Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2015 nov. 20. - 20:54:28
(220/760)
Igen az Ask Yenidenben a nagymami a fõnök, eddig úgy vettem észre, mondjuk ez a gazdagéknál tényleg jellemzõbb más sorozatokban is, ill a gazdag férfiaknál a pudingság. Az a nõszemély meg akit Bugrának szántak egyenesen ijesztõ.

Feridével szerintem is lesz még gondom, a már említettek miatt, de mindezzel együtt is a legszimpatikusabb török fõhõsnõ az eddigiek közül. Nagyot nõtt a szememben amikor szembeszállt az apjával.
Tudom hogy az nem megy hogy 115 részen keresztül happiness, csak idegesitõ hogy ha arra épül szinte az egész hogy -besértõdök- nem hallgatlak meg - szakítunk - kibékülünk, és megint. Pl Gumusben, Seherében végig ez volt,. De a Karadayi iróinak biztos hogy ennél sokkal bõvebb a repertoárja és lesz elég szomorú dolog, dráma a szerelmi sértõdéseken túl. Fujj, halszájú papi remélem megkapja méltó büntetését, én azt hittem hogy Turgut csinálta féltékenységbõl.

A Kara Sevda valszeg azért örvend nagy sikernek mert Hilal + nyál + szép emberek. Ez a Burakfiú meg kellõkép nyálas, és a hölgyeményével elõszeretettel teregetik ki a magánéletüket a sajtónak. Ez a siker receptje. Na meg a modell elõélet, szerintem szegény Halit az egyetlen csúf fõhõst alakitó színész törökhonban.
maryriddle 2015 nov. 20. - 20:03:25
(219/760)
Hát igen, Turgutcum enyhén karikirozott karakter egy óvatos pszichopata biztos nem így viselkedik, kicsit szinházias talán, nekem a forever kedvenc gonoszom III. Richard jut róla eszembe:-) De amiért nem érzem kirivónak az az hogy eltúlozottság valahol az egész sorozatra jellemzõ, inkább a romantika kori regények stilusjegyeivel operál nem freudoztak annyit mint KGban, itt tényleg vannak jók és rosszak, az életben azért ilyen magasztos emberek mint Mahir meg Nazifpapa aligha léteznek, sõt nem csak a Kara famili hanem az egész környék kissé idealizált, és azt sem hiszem hogy így beszéltek még a 70-es években sem a szerelmes férfiak fõleg nem ilyen kis Osmánok. Bahar is kicsit színpadias, ami a Kg-ban zavart Gültennél ami realista sorozatnak akarta eladni magát, az itt jó. És ez nem minõsítés, nem kell egy sorozatnak feltétlenül valósághûnek lennie, csak legyen következetes, ne ilyen hirtelen kihipózott karakterekbõl álljon. És itt logikai bukfenceket se találtam eddig. Ha Turgut ilyen normális pszicho lenne, sokkal jobban utálnám és nekem sokkal kevesebbet is érne ez a sorozat.

Megnéztem a KS-es nõszemélyt, és apja-anyja orosz, tehát egy japánszemû, thai prosti fejû, török nevû orosz nemzetközi jány. Viszont a szeme nem is kék/zöld hanem ilyen sárgás babafosszínû vagyis lehet, õ is vérfarkasasszony.

Ami a szüzességõrzést/nemszexelést illeti, mûvekben ez ártatlanság, hûségszimbólum ergo fõhõsnõ magasztossá tétele. A valóságban nem hiszem hogy nagyon van ilyen. Ez nyilván a férfin is múlik, Tsz-ben a jó ember Adnan részegen megerõszakolta Bihtert,. Nem is azért mert nem bírt magával 60 évesen, hanem ugye a férfiúi tekintély, ezért is kattogtam rajta hogy féregbaris meg miért nem. Pamuk könyvben nem tudom hogy s mint, de Hilal Ablaéknál nagyon nem jött össze ez a magasztosság dolog. Az nem önmegtartóztatás ha olyannak tudsz ellenállni 3 hónapig amit nem kívánsz, sõt utálod, ez olyan, mintha egy vegát tisztelnénk mert nem eszik húst. Ha Kuzeynek ellenált volna, mert õ Baris asszonya na az már valami. Még Buzeyt lehetett volna tisztelni, dehát az õ elveit ugye fel kellett áldozni a kanesztenkombi oltárán.

A francia dolog után bennem a média hatalma realizálódott jobban mint valaha, dehát én vagyok naiv hogy bármire is rácsodálkozom vagy amikor olyan költõi kérdéseken agyalok hogy miért ér többet egyesek élete mint másoké. A 9/11 is a 21. sz legnagyobb tragédiája, de pl amikor Gázában gyerekeket öltek halomra, arról nem lesz dokufilm. És még sorolhatnám. A migránsügybe én se mennék bele mélyen, nem is tudnék, egyetértünk ugyanakkor a radikális megoldásjavaslatokkal én sem tudok azonosulni, félelmetes az egész what is civilizáció.
maryriddle 2015 nov. 19. - 22:25:30
(218/760)
(Na ez félreérthetõ lett, mármint nem a törökök hozták le kisromozsák fontosságú hírként szinten Ankarát, hanem Európa.)

