Téma: Bugra Gülsoy

burak 2015 aug. 06. - 16:56:16
(140/760)
Még hozzátenném,hogy Bugra,vagyis Güney rohadt jól játszik a színész srác, szerintem nem is lehet közte és Kivanc közt pontozni. Ezek a törökök nagyon jók, hiába építik a birodalmukat és nagyon jól.

Megpróbálok kicsit visszafolyni a csevegésbe, de amint olvasom ti néztek egy másik sorozatot is, arra viszont én már nem vagyok vevõ. Legalábbis most már elegem lett. Egyébként én nem néztem Ezelt és Szulejmánt sem, én Kivancon akadtam meg, hogy úristen szõke, kék szemû és ízig vérig török és tökéletes minden téren. Akitõl ámuldozni lehet.
maryriddle 2015 aug. 06. - 10:54:30
(139/760)
Szia, burak. Hát igen, azóta írtunk egy pár száz hozzászólást, mióta elküldtem a meghívót a sötét oldalra :-)

Szia, Adri, jó pihit neked, próbálj meg minél kevesebbet gondolni a Kuzey Güney okosságra, inkább majd ha visszatérsz. :-)

Kata, MIÉÉÉÉRT? azért így most indokolttá tette a Buzey becenevet :-)
burak 2015 aug. 05. - 22:19:38 Előzmény maryriddle
(138/760)
Ez igen lányok, most olvasgatom, hogy egész regénykéket írtok.

Nekem is az a véleményem, hogy õk mindig is testvérek maradnak. És bárhova repül Kuzey-Cemre Güney mindig ott lesz közöttük.

Engem ez a buta Gülten is nagyon idegesített, egy igazi buta nõ. És amit Cemre Barissal csinált ezt az életben nem lehet,mit gondolt ez a buta liba. Nekem anya lánya egy igazi két buta nõ.
burak 2015 aug. 05. - 21:42:59 Előzmény maryriddle
(137/760)
Szia maryriddle!

Nagyon köszönöm a privát üzenetedet, de csak két perce vettem észre. Én már nem nézem a lányok fordítását, még anno megnéztem törökül végig. Én ezt a Cemrét látni sem bírom. A történetben pedig akkor akadtam ki mikor lopott a p...csa az üzletben,akkor azt mondtam elég, meg ahogy kinéz látni sem bírom.

Jött a meleg nyár és úgy gondoltam, hogy Kivanc függõségemet lassítani kell. Néha belenézek a facebok oldalakba, meg a videókba, hogy hol van mit csinál.

Nekem a Tiltott szerelem még mindig az elsõ helyen áll. Utána a Pillangó álma.

Most, hogy van ez az oldal majd bele olvasgatok. A sorozatot nem tudom nézni. A vége is kiakasztott, majd abba lehet,hogy becsatlakozom.
maryriddle 2015 aug. 04. - 17:28:04
(136/760)
Nem tudok lejönni a Samsum témáról, de gondolom a teraszos párbeszéd nem csak nekem sértette a fülem. Azt mondja Szüzink: "Te nem csak szeretsz. Te neki adod az egész lelkedet, annak akit szeretsz. Te a szeretteidért élsz. A testvéredért 4 évet ültél börtönben."
Kezdjük ott, kinek adta Kuzey a lelkét? Kit, mit szeret õ annyira a saját büszkeségén, egoján kívül? Alit biztos szerette, igen. De Ali sokat is tett érte, õ mit tett Aliért? Demetet? Az a szeretet hogy 5 évesként bánik vele és beleszól a magánéletébe? Serefet? Akivel úgy beszél mint a kutyájával? Az anyját? Miért, mert nem dobja ki az utcára amikor nincs hova mennie?
Divatos elmélet hogy Kuzey milyen önfeláldozó, önzetlen segítõkész. De mikor tett õ bármi jót bárkivel, azon kívül amikor a saját bûntudatát akarta csökkenteni?
Ez most szép volt, hogy Cemre miatt elment Isztambulból, de egyébként mivel bizonyította a szerelmét? Azzal hogy Barist lefejelte a bíróságon és leütötte az udvaron? Azzal hogy nem hagyta meghalni amikor a Ferhat kezei között volt? (Ezt a témát fb-n is kivesézték a múltkor hogy mekkora fogyi szegény ha ezt szerelmi vallomásnak vette.:-)))) Vagy mivel? Miért érzi annyira nyeregben magát Cemre? Miért veszi készpénznek hogy Kuzey annyira szereti? De tényleg, tudni akarom! Valaki mondja már meg! Mondjuk ez az okos lány mit nem vesz szerelmi vallomásnak? Egy ártatlan csokor virágot se lehet az asztalra tenni tõle, mert már attól felizgul.
És akkor a kedvencünk: "A testvéredért 4 éve ültél börtönben."
NA igen. Beszélhetett neki a reptéren Kuzeyt, ugyanúgy volt vele mint a vérkuzeyisták, egyik fülén ki a másikon be a szerelmi vallomás elvitte a show-t. Kuzey azt csak úgy mondta, na persze. Az is divatos elmélet hogy Kuzey nem ért a lelki terrorhoz õ nem rafinált, ezért alkalmaz testi erõszakot. Ehhez képest a kis 18 éves hülyegyereknek elég csavaros votl az észjárása, úgy tett letehetlen terhet a testvérére, hogy közben magából mártírt csinált. Cemre szemében is azóta hõs, mióta megtudta a börtönös dolgot.

