BBM 2007 ápr. 08. - 22:09:36
(133/1093)
ma láttam kilencedszerre a filmet (köszönet a mûvész mozinak, hogy csak nekem levetítette:) ), és még mindig ugyanúgy átgázol rajtam, mint egy vonat.
most néztem meg másodszorra egyedül és az élmény megtízszerezõdött. a múltkor végigbõgtem az egészet, most már azelõtt bõgtem, hogy lettek volna a kedvenc mondataim, mert tudtam, hogy az következik:)
ez a film úgy, ahogy van, tökéletes. úgy mutatja be a szerelmet, mint semelyik másik film. és a vicc, hogy magát a szót egyetlenegyszer se mondják ki a film alatt. nem kellenek a szavak. ott van mindenütt, minden tekintetben, sóhajtásban, érintésben. aki ezt nem látja, csak a szexet, az valami nagyon jóból marad ki.
egyébként a szexjelenet tényleg elég naturális, ezt csak a két utolsó alkalommal vettem észre, mert addig mindig zavarban voltam, hogy úristen, mit gondolhat a mellettem ülõ, akivel jöttem. de így egyedül teljesen felszabadultan nézhettem. de a film nem erre megy ki, összvissz két ágyjelenet van, az elsõ az tényleg színtiszta szex, de a második már tele van érzelemmel. gyönyörû!!!
a két kedvenc jelenetem a reunion kiss és a flashback, sok egyéb más mellett.
kedvenc mondataim:
Never enough time... never enough
It could be like this... just like this... always
Jack, I swear...
és a leggyönyörûbb:
Tell you what... The truth is, sometimes I miss you so much I can hardly stand it
garbage 2007 ápr. 08. - 00:49:05
(132/1093)
bocs h mindenre visszaszólok de szeretek véleményt nyilvánítani...:D
garbage 2007 ápr. 08. - 00:11:23
(131/1093)
de msot õszintén neked csak ennyi bajod van a filmmel h az elsõ együttlétük nem volt elég érzéki és gyengéd? szerintem aki megnézi ezt a filmet számíthat egy olyan jelenetre ahol történik egy s más mint ah más filmekben is... attól még h ez egy melegekrõl szóló film nem kell kizárni azt a tényt h van ilyen azaz h mint egy normál filmben a fõhõsök elsõre egy oltári nagyot d*gnak... és aki bennmarad ez után a jelenet után egy olyan film után jön ki a moziból v kapcsolja ki a DVD-t h nem az orbitális b*zsásra emlékezik hanem a film nagyon jól kidolgozott jelenteire szal sztem a te szemszögödbõl túl nagy jelentõséget kap az a 20 másoperces jelenet... mert engem sokkal inkább megfogott a végén az mikor Ennis megszólal "Jack esküszöm..." szal inkább azon gondolkodtam h ezzel a fél mondattal mennyi mindent elmondott pedig csak egy pár szó...

és azt írtad h nem így kellene bemutatni az embereknek ezt a témát hát akkor h? aki elfogadja a melegséget annak ezzel eggyüt a melegsexet is el kell fogadni nem kell h élvezze v h teccen neki de istenem ez vele együtt jár és aki csak ezért azt mondja h utálja a melegeket hát gratulálok neki mivel õ ha minden igaz soha nem fogja látni ah sexelnek csak az embert fogja ismerni és isten igazából smemi köze hozzá h mit csinál az ágyában... és ha egy filmbe bele lehet rakni olyat h ember embert eszik v h valaki levágja egy másik ember szemgolyóját akkor ezek mellett egy kis pasi pasi sex igazán eltörpül...
3/10
Newcastle United 2007 ápr. 07. - 13:40:42 3/10
(130/1093)
Így már ok.:)
3/10
Newcastle United 2007 ápr. 07. - 13:37:18 3/10
(129/1093)
A mindenki azt csinál, amit akar egy kissé erõs, de amúgy egyetértünk.
garbage 2007 ápr. 07. - 01:22:42
(128/1093)
hát értem h mit mondasz... de ezt nem lehetett másh megoldani... Ennist le kellett támadnia ahhoz h mennyen vele vmire mivel elég kemény egyéniség volt akit ha nem dob egybõl a mély vízbe soha az életbe nem lett vna semmi köztük... érted h mire gondolok?