Amúgy MS papa megjavulását azért gondoltam mert az ominózus részben, úgy láttam hogy õ is készülõdik az esküvõre? De még az is lehet, hogy õ is benne lesz a merényletben, amit gondolom eredetileg Mahirnak szántak.
maryriddle 2015 nov. 19. - 22:13:00
(217/760)
Üdv rád és barlangod(unk) népére Kata. Hát köszönjük ezt a Yasin/Riza jellemzést illetve szorongásos cirkuszi bohócot :-))) Szegény Riza nekem olyan az irreálisan kék szemeivel, arányaiban nagy fejével mint egy animációs karakter. Egyébként Yasinnak azért lesz egy-két szép cselekedete majd.

A Kara Sevda cselekményérõl én se tudok semmit. Gonosz bácsinak jó kis arrogáns, gonoszka feje van. Látássérült :-))) fõhõsnõ szerintem azért olyan furi/különleges mert olyan ázsiai vágású ám kék/zöld(?)szemû. Özcivit szelfikályunk nekem olyan állapotaiban testszik amikor nem nyálas mexikói szappanoperasztárnak vagy parasztlegénnek néz ki, ami ritkán van, de pölö a KS elsõ borostás-öltönyös fragmanijében, amúgy ami igazán tetszik benne az a szeme.
Az Analerrel most jól felbirizgáltad az érdeklõdésem Adri, perverz Ibrahim pasa (aki állítólag az életben meg Hazart fogdossa), vérfarkas, jujj de nemmm, egyelõre elég annyi dráma ami a Karadayiban van. Azért ha tényleg átváltozik vérfarkassá értesíts már, mert nagy vérfari fan vagyok. :-)

Köszi majd most már tényleg megnézem a whatisfactma-s cuccot, csak most a Karadayival, Ask Yenidennel is csigatempóban vagyok. Amúgy tényleg nagyon vicces és cuki az egész, fõleg Bugra/Fatih végre egy kicsit esetlen, csetlõ-botló fõhõs. Zeynep apja is jó, õ teljesen a paródiája (görbe tükre?) a sztereotip török apukáknak. Látom a mostani részekben már felbukkant Selim vikingfejû apja is. Bugra szerintem is jófej fickó az életben, a törökök, arabok szeretik, csak a magyar vérkuzeyista közönség egy része (pl. pl. a legnedás fb-s csoport:-)) nem tud elvonatkoztatni Güneytõl.

El tudom képzelni mi lesz a nagy vallomás után Feridénél, és jogos is ha azt fogja gondolni, amit biztos hogy fog, de azért remélem, hogy nem húzzák vonják annyira a nagy sértõdöttséget.

((A francia ügyet amúgy nem nehezményeztem a törököktõl (az ankarai robbantgatás kb. a kisrozsomák született a debreceni zoo-ban hírek után szintû hírként közölték) csak mondom ha már egy gigasztár Kvanci és stb sztár se fejezi ki sajnálatát, akkor annak lehet valami kollektív oka.))
maryriddle 2015 nov. 17. - 23:02:50
(216/760)
Ja amúgy én csak két sorozatot nézek, csak mondom itt hogy ezt is meg azt is nézni akarom, aztán általában nem lesz belõle semmi. (Az Oroszlánkirályt is 20 éve tervezem megnézni.)
maryriddle 2015 nov. 17. - 22:57:24
(215/760)
Én a 27/1-nél. Ájj de jó, na végre, pont jókor, épp mostanra untam meg ezt a Salihzást. Azt hittem hogy az elsõ évad végéig fogják nyújtani a dolgot.
maryriddle 2015 nov. 17. - 22:41:30
(214/760)
Kata amúgy gyanús hogy Kvancival van Kapadokyában!

Más: nem tartozik szorosan ide, de egy kis érdekesség. Eléggé meglepõdtem azon pár hónapja hogy amikor az amcsik legalizálták a melegházasságot törökök közül viszonylag nem is kevesen kitették a szivárványos zászlajt fbn. Kíváncsi voltam, hogy õk mint egyfajta átmenet Európa és a kelet között a párizsi borzalomhoz hogy viszonyulnak, mert amúgy úgy vettem észre hogy eléggé szociálisan érzékeny népek. Viszont azt tapasztaltam (de nyilván ez nem reprezentatív) hogy 99%-ban sem a köznép sem a hírességek nem szóltak hozzá a dologhoz, aki megtette az kapott is érte hõbörgést többnyire araboktól. Nem tudom hogy ez egy válasz rá, hogy az ankara-i robbantást kb. le se szarta a világ, vagy náluk nem verte nagy dobra a média (bár ezt nehéz elképzelni), vagy vallási alapon, vagy...?
maryriddle 2015 nov. 17. - 21:42:25
(213/760)
Én nagyon is örülök hogy telefirkáltad a barlang falat Adri.:-)

Jól van akkor nem csak én vagyok így Mehmet Saim beyel, én is néha bele szoktam tekerni ha õt mutatják és épp nincs idegzetem hozzá. Engem konkrétan annyira idegesít hogy utánanéztem a színésznek, alapból így áll-e a szája vagy csak Mehmet Saim nagy Keresztapa-fan, de tényleg ilyen neki igazából is.
Azt nem tudom az õ karaktere meg fog-e javulni mert láttam erre utaló jelenetfoszlányt (?) de hiába a fõhõsnõ apcija, õt már aligha lehet megtisztogatni olyan mélyen van a mocsokban.

