BLM 2012 febr. 27. - 13:36:36 Előzmény kõmacska
(49/69)
Az elõzõ üzenetem Neked szólt, csak a net vacakol:(((
BLM 2012 febr. 27. - 13:28:11
(48/69)
Bevallom, sokat vívódtam azon, hogy közbeszóljak-e a közted és Aggodalmas között kialakult vitába.
Ennek az az egyik oka, hogy sosem jártam a Terror Házában:-( Szándékomban áll, hogy legközelebb, amikor otthon leszek, ellátogatok oda.
A másik oka pedig az, hogy nem láttam ezt a dokumentumfilmet:-(
Én csak azt látom/olvasom, hogy egymásnak estetek és nem egy nyelven beszéltek.
Az már tök mindegy, hogy ki kezdte és miért?!
Mindketten komolyan ragaszkodtok ahhoz, amiben hisztek és közben elfelejtitek, hogy mindketten magyarok vagytok:(
Azt is látom, hogy mindketten ismeritek a magyar történelemnek ezt a korszakát, csak az a baj, hogy azt is látom, hogy mindketten másképpen értelmezitek.
Nem vagyok történész, de annyit én is tudok, hogy a "történelmet a gyõztesek írják"! Mindig és mindenhol...
Még a legnagyobb tudósoknak is nehéz objektíven megítélni a múltat! Akármilyen "precíz" dokumentumok birtokában is vannak.
Nem szándékom ebben az esetben egyikõtöknek sem igazat adni, nem is tudnék:(
Azonban nem tudom eltitkolni azt sem, hogy Aggodalmasnak abban igaza van, hogy feltétlenül meg kell vizsgálni az ok és okozat összefüggését. Ez nem jelent "sem ide, sem oda" tartozást!
Aggodalmasnak abban is igaza van, hogy rendkívül sok tényezõt kell figyelembe venni, mielõtt ítélkeznénk bárkirõl, bármirõl.
Nagyon sokat nem tudunk azokról, akiket adott esetben hirtelen felindultságunknak köszönhetõen, vagy a hitünkbe vetett feltétlen bizalomnak köszönhetõen, nem is vagyunk hajlandóak megismerni:(
Neked is igazad van abban, hogy Aggodalmas "furcsa" megfogalmazása sokak számára érthetetlen.
Hogy miért is írtam mindezt Neked?
Azért, mert nem tetszik, hogy otthon éltek és nem tudtok egy nyelven beszélni:(
Nem baj az, ha mindenkinek más a véleménye a dolgokról.


Aggodalmasnak ezt nem írom meg, mert biztos vagyok abban, hogy majd szépen elolvassa a Neked írt üzenetemet...:-)
offtopic
aggodalmas 2012 febr. 26. - 18:59:08
(47/69)
Valóban aranyos! (mint minden állatkölyök a maga módján. ;-)

De meglepõdnél, ha tudnád, hogy milyen sok fajtiszta,
vagy ún. "elsõ generációs" keverék tengeti életét
különféle menhelyeken-telepeken országszerte!

Sajnos jellemzõ az emberiségre, hogy hogyan
bánik a leghûségesebb társállatokkal...

...és embertársaival persze...
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 26. - 18:49:18
(46/69)
Ilyenünk lesz tavasszal ismét.
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 26. - 18:48:08
(45/69)
"kutyám/macskám mindig csak befogadott volt,"

Minden tiszteletem a Tiéd! Én sajnos nem tudok annak soha ellenállni, hogy legyen egy ideig kölyök vizslám.
Aztán, ha megnõ azért akkor is szeretjük.
offtopic
aggodalmas 2012 febr. 26. - 18:37:38
(44/69)
A madarak köszönik jól laktak és átvészelték a telet,
kutyám/macskám mindig csak befogadott volt, és hogy
még soroljak pár jótéteményt: mindig átadom a helyem
az idõseknek a tömegközlekedésben, valamint állandó
jelleggel segítek a gyerekkocsik fel/lepakolásban,
áthidalandó a közösségi közlekedés buktatóit...

