Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2015 szept. 01. - 17:55:53
(160/760)
A Kuzey Güneyben akkoriban zongorázik amikor Ebru visszajön, mert emlékszem wellneskirálynõ még megsértõdött amikor Baris mondta hogy eddig nem volt ki megihlesse. Ha jól emlékszem a 11. török bölüm körül hal meg Attila, szóval azután lesz valamikor.

Tényleg a bunyóról nem is írtam. Hát elég vicces volt. Ha Baris puding akkor Tunc mi? :-) Baris azért a földre küldte Güneyt a kikötõben. De itt legalább az ellenfél se egy Chuck Norris. Igen az engem is felháborított hogy még Rotakapának állt feljebb??? Azt hittem egy török férfiben azért van annyi betyárbecsület hogy legalább nem kérkedik vele hogy elcsábította a másik menyasszonyát.
Jaj a videóüzenetben jól hallottam hogy Umut megjegyzést tett Tunc gödreire? Biztos kötözködésnek írták bele, olvastam fb-n hogy színészúr nem szereti a témát.

A fordításhoz: igazad van. De az, hogy Cemrét akarta menteni mindenféleképp üti azt az elméletet, hogy Kuzeynek szánta volna a golyót.
maryriddle 2015 szept. 01. - 17:33:56
(159/760)
Na akkor Yaz.
A 9. rész volt eddig a legjobb szerintem is, ez már Baris karakteralakítás szint volt. Na, ezért kezdtem el nézni, nem a megalszik a tej a számban feelingért.

Yazt én a kezdetektõl fogva nem kedveltem. Már ott eldöntöttem, hogy nõi Kuzey, amikor megverte az egyik lányt az intézetben, utána azt, hogy nõi Sami, amikor összevagdosta a ruháit. Persze megértem én az intézetben nevelkedett gyerekek lélektanát, de Umut akkor "szolgált volna rá" erre a bánásmódra ha maga adta volna be, de gondolom ismeri az anyja történetét, így nem igazán hibáztathatja. Én is úgy tudom hogy Umutnak azt hazudták, hogy halva született. Az egyik fragmani kommentjénél valami ilyesmit írtak angolul yt-on. Annyi biztos hogy Umut is áldozat ebben az egészben. Nem értem, hogy miért bántja az anyját és miért van annyira oda Rotakapáért. Umut meg is kérdezi tõle a 7. bölümben hogy miért nem az apjára haragszik aki elhagyta terhesen, miért bocsát meg még annak is aki le akarta lõni, kivéve neki. Egyébként elvileg Rotakapa apja mûve az egész, de lehet az túl evidens, és közben Nevra asszony volt az. Arra nem tudtam rájönni, hogy Tunc pontosan mi után nyomoz. Viszont találtam angol Yaz topicot whatisfatmagulsfault.com-on ahol azt írta valaki, hogy Rotakapa Ekim nagybátyja. Tehát a börtönös nõ lehet Rotakapa testvére.(?)

Ekim az ilyen pofoznivaló karakter de sötétoldalasként próbálom/próbálnám megérteni õt, mert végül is hülyét csinált belõle Ferhat és Yaz. Mondjuk nem értem minek kellett Ferhatnak összejönnie vele. Meg aztán a család miatt is féltékeny Yazra. Elég sokat tekergettem, így biztos kimaradtam sok mindenbõl, de nem láttam eddig vonzalmat Ekim és Ege között.
Yazra visszatérve, szerintem direkt mondta Tunc elõtt a csókot, ahogy a 8. bölümben is az apja meglepetés koncertjérõl beszélt, úgy tett mintha véletlen szólta volna el magát, de látszott a sunyiság a képén. Szerintem tudatosan akarja elválasztani Umutot Tunctól.

Rotakapa továbbra is elviselhetetlen, fél percig tudom max. nézni. Tuti hogy itt is az lesz hogy a trógerbõl felelõsségtudatos családapát és férjet csinálnak varázspálca ütésre. Már a házat is megvette. Meg végülis orvos, ez elég fura. Tansel Öngelre nem emlékszem már a Végsõ akaratban, hogy ott milyen volt, mondjuk elég uncsi fazont játszott. Egyébként komoly színházi karrierrel rendelkezik, meg valami díja is van neki. Mindenestre ahogy Rotakapát játssza az számomra színtiszta ripacskodás. A férfi Gülten. Nekem már egy hülye amcsi vígjátékban is sok lenne. Én se értem mit eszik Yaz Ferhaton, de Yaz legalább hülye, Ferhatban meg leledzik némi romantika, de azt meg végképp nem értem én se hogy Umut mit eszik Rotakapán. Hogy lehet az ilyen férfire férfiként nézni? Amikor szerelmesnek próbál mutatkozni ugyanolyan idétlennek látom, mint Kuzeyt.

