offtopic
Edmond Dantes 2015 jan. 30. - 10:05:46 Előzmény olahmiki1959
(46/66)
Vigyázat, nagyrészt OFF!...enyhítõ körülmény: 100% filmes off :)

Igen. Múzeumi filmek, múzeumi darabok. Így, "..." nélkül. Visszamenõleg saját macskakörmömet is kiveszem 48-asból :)

"Fekete-fehér, sok évtizeddel ezelõtt készült, "múzeumi" darabok, mindegyik megkérdõjelezhetetlen remekmû, a filmtörténet része... mindegyiket akárhányszor újranézheted,...": IGEN.
"... az élmény ugyanakkora,...": talán, bizonyos körnek.
"...a katarzis ugyanúgy bekövetkezik, mert ezek a filmek nem avulnak el, nem porosodnak be, a mondanivalójuk ugyanúgy érvényes, a bennük látható színészi játék ugyanolyan lenyûgözõ, mint a maguk idejében volt": legalábbis kétséges, kétlem.

Nosztalgia kategória, amire az utánad szólók a Belle-nél is utalnak. "mégsem csak a nosztalgia miatt" = nosztalgia miatt IS.

Nosztalgia kategória: mint egy nosztalgiavillamos, egy Rolls-Royce Silver Ghost 1925-bõl, Blaháné alakítása A piros bugyellárisban...vagy mint pl jómagam bármikor = 1 db. nagy múlt és nosztalgia :))
schenker 2015 jan. 29. - 17:36:22 Előzmény olahmiki1959
(45/66)
Nekem sem igazán tetszett az új feldolgozás, a mozifilm. Kétségtelen, hogy fényképezés messze jobb (persze más a felvételi technika is, azért csak eltelt néhány év is a kettõ között). Igaz az is, hogy a sorozatban vannak "bakik" is rendesen (pl. amikor hatalmas ködrõl beszélnek, de a képeken még a távoli hegycsúcsok is látszanak). Ám azt hiszem, mégsem csak a nosztalgia miatt szeretem jobban a sorozatot, hanem mert a szereplõk sokkal jobbak benne.

(Azt nem értem, amirõl korábban írt valaki, hogy mért kell a videókból kivenni az eredeti francia hangsávot, hiszen direkt a másodikon van, azért, hogy aki nem boldogul a váltással, annak a magyar induljon el automatikusan. Aki meg esetleg kíváncsi a szereplõk eredeti hangjára is, annak ott a lehetõség.)
10/10
huber 2015 jan. 28. - 19:04:55 10/10 Előzmény olahmiki1959
(44/66)
Biztos ,hogy tetszeni fog,de másképp,mint anno'.Én 2013-ban láttam, nagyon jó érzés volt,sok emléket elõhozott gyermekkoromból. /egy 1957-es/
olahmiki1959 2015 jan. 28. - 13:59:57
(43/66)
Néhány "múzeumi" film, csak úgy szemezgetve, mazsolázgatva, emlékek között bóklászva, szabadon, kötetlenül, ahogy éppen az ember eszébe jut, visszatekintve a magyar és az egyetemes filmmûvészet történetére, és csak fekete-fehér filmeket említve, - ennyi szigorítás engedtessék meg, már csak az intellektuális játék miatt is...:)

Casablanca, Gázláng, Hannibál tanár úr, Ballada a katonáról, Psycho, Körhinta, Az aranypolgár, Van, aki forrón szereti, Emberek a havason, Szegénylegények, Szigorúan ellenõrzött vonatok, A tizedes, meg a többiek, Kifulladásig, Egy asszony, meg a lánya, Rocco és fivérei, Országúton, Zorba, a görög, 12 dühös ember, Bakaruhában, Hippolyt, a lakáj, Talpalatnyi föld, A vágy villamosa, Két félidõ a pokolban, Budapesti tavasz, Valahol Európában, - és a sor még hosszan, nagyon hosszan folytatható, Chaplin, Bunuel, Fellini, Fábri Zoltán, Hitchcock, Truffaut, Menzel, Wajda, és más rendezõk, alkotók filmjeivel.
Fekete-fehér, sok évtizeddel ezelõtt készült, "múzeumi" darabok, mindegyik megkérdõjelezhetetlen remekmû, a filmtörténet része, és nem mellesleg, mindegyiket akárhányszor újranézheted, az élmény ugyanakkora, a katarzis ugyanúgy bekövetkezik, mert ezek a filmek nem avulnak el, nem porosodnak be, a mondanivalójuk ugyanúgy érvényes, a bennük látható színészi játék ugyanolyan lenyûgözõ, mint a maguk idejében volt.:D
olahmiki1959 2015 jan. 28. - 13:37:25
(42/66)
"Azért ez is megteszi és nemrégen ment is, nagyon megfelelt:"

Hát, - tudom, háttal nem illik mondatot kezdeni, ezért is szoktam mindig szembe ülni a monitorral, amikor nekifogok az írás nemes feladatának.:DDD - sajnos, nem nagyon felelt meg (lásd, fenti topicban írt 12-13-as számú hsz.-eimet.)
De a lényeget akár ide is írhatom, hogy ne kelljen keresgéléssel a drága idõt rabolni, amibõl mindnyájunknak kevés van...:)
" Sajnos, azt kell mondjam, a film számomra szinte egyetlen pozitívuma a csodálatos táj lélegzetelállító módon történõ fényképezése, bemutatása, na meg a kutyus gyönyörû külseje volt."