(vakokat és gyengénlátókat pedig csak udvarias
érdeklõdést követõen kísérek át a túloldalra! ;-)

...és persze nem lövöm ki a rám követ vetõ szemét
még meggymggal sem... (persze kenyérrel sem igen
dobnám vissza, mert nem játszom az étellel! ;-)

Most, hogy az elvárható jócselekedetek számba
vételén túlestünk, megfogalmaznál egy ÉRDEMI
választ is a sokadszorra ismételt kérdésemre?
offtopic
kõmacska 2012 febr. 26. - 18:03:48
(43/69)
Jó, írd le még százszor. :)
Ments meg egy VALÓDI ÉLÕLÉNYT, tegyél jót itt és most, mielõtt tõled térben és idõben távoli emberek szenvedéseirõl elmélkednél. Etess madarakat. Fogadj örökbe egy menhelyi kutyát. Fõzz teát hajléktalanoknak. Látogass meg öregeket az öregotthonban. És így tovább. Akkor máris tettél valami VALÓSÁGOS jót. És akkor hátha leesik, hogy a 2006-os szemkilövéseket UGYANAZ a lelki-szellemi mechanizmus vezérelte, mint százmillió indián kiirtását. Amíg ezt nem látod be, addig biztos vagyok benne, hogy a magad részérõl senkit nem mentenél meg valóságosan.
offtopic
aggodalmas 2012 febr. 26. - 16:53:28
(42/69)
Remélem miután kidühöngted/fröcsögted magad még szakítasz azért idõt arra, hogy legalább (!)
elgondolkodj az eredeti kérdésemre adandó válaszodon... (emlékeztetõül: SZERINTED mégis mi
az a vélt vagy valós bûn, amely indokául szolgálhat akármilyen (!) közösség/nemzet/vallás
megannyi képviselõinek kiírtására tett érõfeszítéseinek az emberiség történelme során?)

De, hogy tényszerû legyek még kikívánkozik belõlem két kérdés: mikor és hol fejeztem ki
egyetértésemet bárminemû szemkilövéssel? (segítek: mégcsak a macskakõ/tojás, sõt még
molotov-koktél dobálással kapcsolatban SEM! De még a minek megy oda érvrendszerre
sem tértem ki – ellenben például veled... De ez persze ugye megint más kérdés.)

A másik igen érdekes kérdésem: hallottál-e már arról, hogy "Nolite iudicare,
ut non iudicemini. (ha jól tévedek: Máté)" Ezzel, ha nem lenne egyértelmû
számodra, arra utaltam, hogy ÉN nem minõsítettelek – így ismeretlenül
inkább Te se tedd, mert ezzel a kisebbfajta udvariatlansággal (is)
csak magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. ;-)))