Õsanyán megint megjelent a katarzis szó. De tényleg mi a katarzis ebben a sorozatban? Csúnyagazdag Banu halála? Burak, a gyilkos meggazdagodása? Ebru tönkretétele? Hogy Güney egy rákent bûntény, a fõhõsök életének megmentése miatt elkövetett gyilkosság és egy sokkos állapotban elkövetett lövöldözés miatt börtönbe került? Hogy két testvér teljesen egymás ellen fordult? Hogy két család is széthullott? Ja, hogy ezek nem érdekelnek senkit. A lényeg, hogy Cemre viszketés ki lett kezelve = KATARZIS!


Találtam egy jó kommentet az egyik fbn, csak mert ez is a mi elméletünket igazolja, miszerint a rajongók akaratának hajoltak meg a nénik.
"We hate cemre character very much and we wait the end to see the devil cemre impair punishment and see the brothers reconciled but unfortunately fans of cemre sent threatening letters to the writer and they say to her : you must write that kuzay marry cemre and write kuzay become self-centered and thrown his brother from his heart and does not care if his brother saved his life and they threatened the writer that if their desire did not happen that they will boycott her next series" :-)))

Belenézegettem a Yazin Öyküsübe, de bevallom nagy ugrálásokkal néztem mert ez a rotakapás gyerek gyakorlatilag elviselhetetlen. Nem tudom hogy a karaktert alapból ilyenre írták mindenestre ez a színészi játék szellemi fogyi szintjére süllyeszti.
Kuzey nem létezõ ügyek menedzsereként volt ilyen, de ez még annál is rosszabb.
Eddig nem tûnik tipikus török sorozatnak, sõt elsõ ránézésre inkább mondanám amerikainak: tini-vonal, orvos-zenész-garázslakó apuka, mûsorvezetõ anyuka, sitcom nagymama, stb. Még a teát is csészébõl itták. Az alapsztori elég szappanopera, de a tartalom nem. Nem olyan sablonosak a karakterek, pl. a fõhõsnõnek úgy tûnik humora van, ez nagyon ritka török sorozatokban, nem is tudom hogy láttam e ilyet.
Kis érdekesség hogy a nagymama a Végsõ akaratban szintén Rotakapa (ott mulya irodalomtanár) anyósát játszotta. Az egyetlen momentum ami megmaradt abból a sorozatból az hozzáköthetõ: már több hete látogatóban volt a családnál, veje el akarta küldeni, mire õ begipszeltette az egyik lábát mintha eltört volna, ám mivel nem tudott rendesen közlekedni a gipszes lábával elesett és tényleg eltörte a másikat :-)))))
A fõszereplõ kisjány meg a Gümüsbõl Özge, tudom Kata ez neked nem mond sokat, Adri biztos emlékszik. Legutálatosabb gyerekkarakter volt a világon. Viszont itt teljesen másképp néz ki, rendesen kikupálták.
Süni tényleg kicsit Kuzey csak itt azért nevetséges ahogy ez a pálcikaember keménykedik. A 4. bölümig néztem de már láttam képen hogy Yaz már újfent ölelgeti ezt a bunkógyereket aki meg akarta ölni õt, majd golyót eresztett az anyjába? És mi az hogy nem jelentették fel? A törököknél tényleg ilyen általános hogy lövöldöznek szerelemféltésbõl? Akkor Güney tette nem is olyan kirívó :-)
Majdnem leírtam hogy ez egy ilyen szûzhártyaóvó sorozat, de aztán rájöttem hogy Umut asszony már nem szûz :-) Szerintem se lesz itt elhált nász, de még nász se legalábbis nem Tunc beyel. Azt nem értettem, vajon elõtte pár voltak vagy csak úgy random megkérte kezét? Mert ha igen úgy azért erõsebb a kötelék és lehet már hálás is történt. Tunck urunk eddig gyanúsan eszményi. A zongorás visszaemlékezõs jelenetben elég tragikusan szólt a zene. Azt levettem hogy az anyja csalta a papát, ezért gyûlöli a hûtlen nõket. Ez váltja majd ki talán a motorbirizgálást. Lehet hogy kinyiffantotta a szeretõt? Látszik hogy minden gondolatát Umut tölti ki, viszont hogy a nõ nem szereti, inkább babusgatni való kutyuskának tekinti. Ilyen volt a lánykérõs jelenet is, amúgy tetszett, ó, ha egyszer megkérik a kezem én is ellövöm ezt a poént :-) De az is látszik hogy óvják itt is a fõhõsnõt, eljegyzés csók nélkül? Hát még az még a mi aszexuális párocskánknál se maradt el az eljegyzésen.