garbage 2007 ápr. 06. - 22:34:39
(127/1093)
semmi arra utaló jel...? hmm.. érdekes... akkor ezekszerint figyelmen kívül hagytad a következõket: Mikor elválnak Ennis egy mellékutcába térdre ereszkedve sír olyan rossz neki h el kellett válniuk...(a könyvben részletesen le van írva h ez a jelenet lényege) Aztán Jack ellopta Ennis ingét amibõl származik a film legtöbbetmondóbb jelenete az inges jelenet ami egyértelmûen nem arra utal h "Hoppá nem lesz kivel dugnom a jövõben!:'("... Aztán ottvan méga tavas jelenet h nem tudnak találkozni a közeljövõben és Jack erre azt mondja: "Nekem nem elég évi egy két kósza dugás!(és itt nem a számukra céloz!)... szal ha ezek neked nem egyértelmû jelei az egymás iránt érzett szerelmüknek akkor nem tom h mit kellett vna még belerakni... Valentin napi kártyákat meg ilyesmiket?...

Az utolsó mondatod gondolatmenetével én is egyertértek! nagyon jól megfogalmaztad! de a többivel nem tudok egyetérteni!
10/10
advertigo81 2007 ápr. 06. - 00:32:02 10/10 Előzmény Athelas
(126/1093)
Sziasztok!
Én már vagy ötször megnéztem és nem tudok betelni ezzel a filmmel. Kevés film volt rám ilyen nagy hatással. Megmutatja, hogy nem számít a nem; 2 férfi közt is óriási szenvedély lehet, ami nem múlik el egy tragédia után sem. Színészi teljesítményük pedig önmagáért beszél. Rám sokkal nagyobb hatással volt ez a film, mint bármelyik szimpla romantikus produkció. Mély mondanivalóval rendelkezik:halhatatlan ragaszkodás, szeretet, szenvedély és szerelem. Életem egyik legjobb filmélménye...Minden elismerésem Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Michel Williams, Anne Hathaway-é, s nem utolsó sorban Ang Lee-é!!!!!!!!!!
10/10
Athelas 2007 febr. 18. - 16:39:22 10/10
(125/1093)
Nekem nagyon tetszett a film, nem volt róla semmi komolyabb infóm (elõítéletem), csak az hogy két meleg cowboy, meg persze az Oscar-hírek.Kellemesen csalódtam benne, "love storybb love story"-t vártam és egy életszerûbb filmet láttam. Igazán megrázó, és mély tartalmú-- sztem. Gyönyörûek a képek és a zene is tökéletesen passzol, és jó, hogy nem egy túlmagyarázott, álszemérmes tucatdarab. A két ing a vállfán, a végén és a kimondott szavak-óriási!Megkockáztatom, hogy inkább mûvészfilm, mint hollywoodi szélesvászon. Szinkronnal láttam, nem találtam rossznak, mint ahogy írtátok néhányan, de legközelebb megnézem eredeti nyelven is.

És persze hogy sokan azért nézték meg mert kíváncsiak a meleg-témára, akkor is ha hatalmas nagy homofóbok. (az ilyen viselkedés olyan röhejes- bocs, ha valakit megsértettem)
És igaz az is, hogyha heterokról szólna egy ilyen történet az nem verne fel ilyen nagy port-de az már nem ez a film lenne, vagyis semmi értelme hipotéziseket gyártani.
3/10
Newcastle United 2007 febr. 17. - 18:51:51 3/10 Előzmény tykwer
(124/1093)
A homoszexuális társadalmi modell eleve halálra ítélt.
atticusworld 2007 febr. 17. - 18:00:43 Előzmény tykwer
(123/1093)
Egyetertek.
En a ProTv adon lattam, eredeti szoveggel, feliratozva. Megnezem meg egyszer!
tykwer 2007 febr. 03. - 20:26:16
(122/1093)
Tegnap láttam elõször a filmet. Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. Talán a kelleténél kicsit lassúbb a cselekmény, fõleg az elején. A legtöbb értéket azok a részek képviselik, ahol kimondatnak a nagy igazságok. Azok nagyon mélyek. Például sorsukra azt a hasonlatot találja Ennis, hogy "nincs a kezünkben a gyeplõ". Ez egy nagyon jól eltalált szinoníma, ami kifejezi a heteroszexuális társadalmi elvárások mindenkori "hatalmát" a kissebbségek kapcsolatai felett. Vagy ahogy szintén Ennis fogalmaz: "nincs helyem".