Ps. Abba már bele sem megyek, hogy mire vall egy lapon
említeni a népírtást és egy, a felforgatott "közrend"
(esetünkben mint elvont társadalmi/jogi kategória!)
visszaállítására tett, igencsak eltúlzott reakciót
egy demokratikus jogállamban (esetünkben még ugye
köztársaságban!) a többségi társadalom által a
"rendfenntartással" megbízott parancsuralmi
szervezet részérõl hogy tárgyszerûen és
politikailag korrektül fogalmazzak. ;-/
offtopic
kõmacska 2012 febr. 26. - 15:49:55 Előzmény aggodalmas
(41/69)
Neked ennyi voltam. Hogy képzeled, hogy még népirtásokról szövegelhetsz, amikor EGYETÉRTESZ azzal, hogy a közeledben emberek szemét kilõtték? Undorító és gusztustalan, nyomorult hozzáállás. Ennyi volt a párbeszéd, te szerencsétlen ostoba.
cinemafan 2012 febr. 26. - 15:20:35 Előzmény Gábor 32
(40/69)
Egyetértek Önnel! Történelmi tévedés, hogy a fasizmus eleve rossz, míg a kommunizmus alapvetõen egy humánus ideológia, csak a gyakorlati megvalósítói vitták félre. A kommunizmus is alapvetõen embertelen ideológia, mivel egyrészt ellentétes az emberi természettel (pl. hogy valósítható meg az, hogy mindenki a szükségletei szerint részesüljöna javakból?...hiszen sajnos mindig lesznek olyan irígy emberek, akik többet akarnak, mint a másik..ha a szomszédnak két plazmatévéje van, akkor nekem csak azért is három kell...hová vezetne ez). Másrészt magasztos céljai megvalósítását kezdetektõl (Marx) fogva a másként gondolkodók félreállításával, erõszakos, diktatórikus eszközökkel (végsõ harc, végképp eltörölt múlt, reszkessen a burzsoázia stb.) képzelte el, ami így törvényszerûen vezetett a késõbbi jogfosztásokhoz, bûnökhöz. A klasszikus szociáldemokrácia hívei éppen ezért utasították el a kezdetektõl fogva ezt az ideológiát, mivel felismerték veszélyeit, antihumanista következményeit. Õk céljaikat békés eszközökkel, a demokrácia keretei között igyekeztek megvalósítani, ez különböztette meg õket a kommunistáktól, akik kizárólagosságra törekedtek már a kezdetek óta.
cinemafan 2012 febr. 26. - 15:04:55
(39/69)
Pontosan ezért kell ezeket a borzalmakat bemutatni és emlékezni az áldozatokra. A több évtizedes elhallgatás eredményeként ugyanis nem hogy a mai tizenéves generációnak nincs fogalma errõl, de hatvanas, hetvenes éveikben lévõk sem hallottak Recskrõl, ukránok mesterséges kiéheztetésrõl, egész népek áttelepítésérõl stb. Miközben a nácizmus bûnei beleégtek a köztudatba. Mielõtt valaki megvádolna, nem összehasonlítani vagy méricskélni akarom õket, a bûn az bûn elkövetõtõl függetlenül, beszélni kell róla, a bûnösöket megnevezni és az áldozatokról pedig megemlékezni!
ennyi baromságot... 2012 febr. 26. - 09:08:44
(38/69)
Emlékeztetnélek, hogy bûncselekmény, amit állítólag elkövettek... :DDD
ennyi baromságot... 2012 febr. 25. - 14:15:02
(37/69)
Igen, pl. a környékbeli üzletek kifosztását is a saját szemszögükbõl látták.
offtopic
aggodalmas 2012 febr. 25. - 14:06:59 Előzmény kõmacska
(36/69)
Ha képesnek érzed magad, és legyõzöd magadban
a nyilvánvaló személyes ellenszenvet, azért még
tisztelj meg egy (érdemi) válasszal is: SZERINTED
mi az a vélt vagy valós bûn, amely indokául szolgáhat
akármilyen közösség/nemzet/vallás képviselõinek kiírtására
tett megannyi érõfeszítésnek? (melyek teljesség igénye nélkül
történõ felsorolásától ezúttal érthetõ okokból el is tekintenék)
ennyi baromságot... 2012 febr. 25. - 12:32:49
(35/69)
Azért 56-ról is lehetne vitatkozni, mi is volt az valójában... ahogy anno nem tudott meghatni az ellenforradalom duma, úgy ma sem a forradalom. Én még gondolatban sem léteztem, de a szüleim átélték, számomra hitelesebb volt, amit õk elmondtak az akkoriban történt dolgokról. Ebben hasonlít 56 és 2006: nem kevés köztörvényes gazember õrjöngött az utcákon.
offtopic
Gábor 32 2012 febr. 25. - 12:31:37
(34/69)
Részben egyetértek veled,részben nem...
Abban feltétlenül igazad van,hogy az un. kapitalizmusnak is rengeteg áldozata van.
Fõleg (sajnos) Magyarországon.Pl:1989-ben az ország lakossága még elérte a 10 és fél millió fõt!
Ma ugyanez a szám "bõven" tízmillió alatt van.
Ez az igazán szomorú.És a magyar társadalom aránya és összetétele is folyamatosan változik:ez meg egyenesen katasztrófához fog vezetni!Ebbõl 5-10 éven belül etnikai (faji alapú) konfliktus lesz... :(

