5/10
CsengoZoli 2009 aug. 09. - 17:44:57 5/10 Előzmény DeNiel
(591/831)
Örülök,hogy más is észrevette!
A felszálló kolibri és a naplementés csókolózás alatt körbe is néztem,hogy ez most valami vicc? :)
Már csak a gombolyaggal játszó kiscica hiányzott!
Ja,és iszonyat hosszú volt, 90 percben össze lehetett volna foglalni mindezt.
zizioo11 2009 aug. 01. - 16:03:50 Előzmény Spooner
(590/831)
Nekem nm csak az öregítés tetszett...hanem azér Brad se v mi fiatalos már...és azt is jol kihozták belõlle :D
Nagyon érdekes és jo film...:D
még megnézem párszor :D
10/10
Spooner 2009 júl. 30. - 09:35:10 10/10
(589/831)
fúú nekem nagyon tetszett! tiszta jó ez a történet, zseni volt aki kitalálta :D
10/10
WhySoSerious? 2009 júl. 28. - 19:10:42 10/10
(588/831)
Nagyon jó film.Zseniális.
http://filmdroid.blog.hu/2009/02/09/a_benjamin_button_trukkjei
Brad Pittnek nagyonis oda kellett tennie magát...
zsofiv 2009 júl. 26. - 23:11:28
(587/831)
10/10
dorcas 2009 júl. 26. - 19:56:06 10/10
(586/831)
Tudja valaki mi az elõzetes zenéjének a címe? Olyan ismerõs de nem tudom. Nagyon tetszik. Ha valaki tudja lécci szóljon... elõre is köszi
Anyiyta 2009 júl. 25. - 09:37:32
(585/831)
nekem még azért is tetszett a film, mert elgondolkodtató...tényleg nem arról szól az élet, hogy keressük a pénzt a megélhetésért (persze az is fontos), de nem errõl kell szólnia az életrõl...a végén majdnem sírtam...tesómmal néztem meg, neki is ajánlották, hogy nézze meg, azt gondolta, hogy ilyen akció film lesz, de semmi köze hozzá...jóideje láttam már, de mindíg visszagondolok rá, hiszen sztem nagyon tanulságos volt...az ilyen filmekbõl lehet tanulni :)
DeNiel 2009 júl. 24. - 14:15:38 Előzmény T3v
(584/831)
A második világháború alatt a német tengeralattjárókat nem amerikai vontatóhajók süllyesztették el. Manapság csúsztatni kell mindenen hollywoodi kasszasikerben. Szerintem a többség nem akarja észrevenni, hogy egy újabb giccsparádét tálaltak elénk.
6/10
gekko88 2009 júl. 23. - 22:32:08 6/10
(583/831)
Tényleg nem mondhatom rossz filmnek. Viszont; Brad Pitt részérõl színészi teljesítményt nem igen kellett nyújtani, másfelõl egyszerûen, kicsit unalmas is volt számomra. Valószínûleg egy pszihológus sem tudná megmondani, hogy az egyénisége miképp formálódna egy ilyen embernek, ezért a karakterrel nem illene kötekednem, de szerintem nem volt egyénisége, túl sablonos, méghozzá a jobbik sablonról. Egy életet mutat be, és nem láttam benne bukást vagy sikert (pl), ami késõbb döntéseket folyásol be. Ez egy személyes vélemény, amit gondoltam megosztok. Aki egyetért vele, aki nem... kis témázásnak jó.
6/10
gekko88 2009 júl. 23. - 22:30:05 6/10
(582/831)
Tényleg nem mondhatom rossz filmnek. Viszont; Brad Pitt részérõl színészi teljesítményt nem igen kellett nyújtani, másfelõl egyszerûen, kicsit unalmas is volt számomra. Valószínûleg egy pszihológus sem tudná megmondani, hogy az egyénisége miképp formálódna egy ilyen embernek, ezért a karakterrel nem illene kötekednem, de szerintem nem volt egyénisége, túl sablonos, méghozzá a jobbik sablonról. Egy életet mutat be, és nem láttam benne bukást vagy sikert (pl), ami késõbb döntéseket folyásol be. Ez egy személyes vélemény, amit gondoltam megosztok. Aki egyetért vele, aki nem... kis témázásnak jó.
