5/10
napraforgó 2020 márc. 24. - 12:37:10 5/10
(1088/2088)
Senki sem tudott róla, még mi sem.
Nekem nagyon fura, hogy Imre pont akkor hagyta el Rokocát, amikor ott volt a börtönben a szolgabiró gyilkosa, Torzsa Mihályt meg kb. akkor szállitották el a megyei börtönbe. Vagyis van itt egy álmos kisváros, ahol ritkán történik valami, de most épp helyzet van. És nem láttunk egyetlen alkalmas helyettest sem, sem a szolgabiró posztjára, sem imrének nincs, nem is volt tiszti rangban helettese.
Mindent Darufiamnak kell végezni, mert Imre szerelmes és megy a f...., khm. a szive után Bécsbe.
guess.who 2020 márc. 24. - 10:43:43
(1087/2088)
"Anna legújabb elhatározása simán megváltozhat még. Az sem biztos, hogy esküvő lesz Imrével"
Azért onnantól, hogy igent mondott Imrének hivatalosan, eléggé rongy ember (asszony, nő, leány, bárókisasszony) lenne, ha most megint meggondolná magát. Még akkor is, ha nem volt jelen senki, még a tánti sem.
Más kérdés, hogy az utolsó snittben, amikor a kocsiban Imre vállára hajtotta a fejét, eléggé eljátszatták vele, hogy nagyon örül, aztán eszébe jut Sándorka, és akkor elszomorodik - egyszóval biztosan nem hagyják annyiban a dolgot, sok még az a 30 rész. :)


Egyébként engem a tánti szimpatikussága mellett eléggé zavar, hogy hogyan lett az ultrakonzervatív, nem éppen haladó szellemű, Annát meglehetősen lenéző és a viselkedését helytelenítő tántiból pillanat alatt egy kifejezetten liberális, harcosan egyenjogúságért küzdő amazon, aki iszogat, táncikál, meg szó nélkül lelép, amikor megjelenik Anna udvarlója. Pláne ez utóbbi fura, hiszen tudja jól Anna anyjától, hogy azért küldték hozzá, mert holmi férfiügyei voltak...
guess.who 2020 márc. 24. - 10:38:00 Előzmény Kuttyánszki
(1086/2088)
Viszont ami kétséges, hogy hogyan gondolják mégis a házasságot úgy, hogy a báró nem adta beleegyezését a leánykéréshez?! Pláne hogy eddig már kettő (vagy három?) alkalommal elutasította Imrét.
guess.who 2020 márc. 24. - 10:36:02
(1085/2088)
"Egyébként hogyan gondolta, milyen módon adja vissza Anna becsületét, ha az utóbbi lefekszik vele?"
Szerintem ezt a részt nem dolgozták ki, hiszen az volt a lényeg, hogy a mocskos ajánlat után betoppanjon Imre - az ajánlat innentől már úgyis semmis, hiszen a bécsi kiruccanásnak konyec.
guess.who 2020 márc. 24. - 10:33:52 Előzmény Kuttyánszki
(1084/2088)
Tényleg, ez fura is, hogy ennyire kevés gyerek van minden családban: Torzsáéknak három, Rozsdának egy, a báróéknak is csak három, Katica is egyke, a kovács is... Pedig a 6-7 (élő) gyerek akkoriban nem volt nagy csuda.

Viszont én meg arra gondoltam, hogy Jákob Borikával talán könnyebben el tudná felejteni a majdnemgyereke miatti fájdalmát, hiszen gondoskodó típus, pillanatok alatt kitöltené az életét Rozsda és Borika. Rozsda ráadásul házias(nak látszik), pont szüksége lenne Jákobnak egy ilyen asszonyra a háztartását vezetni - nem is szólva arról, hogy talán a bolt melletti lakásukban jobban elférnének, mint Rozsda a kocsma feletti kis sufnijában.
Szóval logikusan minden mellettük szól, a kölcsönös szimpátia is megvan, egyedül a vallási akadályok okozhatnak gondot.
guess.who 2020 márc. 24. - 10:29:15 Előzmény napraforgó
(1083/2088)
"Nem hiszem, hogy Rózsa megalkudna és férjhez akarna menni Elekhez,"
Viszont egy ennyire elszállt ötletet nem véletlenül hoztak be és magyarázgatta annyira lelkesen Jákob, szóval olyan ez, mint a színpadon levő pisztoly... :)
guess.who 2020 márc. 24. - 10:27:47
(1082/2088)
Jóóóó, de ez egy fantáziafalu, itt megtörténhet bármi, még az is, hogy mindkettő marad a vallásában, Borika meg hétköznaponként marad katolikus, hétvégente meg az új nagypapájával játszik pajesztekergetést. :)
guess.who 2020 márc. 24. - 10:25:53
(1081/2088)
Bizony, még van vagy 30 rész, nagyjából 5 rész alatt jönnek össze és szakítanak egyszer, tehát akkor a végéig van még három összejövés Sándorkával, meg három Imrével. :)
guess.who 2020 márc. 24. - 10:24:36
(1080/2088)
Még mindig nem vették ki a főcímből a szolgabírót. Fura, pedig már elvileg el is temették. Fel fog támadni, vagy mi?!?!

Érdekes, hogy Zalánnál ez a baleset agyi elváltozást is okozott: az eddig kissé butácska, együgyű kovács hirtelen egy ravasz, okos kavarógép lett.

