5/10
napraforgó 2020 ápr. 13. - 10:42:32 5/10 Előzmény Sumomo_
(1608/2088)
Mihez? ahhoz, hogy egyetemen tanuljon? Miért, ahhoz kért engedélyt, hogy felvételizzen? Ha Bécsbe menne Gréta tantihoz, ő elintézné neki a szülői engedélyt az apjával. Már ha az egyáltalán szükséges.
Nem mondták, de ez a tanti az apja nővére lenne? Vagy apja, illetve anyja nagynénje? tehetős hölgy volt, ha Anna jól viseli magát, ő finaszirozta volna a taulmányait.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 13. - 10:37:35 5/10 Előzmény Sumomo_
(1607/2088)
Anna tudott angolul is németül is, kezdetben tolmácsolhatott volna Sándornak és aztán apránként meg is tanithatta volna akár mindkét nyelvre.
Sumomo_ 2020 ápr. 13. - 10:34:46 Előzmény guess.who
(1606/2088)
az új világban anno az angol után , a németül beszéltek legtöbben egyes területeken
angolul pedig pik-pak meg lehet tanulni
Sumomo_ 2020 ápr. 13. - 10:28:11 Előzmény napraforgó
(1605/2088)
de ahhoz az apja engedélye kellene!
Sumomo_ 2020 ápr. 13. - 10:27:27 Előzmény guess.who
(1604/2088)
Szó nincs gyomrosról Annától (az én verziómban!), a kedves papa akciója lenne az egész, aki bármit és bárkit beáldoz a vasútja érdekében és ugye Imrét már bemutatták a főispánnak. Imre is, Anna is a "karrierjére" koncentrálhat, oszt jó napot!

guess.who 2020 ápr. 13. - 09:58:28
(1603/2088)
(A tudomány nyelve a latin volt, ahogy a középkorban is sokkalta inkább azt használták nálunk a magasabb társadalmi osztályokban az egymás közti, főleg pedig a hivatalos érintkezések során. :) De ha jól rémlik, a múlt században még széltében oktatták is a latint, legalábbis középiskolától felfelé.)

Oké, folytassuk a gondolatkísérletet: Sándorék nincstelenként kimennek Ámerikába. Tegyük fel, találnak valami magyar kolóniát, így a nyelvvel az első időkben nem lenne gondjuk. És így, ha Sándor keményen drogozó kisember lenne, akkor pár év alatt összerakhatna egy szerény, de tisztességes egzisztenciát. Ezzel kapcsolatos kérdéseim:
- A pár év alatt Anna mit csinálna? Hogyan tartaná fent a korábbi életszínvonalát, mikor a majdani egzisztenciához minden Sándor által megkeresett fillér/krajcár/cent félretételére szükség van? És az eddigi élete alapján, bárókisasszonyként elképzelhető, hogy pár évig hajlandó lenne nélkülözni, egyetlen ruhát hordani, saját maga fésülni a haját?!
- Mikor láttuk Sándort keményen dolgozni? Mert nekem leginkább az rémlik, hogy kiment ugyan bohóckodni a szőlőbe múltkor, de öt perc után azonnal menekült a "csákányért" (el is tévedt hazafelé menet), a "majd én lefejtem a bort a pincében" során szintén nem jutott el a pincéig stb. Nem is beszélve arról, hogy a sorozat elején egy-két hónapot henyélt az istállóban, pedig sokszor elmondta, hogy otthon sok munka lenne - majd amikor hazaért, akkor sem kezdett hozzá semmihez, csak Katicát vitte ki a szőlőbe és a pincébe, meg Annával ment lovat keresni stb. Szóval én simán felírnám Sándor jellemzésébe az önhittsége és az ostobasága mellé a végtelen lustaságot is. :) Ami azért (is) fura, mert a szülei tényleg keményen dolgoznak, és ő az elsőszülött fiuk, akitől ugye általában szintén elvárták, hogy ugyanolyan keményen dolgozzon a majdani örökségéért...
guess.who 2020 ápr. 13. - 09:48:21 Előzmény napraforgó
(1602/2088)
Ezzel csak annyi a baj, hogy a szülei nem hagynák, tehát szöknie kellene a tántihoz (aki ugye támogatná) - az meg azért nem olyan túl jó ajánlólevél... Szóval szerintem ez a verzió bár tetszetős, de nem túl életszerű. :)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 13. - 09:43:24 5/10 Előzmény Sumomo_
(1601/2088)
Szerintem meg jobb lenne, ha Anna férj nélkül menne az egyetemre tanulni. Hátha ott összeakad egy hozzáillő férfira.
guess.who 2020 ápr. 13. - 09:42:09
(1600/2088)