Prementsrácuós szindróma :-))) Komolyan nekem Feridénél jutottak eszembe hasonló gondolatok mostanában :-)
Én még egyik O-betûs fiúba se szerelmesedtem bele egyelõre, szóval majd meglátom azt a tagságot :-)

Ami az Ask Yenident illeti egy olyan sorozatban ahol kitakarják az alkoholos poharat szerintem felejtsük el a csókkirálykodást, ezt már a Yaznál is megállapítottam. Amúgy én is sötétség kompenzálási célokból kezdtem el nézni csak én a Karadayi miatt, valami amcsi hülyeséget terveztem, de aztán láttam egy vicces Bugra videót az egyik ikerrel és éreztem hogy ez a sori tökéletes lesz erre a célra.

Hát ezzel a rossz karakter = rossz ember gondolattal én nagyon nem tudok egyetérteni. Turgut színészen látszik, hogy élvezettel alakítja ezt a karaktert attól is ilyen jó, de ez egy játék, és aki nem tud játszani, az nem jó színész, viszont aki tud játszani nem hinném hogy ettõl rossz ember. Ez ahhoz hasonló gondolat, mint amikor mi elvetemült népség voltunk, mert Cemre vérét kívántuk és inkább a negatív szereplõkkel tudtunk azonosulni. Turgut az tényleg nagyon extrém, meg nem is összetett gonosz De pl. Bugra ha tényleg beletudja képzelni egy Güney karakterbe, áttudja érezni azt amit õ érezhet (a lövöldözés elõtti jelenetet többek között nagyon jó átéléssel csinálta), akármilyen kellemetlen, testvérgyilkos érzések is azok, akkor az inkább szerintem az empátia képességérõl árulkodik, nem az emberi jellemérõl. Az empátia pedig szerintem alapvetõ egy igazán magasszintû színésznél. Meg egy értelmezõ nézõnél is. Mert egy agyonidealizált, egyszerû fõhõssel könnyû azonosulni, de megérteni egy Güneyben, Simayban, Handan asszonyban zajló lelkifolyamatokat lehet hogy már nem annyira.

Jaj még Serráról nem beszéltem. Hát õ is nagy kedvenc nálam, vagy legalábbis a Turguttal való jelenetei, nagyon betegek. Õk amúgy ilyen kis szado-mazók nem? Úgy fogadja Turgut fojtogatásait, mint más nõ a csókot. :-)
maryriddle 2015 nov. 15. - 20:53:36
(212/760)
Na még Songülrõl kicsit. Igen az nekem is fura volt anno, hogy apuka a börtönben õ meg színházba járkált a fiúkkal, de aztán azért látszódott hogy igazán szereti õ is Nazif papát, így ezt el is felejtettem, elnéztem neki és betudtam a tinilányságának. És az is igaz hogy õ elsõsorban saját magával és a szerelmi életéven van elfoglalva, de hát az emberek többsége igazából ilyen, így annyira nem tûnt fel.