Egeszínészrõl amikor elõször megláttam az jutott eszembe, hogy úgy néz ki, mint egy focista, aztán amikor megszólalt, az jutott eszembe, hogy úgy beszél mint egy focista :-) Egyébként Ege szerintem egyetemista, csak most nyári szünet van, õ is ott volt az egyetemen, amikor vitték Yazt beiratni. Sünirõl már azt hittem, hogy kezd normálissá válni miután megvolt a lövöldözés egészen lehiggadt, erre nem nõket fojtogat? Bár azon bevallom, elröhögtem magam. Sünikutyából se lesz szalonna. Megérdemlik egymást Yazzal, bár vele rendes, kivéve amikor le akarja lõni :-). Ekim talán azért akarja összeugrasztani Ferhatot és Canert hogy bosszút álljon Ferhaton és Caner kidobja a lakásból.
Azt nem értettem Tunc minek vette fel pont Ferhatot Umut meglövõjét sofõrnek?. Nem tûnik olyan tragikus sorozatnak, de ha halál el tudok valami olyasmit képzelni, hogy kocsibirzgálós Süni lesz Ege veszte.

A 9. bölüm nagyon tetszett. Ez volt eddig a legérzelmesebb szerelmi szálon, csak érdekes hogy nem a fõhõsök kapták a legszerelmesebb jelenetet. A visszaemlékezõs Rotakapás jelenetek szánalmasak ehhez a mûvészi, erkélyes enyelgéshez képest (én is meglepõdtem hogy hát ezt meg mért.) Bár amúgy is azok. Most láttam elõször Umuton hogy nem egy babusgatni való cuki állatkaként tekint Tuncra, akit néha megsimogat amikor úgy tartja kedve, hanem mint egy férfire. És a múltkori kérdésemre is választ kaptam, ez nem barátságból lett eljegyzés, hanem õk már feltehetõleg évek óta együtt vannak. Enélkül a jelenet nélkül simán néztem volna õket bensõségesebb viszonyban lévõ barátoknak. Most tényleg volt kémia, de hát ehhez egy ilyen jelenet is kellett. Bár Tunc eljegyzéses monológja is szép lehetett, csak Umut komolytalankodta el. Vicces volt, de azt gondoltam, szerelmes nõ nem így reagál ilyenre romantikus sorozatban, hanem bõg, mint Szüzikénk. Most nem tudom, mint higgyek. Az utolsó jelenetbõl nyilvánvalóvá vált hogy nem egyszeri elgyengülés lesz ez az autós csók.
Viszont tetszett, hogy Umutnak igazán bûntudata volt, visszavonva a cédázás egyelõre. (Bár akkor is fura volt az az örömteli béna csók.)
És az is tetszett, hogy hagyják látványosan szenvedni Tuncot, mintegy "kikényszerítve", hogy a nézõ sajnálja az áldozatot (a Kuzey Güney után azt mondom: helyes!!!), még az elvakult Umut - Mert páros rajongók is. Lehet ha Baris szerelmi bánatát is így jelenítik meg nem olyan mûvészi, kimondatlanul kimondott módon (bár abban pont az tetszett) a kuzey- és cemristák is árnyaltabban látták volna Barist és a házasságot. (???)
Szerintem amúgy az lehetett, hogy az apja öngyilkos lett amikor megtudta a felesége viszonyát.

Ege apjának megdöglesztése(?) viszont elég gagyi volt, mint valami vígjátékban. Szegény Tuncot nehogy böribe vigyék ezért. Akkor az lesz, hogy Umut mellé áll a nehéz pillanatokban, Rotakapa meg visszamegy a terhes exhez. (Aztán kiderül hogy az Tunc gyerekét várja mert összefeküdtek amikor Umut lelépett vidékre :-))
Bár nézettségvadászatot tekintve, szerintem nem halt meg. Mert ha meghalt volna, úgy izgibb. De ha nem hal meg, akkor meg úgy izgibb, hogy kétségek közt hagyják a nézõt a következõ bölümig.

Na most ennyi jött ki, majd ha még eszembe jut valami megírom.
maryriddle 2015 szept. 01. - 13:53:50
(158/760)
Ami facebookon történik, az számomra félelmetes és elkeserítõ. A történelem ismétli önmagát, mi kiûzetésünk õsanyán, de akár visszamehetnénk évezredeket is. Csak ma már nem égetik el máglyán, aki másképp gondolkodik, mert a másként gondolkodók(!) által felállított civilizációs korlátok ezt nem engedik. De mi lenne, ha nem lennének ezek a korlátok. Tényleg ijesztõ hogy alapjaiban mennyire nem fejlõdik az emberiség. Beszélünk demokráciáról, de ha demokrácia is lenne a világon sosem lehetne igazán, amíg az emberek ösztönösen irtani akarják azt, ami más. És nem csak a kirívó másságot, hanem az egyszerû véleménykülönbségeket, nem is érdekeket befolyásoló véleménykülönbségeket, hanem akár csak egy sorozat kapcsán adódóakat amivel nem ártanak senkinek. Nekem nem is magam miatt esett rosszul, amikor finomat kiutáltak minket õsanyáról hanem azon keseredtem el hogy milyen utálatot tud kiváltani a tömegbõl az, hogy valaki nem olvad be és felmeri vállalni a más véleményét.
Azt hiszem talán a Kuzey iránti ellenszenvem is ebbõl adódik leginkább. Õ is üti azt, aki nem az õ szabályai szerint él.
maryriddle 2015 aug. 31. - 23:59:37
(157/760)
Na akkor megoldódott az Attila rejtély fb-n, nem volt erõszak csak részegség. Tényleg csak az igazságosság kedvéért nem mert nem érzem fairnek hogy szegény Attilának emlékét bemocskoljuk ilyen elméletekkel amikor nincs benne a forgatókönyvben.