Az írásod második felével viszont NEM tudok egyetérteni!
Próbálod menteni azt a rendszert /a kommunizmust/,amely rendszer származási majd osztályalapon
több százezer magyar ember halálát okozta és másik több százezer magyar embert tett földönfutóvá és kényszerített
/ezért is/ hazája elhagyására...
Kádár(Csermanek) János uralma vége felé járván pedig elkezdte Magyarország eladósítását(1982),ami(sajnos)tart mind a mai napig...
És ennek fényében azt kell mondjam:Magyarországon nem történt meg a rendszerváltás!
Hiszen mind a fidesz,mind az mszp tele van kommunistákkal,mszmp tagokkal,az egypártrendszer haszonélvezõivel,
egykori kisz titkárokkal...Amíg azokat az embereket nem tudjuk kizárni a közéletbõl addig ebben az országban
érdemi változás nem lesz.Illetve dehogy nem lesz!Egyre rosszabb lesz minden...
Imre05 2012 febr. 25. - 11:40:30 Előzmény carolina46
(33/69)
Szia! Semmi közöm Gáborhoz, de szerin õ csak egyenlõ élbírálást kért.
neilarmstrong 2012 febr. 25. - 09:53:32 Előzmény Gábor 32
(32/69)
Ha egyszer készítenének olyan filmet, amiben minden rendszer áldozatait objektíven számba veszik, azt nagy figyelemmel nézném.
A kapitalizmus áldozatairól még senki nem készített listát pedig az is érdekes lehetne. Hányan halhattak meg idõ elõtt a rossz szociális körülmények miatt mondjuk az elsõ angliai gyárak munkásai vagy állástalanjai óta? Hányan voltak, akik tényleg csak némi élelemhez jutottak, míg a kapitalista rendszer urai hihetetlen vagyonokkal rendelkeztek? És a kapitalizmus nem önszántából "tisztult meg" és látta be, hogy többet kell adni puszta alamizsnánál az egyszerû embereknek, hanem a jól szervezett (és eleinte épp ezért üldözött) SZAKSZERVEZETI MOZGALOM harcolta ki az élhetõbb életkörülményeket.
Hány embert öltek meg, vetettek börtönbe a gyarmatokon, hogy fenntartsák a rendszerüket?
A szocializmusban a kapitalizmust állították be ördögtõl valónak, tényekkel, és áltényekkel próbálták ezt bebizonyítani, a mai rendszer persze az elõzõt ostorozza. Miért is tenné másként? Mondaná el, hogy a rendszerváltás(???) elõtti államadósság a többszörösére nõtt úgy, hogy ráadásul szinte mindent pénzzé tettek, tehát már nincs mit eladni? Hogy mennyivel csökken folyamatosan az ÁTLAGEMBEREK, reálkeresete, hány ember lett azóta hajléktalan, vagy öngyilkos pusztán az anyagi helyzete miatt?
Ha mindenki PONTOSAN TUDNÁ mi a szocializmus vagy ne adj Isten a kommunizmus PONTOS DEFINÍCIÓJA, akkor nem számolná ostoba módon e két ideológia számlájára a sok halottat. maó, sztálin, rákosi, és még sorolhatnám NEM EGYENLÕ az ideológiával, ahogy ÖNMAGÁBAN egy pisztoly DE MÉG A GYÁRTÓJA/TULAJDONOSA SEM GYILKOS!!! A pisztolyt ugyanis lehet használni jó célra is (sport) tehát az a gyilkos, aki ÖLÉSI SZÁNDÉKKAL meghúzza a ravaszt, és az sem mindegy, hogy miért. (pl. önvédelem)
A fasizmus eleve egy elvetemült rendszer a kapitalizmus/szocializmus/kommunizmus olyan, amilyenné a politikai elitje alakítja. Ezek BÁRMELYIKÉBEN boldogan élhetne minden ember a felsõ tízezertõl az alsó osztályig, ha a felsõ tízezer nem fordulna a saját népe ellen ideológiai, vagy anyagi okok miatt. Számomra mindegy, hogy valakit azért zárnak börtönbe, mert nem tart helyesnek egy ideológiát, vagy azért, mert hajléktalanná tette a rendszer, és utána börtönbe zárják azért, mert nincs lakása.
ennyi baromságot... 2012 febr. 25. - 09:16:41
(31/69)
Ezzel egy gáz van: a Langerhans szigetek létezõ "hely", ellentétben a pirézekkel. :DDD
offtopic
kõmacska 2012 febr. 25. - 01:32:13
(30/69)
Na igen. Könnyen lehet olyan megmentendõket találni, akik beérik a fiktív küzdelemmel (mert vagy túl messze vannak, vagy már nem is élnek, vagy annyira hátrányos helyzetben vannak, mint a Galla-féle dél-amerikai milliárdos, aki gyerekkorában bazaltot evett). Mindig az a tuti szabadságharc, amiért semmit se kell kockáztatni, a küzdelmet felvállaló mégis emberfeletti elszántságról tehet tanúbizonyságot. És ettõl tisztaszívû spidermanné változik (képzeletben). Ilyen nagyszerû találmány például a világbékéért való elszánt séta: http://ifjuhumanistak.hu/blog/vilagbekemenet/ Már nem találom a linket, de úgy emlékszem, ezek szerveztek tüntetést a Zambéziben levõ tûrhetetlen állapotok ellen is. A helyükben a poratkák irtása matti tüntetést is megfontolnám, például porszívóégetéssel vagy szõnyeghez láncolással nyomatékosítva.