T3v 2009 júl. 22. - 02:21:21 Előzmény DeNiel
(581/831)
Nem tudom hogy akkor te mit néztél film helyett, de egy vontató hajó elég meleg lenne fából. Az a hajó tömör vas, az ne zavarjon meg hogy a fülke falai fából vannak.
Másik dolog :Nem szeretem amikor egy ilyen mondanivalójú filmet a sok okos mindjárt realitás feszegetésével próbál szétszedni. Igen, a Szállító , a Halálosabb iramban (mindig van egy sebesség fokozat) és egyéb fosok aztán nagyon reálisak, nulla mondanivalóval.
Itt a mondanivaló igen is jól van tálalva. Egyedi, nem emlékszem hogy valaki csinált volna már ilyet.
Pl. Kill Bill: Biztosan van mondanivalója, de olyan hányadék mûvészi tálalást még nem láttam.
7/10
alexy88 2009 júl. 21. - 13:18:21 7/10
(580/831)
Illetve legtehetségesebb, na...mindegy is, szerintem attól, hogy megbízható források szerint õ (?) a legszexibb férfi, vagy mifene, attól még lehet jó színész, és õ tényleg kurva jó, bár nem a BB élete legnagyobb színészi kihívását jelentõ mozija, az fix..
7/10
alexy88 2009 júl. 21. - 13:13:56 7/10 Előzmény DeNiel
(579/831)
Nem azt mondtam, hogy A legjobb,hanem az EGYIK legjobb. Szerintem.
10/10
Daphnee19 2009 júl. 20. - 22:47:00 10/10
(578/831)
Nagyszerû film! nagyon tetszett...
Mmadeline 2009 júl. 20. - 02:20:08
(577/831)
Húúú!!!ennyi!!!nem több, mert nem is lehet hozzá mit kommentelni ,barátnõm ajánlotta vele néztem meg azt hittem nem lesz sírás de lett:)komolyan azt hittem én ezen nem fogok sírni, de megríkatott nem is akárhogyan,4bapja láttam és még mindig a hideg ráz ki ha arra gondolok hogy nézett a zongorázó szenilis "kisgyerekre"...szép film! amit egyszer kell megnézni és nem kell túl magyarázni, mindenkinek ad valamit és az épp elég...
iker 2009 júl. 19. - 02:14:07
(576/831)
Hát...leültem valamikor 23:40 környékén hogy "belenézzek"......végignéztem.
Most 2:09 perc van és bárki bármit is mond nekem tetszett...bõgtem mint egy taknyos tini pedig nem vagyok az.Az élet másról sem szól minthogy hajtsd a pénzt a családodnak, megteremteni mindent amit csak lehet...de ilyenkor jön rá az ember hogy ÉLNI kellene, és dolgokat félretenni pénzhajtás helyett..Úgy múlik el az életünk hogy természetesnek vesszük férjeinket/feleségeinket magunk mellett miközben sosem köszönjük meg hogy kitartanak mellettünk úgy ahogy kéne.
Bocs ha túl érzelgõs voltam .. Ajánlom mindenkinek akinek van sok ideje egyben végignézni..csak így érdemes.
TerrorkaxD 2009 júl. 18. - 13:17:41
(575/831)
Aki nem hisz Brad Pitt színészi tehetségében, az nézze meg a Hét év Tibetben-t. Ott kifejezetten jó!! A Hetedik-ben pedig nagyon jól hozza a fiatal, labilis idegzetû nyomozót. Mondjuk az igaz, hogy nem a BB-ért kellet volna Oscarra jelölni. Lehet jó színész és jó pasi is egyszerre valaki, csak sok ember ezt nehezen fogadja el.