Ezt a nagy Burak rajongás fb-n most nem értem, mert olyanok védik akik már látták a sorozatot és tudják, hogy egy gyilkos. Ezt láttam te is jelezted Adri. Bár nincs benne konkrétan, csak olyan "balladásan" utalnak rá, de elég egyértelmû. Régen én se értettem, hogy miért de színész hiányában tényleg nehéz lett volna megjeleníteni Baris halálát. Egyébként szerintem Burak nem jófiú a forgatókönyvírók szerint sem. Nem véletlenül írták bele a külföldi bûnözéseit sem még ha késõbb el is lett felejtve, én is elfelejteném ha nem lenne mindig felemlegetve fb-n. :-) Másrészt amikor Kuzey betör hozzá Kuzey mintha az írók/vagy az egyik író (kettõs forgatókönyv) szócsöve lett volna: "Mennyi az árad?"
Egyébként ez is érdekes dolog. Güney menjen börtönbe Ferhatért, Burak Baris gyilkosa nyugodtan élje tovább az életét?

Kata a Yaz 9. bölümöt holnap megnézem, kíváncsivá tettél aztán tényleg írok és próbálok válaszolni.. A fragmaniban láttam hogy lesz bunyó :-) meg Ekim folytogatás.
Jaj a Chopin jelenet jó volt, nem is tudtam hogy zongizik, ezt nem nondtad! (a Kuzey Güneyben úgy tûnt mintha nem õ játszott volna) ezek a török színészek mind univerzálisak. De tényleg mindenhol Chopin megy, a TSZ-ben, Kuzeyben, Yazban, Dexterben. Könyökömön jön ki már, pedig szerettem. Egyedül a Seherezádéban Rimszkij-Korszakov volt a sláger.

Most én hozok zenét, ha már zongora:
https://www.youtube.com/watch?v=o8lPEgqE16o
maryriddle 2015 aug. 31. - 16:11:04
(156/760)
Szerintem ha Güney azt mondta volna, akkor egyszerûen azt írták volna, hogy I wanted to kill you. Azért a kettõ között elég nagy különbség van angolul is. Másrészt, azt, hogy meg akartalak ölni, azt üti az a mondat hogy Cemre miatt lõttem Ferhatra = a golyót Ferhatnak szánta nem Kuzeynek. Ezt gondolom olyanok írják, akik már látták végig a sorit.
Nem elég nekik hogy Güney úgyis lelövi az öccsét a végén és testvérgyilkossá válik és lehet még jobban utálkozni de még azt hogy megmentette az imádott fõhõseik életét azt az érdemet is el akarják venni tõle. Sõt nem hogy elveszik hanem a második évadban az egyetlen jó tettét is lealjasítják. Így még nagyobb áldozattá válhat Kuzey és Cemre hát persze :-)
Az utolsó lövöldözésnél pedig még azt is figyelembe kellene venni hogy milyen állapotban követte el Güney, mivel elõtte 1-2 órával ugrott le elõtte Banu, és Güney ott már totális bekattant. Mondja is hogy 4 ember gyilkosa lett. Ha Güney valóban megfontolt szándékkal ki akarta volna nyiffantani a testvérét, azt nem ennyi ember elõtt, nyílt terepen teszi, hanem valami Güneyes, jól kitervelt alattomos módon.
maryriddle 2015 aug. 31. - 14:43:39
(155/760)
Szia Adri, már hiányoltalak. Várjuk az Adri féle elemzéseket. :-)

Na szóval engem se hagyott nyugodni a kérdés és én is megnéztem. Szó sincs olyasmirõl, hogy akkor és ott meg akarta ölni Kuzeyt. Vagy ha ilyet is érzett, a lövést nem neki szánta.
Az angol fordításban ez van:
When you wanted to kill Ferhat, and when Cemre sacrificed herself I wanted you to die. = Amikor meg akartad ölni Ferhatot, és amikor Cemre feláldozta magát érted, azt akartam hogy meghalj.

Valóban csak azt mondja, hogy a halálát kívánta abban a pillanatban. Nem tudom a másik fordító brigád ezt hogy fordította le és mi nem volt az egyértelmû ebben, mert elég egyszerû mondat.

Viszont elõtte is ezt mondja:
"I killed him not for you but to protect Cemre." = Nem miattad öltem meg, hanem hogy megvédjem Cemrét.
Ebbõl egyértelmûvé válik, hogy Ferhatot akarta megölni. Ha csak nem rossz az angol fordítás, de nem hiszem, mivel azt olyanok fordították, akik értenek törökül.

Ha Gabusék fordításában is félrefordítás lesz remélem majd helyesbíted a dolgokat facebookon Adri. Mert ez elég súlyos vád.