Ha nem is tartom a legjobb filmnek, amit láttam, nem hétköznapi, mély és értékes mû.
judephil 2007 febr. 02. - 14:25:28
(121/1093)
Én most néztem meg a filmet és nekem nagyon tetszett..Jake is nagyon jó volt, de Heath alakítása egyszerûen lenyûgözött...Nagyon szépen megcsinált film.
3/10
Newcastle United 2007 jan. 28. - 19:41:18 3/10
(120/1093)
Az elsõ fél órán többet öklendeztem, mint a Cannibal holocauston.:) Drámaként se igazán tetszett, valahogy nem vibrált eléggé, nem volt feszült. A politikai töltete miatt lett ennek ekkora sikere.
Rika 2007 jan. 12. - 18:17:53
(119/1093)
A film maga nem volt egy mûalkotás, mert már az elsõ negyedénél eluntam, a mondanivaló sem új már... A japánok pl. egész nyíltan csinálják róla az animációikat, képregényeiket [szexjelenetekkel etc.], sõt élõszereplõs filmeik is vannak a témáról. Szerintem semmi baj vele, az ilyen kapcsolatok néha izgatják egy lány fantáziáját, mert úgy általában két kigyúrt (meleg kondi) pasiról van szó.
Ez a férfiaknak undorító lehet, de biztos vagyok benne, hogy ugyanez lányokkal azért mégiscsak izgató lenne nekik. Persze vannak kivételek.
Én nem tartozom ezek közé, általában aranyosnak tartom azokat a meleg párokat akik nem verik a mellüket, hogy nézd akkor én most meleg vagyok. Kicsit rejtetten, kicsit ködösen, de jó, ha ott van ez a kapcsolat.
rrr1 2007 jan. 12. - 16:58:52 Előzmény huba1
(118/1093)
Az eredeti (angol nyelvu) novella mindenhol csak rovid ideig van fent, mert a New Yorker leszedeti, de ha beirod a googlebe hogy "brokeback full text", akkor valoszinu megtalalod valahol. En most a <a target="_blank" href="http://sky1st.spaces.live.com/blog/" title="http://sky1st.spaces.live.com/blog/">sky1st.spaces.live.com</a> -t ajanlom, a kinai (japan?) karakterek ne ijesszenek meg, csak gorgesd le mig eljutsz a brokeback-ig. Magyar nyelvurol nem tudok.
huba1 2007 jan. 05. - 14:49:48
(117/1093)
nem tudom, sajnos nem láttam a filmet dvd-n, csak feliratozva.
de ahogy itt már elhangzott a késõbbiekben, nagyon nem sikerült a szinkron, ezért nem is vágyom rá, annyira, hogy szinkronossan nézzem.
huba1 2006 dec. 07. - 18:35:43
(116/1093)
>>> VIGYÁZZ! ELMESÉLI A VÉGÉT! <<< mod


Most néztem meg megint a filmet és jelenetek vannak, melyek igazán megfognak.Elõször is mikor elvállnak útjaik a szenonmunka végeztével.
Majd mikor 4 év elteltével elõször találkoznak.
Mikor Jack meghal és Ennis elmegy a szüleihez (Jack szobája jelenet).
És végül a szekrénynél elhangzott mondat, és a két ing, no meg a zene mikor megszólal.
Kiráz a hideg..
x-tro 2006 dec. 05. - 18:07:56
(115/1093)
Még nem láttam, de elõbb utóbb nyilván... A könyvesboltokban azonban lehet kapni, a stáblistáról megtudhatod az író nevét...
huba1 2006 dec. 05. - 17:49:52
(114/1093)
EGYÉBKÉNT NEM TUDJA VALAKI, HOGY NETRÕL LE SZEDHETÕ E AZ A KIS NOVELLA, AMI A WYOMINGI TÖRTÉNETEKET TARTALMAZZA, ÉS A 20 OLDALAS KÖZEL S TÁVÓL (BROKEBACK MOUNTAIN)-T IS?