Az Ask Yeniden-es infókat köszi, majd utánanézek. Akkor gondolom nem voltál annyira elragadtatva attól a sorozattól. Engem így két bölüm után egész megfogott a hangulata, bár az alapsztori jó nagy amcsi filmekbõl átvett hülyeség, de lehet rajta röhögni és szimpik a karakterek is, az ikerszínészek meg lenyûgözõen cukik.
Utánanéztem, és nem a Bir Denizes nõci nem a KG-s Deniz, utóbbi nem olyan nagy fõszereplõs színésznõ szerintem.
Kara Sevdába talán majd egyszer egy szép napon én is belenézek, de még egyelõre nem visz rá a lélek még egy Hilal asszony rendezte csodára. Bár erre Burak Özcivitre kíváncsi vagyok már hogy õ tényleg jó színész vagy csak felkapott modellfiú, mert õ egész vonzó bizonyos állapotaiban és neki van némi kisugárzása is.
maryriddle 2015 nov. 15. - 19:49:32
(211/760)
Na akkor Ilknur és Bülent, róluk még nem nagyon pofikáztam. Igazából Ilknurral már az elején kissé megpecsételõdött a kapcsolatunk, amikor is azt mondta Mahirnak hogy nem szereti Bülentet. Nem az igazsággal van a bajom, csak ha így ezt kijelenti az már egy jelzés hogy mennyire semmibe veszi a férje tekintélyét, nem hiszem hogy pont a sógornak kellene ilyeneket mondani. Ha egy asszonyverõ férjrõl nyilatkozna így más, de azért Bülent nem olyan rossz ember, csak ostoba.
De én kicsit sajnálom és valamennyire megértem. Egyszer egy rabbitól hallottam, nagyon érdekes volt hogy igazából József testvérei joggal haragudtak Józsefre, amiért õt jobban szerette az apjuk. Na már most nem elég hogy Bülent a balek definicójának a megtestesülése, de olyan Ka(h)ramanokkal van körülvéve mint Mahir és Nazif papa. Most félretéve hogy õ tehet a sorsáról, és hogy nem igazán tisztelik és megérdemli, a kisebbségi komplexusa valahol jogos. És igen, Ilknur is érthetõ hogy miért dobta ki (de igen ha nincs mögötte a családja valszeg nem lenne ilyen bátor), de amiért mégis sajnálom Bülentet hogy a kártyázásban is õt valóban az vezette hogy jót akart Ilknurnak és egy kis tekintélyt kiharcolni magának.
Másrészt Bülent az aki kicsit túllát azon hogy Nazif papa forever. Jó, én is Nazif fan club lelkes tagja vagyok, de mint apát ilyen szempontból meg tudom érteni Bülentet kis Nazif elrablását követõ kifakadása miatt, fõleg hogy még ezért is õt hibáztatták volna. Az pedig Nazif nagyságát, bölcsességét mutatja, amikor bocsánatot kért tõle. Nazif papa ezért is szimpatikusabb mint az eddigi idõs török családfõk mert nem játssza a sérthetetlen Allahot és nem derogál neki bocsánatot kérni egy ilyen vejtõl. Szóval lehet hogy régimódi, és a családban ki vannak osztva a féri-nõ szerepek, de õ valójában egy felvilágosult, egyenlõségben gondolkodó ember, nem egy zsarnok, parancsolgató férj és apa, ahogy Sami vagy Mehmet Frikri ezért Safiyét én sem érzem alsóbbrendûnek nála. Ezért is érdekes hogy a tanult, mûvelt Sadoglu családban mennyire más a helyzet. Azért van különbség a török kultúra és török kultúrálatlanság között.
Kata akkor te is tudod már hogy mi lesz, próbáltam sejtetõsen fogalmazni bár szerintem erre jobb elõre felkészülni. Na majd várjuk azokat a gondolatokat. Adri azt nem hiszem hogy itt Ilknurral foglalkoztak, csak nagyot kellett dobbantani a 3. évadra és ugye a fõhõsöket nem bánthatják, a gyerekhalálnál meg aligha találhattak volna hatásosabb dolgot, fõleg hogy kis Nazif érzelmileg rengeteget hozzá tesz a sorozathoz, pl nekem a Nazif - Nazif jelenetek voltak eddig a legmeghatóbbak. Szóval kicsit haragszom a forgiírókra ezért. Pedig kerestem a mentséget, hogy a színészkölyök a Poyraz Karayel miatt lépett le, de látom azt késõbb kezdték el forgatni.
maryriddle 2015 nov. 14. - 21:36:48
(210/760)
Adri! Már vártalak. Jaj Feridével lehet kicsit félreérthetõen fogalmaztam. Szóval nem az a fura hogy akarja, emberileg abszolút érthetõ, hanem hogy egy török sorozatban ezt így kimerik mondatni egy majdnem ideálkép fõhõsnõvel. Nyíltan szexet általában a negatív karakterek szoktak követelni, lásd. itt is Ayten.
Szóval enyhe tabudöntögetés folyik itt, ami nekem tetszik, nincs bajom Feride rácuppanosságával:-) Én a szüzességet nem tudom abszolút értékként számon tartani egyébként. De ezt már írtam egyszer azt hiszem, hogy a szememben egy hivatásos prostituált is tisztességesebb nõ mint Cemre mert az legalább nem játszik a férfiakkal. Ráadásul egy aszexuális nõnek ugye nem akkora kunszt szûznek maradnia :-) Nem a szex az erkölcstelen, hanem a hazugság és mások érzéseinek a semmibe vétele, ja meg mondjuk ha Feride megcsókolná Orhant hogy féltéeknnyé tegye Mahirt:-) na az már az lenne.
Azt pedig hogy érthetetlen a viselkedése, arra értettem hogy pl. elhívja az apja születésnapjára, és bemutatná mindenkinek mint Saliht, amikor tudja hogy õ nem is õ? Ja és még valami: Kivanc jegyzetelhetne kicsit, hogy hogy kell az elfojtással küszködõ férfit alakítani. :-)

Cemre-Songül párhuzam nekem nem jutott eszembe, bár annyira még nem mélyültem el Songül karakterében. Nekem õ olyan átlag tinilány, de mégis így is sokkal magasztosabb mint a fõhõsnõ Cemre mert - szerintem - õ nem játszik Osmannal, nem használja fel hogy féltékennyé tegye Yasint meg ilyenek, sõt sajnálja is, az ilyenek viszont gladiátorné Cemrébõl abszolút hiányoztak. Plusz Songül nem olyan buta szemellenzõs liba, mint Cemre. De biztos lesznek majd neki is érthetetlen tettei, ott még nem tartok.