És van még egy jó mondat, amikor azt mondja Güney, hogy az, hogy Ferhat egy szemétláda még nem könnyít a bûntudatán. Ezért akarta annyira, hogy Simay azt mondja, hogy hálás Ferhat gyilkosának. Mert tényleg úgy van érzékeltetve a sorozatban mintha egy ártatlan ember életét oltották volna ki. Engem megdöbbent ez az egész. Bezzeg ha Kuzey ölte volna meg és titkolná, van egy olyan érzésem hogy rögtön árnyaltabbá válna ennek a gyilkosságnak a megítélése, akkor nem felejtõdne el, hogy ki volt az a Ferhat.
maryriddle 2015 aug. 30. - 23:06:24
(154/760)
"akkor mi is elégedetten nyugtázzuk Kuzey sorsát."
jav: Güney sorsát*
maryriddle 2015 aug. 30. - 23:04:41
(153/760)
Igen a logikai bukfencek viccesek ugyanakkora a szappanopera-vonal mellett még jobban lehúzzák a sorozatot. Nem kell ehhez annyira szemfülesnek lenni, elég ha nem elvakult szemellenzõs az ember, aki csak azt látja hogy mi Kuzey és Cemre érdeke. Deniz által sokat tanultam az átlagnézõ látásmódjáról is. Minden erkölcstelenség, etikátlanság sõt bûncselekmény elfogadható ha az Kuzey és Cemre érdekeit szolgálja. Sõt minden szarság idealizálva van ha az õ érdeküket szolgálja. Denizrõl például kiderült hogy igaz barátja Kuzeynek. :-) A legprimitívebb, leghülyébb komment is lájkokat ér facebookon ha az Kuzeyt és Cemrét élteti. Mondom, hogy õk az igazi árják.
Vártam már hogy elérjük a mostani részekhez. Kíváncsi voltam hogy az lesz-e az átlag nézõi reakció, hogy drukkolnak Serefnek és szidják Güneyt mert menteni akarja a saját bõrét. Szeretném megkérdezni tõlük, hogy miért örülnének, ha Güneyt lecsuknák? Hogy ne álljon a szerelmesek útjába? Vagy hirtelen mindenki sajnálja Ferhatot? Mi Güney bûne tulajdonképpen?

"Güney nem szenvedett ennyire, hogy ilyen bosszúálló vagy bosszúszomjas legyen. De ha nem lenne ilyen, akkor a királyi pár nyugodt szívvel felülhetne a trónra? Szerintem nem, még a másik oldal sem fogadná el így el teljesen, ha ezt a két embert nem aljasították volna le a nullára."
Hidd el Kata, hogy a nézõk többségét semmi sem érdekli azon kívül hogy Cemrének a viszketése ki legyen kezelve. Igazából még most se tett annyit Güney hogy pusztulást érdemeljen mégis már a vesztét kívánják régóta. A majdnem testvérgyilkosság egyrészt a kritikusabb nézõknek szólt hogy mi is teljesen meggyûlöljük Güneyt, másrészt Kuzey szerelmének a felmentését szolgálta, mert csak is így lehetett tisztára mosni. Ha megtették volna hogy Güney tényleg megöli Kuzeyt akkor elismerõen csettintek egyet, azt mondom bevállalósak a nénik, és akkor mi is elégedetten nyugtázzuk Kuzey sorsát. De ez a megölöm, de még se ölöm meg elég gagyi. Olyan mint Cemre házassága, férjhez megyek, de még se megyek férjhez. Kell a forgatókönyvbe, de már a merészet nem merik meghúzni.
Nem úgy mint a TSZ-ben. Igen ott aztán volt erõszak (és pozitív karakter erõszakolt!), tanulság, erkölcsi igazságszolgáltatás, katarzis. Szinte hihetetlen, hogy ugyanazok írták azt a forgatókönyvet, akik a Kuzey Güneyt. Mi lelte õket, mitõl lettek ilyen puhányak, hogy még egy szûzhártyát se mertek átszakítani? Ott megtehették az ártatlan 18 éves Nihallal, aki nem bántott senkit, hogy Behlül megbirizgálta, majd lelkinyomorulttá tették. Azt nem õk írták, de Seherezádéban megverték, elvetéltették a szintén ártatlan fõhõsnõt. A Gümüsben elrabolták a szintén ártatlan fõhõsnõt. Cemrének meg vakbélmûtétje volt, ja meg "fogva tartotta Baris", haha, okéjjjj. Itt minden rosszat a negatív karakterek fõleg a nõk kaptak végig, nekünk mégis Cemrét kéne sajnáljuk mert neki szerelmi bánata van, ugye?

Néztem Yazt, majd holnap lehet írok róla. Most csak egy gondolattársítás. Sokat beszéltünk a mi az igazi szerelem, ki hogy definiálja azt, ki hogy tud szeretni témáról. SüniKuzeyrõl most Baris és Güney jutott eszembe. Õsanyások nagyon tiltakoztak ellene hogy Baris és Güney szerették-e Cemrét, hát biztos nem szerették mert börtönbe küldték, és mert az õ definíciójuk szerint a szerelem nem lehet ilyen. Megnézetném velük Sünikuzeyt aki egyértelmûen õrülten szerelmes Yazba a forgatókönyvírók szerint is. Õ nem börtönbe küldte hanem majdnem megölte élete szerelmét mert nem bírta elvilselni hogy mással legyen. Ez is azt bizonyítja hogy milyen sokféle szerelem létezhet. Nem csak itt ez az eszményi aszexuális láv. :-)
Vagy vajon az õ szerelmét sem fogadnák el szerelemnek? Kit érdekel hogy mit írak bele a forgatókönyvírók.