Az az, ahová nem lehet regisztrálni? :D


guess.who 2020 ápr. 13. - 09:39:44 Előzmény Sumomo_
(1599/2088)
Nade: képes Imre az újabb gyomrost elnézni Annának? Vagy megfordítva: mit tud Anna felajánlani cserében ezért a mégis létrejövő házasságért?
Bár igaz, hogy eddig is leforgattak és bemutattak már olyan jeleneteket, amik után az ember azt mondta, hogy ez kész, visszafordíthatatlan - aztán utána mégis az volt a következő részben, hogy minden visszaállt az eredetire. Szóval simán elképzelhető, hogy a báli könnyes-bús szakításuk után egy-két részen belül Imre rájön, hogy neki akkor is az a feladata, hogy Annát megvédje férjként, Anna meg ráébred Sándor önzőségére (párszor már a fejéhez vágta, például az istállóban legutóbb) és hogy egy érte mindent feláldozó Imrére van inkább szüksége. De hát már csak két hét és megtudjuk. Remélem, azért nem Darufiam lesz végül Anna férje. :)
guess.who 2020 ápr. 13. - 09:33:28
(1598/2088)
Oké, játsszunk el ezzel kicsit: Sándor lelép Annával Ámerikába. És ez mindenre megoldást jelent? Ettől önmagában meg fogja tudni Annának mindazt az elvárt életminőséget, ami egy baronesznek "jár"? Vagy gondolod, hogy amerikai telepespárként az asszonynak otthon csak annyi dolga lenne (lett volna 150 éve :) ), hogy habfürdőben heverészik és válogat a szép ruhái közül? A városi újdondászként honfoglaló Sándor helyzete még rosszabb: mikorra tudna egzisztenciát teremteni egyedül, Anna segítsége nélkül? És vegyük hozzá azt is, hogy Annának semmiféle képzettsége nincs (az etiketten kívül), Sándor meg még kapálni sem tud egyedül (az apja irányítja most is), sőt: bányász robbantómesternek sem vennék fel a referenciái alapján...
Szóval nem látom sehogy azt, hogy az Anna-Sándor reláció működhetne. :)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 13. - 09:31:53 5/10 Előzmény Sumomo_
(1597/2088)
Igen, ezt én találtam ki, ha ők annyira ragaszkodnának egymáshoz, egy olyan világba kellene menekülniük, hol nem számit a rang. De mondjuk, akkor sem ártana kis pénz az újrakezdéshez.
offtopic
guess.who 2020 ápr. 13. - 09:28:13
(1596/2088)
"Kb. a 80. résztől felgyorsulnak az események."
Elbambultam és azt hittem, hogy a BF-ről beszélsz élcelődve... ;)
offtopic
guess.who 2020 ápr. 13. - 09:26:57
(1595/2088)
De most már bosszant, hogy nem látom mindazt, amit olyan lelkesen promózol hónapok óta... Egy fél perces előzetest találtam csak, ott tényleg elég kellemesre volt Sisa sminkelve.
offtopic
guess.who 2020 ápr. 13. - 09:25:46 Előzmény luci87
(1594/2088)
Volt egy kitűnő romkom, a Nem kellesz eléggé, abban ismerte fel Ginnifer Goodwin, hogy "én a kivétel vagyok, nem a szabály!". :)
guess.who 2020 ápr. 13. - 09:22:21 Előzmény Kotarbinski
(1593/2088)
"Annácska nem volt tisztességes, mert kettős játékot folytatott "
No, itt kellett volna megállnod és csak ennyit leírni a lotyózás helyett, mert ez teljesen belefér, elfogadható, sőt: jórészt egyet is értek vele. Amiben nem, az az, amit írtam is lentebb, ti. hogy a kettős játéka jórészt az érzelmi fejletlenségéből fakad, ő ezt nem szándékosan csinálja, nem a játszadozás, a pasikkal való kitolás motiválja, hanem az, hogy valóban ennyire zavarodott és nem tudja, mit kell(ene) tennie. Ezért hallgat például Ilonkára, Mariskára, vagy legutóbb Hildára (aki miatt "szerelmet vall" az álarcos Sándor helyett az álarcos Imrének).
Sumomo_ 2020 ápr. 13. - 09:20:55 Előzmény napraforgó
(1592/2088)
Jó reggelt!
Nem látok más lehetőséget arra, hogy Anna egyetemre menjen, csak az Imrével való házasság. Kell az apa, vagy a férj engedélye hozzá a kor szabálya szerint. A társadalomról ne is beszéljünk, lassan változik a világ.
guess.who 2020 ápr. 13. - 09:18:25 Előzmény napraforgó
(1591/2088)
"elismerem, hogy Sándornak jó esze lehetett, "
Azért a "jó ész" nekem nem nagyon jött le: az apja kiszabadítását Elek tervelte ki (és próbálta végrehajtani), a bor bécsi eladását Jákob intézte, a másik, bukott eladáshoz sem volt köze, és valószínűleg a robbantás terve és előkészítése is Elek műve volt (bár az igaz, hogy erre nincs bizonyítékunk, nem mondtak semmit róla). Két saját ötlete volt: a hinta (az eddigiek alapján szinte biztosan nem sajátkezűleg építette, de mindegy), és a báli balhé - ez utóbbiról meg láttuk, hogy milyen zseniálisan kigondolt terv volt és milyen remekül sült el.