Majd még jövök én is késõbb, Ilknurral meg a többivel.
maryriddle 2015 nov. 14. - 12:20:54
(209/760)
Sziasztok. Most csak pár szöszenettel jöttem.
Turgut, fene a belit mekkorát röhögött már 25. bölümben. :-) Nem tudtam nem együtt röhögni vele.
Viszont most olyan okosnak érzem magam, mert annnnyira sejtettem hogy kicsoda Nihan/Kader hanim.
Feridénél nagyon beindult a libidó :-) Nincs vele bajom de elég fura egy tisztességes török asszonykaraktertõl. Inkább elhiszem, hogy ilyenek a török nõk, mint vesztaszüzek. Hoppá, a magasztos szerelemben is van testi vágy? :-) Amúgy kicsit érthetetlen a viselkedése, mintha nem lenne tisztában Salih küldetésével.
Akit nagyon gyûlölök, az Mehmet Saim bey és a szájtartása + beszédstílusa, ááá. Kerime asszony meg hiába játssza a modern asszonyt, szolgalelkûbb mint a Kara családból bármelyik nõ.
Osmant nagyon bírom, de az egyoldalú szerelmeket nem annyira, így én azt hiszem bár szörnyû a haja de Yasin pártjára állok Songül-téren. Bár azt nem értem, Songül miért nem inkább örül, hogy Mahir szereti Yasint?

Egyebek:
Közben elkezdtem nézni az Ask Yeniden címû hülyeséget is. Adri te mint fõ Bugrás itt nálunk, nem tudod nézed-e és tudsz róla esetleg hogy létezik ehhez angol felirat? Mert egy oldalt találtam, de ott nem indul el, meg angol fragmanokat is.
maryriddle 2015 nov. 09. - 10:45:55
(208/760)
Na jöttem kicsit dühöngeni, siránkozni...

SPOILER
Szóval véletlen belefutottam egy képbe, és megtudtam hogy végzõdik a 2. évad... Én szeretem a bátor forgiírókat, láttam már olyan sorozatot hogy a közepén kinyiffantották a fõhõst, és csettintettem egyet, de ez egyszerûen kegyetlenség. Pedig azt hittem ez egy olyan sorozat, ahol minden megtörténik, de csak majdnem. Akkor gondolom eredetileg nem így tervezték a végét, csak valami nagyot kellett bedobni a 3. évad témájának, és ez ilyen bosszúdráma jelleg lesz sok-sok sírással és vérrel. Sajnos sokszor a siker a fejébe száll a készítõknek és nem tudják mikor kell abbahagyni, ez a hosszú sorozatok átka. De mivel ez a legminõségibb török sori amit eddig láttam, bízom benne hogy nem egy át egy ilyen nézettségvadász katyvaszba az egész.
Hát családot még így nem kínoztak meg sorozatban, itt tényleg szükségszerû a happy end a nézõi lelkeknek, Bár nekem így már nem lesz teljesen az...

Egyebek, avagy Mary-féle török sorozat híradó:
Nem tudom ismeritek-e, de szegény Bir Deniz Hikayesit is kaszálták 8 bölüm után, pedig az még érdekelt is volna. Úgy tûnik nem mindig elég egy szép ember a sikerhez, pedig itt még nem is ilyen bárgyú fejû volt a bácsi mint ez a Baris Arduc vagy a nagy kedvencem, Berk Atan. A Günesin Kizlari bezzeg szárnyal...
maryriddle 2015 nov. 06. - 16:43:13
(207/760)
Én a 22.-nél tartok, hú te jó gyors vagy. Nekem a rekordom napi 2 rész volt, az az igazság, engem nagyon le tud fárasztani ez a sorozat annyi minden történik egy részben.
No jó akkor nem hamarkodom el az ítéletemet höripapával kapcsolatban, pedig úgy megszerettem a böriben, egész költõi lélek ahhoz képest hogy gengszter. Igaz Farukot kinyírta, de miatta nem is tudtam annyira gyilkosnak látni. Mondjuk az érdekelt volna, hogy oldották meg ezt a gyilokot, hogy került Nazif ágyába?

A Meneksébe belenéztem, csak a nászéjszakát, az már látszik itt nem babusgatják agyon a forgatókönyvírók a fõhõsnõt, nem egy Baris vérmérsékletû az elutasított võlegény... Maga a történet jó, de szerintem nem fogom nézni, most a Karadayi bõven ad izgulni való, másrészt igen, Kivanc is eltántorító elem nem a személye, csak a rideg szerelmes alakításaira már nem vagyok kíváncsi. Talán majd a Kurt Seyitet, egyszer.
maryriddle 2015 nov. 03. - 22:42:00
(206/760)
Üdv Adri. Igen, igen rosszul fogalmaztam, Feride nem hülye, hanem nagyon naiv, és nem látja olyan jól az összegfüggéseket, mint Mahir, és igen nyilván ennek bölümhúzási szándékai vannak. De akkor is számomra szinte hihetetlen, hogy õ aki mindenkitõl különösen Mahir Salihtól elvárja hogy mindig a jog és az etika szerint járjon el, pont õ ragaszkodik az irodában etikátlankodó, egy gyilkossági ügyben a munkáját nem teljesítõ ügyészhez, egy olyan ügyészhez ráadásul, aki õt megkísérelte leváltani õt mint bírót. Ez olyan ÁÁÁÁÁ-kategória. Na meg a menyasszonyos ügy is. Mégis csak van egy kis Sehrezat Feridében amikor rossz passzban van. Ott is ugyanezzel a szemellenzõs stílussal idegesített a nõci, mindörökké mindenkinek hitt, kivéve persze szívszerelmének, róla mindig a legrosszabbat feltételezte. Azt hiszem Feride is kicsit ilyesmi(?). De persze ezek a sorozatok direkt erre játszanak.