Jaj olyat is olvastam hogy Attila biztos neki esett Burak anyjának az meg nyilván egy szent asszony volt és nem mert ellenkezni. Naná hát az az csúnyagazdag Attila pont úgy néz ki mint egy nemierõszakoló. Az anyuka meg ugye egy cselédlány, a cselédek és fõleg a szegény emberek pedig híresen tisztességesek. Igen, a mexikói szappanoperákban mindig azok. :-) Az ilyen belemagyarázásokról beszéltem, hogy egyáltalán nincs benne a forgatókönyvben, de különféle, az õ nézeteiket igazoló elméleteket gyártanak. Mi viszont hülyék vagyunk mert elhisszük hogy egy szerelmesen nézõ férfi szerelmes. Csak úgy mondom hogy ezeknek a megírt karaktereknek nincs igazi múltjuk tehát ami nincs benne a történetben arról felesleges filozofiálni szerintem :-)
maryriddle 2015 aug. 28. - 22:32:22
(152/760)
Most csak a rotakapás csókot néztem meg mert én csak a trailerben láttam.
Hát ez érdekes....Umutkának milyen bûntudata volt utána. Pedig ez egy elõre megfontolt, béna kuzeyes-cemrés, ám de örömteli csók volt. Egy tisztességes nõ szerintem nem így csalja meg a võlegényét. A wellnesskirálynõ - Baris csókot pl lehet a hormonokra fogni, ott még érthetõ volt Venus magyarázkodása Buraknak. Igaz itt nem volt megcsalás, de pl. a Simay Baris második légyottnál látszódott Simay arcán hogy nem akarja de nem tud ellenállni. De itt mintha gyakorlatilag elfelejtette volna a kisasszony hogy gyûrû van az ujján, vagy hogy egyáltalán létezik az a szegény Tunc. A lány meg örül hogy az anyja ledérkedik. Ja és Rotakapának is van nõje tudtommal. Az is le van szarva.
Én teljesen össze vagyok zavarodva a török erkölcsök miatt amúgy. Umut szimpatikus török fõhõsnõ (gondolom, mivel fõhõsnõ) pedig félrelép. Zeyneprõl viszont az a közmegegyezés, hogy egy céda mert rámászott Kuzeyre a saját pasijára. Hogy is van ez?
Majd lehet hétvégén Yazozok kicsit.
maryriddle 2015 aug. 26. - 23:35:57
(151/760)
Sziasztok.
Jöttem én is, ne legyél olyan magányos Kata, mostanában valamilyen erõk tántorították vissza a kezem a klaviatúrától. A Kuzey - Seref párbeszédrõl akartam írni, mert elhangzik benne pár érdekes dolog amire nem is emlékeztem mert olyan össze-vissza beszélt, hogy angolul még nehezebb volt követni annak idején.
Szóval Kuzey elismeri, hogy nagyon dühös volt Güneyre amikor kijött a börtönbõl. Itt a magyarázat, hogy miért éreztette vele lépten-nyomon, hogy õ az adósa. Az adósság létezõ elem a filmben, ezt mindketten elismerik hogy Güney tartozik. Ugye az adóság rendezés lett volna Cemre. Serefnek viszont már megint azt hangoztatja, hogy a pénz miatt hagyta el Cemrét, megint egy pénzéhes pondróvá degradálja a bátyját. Szánalmas ahogy mentegeti magát hogy még véletlenül se jöjjön ki a dolog úgy, hogy Güney feláldozta a szerelmét érte. Azon gondolkodom, hogy miért tiltakozik ennyire ellene, hogy Güney miatta dobta Cemrét? Vajon azért, mert adósságként nem tudja elfogadni Cemrét? Vagy nem bírja elviselni hogy más is mártír legyen rajta kívül?

A PVE-vitát nem láttam csak annyit tudok hogy valaki leidiótázta õket mert szeretni merik Barist. Feltételezem valami megkerseredett, unatkozó öregasszony. Egyébként szórakoztató látni fb-n hogy érett asszonyok hogy felhúzzák magukat azon hogy valaki nem az isteni Buzeyt dicsõíti mert már erõsen érezhetõ a feszültség és Barisundor ott is.
Itt a régi konspis elméletünk jutott eszembe, hogy talán mások is így voltak akkoriban Törökországban ezért kellett a végletekig lealjasítani Barist nehogy ne Kuzey legyen az álomférfi.

A karakterleépítésekrõl ugyanezt gondolom Kata. Most hogy így megint látom én is gondolkodóba estem hogy miért pont Barist tekintette a legnagyobb ellenfelének. És ugye az az alap hogy Güney a pénzéhes pondró, de amikor BAris pénz ajánl neki õ inkább lábonlövi magát. (Legnevetségesebb jelenet egyébként.) Tényleg mit profitál õ belõle ha Baris börtönbe megy? Itt már annyira érzõdik, hogy csak aljasítás és bölümhúzás miatt írták bele ezeket a dolgokat. Közben a veszta szûz - kaneszten kombi párocskánk az egekig magasztalása párhuzamosan. Figyelitek Cemre változását? Hetvenvalahánybölümön keresztül üldözte a lompit, még férjhez is ment mert meglátta Kuzeyt egy nõvel, akivel feltehetõleg Kuzey boldog órákat tölött a szállodában. Erre mit ír a kívánság fára? Hogy csak Kuzey legyen boldog! Hahahaha. Kicsit ellentmondásba keveredtek a nénik. Mikor lett ilyen önzetlen Cemre?