Egyszóval én nem látom Sándor "jó eszét" - az önhittségének viszont annál több megmutatkozását. :)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 13. - 08:36:16 5/10 Előzmény Kotarbinski
(1590/2088)
"Másnap, itt Debrecenben minden nő ismerősömet, akikkel korábban barátkoztam, értesítettem arról, hogy vége a találkozásoknak, mert megismertem a leendő feleségemet. "

Hoppá, kedves Kotarbinski, itt a lényeg!
Ugyan nem nekem cimezted a hozzászólásodat, de engedd meg, hogy válaszoljak rá.
Ezek szerint, mielőtt megismerted leendő feleségedet, te is több hölggyel "barátkoztál", ahogy irod, ráadásul egyidőben. Akkor, amikor már biztos voltál a döntésedben, megszakitottad velük a kapcsolatot. Akkor, és nem előbb!
Mi van, ha Annácska valójában még nem jutott ilyen határozott dötésre? Belül, a szivében. Mert igaz, hogy odaigérte a kezét Imrének, de azért ez még nem a végleges döntés volt, ezt még vissza lehetett volna csinálni. És Imre vissza is csinálta.

Szép, hogy ilyen határozott erkölcsi elveket vallasz (amúgy én is, ami engem illet), de azért enyire nem vagyok végletesen szigorú másokkal. Én el tudom fogadni, ha mások más értékek szerint élik az életüket és nem tartok lotyónak miden nőt, aki több férfival is barátkozik, amig meg nem találja az igazit.
offtopic
luci87 2020 ápr. 13. - 08:26:46 Előzmény Kotarbinski
(1589/2088)
Hasonló sztorim van.1985 ben,3. os középsulisként ismertem meg a férjem aki 1 évvel volt idősebb..Mikor úgy éreztem komoly a dolog, leépítettem a hozzám közeledőket..Tudom, ufó vagyok emiatt, de nem változott e téren nálam se semmi a 33 év házasságunk alatt.Ha lett volna komolyabb kisértés, akkor elgondolkodom a váláson, nem csalom meg...de kettős játékot én se játszottam volna, komoly lelkiismeretfurdalásom van kisebb dolgoktól is..