Igen, Ayten karakterek mindig kellenek. Mondjuk eddig még annyira nem kavart, a menyasszonyos beszólást kivéve, de nekem õ alapvetõen nagyon idegesítõen buta és szánalmas hogy ennyire nulla önbecsülése van. Egyébként ez a szolga lelkûség valahol az összes nõi karakterben megvan Feridét kivéve. Mahir azt mondja hogy ne menjenek az apjuk életérõl döntõ tárgyalásra, és szinte meg se nyikkanak hogy miért hanem mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Na, az ilyen engem nagyon zavar. Ilyen szempontból kicsit tetszett is Orhan lázadása.

Jaj, egyébként csak most jöttem rá, hogy Dalyant és Necdetet én kicsit félreértelmeztem. Utóbbit kicsit romantizáltam, mert azt hittem hogy azért nyírta ki az elején a barátját hogy ne Dalyanék tegyék, de már rájöttem hogy azért hogy ne köpje be a kis rablóbandáját. Így Dalyan akkor gondolom nem gyilkos maffiózó, csak sima bûnözõ, különben nem barátkozna vele Nazif papa.
maryriddle 2015 nov. 02. - 23:43:27
(205/760)
Na, végre eljutottam ahhoz az ominózus részhez, ami miatt a vita volt a szomszéd topikban. Feridénk a kis prûd, úgy nézett Turgutra mintha minimum az derült volna ki hogy õ a gyilkos, közben egy nappal elõtte még õ is azt a ronda, etikátlan dolgot akarta mûvelni Mahirral. :-) Elég nevetséges volt, pedig Allah látja lelkem még egy részt sem láttam az ÉNBP-bõl, egy modern bíróasszonytól szokatlan a 70-es évek Törökországában is.
Egyébként sorry not sorry, de Mahir sokkal okosabb nála. Azon kívül is, hogy Turgutnak már a szeme sem áll jól, és az egész lényébõl árad valami perverzió, Feride ugyebár egy ügyészt gyanúsít, és tényleg pont a leggyanúsabban viselkedõ ügyészben bízik meg a legjobban??? Ne már. Lehet, hogy igaza van az apjának a pályaválasztásával kapcsolatban...
Egyébként remélem hogy mindenki jól van, s csak hasznos ésvagy kellemes teendõi miatt hanyagolja a barlangocskánkat.
maryriddle 2015 okt. 29. - 22:09:23
(204/760)
Megnéztem a 18.-at, és hát akkor már persze kénytelen voltam belekezdeni a 19.-be is. Tyû, ez a szerelem még pátosszal áhitatottabb mint gondoltam.:-) De nagyon jó. Én mindig így korstílusokba illesztem be a sorikat, és nekem ez abszolút a romantika, minden téren és aszerint is nézem az egészet. Szóval, ez a szerelemtõl szenvedélyes kapcsolat nagyon illik a stílushoz és a karakterek magasztosságához is.
Ám, csak úgy zárójeles megjegyzésként, a kandallós-csókolózós jelenetet azt mintha egy az egyben a Seherezádéból vették volna át (lehet ez valami kikacsintás akart lenni), még a rózsaszín pulóver is, csak ott az esõben történt a békülés.

Gondolom nem fogtok érzéketlennek gondolni, ha azt mondom Turgut szerelmi szenvedése nekem nagyon vicces, nevetséges volt. Nem gondoltam volna hogy így oda van Feridéért(?), azt meg pláne nem, hogy Turgut képes zavarban lenni. Ha elõször látom ezt a lánykérõs próbát, és nem tudom kicsoda Turgut még lehet hogy aranyosnak találom és meg is sajnálom. :-)))

Ja még Ayten színésznõrõl. Adri, szerintem se olyan rossz. Szerintem jól hozza ezt az üres tekintetû liba karaktert,fõleg ha ez tudatos nála. Vannak színésznõk, akik alapból úgy néznek ki, mintha nem nagyon lenne agyuk, ami az akkor gáz, ha értelmesebb karaktert kell eljátszaniuk, hát itt nem kell. Bár nem tudom, igazából milyen, mondjuk a Szulejmános hercegnõs karakter képek alapján jól áll neki.
maryriddle 2015 okt. 29. - 14:31:17
(203/760)
Sziasztok, na jöttem kicsit megtörni a csendet.