Cagdas szerintem nem játszotta túl Barist ha a szerelmes jelenetekre célzol. Ugyanis ha abban reményekedett, hogy valaha is megkaphatja Cemrét az az õrült szerelmét bizonyítja, és szerintem ezért jól jelenítette meg. Írtad egyszer hogy õ szerette legjobban Cemrét a három férfi közül. Ez merész kijelentés, vérkuzeyisták kiröhögnének érte. De én értem mire gondolsz. Kuzey sosem áldozta volna fel a büszkeségét Cemréért. Ha fordítva történik ez az esküvõ, Cemre Kuzeyhez megy hozzá hogy Barist idegesítse, kizárt hogy Kuzey is úgy ragaszkodott volna Cemréhez, mint Baris és hogy annyit tûrt volna. Nem rég volt a Sumer Tezkan eset a tv2-s részekben, itt is az a kivagyiság, õ Kuzey õt nem lehet megcsalni, csak Barist lehet megcsalni. És erre még csak most jöttem rá, vajon miért csak azután fektették le Simayt Sumerrel miután Kuzey elküldte? Hát hogy az isteni Kuzeyt nehogy felszarvazza egy nõ. Ez nem fér bele a török alfahím ideálképe.
A Yazt én még mindig nem néztem tovább a 4. bölümnél (de látom már beindult a cselekmény, csók is volt Rotakapával). Amúgy én is úgy vettem észre hogy itt nem annyira jó Cagdas, jobban mondva ez a karakter elég unalmas, Baris azért sok lehetõséget adott villogni. És valahogy úgy érzem mintha a partnernõre se tudna úgy ráhangolódni mint Öyküre, ez fura mert ez a nõ jóval tehetségesebb.

Kata dehát ez egy népmese. A gonosz Ebru sárkánynak pusztulnia kell mert lekezelõ volt, csúnyagonosz gazdag Banunak meg aztán pláne hiszen régen beszólt Cemrének és törpének nevezte.
maryriddle 2015 aug. 14. - 19:12:43
(150/760)
Jaj és még egy, ez még jobb: Güney elvette az anyja szeretetét Kuzeytõl :-)))) Azt hogy csinálta?
Tényleg mocskos gyerek ez a Güney, hogy mert jó gyerek lenni, hogy mert jó tanuló lenni, miért nem balhézott õ is, lopott pénzt a kasszából, bukdácsolt hogy ne szeresse az anyja? Hogy merte ezt tenni az a szemét Güney?
maryriddle 2015 aug. 14. - 18:23:22
(149/760)
Ahogy olvastam a fb-s kommenteket nekem az jutott eszembe, hogy mennyire igazuk lenne a vérkuzeyistáknak, ha: Güney direkt azért csábította volna el Cemrét, hogy ne lehessen Kuzeyel; ha Kuzey a testvére iránti szeretetbõl vonult volna börtönbe; ha Güney gonoszul vigyorogva nézte volna, ahogy a testvérét betuszkolják a rendõrautóba; ha nem lett volna semmi bûntudata amíg Kuzey a börtönben van; ha Kuzey amikor kijött nem éreztette volna vele lépten-nyomon, hogy tartozik neki; ha tényleg a pénz miatt hagyta volna el Cemrét; ha Güney direkt azért rúgta volna ki a Makarától, hogy keresztbe tegyen neki; ha nincs a mûbaleset ami után Kuzey egyértelmûen kimondta hogy Güney igenis tartozik neki és tönkre tette az életét; ha Kuzey tényleg aggódna Güneyért vagy bárkiért - Cemrén kívül - és nem csak a saját bûntudatát csökkentendõ, igazságérzetét kielégítõ tettekben nyilvánulna meg a nagy önzetlensége, jósága... stb, stb, stb. Mert õk teljesen így látják ezt a sorozatot. Így persze sokkal könnyebb, kényelmesebb, kevésbé megerõltetõ. Nem tudom hogy direkt csinálják vagy tényleg ennyire szûklátókörû lehet egy értelmes ember, mint pl. írta valaki fb-n, hogy Güney elvette a szerelmét Kuzeytõl :-) Ilyen emberekkel tényleg nem érdemes... Ezért becsülöm a PVE-s lányokat és téged is Adri, mert én ekkora hülyeségre szerintem már nem tudnék kulturáltan válaszolni.
Egyébként igen a másképp gondolkodók elleni ellenszenv ott van a levegõben fb-n is már.
maryriddle 2015 aug. 13. - 23:34:00
(148/760)
Igen az "önzetlen szerelem" :-) Férjhezmenni is pont akkor jutott eszébe amikor élete szerelmének meghalt a legyjobb barátja és nem az õ viszketésével törõdött éppen. A Tekinoglu házban félelemben éltek hogy Kuzey mikor kerül börtönbe vagy mikor öli meg õt is Ferhat... hát Cemrénk meg úgy volt vele még egyet beledöf élete szerelmébe akit jobban szeret mindennél és mindenkinél, mert egy szállodából jött ki egy nõvel. Ugye milyen aranyos ez a lány? :-)
maryriddle 2015 aug. 10. - 15:02:52
(147/760)
Burak igen ez a Sinanerekre való köpködés nagyon érdekes. Diplomás dolgozó emberek nem gyilkolásból bûnözésbõl szedték meg magukat. Oké Baris késõbb bûnözött de már elõtte is utálat övezte ezt a karaktert. Csak azt meg fel se tûnik ha Kuzey csinál olyan dolgokat. PEdig elég vicces hogy õ leleplezi az SNCG-t egy kis üzleti csalást, és õ a hõs miközben õ maffiózókkal paktál le. Olyankor hol a nagy igazságérzet amikor elfogadta a ki tudja hány embert legyilkolt Bekir segítségét???? Meg milyen jól elteázgattak a maffiózóval kertben. A másik hogy észrevettük hogy a Kuzey imádók valahogy allergiásak a gazdagokra. Ebben meg az a poén hogy a film végén ki lesz a burzsuj? Bizony Kuzey virít a címlapon nagymenõ üzletemberként. Rá nem allergiásak akkor? És akkor azt mondják hogy Kuzey a pék legkisebb fia elnyerte a méltó jutalmát a fele királyságot mint a népmesében. Csak hogy a népmesékben az eszükkel, leleményeségükkel/valami pozitív tulajdonság, tett miatt kapják meg a fele királyságot. De Kuzey miért? Mert Baris(!!!!!!) közbenjárásval visszatték a Makara üzletbe ami ráadásul Güney ötlete volt. MErt ha Kuzeyen azt látom hogy valami jóra töri magát a börtön után leérettségizik, elmegy a szakmunkásképztõbe vagy akármi stb akkor azt mondom kiérdemli amit kapott, de gyakorlatilag az ölébe hullott minden. Nem az hogy sajnálom tõle, csak nem értem milyen példát mutat így a film? Mert Güneyre azt szokás mondani, hogy a lompossal érte el a siekeket meg mert benyalta magát Attila kegyeibe.
Örülök Burak hogy írtad a lánykérést és megerõsítetted bennem a véleményemet hogy mennyire bárgyú. Nemrég én is írtam arról a jelenetrõl és összehasonlítottam Bariséval. Õ nem mondott hosszú monológot mint Kuzey mégis tele volt a szeme érzelmekkel, Kuzeynél egy olyan pillantást kerestem a lánykérésen ahol szerelmesen néz Cemrére, nem találtam ilyet. A tengerparton is ahogy hülyéskednek hát komolyan még nem láttam olyat hogy két színész ennyire görcsösen legyen "felszabadult." Kínos, kínos, kínos ez az egész kapcsolatok számomra.
És tényleg Kivanc még Nihal mellett is felszabadultabb volt pedig õ nem élete szerelme volt Behlülnek hanem gyakorlatilag kényszerházasságba ment bele.

