DRusza 2007 jún. 03. - 03:27:52
(16/76)
Aki ebben a filmben a lassúságot kifogásolja, az nem értette meg a film lényegét... nézz bele a saját életedbe és majd 50 körül Te is megérted... Jarmush szerintem szenzációs rendezõ, a Kávé és cigaretta, no meg az Éjszaka a Földön után ez az egyik legjobb filmje (na jó a Szellemkutya se kutya) A jelenetek közötti egyre hosszabb áttünésekbõl látszik, hogy kicsit korosodik már Õ is...., de nem a hátrányára. Nem mindennapi slusszpoén a film vége, hogy Murray saját fia robog el a bogárban és néz vissza hosszan az apjára.... Végre Murray is megtalálta a saját hangját az Elveszett jelentés óta, nagyon sok rossz "humoros" Murray-film után jönnek a jó Jarmusch filmek...peddig ennek a palinak a szomorúság áll jól, kár, hogy ezt csak ilyen késõn vették észre...
Timke 2007 febr. 12. - 20:44:40
(15/76)
Sajnos mivel még i.e. néztem meg a filmet, nem tudok már 100%-osan visszaemlékezni. Az maradt meg, hogy egy sokkal lassabb, vontatottabb filmre számítottam, és kellemesen csalódtam (persze az is lehet, hogy akkor éppen olyan állapotban voltam, mikor ezt elviseltem - vizsgaidõszak). :) Én mindenesetre "tudtam élvezni". :)
Redfield 2007 febr. 12. - 16:49:29 Előzmény Timke
(14/76)
Nekem nem tetszett. Tény, hogy a színvilág, és a zenék érdekes hangulatot csinálnak neki, és nagyon mûvészi, az eseményfonala is... de túlságosan unalmas volt. Nem tudom: pontosan miért, több oka is lehetett, de nem tudtam élvezni. Ellenben pl: Lynch: Straihgt Story-jával, ami még ennél is kevesebbrõl szól, azt is egy öregember viszi, mégis: a semmi ellenére sokkal, de sokkal élvezhetõbb.
Timke 2007 jan. 25. - 07:57:04 Előzmény stiimp
(13/76)
Erre mondják azt, hogy ízlések és pofonok.:)
csirkecsaj 2007 jan. 21. - 18:08:10
(12/76)
Nagyon is jó ez a film!!
stiimp 2007 jan. 21. - 12:20:47 Előzmény Timke
(11/76)
Szerintem tömény unalom az egész, ha van humora akkor valóban nagyon sajátos lehet mert nem tudtam belõle felfedezni semmit
Timke 2007 jan. 12. - 23:03:52
(10/76)
Osztom a véleményed. Egyszerûen jó a film. Kissé lassú, de valahogy mégis jó.
edward2 2007 jan. 12. - 21:55:13
(9/76)
Eszméletlenül jo ez a film. A hangulat nagyon megfogott. Sajnálom hogy az elöttem szólók közül többen is negativan szóltak hozzá... A befejezés pedig jobb helyen meg se történhetett volna. Kedvenceim közé lépett a film.
hajnaltores 2006 dec. 16. - 21:16:08 Előzmény cicmic80
(8/76)
******************* Nézel egy filmet de nem látsz??Ez a film egyszerûen tökéletes!! Érted? Tökéletes.És kötelezõvé is tenném minden ember számára.Senki nem hirdette ezt vígjátéknak, vannak benne elemek, melyek mosolyogtatóak, de ez valójában Dráma, elég komoly témát feszeget, de gondolom agyi kapacitásod nem teszi lehetõvé az effajta bonyolult filmek feldolgozását, mindegy , maradj a tomiésdzserinél, tökfej...
Aikidoka 2006 nov. 16. - 20:37:43 Előzmény cicmic80
(7/76)
Pedig nem rossz a film. Lehet ,hogy nem csak az ien Amerikai pite stílusú vígjátékokban kéne gondolkodni :/
marmyk 2006 szept. 12. - 09:46:25
(6/76)
Mert te aztán tudod mi a jó film, légyszíves említsél már meg párat. Csak hogy tudjam miaz.
cicmic80 2006 szept. 11. - 16:17:39
(5/76)
Hát ha szerintetek ez egy jó film, még nem láttatok jó filmet! Veletek sem ülnék moziba!
mollo888 2006 aug. 25. - 17:28:47
(4/76)
kb. egy éve láttam a filmet, és egészen tetszett - a végéig. az, hogy nem volt megoldása, akkor elég negatívan érintett, én is elvesztegetett idõnek véltem, és azt mondtam, hogy ha lett volna befejezése, akkor nagyon tetszett volna. így egy év távlatából már örülök, hogy ilyen az egész film, mert ez tetszi egyedivé, és mostanság rászoktam a "befejezetlen" filmekre. szóval sztem is nagyon jó film!
Egon Bondy 2006 júl. 23. - 18:12:59
(3/76)
Nekem is Jarmusch... Én sem láttam az összes filmjét. Épp az benne a jó, hogy lassú. Van idõd feldolgozni a látottakat. Van egy elég sajátos humora, amihez hozzá kell szokni. Meg persze az is igaz, hogy egy-két filmjében kvázi nem történik semmi, és ezt elég sokáig tudja mutatni. De utána az ember elmélázik és rájön, hogy mégis szólt valamirõl, vagy ha nem jön rá, akkor érzi. Nem biztos, hogy rá kell jönni. Hagyni kell, hogy hasson a hangulat, a precízen megszerkesztett képek.
Egyébként még ez a "legkommerszebb" filmje, nyilván ezért is kapott ennyi díjat.
marmyk 2006 júl. 20. - 12:44:40
(2/76)
Nekem Jarmusch az egyik kedvenc rendezõm. Sajnos nem láttam az összes filmjét még és azok közül, amit láttam az is biztos, hogy nem ez a legjobb. Szellemkutyát vagy tízszer láttam. Szerintem a_borzalom_jelzõ elég erõs rá. Én a moziba sajnáltam hogy vége. Talán egy kicsit lassú a film és ezért nem szeretik az emberek. Ja meg nincs_vége_ és ezt ma nagyon nem szereti az emberek nagy része, ha hagyják õket gondolkodni, és csak kérdéseket kapnak. Számomra volt benne jó pár poénos helyzet. Amin jókat nevettem.
cicmic80 2006 júl. 20. - 10:51:08
(1/76)
Hát ez a film borzalom! Aki kitalálta, s ráadásul egy vígjátékként hírdette, csak le kéne lõni! Kár volt az a 105 perc az életembõl, amit erre szántam....