Naszóval, a 17-18. bölüm vagyis a tárgyalás volt nálam a csúcspont (bár a 18-at még nem néztem végig). Úgy izgultam, mintha nem lett volna teljesen kiszámítható, hogy mi lesz.
Feridében viszont bevallom kicsit csalódtam, mint bíróban és az észbeli képességeiben is. Elõször is, az hogy 3 nappal egy majdnem halálraítélt ember tárgyalása elõtt nem a dolgával foglalkozik, hanem átmegy bánatos szemû hercegnõbe, és inkább a palota ablakából szemléli a kint fagyoskodó herceget, legyezgetve a hiúságát, az nekem nem egy profi bíróra vallott.
A másik hogy mintha azért hogy csakazért se Mahirnak legyen igaza, hirtelen elkezd Serra megváltoztatott vallomásának fontosságában is kételkedni? És a tárgyaláson is, tudván hogy megkínozták Nazif papát, Safiyét, és az összes eddigi nyomozási eredményüket majdnem sutba vágja mert hogy kiderült hogy Nazif ismerte Szuleymánt, ergo tuti hogy gyilkos. Az nagyon meglepett amilyen elfogultsággal beszélt Naziffal a tárgyaláson. Ilyet lehet egy bírónak Törökországban? Csak mert máshol ilyenkor már bõszen tiltakoznak a védõügyvédek. És mi van a mindenki ártatlan, amíg bûnösségét nem bizonyítják elvvel?
A mostani viselkedését leszámítva egyébként kedvelem a karakterét, és ez nálam nagy dolog, mert eddig ez az egyetlen török sorozat, ahol számomra szerethetõek a fõhõsök.

Az alakuló szerelmi szál nagyon tetszik. A random csók bejött, és meglepõ volt, az meg vicces ahogy utána órákig nem mertek egymásra nézni. Mahir szégyenlõssége aranyos, nem olyan debiles mint Kuzeynél.
És bocsi a sok Kuzey párhuzam miatt, mert, tudom méltatlan az összehasonlítás de annyira újraértelmezõdnek, még jobban átértékelõdnek dolgok, ahogy ezt a két karaktert akaratlanul is szembeállítom egymással. Az Aytennel való kapcsolat fõleg azért érdekelt hogy vajon álszentség, álerkölcsösség gyanújába keveredhet-e Mahirunk, mert arra harapok. De nem. Azt hiszem, hogy nagyjából tisztességesen járt el, igaz hogy a szakítás oka inkább jó ürügy volt, de õ nem hitegette Aytent, hiszen tényleg feleségül akarta valaha venni, az érzéseirõl nem õ tehet, és valószínûleg szex se volt. Így Mahirtól el tudom fogadni a szemérmességet. Nem úgy, mint Kuzeytõl aki csak szexre használt egy nõt, akit bemutatott a családjának is, majd pár bölüm múlva már õ mutatja szentemberként az erkölcsi utat Demetnek és mindenkinek.
A másik az igazsághõs szuperhõs motívum. Na az itt is meg van bõven, viszont itt megjelenik az intelligencia fontossága is, ami szerintem egy szuperhõs karakternél alapvetõ. És bár alapjáraton nem szeretem az erõszakot, de egy szívbeteg gyerek mûtéti pénzét ellopó emberek agyonverése mégis csak megnyugtatóbb látvány mint a saját barátját ütlegelõ, testvérét fojtogató õsbunkónak a hõsködése. És mennyivel másabb igazi rosszfiúk lebuktatása, mint beülni egy tárgyalásra debil fejjel rajzolgatni és röhögni.

Orhan "kücük dayi" is megérkezett. És igazad van Adri, nekem is Kuzey ugrott be. Azt hittem, hogy ilyen kis sunyi dög lesz, amolyan második évados kis Güney, de ez a bunkó Kuzey stílus nem szimpatikus. Persze, tudom hogy majd változik, majdnem senki se az akinek elõször látszik. Viszont maga az hogy van a majdnem tökéletes Kara családban egy feketebárány is, és egy összetettebb karakter az tetszik. De a külseje még nagyon tinifiús itt.
Ja, és egy kis bulvár (úgy tûnik rászoktam): lehet hogy nem nagy hír, de én nem tudtam eddig, hogy Orhan színésznek Öykü volt a barinõje. Na, mindenki volt már mindenkivel így vagy úgy ebben a török színészvilágban.

Még a gonoszkákról pár szó.
Turgut betegebb mint gondoltam. Eddig azt hittem, hogy csak a saját maga védelmében csinálja, amit csinál, de már látszik hogy kis szadista is, és élvezi Nazifék kínjait. Akkor bírom a legjobban, amikor abba hagyja ezt a tagolt beszédét és ideges és kiabál.:-) Jót röhögtem, ahogy a tárgyalás után ráförmedt Mahirra "menj már az utamból, Salih úr" :-) Feride anyja amúgy mit eszik annyira rajta? Serra meg szerintem szintén egy beteg nõszemély...
Necdet is perverz volt az ujjlevágós jelenettel... Viszont azt nem értem, Dalyan egy okos ember, miért nem okos emberekkel veszi körbe magát? Nem veszi észre hogy Necdet mekkora gyökérzet? Ez elég képtelen.
maryriddle 2015 okt. 20. - 22:55:52
(202/760)
Na meglestem a 3. évados Orhant, ott már nem olyan girnyóképû, azonban jóképû. Remélem a karaktere is rászolgál hogy kedvencemmé legyen.