A másik szánalmas dolog ahogy figyeltétek Szüzike elkezdte Szõkének/Szöszinek szólítani Kuzeyt? Mióta nevezi így? Ez is ilyen erõltetett forgatókönyvírói húzás hogy ohhh a legendás "Szöszi és Csúfság" szerelmes pár majd így emlékezzen vissza rájuk a nagyérdemû.

A kádas fojtogatós jelenetrõl már írtam hogy számomra a leggusztustalanabb.
És megint miért volt? Mert Güney a szájára merte venni a Múzsa nevét. Ott fojtogatja a testvérét közben az anya sír, ordítozik hogy megölöd a fiamat és templomba járó, igehidrdetõs asszonyok, anyák ezen ÉLVEZKEDNEK. Félelmetes, komolyan. Aztán elindul elszántan drámai zenére és megkéri a fõhõsnõ kezét, óhhh. Ahogy Kata mondaná panem et circenses.

Adri örülök jó votlt a nyaralás de azért örülök visszatérésednek is fórum érdekében mert megint nagyon nagyon jó dolgokat írtál. Majd késõbb még lehet jobban belemerülök az írásaidba most csak egy dologra reagálnák.
Én nem akartam írni errõl mert néha már bûntudatom van hogy mindig a fb-seket õsanyásokat "beszéljük ki" de ha megtetted akkor én is. Engem is annyira felháborít hogy ANYÁK hogy írhatnak ilyeneket amiket õk. Itt a huszonévemmel bevallom most még nem alakult ki bennem sok anyai érzés, de mégis alapvetõnek látom hogy akármilyen egy gyerek, a szülõ NEM fordulhat el tõle.
Miit várnak volna Handantól és Ebrutól? Elképesztett hogy amikor Baris a kórházban volt Ebrut aki azt hitte hogy Cemre majdnem megölte a fiát hibáztatták hogy mi az hogy nem a menye mellé áll? Hát hogy meri ez a csúnyagazdag Ebru félteni a saját fia életét???? A másik a Burakos merénylet képei. Ebru miért nem jelentette fel a fiát? Érdekelne ha Ebru fenyegeti meg Barist hogy bemutatja a képeket amennyiben kihozza Cemrét a börtönbõl akkor most Ebru lenne a hõsnõ a fõhõsök megmentõje???? Akkor már nem lenne baj hogy nem jelenti fel Barist? Ja az biztos tetszett volna a nézõknek hogy egy anya a fia ellen fordul Buzey és Cemre miatt. Akkor már nem lett volna bûnpártoló Ebru. Handanról mondják hogy milyen nagyravágyó és csak a fia pénzére fáj a foga. Most miért törõdik Güneyel? Megint hasznot remél belõle? Ok, Güney megcsalta Banut, sumákolt Meldával és akkor most ezért Handannak mit kéne tennie? Most forduljon a kocka és tagadja meg Güneyt álljon Kuzey mellé Güneyt meg küldje az utcára. Akkor jó anya lenne? Bizonyára ezt gondolnál. Votl az a jelenet amikor mentegette Güneyt Kuzey elõtt. Ott is az volt az alap hogy már megint a kicsi fiát védi, hazudgált. Hát igen védte mert nem akarta hogy Kuzey szétverje a fejét Güneynek. Vagy még inkább uszítania kellett volna ellene mint ahogy Ali és Cemre is tették?
És kedvencünk a kettõsmérce. Cemrétõl nem kellett volna hogy elforduljon az anyja amikor Kuzey után szaladgált házas nõként, szerelmes twitterüzeneteket írt ki, stb? Mivel Gülten az erkölcsrendõr nem tudta hogy Cemre nem szexel Barissal tehát Ebru vesse meg a fiát és álljon Cemre mellé, és Handan is vesse meg a fiát és forduljon el tõle, de Gülten a mintaanya mert körbenyalja Cemrét akármit is csinál az ostoba lánya?

