Téma: Budapest Noir

1/10
White Man X 2017 nov. 12. - 20:40:01 1/10
(10/70)
Pár órája voltam megnézni a moziban. Tipikus újabb Amerika majmolós, unalmas, vontatott magyar elcseszett film. Konkrétan már azt vártam hogy mikor lesz vége. El vannak húzva a történet szempontjából fontos jelenetek közti részek, felesleges hülyeségekkel. Remek lehetett volna a film. De rohadtul rossz lett ebbõl a szempontból. Jobban is sikerülhetett volna szerintem, mert az alap sztori nem rossz. Ja! És egy jó ideig ismét nem megyek magyar film közelébe. Az tuti.
kaa 2017 nov. 12. - 06:11:50
(9/70)
Ne hallgassatok a fanyalgókra, közlekedés-fetisisztákra és önjelölt \"kritikusokra\". Ez egy jó film, ha szereted a krimit, különösen a film noirt akkor valószínûleg tetszeni fog.

Nincsenek benne olyan hibák, amik megzavarnák az átlagos (pl. nem autista) mozi látogatót hogy elmerüljön a történetben. Egy igazán hangulatos, kellemes alkotás, tényleg nem túl bonyolult, de mégis érdekes cselekménnyel. A színészek, zene, képi világ szépen hozta a film noir stílusjegyeket. Végre van magyar film noir!
5/10
kambekk 2017 nov. 11. - 18:41:05 5/10
(8/70)
Én nem olvastam a könyvet, de ha még át is van írva akkor pláne nem értem, miért kellett a Centrál Kávéházat átnevezni Abbáziára - ami a valóságban soha nem volkt a Károlyi Mihály utca sarkán... Ugyancsak suta megoldás a Rákóczi úti Est székházát a Lónyay utcai BÁV irodaházzal helyettesíteni - ami arculatában totálisan eltér a megidézni kívánt igazitól. Ez az olcsójánosság sugárzik az összes külsõ helyszínrõl - ami a rá költött 1 Mrd-ot figyelembe véve elszomorító. Ugyanazt a szerencsétlen 436-os villamost futtatják körbe körbe a Szabadság hídon, miközben annakidején a város tele volt egyéb villamosokkal is. És szemberbbeés nélkül beteszik a Szt. Gellért téri hátteret mögé, aminek házaira nem képesek pár órányi digitális trükkel visszatnnni a korabeli épületek, épületdíszeket - ha már ugye dedikáltan budepesti ez a noir.

Ami meg a sztorit illet. Kevés pillanattól eletkintve nincs benne cseppnyxi feszültség sem. Mindeki felémondja a neki felírt leckét, elpukkannak a karakteremegjelenítések, lefutnak a helyszínek, de nem érezni hogy miért is kéne a nézõnek együtt nyomulnia Gorodonnal.

