást, ha meg sem próbálják jól csinálni, akkor azért az embernek van egyy hiányérzete.
Mondom, válámi ván, dé ném az igázi....
guess.who 2020 febr. 28. - 19:47:17 Előzmény napraforgó
(824/2087)
Akkor erre meg azt mondom, hogy van egy pohár, félig van vízzel. Akkor az most félig teli vagy félig üres? Örülünk neki, hogy van valami, ami aranyos, szórakoztató és kosztümös – vagy azon bosszankodunk, hogy nem tökéletes? :)

(Zárójelben jegyzem meg: tökéletes nincs. Nem lehet olyat alkotni, ami MINDEN nézőnek pont ugyanúgy tetszene. De nem is kell. Neked is van, ami nem tetszik - mégis megnézed lelkesen. :) Mondjuk én ennek örülök, mert meg tudjuk vitatni a dolgot. :) )
guess.who 2020 febr. 28. - 19:43:47 Előzmény napraforgó
(823/2087)
Eleve modortalanság, hogy egy ember elindul a vendéggel, aztán egymás kezébe adogatják az illetőt a szolgálók... Még jó, hogy nem valami lovász-paraszt vitte be végül a báróhoz. ;)
5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 18:58:49 5/10 Előzmény napraforgó
(822/2087)
Arkagyij Rajkin jutott eszembe - az idősebbek tán emlékeznek rá, és az ő nagy mondása:
"Válámi ván, dé ném áz igázi"

Hát ilyen ez a filmsorozat is, jó, jó, valami van, de nem az igazi.
5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 18:53:00 5/10 Előzmény guess.who
(821/2087)
Na ez is milyen már. Nem igaz, hogy Gyula ne tudta volna az arcát kezét megmosni, nem megy be koszosan az urasághoz. És miért is kellett neki bejelentenie Csizmadia Imrét? Előző nap Katica jelentette be, Gyula nem volt seholse. Fogadni mernék, hogy valaki csak bejelentette volna a hadnagyot akkor is, ha Gyula elő se kerül.
5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 18:46:48 5/10 Előzmény guess.who
(820/2087)

"A mai filmgyártási viszonyok és a nézői igények világában szerintem elég korrekt, a szaporodó kliséktől eltekintve új ötletek is vannak benne. '

Az nagyon nagy baj, ha a mai filmgyártási viszonyok ilyen alacsony szinvonalúak. Az meg még nagyobb baj, ha a nézői igényeknek ez elegendő.
Mondjuk az én nézői igényem sokkal magasabb szinvonalat szeretne és bizony sokszor szenvedek is a szinvonal hiánya miatt.

"úgy általánosságban a speciális effekteken nagyon érződik a pénzhiány "
Kérem szépen, ha adva van X pénzösszeg és abból csak ilyen alacsony szinvonalon lehet egy 80 epizódos sorozatot csinálni, akkor nem kell ragaszkodni a 80 részhez. Legyen csak 40 epizódos, vagy akár csak 20, de az legyen rendesen megcsinálva, magasabb szinvonalon, korhűen, stb.
És nem kéne lenézni a nézőket azzal, hogy "ezeknek" jó lesz igy is, összetákolva, éppenhogy csak elfogadhatóan.
És lám igazuk is lett, mert van, akinek igy is jó, ez is elfogadható szinvonal, tehát minek is strapálnák jobban magukat az alkotók.

Elég, ha úriasszonyoknak csak egy ruhájuk van, ha állandóan lóg a hajuk, ha mai szlenget kevernek a beszédükbe, ha a sin fából készül, ha a kovács soha nem csihol tüzet (kivéve a báróné őméltóságában).
guess.who 2020 febr. 28. - 18:32:22
(819/2087)
És nem is kísérte fel, mert utána meg Gyulavitéz jelentette be a bárónak... Értem, hogy azért, hogy észrevehesse rajta a koszosságát, de ez így elég hülyén nézett ki.
guess.who 2020 febr. 28. - 18:30:57 Előzmény napraforgó
(818/2087)
"Az álnok Móricka meg csaknem megölte a bátyját"
Jajj, az is de jó jelenet volt, ahogy a báró és a báróné találkozott Zalán ágyánál - mindkettő aggódik érte, de mindkettő egészen más okból. :)

Tényleg: a bárónénál még mindig sokszor eszembe jut az Üvegtigris 2-ben a beszédhibás szociológus-hallgató, de amúgy azt szeretem benne, hogy vannak nagyon jó grimaszai (amikor hülyeséget szól és lebukik), ugyanakkor hiába játssza az ostobát, a bárónak és mindenki másnak nagyon jó riposztjai vannak. Szóval nem buta, csak a butaság álarca mögé bújik és csendben figyeli mindenki gyengeségét...
guess.who 2020 febr. 28. - 18:26:42
(817/2087)
Jajj, Ilonkát meg kihagytam a felsorolásból, pedig szerintem szintén nagyon-nagyon jó karakter, és az alakítás is rendben van (némi lámpaláztól eltekintve).