És ezt már rég akartam kérdezni, hogy Necdet háza az micsoda? Az egy konkrét ház? Mert ezen nevettem az elsõ bölümökben hogy egy szökõkút meg fapadok alkotják a nappalit:-).

Hát, mankos nem tudom elképzelni Bergüzarról hogy megcsalná a férjét, aztán ki tudja. :-) Hát úgy tényleg ciki lenne forró jeleneteket forgatni, hogy közben a férjed néz. Bár úgy halottam Bergüzar is lebzselt a Szulejmán forgatásán hasonló okokból.
Ilyen ezek a törökök. Szegény Halit nagypapa:-) nem egy szép ember az biztos, Szulejmánként, Halitként nem jön be, viszont a Seherezádéban Onurként tényleg van egy különleges vonzereje. Na de nyilván nem a szépsége miatt szeretett bele Bergüzar:-)
maryriddle 2015 okt. 20. - 21:43:57
(201/760)
Ritkán nem értünk egyet Adri, de nekem bejön a Yasin, (alias Ali:-)) - Songül páros. Jó, csók vagy ágyjelenetre én se nagyon vagyok kíváncsi, és Riza tényleg abszolút nem az a típus akit szerelmes fõhõsként szívesen néznék, de mint mellékszál nekem szórakoztató. Tetszik ahogy udvarol, egyfelõl romantikus-aranyos, de másfelõl mivel õ se veszi halálkomolyan magát, a humor oldja a nyálat és nem megy át ebbe KivancMehmet féle csöpögésbe. Nem tudom, lehet hogy én pont a két karakter külleme közötti egyenlõtlenségben látom a báját ennek a kapcsolatnak. Az Osman-Songül szálnak még nagyon az elején vagyok, de Osman amúgy nekem is szimpi egy hülyegyerek:-). Még nem tudom kinek fogok drukkolni, lehet hogy én is Osmannak, mindenesetre tetszik hogy egyik fiú se az a sablon figura, a sablonos cukitini lávból bõven elég volt a Yazban.

Igen, már a 10-11.ben bölümben kezd melegedni ez a hangulat. Ez a letörlöm a csokifoltot már majdnemhogy az erotika határát súrolja török szinten, ráadásul a 70-es években, meg is lepett Mahir bátorsága. :-) Kíváncsi leszek nagyon hogy übereli-e a Seherezádés Sehrezat-Onur párost, akaratlanul nekem Bergüzar miatt az lesz a viszonyítási alap, mert a KG-s aszex láv az annyira béna, gyerekes hogy tényleg igazságtalan összehasonlítani ezzel.
Jaj, egy kis bulvárpletyka, olyat olvastam, hogy annyira jól sikerültek a szerelmes jelenetek, hogy Bergüzar igazi ura féltékeny is volt Kenanra? Törökök...

Turgutnak még az almaevése is zseniális (istállós jelenet):-) Kutakodtam a színész után kicsit. Színházi ember, sejtettem. Egy kis érdekesség, bár annyira nem érdekes azért, hogy egy másik sorozatban is játszott már Necdet színésszel, amiben lám-lám Cagdas urunk is szerepelt, valami katonás cucc, kerestem közös jelenetet de nem találtam. :-( Illetve Rotakapával is valami bûnözõs izében. Másik érdekeség, hogy egy évvel fiatalabb mint Kenan, múlt hónapban lett 40. :-O Na ez eléggé meglepett. És ahogy látom egyre-egyre csúnyább lesz az évadok során.
Harmadik érdekesség, hogy Turgutnak a karakternek(!), rajongói oldalai vannak fb-n. :-O https://www.facebook.com/Turgut.Akin.Our.Idol És hát igen én imádom mint karaktert, és a végteletek embere vagyok, kis Nazif és Turgut eddig a kedvenceim:-) Persze attól még pusztuljon a végén, viszont a stílusa miatt õt nem tudom úgy gyûlölni mint Farukot vagy a börtönõröket.

Nazif papát is bírom, de azért õ már kicsit úgy érzem túlzásba viszi itt a dolgokat, azért azon megsértõdni hogy Höripapa megmentette az életét, és kinyírta Farukot... nem kéne... Aggódom érte a böriben, nagyon szeret keménykedni.

Aytenre is kíváncsi leszek, a kis manipulátor, egyre jobban emlékeztet Simayra. Viszont azt remélem hogy Mahir nem lesz igazságtalan vele. Most a 11. bölümben is volt rá utalás hogy Ayten szexelni akart. Ezen is meglepõdtem, ha annyira be akar vágódni Mahirnál tudhatná hogy õ ezt csúnya dolognak tartja.:-)