Cullangka 2009 júl. 18. - 12:20:49
(574/831)
hát én annyira nem szeretem pittet! sztem semmi kiemelkedõ és különleges dolog nincs a játékában! egyedûl ez a film sikerûlt neki jól és amit már te is mondtál az interjú a vámpírral! ez a 2 film olyan, hogy ha nem õ játszotta volna sztem nem lenne ilyen jó! de a többi nem ilyen! sztem nem valami jó színész, csak hát helyes izmos a nõk kedvence! ennyi már elég a hírességhez!:)
DeNiel 2009 júl. 18. - 11:23:58 Előzmény alexy88
(573/831)
Azért az erõs túlzás, hogy Pitt generációja legjobb színésze lenne. Én három jó filmet emelnék ki,amiben játszott és maradandót alkotott . Harcosok klubja, Interjú a vámpírral, Blöff. A 12 majmot sajnos még nem láttam, csak félig.:)...Szóval akkor inkább már Edward Norton:))))
7/10
alexy88 2009 júl. 13. - 11:39:41 7/10
(572/831)
Nos, végre nekem is sikerült megnéznem.
Elõször is, én azt a rengeteg Oscar-jelölést nem igazán értettem, de az Akadémia hagyományosan vevõ a nagyívû, mesélös, szerelmes, élet értelmét kutató eposzokra, szóval nem mondom, hogy meglepõdtem.Mondjuk én nem igzán szoktam adni az Oscar-díjakra/jelölésekre, szerintem túl kiszámítható szempontok alapján ítélkeznek.Egy látványos show, néha jogos, de legtöbbször jól kiszámítható végeredményekkel...Soha nem értettem azokat, akik Oscar szempontjából osztályozzák a filmeket. Ez persze nem azt jelenti, hogy értékes, egyedi filmek NE lettek volna díjazva...
A filmrõl:gyönyörû képek, remek színészgárda, megható és egyedi kulcsmotívum( visszafelé járó életút), DE rengeteg giccsbe hajó mozzanat(teliholdas fürdõzés, naplemente), klisé-szerû megoldások( haldokló,öreg hölgy, naplófelolvasás, "Õ volt az apád"-rész-Julia Ormond-nál feleslegesebb szereplõt még nem láttam) Szóval erõs hiányérzetem támadt, de ennek ellenére megérintett a film mondanivalója, üzenete. És az a szomorkás hangulat, ami végig uralta a filmet .Az utolsó jelenet***SPOILER***(kisbaba halála az örgedõ szerelme karjaiban) pedig az érzelmi csúcspont, nyílván.***SPOILER VÉGE***
Azon meg nem tudom, miért kell fennakadni, hogy hangulati, dramaturgiai elemeiben igenis emlékezet a Forest Gumpra,a film mûfajában nem ördögtõl való dolog ez, fõleg úgy, hogy ugyanaz a (forgatókönyv)író.... persze több a különbség mint a hasonlóság.
Színészekrõl: Brad Pitt-et generációja egyik legtehetségesebb színészének tartom, de Oscar-jelölését erõltetettnek, "jelöljük má" szagúnak érzem. Ha teljesítményét nézzük, akkor pl. a 12 majomért jogos volt, megérdemelte volna, még akkor is,ha-ahogy már írtam- nem a szobor tesz valakit jobb színésszé. De ez akkor is kiugróan túlzó. Mellékesen azért megjegyzem, hogy nosztalgikus érzések fogtak el, amikor 20-25 éves formájában mutatkozott, gyönyörû, szépfiús, pilótaszemüveges, motoros, James Dean-szerû egykori valójában..nagyon érdekes volt.
Cate Blanchett légies, kecses, bájos, gyönyörû , fantasztikus színésznõ, csak nem tudtam eldönteni, hogy akkor õk most illettek Pitt-tel, vagy sem... Komolyan!
És ha David Fincher célja az volt, hogy minél jobban eltávolodjon a védjegyévé vált sötét, film noir-os,komor, és/vagy éppen anarchikus hangulattól, akkor jó úton halad,ezt bizonyítja a BB.
Mondjuk nekem nagyon hiányozna AZ a Fincher, az is biztos.
10/7,5