Kata okéka, én még leragadtam a 4. bölümnél. De még biztos belenézek a következõbe majd ha sikerül rávenni magam, mert olvasom Cagdas hángörin hogy Rotakapa beköltözik a nõhöz aki mással van eljegyezve. Most ezen kicsit nagyon kiakadtam.
burak 2015 aug. 09. - 08:49:00
(146/760)
Sziasztok,most sajnálom, hogy ilyen késõn csatlakoztam hozzátok.

Én már nem tudom nézni a sorozatot, de viszont kicsit beletudok folyni. Csak is Kivanc miatt kezdtem el. De mint már írtam, mindenki jobban passzolt Kuzeyhez, mint ez a pupos nõ.

Én csak addig tudom magyarul, ameddig egyik klassz fordító lefordította magyarul a bölümöket. Annyira elvették a kedvem, hogy Kivanc mellé rakták ezt a nulla nõt.

Az meg, hogy drukkolunk Cemre és Kuzey szerelmének, ez minden csak nem szerelem,és hogy köpködjük a Sinaneréket és Güneyt. Mindegyik megdolgozott azért amilyük van. Nincs két egyforma testvér.

Nekem pl. úgy jött le, hogy még Simay is jobban szerette Kuzeyt, és jobban illet hozzá. Mikor a hajóra viszi Kuzey Cemrét és megkéri a kezét szánalmas az egész jelenet és bárgyú, nem beszélve a tengerpari részrõl, egyáltalán mit keres ott Gülten, meg megint ahogy kinéz Cemre a fehér bõrével abban az ormótlan öreganyám fürdõruhában.

Borzasztóan idegesít,hogy egy Kivanc így lefaggyon egy nõ közelében, jó tudom, hogy a karaktere miatt, de akkor is. Nekem az egész sorozatban az jön le, hogy nem tud mit kezdeni Cemrével, nem kellett volna elvenni Güneytõl.
burak 2015 aug. 08. - 15:58:05
(145/760)
Lehet, hogy Kivanc is azért olyan merev mert nem tudott mellette játszani. Állítólag valamilyen szikrának kell a színészek között is lenni, hogy hitelesen tudják játszani a szerepüket. Hogy szárnyalt Kivanc a Tiltott Szerelemben Bihter mellett, és még Mihál mellett is tudott játszani.
maryriddle 2015 aug. 08. - 13:54:53 Előzmény burak
(144/760)
Szerintem úgy kaphatta ezt a munkát Öykü mint Cemre a sorozatban a munkáit, protekcióval, biztos az Ay yapimnál is van egy Baris akinek megtetszett :-) Felfoghatatlan hogy egy ilyen kezdõ, tehetségtelen színésznõcske hogy a francba kapott fõszerepet egy ekkora produkcióba a törökök legnagyobb sztárja, Kivanc mellé. Tényleg annyira gyengécske, bár nem értem mit mond de sokszor mintha motyogna. Pedig igazán nem kapott nehéz, összetett szerepet, nem panaszkodhat. Az életben állítólag nagyon szégyenlõs, visszafogott,... hát ez a játékán is meglátszik. Fõleg a szerelmes jelenetekben, annyira görcsös, erõltetetnek érzem a játékát (bár azokban Kivancét is), hogy számomra konkrétan kínos.
burak 2015 aug. 07. - 13:23:46
(143/760)
Viszont nem igaz, hogy ennél a Cemrénél, mint színésznõ nem lehetett volna jobbat találni. Engem maga a színészi játéka és a kinézete is arra kényszerített, hogy átugorjam a jeleneteket mikor õ van. Nagyon szeretem a Sinaneréket, és Burak felbukkanása is jó volt. Engem például Ferhát sem idegesített annyira, milyen jó lett volna ha a lányával összejön Kuzey.
burak 2015 aug. 07. - 13:16:32
(142/760)
Már én sem vagyok akkora Kivanc rajongó, telitõdtem vele, láttam az idei nyári videóit egy kettõn kiakadtam, kicsit már mintha csalódnék benne.

Tény az, hogy sok jó színészük van, de a török népesség is több, lehet válogatni.
maryriddle 2015 aug. 06. - 18:00:05
(141/760)
Igen nekem igazából a második évadban már jobban tetszik Bugra játéka mint Kivancé vagyis Güney karaktere több lehetõséget adott neki erre. Mondjuk más filmben õt még nem láttam.
Azt bevallom neked burak, mi itt nem vagyunk akkora Kivanc rajongók. :-)