És ezt most is így gondolom. Éppen ezért vagyok nagyon kíváncsi a sorozatra.:D
Edmond Dantes 2015 jan. 28. - 12:04:25
(41/66)
Sztem sem. "Múzeumi" filmeket (Petõfi után szabadon) csodálni tán lehet, de (igazán) szeretni nem (nagyon).
Helyette van új, ld ez alatt.
Edmond Dantes 2015 jan. 28. - 12:01:52
(40/66)
Én is emlékszem a sorozatra, anno mindenki nagyon szerette.
Azért ez is megteszi és nemrégen ment is, nagyon megfelelt:

http://www.port.hu/belle_es_sebastien_belle_et_sebastien/pls/w/films.film_page?i_film_id=144869

És beugrott ez az õsrégi szám is, nem jazz :) sztem a dalcímadó eb nevét a film ihlethette...

https://www.youtube.com/watch?v=W6RsMCnSxZA
offtopic
sofi 72 2015 jan. 27. - 21:24:22
(39/66)
Biztos, hogy nem.
olahmiki1959 2015 jan. 27. - 20:36:32
(38/66)
Ez az!
Milyen régóta vadászom én már erre a sorozatra, - gyerekfejjel láttam, még a 60-as években, - és akkor nagyon tetszett.
Kíváncsi vagyok, mostani fejjel-szemmel is ugyanúgy fog-e tetszeni.
Remélem, igen...
vizike1 2014 jan. 19. - 20:56:37
(37/66)
Nagyon kedves vagy, de az e-book változat már megvan. Még egyszer köszönöm a segítségedet és én is kívánok Neked (így vasárnap este) kellemes jövõ hetet! Üdv
vizike1 2014 jan. 18. - 17:50:32
(36/66)
Nagyon köszönöm az információt, én is le tudtam szedni :). Nem túlzok: bizsergett a hátam, miközben belenéztem. Nem vagyok matuzsálem, de 40 évet fiatalodtam, nagyon kedves gyerekkori emlékem ez a sorozat, nem hittem, hogy egyszer még rábukkanok. Még egyszer köszönöm a segítséget!
vizike1 2014 jan. 13. - 19:15:56 Előzmény quinnell
(35/66)
Remek tipp, de arra is van ötleted, hogy hogyan lehet bejutni (mivel a reg. zárva)?
akos63 2014 jan. 06. - 01:19:10
(34/66)
Szersén Gyula hatvanötben végzett a Színmûvészeti Fõiskolán. Akár szinkronizálhatta is volna az öreget hatvankilencben, de az akkori szinkronrendezõk eléggé szigorúan válogattak. Hogy a hangszín hasonló legyen, az volt a minimum, de még az életkornak, a habitusnak, és a kinézetnek is hasonlítania kellett. Szerintem egy akkoriban hatvan-hetven éves színészünk lehetett az eredeti magyar hang tulajdonosa (megköszönöm annak, aki utána jár). Hogy a Magyar Televízióban szinkronizáltak-e akkoriban, azt nem tudom. Nekem akkoriból "a szinkron a Pannónia Filmstúdióban készült" szöveg ugrik be - de tévedhetek is, hat éves voltam akkortájt. Amire konkrétan emlékszem abból az idõbõl, az a Kockázat: Kloss kapitány - Stanis³aw Mikulski, magyar hangja Bitskey Tibor (most nézem a wikiben: mindketten huszonkilencben születtek, a kinézetük, a hangjuk is hasonló - egy-null a szinkronrendezõ javára!). Más bajokkal is járnak a régi szinkronok. Nem elég a szalagok elöregedése, ott van még a jogdíj. Valamilyen hülye szabály az eredeti film tulajdonosának az engedélyéhez köti a megvásárolt, leszinkronizált kópia vetíthetõségét. Tehát, ha öt évre fizették ki a jogdíjat, akkor a hatodik évben újra kell kérvényezni a külföldi tulajdonostól a magyar szereplõkkel, magyar pénzbõl készült szinkron felhasználását. Ilyenkor a határ a csillagos ég. Ha a tulajdonos túl mohó, sokkal olcsóbb új jogokért folyamodni (ilyenkor a piac szabja meg az árat), és új szinkront készíteni. Én már találkoztam olyan filmmel is, amelynek öt különbözõ szinkronja is készült. Ha valaki elõször lát egy filmet akármilyen szinkronnal, az nem is érti, mi ez a felhajtás az elsõ szinkronok miatt. Pedig az emlékezet itt is mûködik: hiába voltam csak hat éves a Kockázat sugárzása idején, a Filmmúzeumban leadott sorozat Bitskey helyett Kõszegi Ákossal teljesen idegenül hatott, vakaróztam közben rendesen. Aztán vannak a minõsített esetek: amikor húsz-harminc évvel késõbb az eredeti fõszereplõvel(-kkel), más