guess.who 2020 febr. 26. - 17:59:35 Előzmény napraforgó
(787/2087)
No, csak várd ki a végét! Ha Zalán a baleset folytán időlegesen megnémul, akkor nem tudja elmondani, hogy Móricka erősködött, hogy menjenek be a föld alá, viszont utóbbi tetszeleghet az előbbi hős megmentőjeként, merthogy az ő szemszögéből a munkások bérét ellopó és a lebukása miatti szégyenében a föld alá bujdosó Zalánt enkezével kaparta ki a leomlott bányából. Apuci megszereti, Zalánkát megutálják és mindenki hepi. Ráadásul Zalán eddigi cselekedeteihez nem is kell annyira a beszéd: a bárónő boldogítása és a fűtetlen kovácskohó bámulása szavak nélkül is megy. :)
guess.who 2020 febr. 26. - 17:53:54 Előzmény Kuttyánszki
(786/2087)
Katica nem bízik magában, mert nem hiszi el, hogy önmagáért szereti Sándorka, vagy hogy pusztán önmagával meg tudná hódítani ÉS meg is tudná tartani, hiszen azt feltételezi, hogy a baronesz elszeretheti tőle...
Más kérdés, hogy ezen egy ilyen bájital fikarcnyit sem segít.

De ezt inkább személyesen magyaráznám el Katicának (már persze csak abban a nem túl valószínű esetben, hogy ha a megszemélyesítője nem dohányozna).



És a piszkok még a kutyám nevét is ellopták! :D
5/10
napraforgó 2020 febr. 26. - 15:29:58 5/10
(785/2087)
Azóta is töröm a fejem, hogy mi a kutyafülét tehetett Baba a teakeverékbe? Varázsgombát?
5/10
napraforgó 2020 febr. 26. - 15:25:23 5/10
(784/2087)
Valahogy nem tudom elképzelni Móricról, hogy ő a hős megmentő.

Azt viszont sehogy sem értem, miért érdeke neki, hogy az alagút silány támrendszerrel készüljön el? Mert nagyon kapálózik a megerősitésük ellen.
Mit gondol, ha elkészül az alagút és a vasúti forgalom megindul, és akkor történik egy baleset, kit fognak elővenni? Nyilván azt, aki felelős volt az adott szakaszért. Az apját és őt.
5/10
napraforgó 2020 febr. 26. - 14:45:50 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(783/2087)
Eddig Zalán volt a Nyegleó, de én hajlok rá, hogy Móric jobban megérdemelné a titulust.
5/10
napraforgó 2020 febr. 26. - 14:44:30 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(782/2087)
Én azt remélem, hogy a báró ezek után visszavonja Móricka megbizatását a vasútvonal épitésének felügyeletéről. Már kiderült, hogy a törvényes fia lop, most a törvénytelen fiát kishiján megölte, hát igazán megérdemelné, hogy távol tartsa a vasúttól.
5/10
napraforgó 2020 febr. 26. - 14:38:14 5/10
(781/2087)
Gondolom azt akarta irni, hogy mi, akik kritizáljuk ezt a csodás, nagyszerű sorozatot, túl ostobák vagyunk ahhoz, hogy megértsük, mert ennél hitványabb műsorokhoz vagyunk szokva. És ezért esik a nézettség, mert nekünk túl magas a szinvonal.

Gondolom ő tudja értékelni ezt a remekművet és ezt próbálta szabatosan kifejezni.
5/10
napraforgó 2020 febr. 26. - 14:33:51 5/10 Előzmény guess.who
(780/2087)
Katica jó érzékkel felismerte, hogy Sándornak is tetszik a szép bárókisasszony és azt is, hogy a kisasszony sem teljesen érzéketlen a nyers férfierővel szemben, ami Sándort jellemzi.
Az eszével Sándor inkább Katicát választja, de azért ha az ölébe hullana a másik, nem utasitaná vissza.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 26. - 14:25:48 3/10
(779/2087)
Melyiket nevezed nyegleónak? Zalánt vagy Móricot? :)
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 26. - 14:21:55 3/10
(778/2087)
Mikor vitatkoztak az alagút előtt, meg mertem volna esküdni rá, hogy Móricra fog rádőlni, ő lesz az áldozat...
Persze, nem kívántam volna a halálát, csak,hogy a megpróbáltatások észhez térítsék, vegyen már vissza a nagy arcából, a grimaszolásig túlartikulált beszédből, a nevetséges haját a fejsérülés miatt levágják,..pl..

Azért remélem, Zalán nem fog meghalni. Viszont lehet,hogy a báró apuka lebukik. Istenem, milyen hálás , örök téma, amihez bármikor, bármilyen régióban, érában, műfajban stb..lehet nyúlni XD
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 26. - 14:13:17 3/10 Előzmény guess.who
(777/2087)
Katica miért ne bízna önmagában? Nekem ez nem jön le, hanem az, hogy ő nagyon is tudja,mit akar, a suttyósándort.