Nahát, szépen felvezették, hogy a bűnös az utolsó pillanatban is megtérhet - aztán Elek kiválasztotta az egyetlen olyan lehetőséget, amivel az utolsó aljas gazember státuszból viszonylag tisztességesen felállt. Micsoda véletlen! :)
5/10
napraforgó 2020 márc. 24. - 10:03:58 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1079/2088)
Elek valóban nem fogadta el az alkut, de azért eljátszott a gondolattal, hogy mi lenne ha...
Az biztos, hogy ha elvette volna Rózsát a halál árnyékában és mint özvegyére hagyta volna a báró által felajánlott összeget, a báró biztos nem tartotta volna be az igéretét, hisz a célja épp a Torzsák tönkretétele volt és nem a támogatásuk.

Azok után, amit a báró művelt a Torzsa borszállitmánnyal, és Gyulával, meg a másik két fiatalemberrel, akik a szállitmányt kisérték, én már egy szavát sem hiszem el a bárónak, főleg nem az igérgetéseit.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 24. - 09:07:14 3/10
(1078/2088)
Egyértelműnek látszott, hogy mivel igent mondott Anna, mennek haza,miért is maradna továbbra a "javító-nevelő" száműzetésben.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 24. - 08:42:21 3/10
(1077/2088)
A sértett grófból azt is kinézem, hogy ha Anna megtenné, amit feltételül kiszabott , akkor sem teljesítené ígéretét, vagy ha mégis, akkor továbbiakban is mindent megtenne, hogy lejárassa a lányt. Az ilyen lelki nyomorékok soha nem változnak és a gonoszság a vérükben van.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 24. - 08:35:48 3/10 Előzmény napraforgó
(1076/2088)
Milyen pénz? Elek nem fogadta el az alkut.

Más szemszögből közelítettem ezt a kérdést: arról beszéltek, hogy Elekre hősként néznek. Nem azért menne hozzá, mert még szereti, hanem, mert hallgatna Jakab tanácsára, és társadalmi helyzetét rendezhetné.
Rózsát ismerve nem "matekozásból" menne hozzá , hanem szívből. Olyan lelki közösség alakult ki köztük, amilyenben eddig soha nem volt része. És persze az sem utolsó, hogy Jákob egy szép szál, jóképű férfi.
5/10
napraforgó 2020 márc. 24. - 06:26:06 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1075/2088)
Nem hiszem, hogy Rózsa megalkudna és férjhez akarna menni Elekhez, mert máár nem becsüli a férfit semmire. A pénz igérete sem vonzaná. gondolod, hogy tudnaa boldogan élni tisztes özvegyként, ha tudná, hogy azzal a pénzzel az apja és az öccse halálát vették meg?

Jajj, nem már, akkor szemetebb lenne mindannyiuknál.

Egy romantikus sorozat nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindenkit férjhez kell adni, mert attól lesz boldog.
Ez maximum a legócskább mexikói sorozatokban van igy, illetve csak volt, mert manapság már ők se csinálnak ilyen ócska szemetet.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 24. - 00:28:49 3/10
(1074/2088)
Ugyanerre gondoltam, hogy ezzel az igennel bemutat a szemét grófnak, kiút a jelenlegi helyzetéből,...és biztosra veszem, hogy közbe fog jönni még valami.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 24. - 00:26:16 3/10 Előzmény guess.who
(1073/2088)
Bocs, nem voltam egyértelmű, én a meghalt gyerekre utaltam, hogy a halála feletti bánat is együtt élne velük .( Bár abban az időben mint tudjuk, az élet velejárója volt a csecsemőhalálozás :( )

A kis Borira vonatkoztatva egyetértek, igen, lehetne jó apja, és a leendő új gyerekek mellett soha nem éreztetné vele, hogy nem az övé.
Még az is lehet, hogy Rózsa tényleg özveggyé lesz és két özvegy összeköti sorsát.A pap biztosan összeadná őket , ott, a cellában.
5/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 22:16:41 5/10
(1072/2088)
Na mit mondtam, amit sejtettem, Elek inkább magára fog vállalni mindent, csak hogy keresztbe tegyen a bárónak. Eltaktikázta a méltóságos úr. Ha nem megy be a rabhoz, az keserűségében feladta volna a volt barátját, igy meg még Torzsa Mihályt is kiengedik a börtönből.

Azt viszont nem hiztem volna, hogy Anna hirtelen megint meggondolja magát Már nem érdekli az orvoslás, sem Torzsa Sanyi, most megint jó a zsandárhadnagy.
guess.who 2020 márc. 23. - 20:59:11 Előzmény Kuttyánszki
(1071/2088)
"Na és még a gyerek is..."
Különben pont a gyereknek tennének jót azzal, ha összeállnának. Gondolj bele: lenne végre egy apja, aki biztosan szeretné, hiszen egyrészt a saját, meg nem született gyermekét láthatná benne, másrészt egy olyan gyereket, akit a volt felesége is szeretett (áttételesen). Szóval ez egy olyan háromszög lehetne, amiben mindenki jól jár: mindhárman készen kapnának egy teljes családot. A vallási különbség nyilván más tészta, ezért várható, hogy nem ilyen egyszerű a dolog, de hát Rozsda eddig is kapott már minden rosszat, Jákob szintén évek óta nem tartotta a szülőkkel a kapcsolatot, tehát nem lenne nagy változás, ha nem egyeznének bele.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 23. - 15:26:42 3/10 Előzmény napraforgó
(1070/2088)
Pontosan! Ahogy jó, hithű zsidó férfiúhoz illik!
Rózsa miatt amúgy is örökre kitagadnák az anyaszentegyházból is, nem csak a családból.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 23. - 15:23:29 3/10
(1069/2088)
(És a meggyilkolt szerencsétlen kereskedő? Szó lesz róla? Esetleg Elek bevallja?)
Jó kérdés!
"Dezsavüm" van : egy másik sorozat , csakis ,de kötelezően, kizárólag elvarratlan szálak!!!