mellékszereplõkkel szinkronizálják újra a filmet/sorozatot. Columbo, Minden lében két kanál, Vissza a jövõbe, Orion: csak négy példa. A szinkronszínész ugyanaz, de a hangja már nem. Egészen másként csengett a negyven éves Szabó Gyula (Láng József, Sztankay István, Rajhona Ádám, Mécs Károly) hangja, mint a hatvan-hetven évesé. Lehet, hogy a késõbbi szinkron klasszissal jobb, de az emlékezet nem fogadja el. (Jut eszembe: ha valaki megosztja velem a Vadul, vagy engedékenyen, az Egy nyáron át táncolt, az Emberi torpedó, vagy a Marat halála szinkronját, azt lovaggá ütöm, vagy az örökösömmé teszem).
farzso 2014 jan. 05. - 16:59:32
(33/66)
Kiskoromban olvastam a regényt, és bár eleinte nem fogott meg annyira, végül aztán mégis érdekesnek találtam. Az édesapám amúgy sokat mesélt nekem errõl a sorozatról, hogy milyen nagy szám volt az õ idejében, így nagy élmény volt végre látni a saját szememmel.
Amúgy a sorozat szinkronjával kapcsolatban lenne egy kérdésem: amikor évekkel ezelõtt adták ezt a sorozatot, ugyanaz volt a szinkronja, mint most? Csak azért kérdem, mert az epizódok végén azt mondják, hogy a szinkron az MTVA megbízásából készült. Gondolom, régen még nem így hívták a Magyar Televíziót, ezért is ötlött fel bennem a gyanú, hogy esetleg újraszinkronizálták az egészet:-O Elnézést kérek, ha ezzel esetleg pánikot keltettem volna, csak azt reméltem, hogy ha az MTV egyszer leszinkronizál valamit, akkor azt azzal a szinkronnal õrzi meg és vetíti mindig, még ha esetleg több évtizeddel ezelõtt szinkronizálták is (legalábbis így kellene történnie, és gondolom, nem vagyok egyedül a véleményemmel).
quinnell 2014 jan. 04. - 13:58:35 Előzmény dmgbr
(32/66)
forum.swz.hu... itt keresgéljetek magyar/francia hanggal dvdripeket 1-12 rész, ami eddig lement. :)
kiszedni belõle a francia hangot, meghagyva a magyart (virtualdub) és akár visszamenteni asztali felvevõ hdd-jére már csak ujjgyakorlat...
napraforgó 2014 jan. 02. - 05:29:17
(31/66)
Tudtátok, hogy a Sebastient játszó kisfiú, Mehdi el Glaoui magának az írónõnek, Cecile Aubrynak a fia? Az apja Si Brahim El Glaoui, a marrakesi pasa, T'hami El Glaoui fia. A kisfiú játszott a Poly címû sorozatban is, ami egy póniról szólt.
napraforgó 2014 jan. 02. - 05:25:26 Előzmény dmgbr
(30/66)
Hát akkor bizony én is elbuktam az egyik részt. De azért az egész még így is érthetõ.
10/10
dmgbr 2014 jan. 01. - 10:49:15 10/10 Előzmény napraforgó
(29/66)
Köszönöm a választ, de sajnos azt hiszem mégsem így volt. Most néztem bele a felvételekbe, és a fõcím szerint a 10. rész után a következõ szombaton a 12. részt adták. Elég bosszantó dolog, mikor az ember végre rendelkezik a megfelelõ mûszaki berendezéssel, hogy régi kedvenc mûsorait rögzítse és így belerondítanak! :(
Egyébként a 10-20 perc eltolódásokra mindig számítok és ráhagyok a felvételek beállításánál, ugyanis HDD-re veszem, melyrõl aztán könnyen le tudom törölni a felesleges részeket.
Remélem megismétlik még ezt a kedves kis sorozatot és akkor el tudom csípni a hiányzó 11. részt.
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
napraforgó 2013 dec. 30. - 05:02:05
(28/66)
Nem, tulajdonképp ugyanakkor adták. legfeljebb 10 percet mozog a kezdési idõ. Sõt, vasárnap délelõtt is ismételték.
Csak valahogy olyan szakadozott a történet, nem folyamatos a film. Csak a mesélõ mondja el a közbülsõ eseményeket. A pajta-tûz után nem láttuk Norbert elfogását (csak azt, hogy megindul felfelé a hegyre), nem láttuk Jean kikérdezését, Sebastien balesetét, stb.
10/10
dmgbr 2013 dec. 29. - 23:16:41 10/10 Előzmény napraforgó
(27/66)
Sajnos nekem is kimaradt a 11. rész. Beprogramoztam a DVD felvevõt minden szombatra, de úgy látszik a 11. részt máskor adták. :(