Ja és még egy: ha a film 1936-ban játszódik, akkor mit keres az egyik bérkocsi lökhárítóján a "JOBBRA HAJTS!" figyelmeztetés? Hiszen azt Magyarországon - így Budapesten is - csak 1941-tõl vezetik be?
6/10
Muya 2017 nov. 08. - 21:45:14 6/10
(7/70)
Ja. És ki ölte meg Skublicsot?
6/10
Muya 2017 nov. 08. - 21:42:55 6/10
(6/70)
Erre mondják, hogy jó a marketingje.
Nagyon vártam, mert a bemutató alapján egy komoly kriminek ígérkezett. Aztán a könyvet elolvastam és nem tartottam olyan jónak. Aztán kiderült, hogy a regény át van írva, ami a filmnek kedvezett szerintem. Ez a noir stílus magyar változata nem rossz, viszont nem tudom, hogy a zsidózás miatt, de a film"hájpolása" a média által azért sokat kedvezett ennek az alkotásnak. A végén amikor az öreg elakar menni Budapestrõl, mert lezsidózták azt a jelenetet nem értem minek kellett. A cigarettázást is eléggé túltolták, szinte már fulladoztam a nézõtéren a sok kifújt kátrányfüsttõl. Dobó Kata, mint Vörös Margó hát... szerepe egyszerûen felesleges volt ebben a formában. A zsidó dolog teljesen súlytalan a filmben, nem érezhetõ a korbeli feszültség, max a bárban, ahol konfliktus alakul is az énekes és hallgatói közt. De ez egy mellékszál. A Krisztinát játszó hölgynek elég érdekes arcberendezése van, de egyébként túl feminista a szerepe. A fõszereplõ viszont ahhoz képest, hogy nem gyakorlott színész nagyon jól játszott. A detektív szerep jól állt neki, és eltudnám képzelni az arcvonásait egy képregényben szövegbuborékokkal a feje mellett. Kulka jól játszott, mint ahogy Kováts Adél és Mucsi is. Anger sajnos ebben a filmben nem sokat szerepelt pedig imádom a palit.
A történet nem valami agyafúrt mint ahogy azt próbálják eladni. Körülbelül azt várnád, hogy maga az atyaúristen sújtott le rettentõ haragjával arra a szerencsétlen zsidó lányra, aztán azért hoppon marad az ember, mert dramaturgiailag sokkal tragikusabb cselekményszálat vár el, mint egy "hasba vágás". Vagyis én azt vártam a bemutató alapján.
Volt egy mélyrepülés a magyar filmgyártásban a kétezres évektõl (persze vannak szenzációsra sikeredett kivételek), a Budapest noir nem állt be a sorba, viszont nem is várom annyira, hogy megnézhessem esetleg újra.
Szubjektív vélemény.
Utóirat: Úgy szeretnék egy Solymosi Eszterrõl szóló filmet. Igazságosan.
10/10
sztracsatellavagyok 2017 nov. 05. - 17:16:46 10/10
(5/70)
Nekem nagyon tetszett a film. A könyveket baromira élveztem, a film pedig tökéletesen hozza ugyanazt az izgalmat. Sok szempontból leegyszerûsítették a sztorit, de gondolom ennyi idõbe ez fért bele. A színészi alakítások nagyon jók, a film hangulata pedig teljesen visszaadja amit a könyv vagy a történelem alapján elképzeltünk. Remélem lesz még folytatás.
2/10
raj01 2017 nov. 04. - 15:36:45 2/10
(4/70)
Nagy csalódás volt... Lassú , vontatott történet , gyermekded fordulatokkal, kiadós nácizással (hátha bejön vmi díj) , helyenként egy kis történelemhamisítással. Még sorolhatnám , de inkább nem fárasztok vele senkit , mert nem ér annyit sem.
2/10
3/10
Nicedodo 2017 nov. 02. - 21:18:19 3/10
(3/70)
Kondor Vilmos minden regényét olvastam, a Gordon Zsigmond érán kívül megjelent mûveket is. Sajnos a film semmit nem ad vissza abból, ami miatt szeretjük és olvassuk a könyveit. A filmben semmitmondó és elnagyolt karakterek vannak, a fõhõs pedig sokszor inkább ellenszenves mint szimpatikus. Amik a történet vázát adják, a korabeli tejcsárdák, fiákerek, újságosfiúk kimaradtak.
Spoiler: semmi értelme nem volt Krisztinából fotóst kreálni, nem adott hozzá a sztorihoz.
Ez nekem csak 3/10,ha a többi regényt ugyanezzel a stábbal filmesítik meg nem fogom megnézni.
2/10
Xxy92 2017 nov. 02. - 18:56:23 2/10
(2/70)
Még tavaly novemberben láttam, egy fókuszcsoportos elõ-vetítés alkalmával. A film egyáltalán nem fogott meg, számomra semmi újat nem tudott mutatni. A korrajz valóban jól sikerült, de a történet teljesen átlagos, sõt, néhol már-már semmitmondó. Én nem fizetnék érte, az biztos - de a tévében sem nézném meg újra.
5
Medvepofa 2017 okt. 29. - 18:58:38
(1/70)
Korrekt krimi 1936-ból. Érdekes az akkori Budapest megjelenítése és a hangulata. Ezt jól visszaadja a film. 8/10