Látszik, hogy ffi vagy:
"... Anna Imrével randizgat és orvosnak készül, pont nem egy földet túró borász-paraszt fogja érdekelni. :)" Mondjam, hogy te ezt nem értheted? :D :D (bocs )
233wseefd 2020 febr. 26. - 09:06:42
(776/2087)
Én meg pont olvastam, hogy a Bátrak földje nézettsége folyamatosan esik. Ez azért lehet, mert ez a sorozat túl színvonala sok pihent agyú nézőnek.
5/10
napraforgó 2020 febr. 26. - 05:24:57 5/10
(775/2087)
Valahogy nem hiszem el, hogy lenne ilyen teakeverék, amitől valaki órákig részegnek tűnik és igazat mond. A báróné a loboncos hajával, meg a fura viselkedésével - hát ilyen nincs , hogy egyetlen csészécske teától igy kifordul magából, Anna kisasszony nem volt ilyen részeg az egész üveg pálinkától.
A sztori kezd átmenni szürreális mesébe.

Igen, az előzetes szerint épp Nyegleóra omlik rá az alagút, miközben az őelőtte bement Móricka makulátlan öltönyben jön ki, őt egy porszem sem érte az alagútomlásnál. Hát, tényleg vannak csodák!
guess.who 2020 febr. 25. - 20:50:45 Előzmény napraforgó
(774/2087)
"És azt sem hiszem, hogy Baba pont ugyanolyan zsákocskát használ, mint a boltos. "
Pont erre utaltam, hogy a klisé félreértéses jelenetsort egy ennyire nyilvánvaló hülyeséggel próbálják megokolni... Ugyanúgy, ahogy az egyébként mindig zárt ajtó pont a Rozsda legnagyobb titkánál maradt nyitva, hogy Móricka hallgatózhasson. :(
5/10
napraforgó 2020 febr. 25. - 19:10:18 5/10 Előzmény guess.who
(773/2087)
Miért kéne eltitkolni egy zacskó teát? akármilyen bajra vihette volna.
És azt sem hiszem, hogy Baba pont ugyanolyan zsákocskát használ, mint a boltos. Baba nyilván maga varrja maradék anyagokból, mig a boltos veszi a többi árucikkel együtt.
És azt se nagyon hiszem, hogy nincs a lány ruháján, vagy a kötényén egyetlen zseb sem, ahová tehetné.
Na jó, igy volt megirva, Mariska kapkodott, mert a bárónét mielőbb le akarta csillapitani.
guess.who 2020 febr. 25. - 18:53:49 Előzmény napraforgó
(772/2087)
Mert titokban akarta bevinni a kastélyba.
Vagy mert nem volt szabad keze, hát beletette a dobozba a többi cucc mellé, csak aztán Vöröske kikapta a dobozából, mielőtt szólhatott volna (természetesen ilyenkor a boltos PONT ugyanolyan zsákba teszi a teát, mint a civilizációtól távol levő Baba - hiszen ha az egyik vászonzsákba csomagolná, a másik papírba, esetleg más lenne a színük, akkor nem lehetne az összecserélős klisét eljátszani. :D
A Móricka-féle kihallgatós jelenet után nagyon gyorsan jött egy újabb buta klisé. Lehet, hogy a sorozat felére kifáradtak az írók és nincsenek már ötleteik? Az elég baj, mert még van 40 rész.
5/10
napraforgó 2020 febr. 25. - 18:40:38 5/10 Előzmény morpet
(771/2087)
Ó erre nem gondoltam, hogy összecserélték a két teát.
Na de miért tette volna Katica a saját teafüvét a Jakab által odaadott dobozba a csoki, meg a cérna, stb mellé?
guess.who 2020 febr. 25. - 18:17:18 Előzmény morpet
(770/2087)
Klasszikusnak lehet, hogy klasszikus, de szerintem az eddigi legsablonosabb húzás volt eddig (bár a szülő-nem szülő, gyerek-más gyereke trükkök is eléggé klisék voltak). Az egész rész nem szólt másról, csak a felcserélt bájitalról, azt vezették fel, jóformán senki más nem is szerepelt benne (na jó, Rozsdáék és Annáék egy kicsit, hogy ne felejtsük el őket).
Viszont a baj az, hogy a sablonossága mellé még hiteltelen is volt: Katica önmagában nem bízik, mégis Sándornak kér bájitalt? Az, hogy Anna beszél Sándorral, miért zavarja ennyire? Korábban hetekig együtt lógtak az istállóban, akkor nem zavarta? Meg aztán ő tudja a legjobban, hogy Anna Imrével randizgat és orvosnak készül, pont nem egy földet túró borász-paraszt fogja érdekelni. :)
A bárónő meg amit a hízásról előadott... úgy, hogy a fűző közben leesik róla. :D
morpet 2020 febr. 25. - 17:32:23
(769/2087)
A magyarázat - klasszikus fordulat -, hogy felcserélték a két "teafüvet". Látszott, amikor a kosárban volt a zsákocska.
5/10
napraforgó 2020 febr. 25. - 12:54:52 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(768/2087)
Azt tudjuk, hogy van igazságszérum, na de azt biztos nem Baba kavarta ki.

Nyilván csak egy jóizű teakeveréket adott Katicának. Csak nevettem, hogy figyelmeztette a lányát, csak egy pohárral adjon belőle. Hajlamos vagyok azt hinni, hogy vagy vizhajtó, vagy hashajtó keverék volt és ha sokat iszik belőle valaki, akkor szaladgálhat. Egy pohárka még nem okoz bajt.