Viszont szerintem ne ess a "mi lett volna, ha" bűnébe. :) Ezt a sorozatot nem mások csinálták meg, fölösleges azon agyalni, hogy ha a Jókai-Móricz kettős írja és Szabó István filmesíti meg a hatvanas években, akkor milyen lett volna. :) A mai filmgyártási viszonyok és a nézői igények világában szerintem elég korrekt, a szaporodó kliséktől eltekintve új ötletek is vannak benne. A gagyi hídrobbanás ugyan jókora mínusz, meg úgy általánosságban a speciális effekteken nagyon érződik a pénzhiány - de szerencsére ilyenből alig van, a valós képi világ dominál, az meg szép: a skanzen környezete, a kosztümök, a tárgyak...
guess.who 2020 febr. 28. - 18:19:08 Előzmény napraforgó
(816/2087)
"Jujj, ez már megint mese, hogy Annácska lépcsőt suvickol, mint Hamupipőke. "
De hát mese az egész! :) Fikció! Kitalálmány! Fantázia! :)

Ez amúgy megint egy elismerésre méltó húzás volt a bárótól, legalábbis abban az értelemben, hogy tetszik az ötletessége és az intelligenciája. Jó, kicsit hülyeség volt, hogy Annácska egész nap a lépcsőnek csak azt a felső 50*20 cm-es részét sikálta (pedig az anyja azt parancsolta neki, hogy az összes lépcsővel végeznie kell aznap), de Anna mégis kitartott, nem büntetésnek fogva fel a dolgot.
guess.who 2020 febr. 28. - 18:15:20 Előzmény Kuttyánszki
(815/2087)
Ez jutott nekem is eszembe, hogy az ilyen átmeneti memóriazavar általában csak az eszméletlen időszak utáni rövid szakaszban van, utána szépen visszajön minden.
Egyébként nem tudom, mit akart Móricka, mikor bement hozzá? Megölni? Egy bárófi a saját kastélyában egy eszméletlen embert? Oké, hogy tolvaj, meg oké, hogy senkiházi, de azért az emberölés nagyon más kategória, abból senki nem mosta volna ki...
10/10
nagynebk 2020 febr. 28. - 18:00:28 10/10
(814/2087)
Számomra üdítőek a sorozatban szereplő - figurájukat remekül megjelenítő - ÚJ arcok. Végre!
Kedvencem a báró úr és a cigányasszony, nagy fazon "a" Sándor is.
Könnyed szórakozás nézni, bár kissé vontatott a cselekmény.

5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 15:03:53 5/10
(813/2087)
Á, nem olyan körmönfont ő.
5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 15:03:03 5/10
(812/2087)
Ennek a szegény Csizmadia Zsuzsának igazán megszavazhattak volna legalább még egy ruhát. Jól áll neki ez az óarany szin, de megérdemelt volna egy palackzöldet, meg egy királykéket is. Elég sokat szerepel, de még a cseléd Katicának is több öltözet ruhája van.
5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 13:01:14 5/10
(811/2087)
És mit szóltok a báróné és Móric beszélgetéséről? Mert a nő sejti, hogy az álnok kisfia keze benne van a balesetben. Figyelmezteti is, hogy mi lesz, ha Zalán magához tér és elmeséli, mi történt, hogy történt. Mert lehet, hogy sajnálja a fiatal szeretőjét, de a fiát azért csak jobban szereti. Értjük egymást? kérdi, és Móricka érti. Megy, hogy meggyilkolássza Zalánt, ha emlékezni mer a történtekre. Mert nem véletlenül zárta magukra a szoba ajtaját. de Zalán - szerencséjére semmire sem emlékszik, igy megmenekül. Egyelőre.
5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 04:19:22 5/10
(810/2087)
Az álnok Móricka meg csaknem megölte a bátyját, hogy ne derüljön ki, mégiscsak ő omlasztotta rá az alagutat. Szörnyen irigy Zalánra, aki birja az apja bizalmát, na és persze főleg azért, mert nem hagyja, hogy tovább lopkodjon.
Azért az, hogy Mórickának haja szála sem görbült az omlásban, nagyon, de nagyon gyanús. És bizony nem lehetetlen, hogy Zalán emlékezete vissza fog térni. És ha arra konkrétan nem is emlékszik majd, hogy mit is tett Móric az alagútban, arra fog, hogy mennyit szorgalmazta az alagút megerősitését.
5/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 04:12:57 5/10
(809/2087)
Jujj, ez már megint mese, hogy Annácska lépcsőt suvickol, mint Hamupipőke. A királyfi meg elmegy mellette és meg sem ismeri. Naja, mert az urak átnéznek a cselédeken, akiknek igaziból még arcuk sincs.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 27. - 23:21:55 3/10
(808/2087)
Na, csak várjon a Móricka, visszatér még az az emlékezet, ez csak az ébredés utáni amnézia!