A ficsúrgyerek, normális szeretethiányos gyereknek tûnik. Az anyjuk vajon meghalt vagy csak lelépett?
Abban viszont nem vagyok biztos hogy neki csúnya vége lesz. Jelentõs különbség Yaz és Cemre között, hogy Yaz el akarja magától távolítani a Sünit, Cemre viszont Barissal akarta közelebb húzni magához Kuzeyt.
El tudom képzelni hogy a végén tényleg a jófiút választja. Süni az közveszélyes, talán idegbeteg is, szerintem inkább õ fog itt pusztulni. Ha lesz motorbirizgálás akkor Tunc beynek is annyi, de jóllátom hogy Mrs. Rotakapa kicsit stírölgette? Nem tûnik olyan sötét sorozatnak egyelõre, lehet hogy happy end lesz mindenkinek?
Annyi biztos ez nem burzsujirtó sorozat, itt mindenki burzsuj. Mert ugye Rotakapának az a gazdag asszony az anyja? És aki a lélegeztetõgépen fekszik, az ki? Gondolom valami gonosz ember lehet, ha le akarta kapcsolni Rotakapa-anyuka.
Amire még nem tudtam rájönni. Yaz miért került intézetbe? És õ végig tisztában volt vele hogy Umut az anyja? Mert amikor közölték vele nem nagyon lepõdött meg.
maryriddle 2015 aug. 03. - 18:48:46
(135/760)
Szervusztok! Egy magammal szembeni elmaradásomat törleszteném, nem annyira aktuális a mostani részekkel még mindenképpen írni akartam errõl csak eddig nem volt idõm.
Na hát múltkor feljöttek a csúnyagazdag elméletek fb-n és õsanyán is voltak ilyen jellegû vélemények. Kimondatlan alapkoncepció gyakorlatilag hogy aki gazdag az elvtelen fennhéjázó mások érzéseivel nem törõdõ mocsok. A Sinanerek biztosan.
Eljutottunk oda hogy a gazdagok lehúzása érdekében már csúnyagonosz Güneyt is mentegetjük, õ azért lett ilyen a Siannerekkel, mert õk lenézték õt. Ebru állítólag elfogadhatatlanul bánt Güneyel. Mi is beszéltük már ezt hogy miért. Ilyenkor eszembe jut Gülten asszony aki nem csak leminõsítette Güneyt, de még alpári is volt mellé. Ebrutól nem emlékszem ilyen mondatokra hogy "Azt hiszed õ méltó hozzád?" Ráadásul õ a másik üsküdari tanulatlan köpködõs, tehenészlány intelligenciájával rendelkezõ menyet és nászasszonyt is egyenrangúként kezelte. Ellenben Gültennel aki mindig is lenézte, gúnyolta Handan asszonyt.
Számomra az, hogy egy milliárdos, intelligens, mûvelt üzletasszony megnézi a nagy vagyont öröklõ lánya võlegényét, nem egy parazitát akar valahogy érthetõbb mint hogy egy ilyen nõ mint Gülten. És itt nem is a pénzrõl van szó mert tényleg a gazdagok közt is vannak suttyók, de Gülten társadalmi helyzetétõl függetlenül se egy szalonképes jelenség kultúráltabb körökben. Engem legalábbis nagyon idegesít. De ezt is beszéltük már szokszor.
Na szóval, az új elmélet, hogy Güney lezüllésének a felelõsei a Sinanerek és Handan. A Sinanerek mert nem fogadták be, Handan mert nagyravágyásra ösztönözte. Kíváncsi vagyok ti mit gondoltok errõl? Mert nekem viszont az a véleményem hogy Güney szart a Siannerekre és Handan asszonyra is. Võlegényként még zavarta ha alsóbbrendûnek kezelték de a házasság alatt ez már egyáltalán nem volt jelen. Rájöttem már a Sinanerek hibáztatása is egyfajta mentség Kuzeynek hogy semmiképpen se õ legyen a felelõs Güneytért bármiben. Pedig Güney legtöbb rossz tette a testvére iránti gyûlöletbõl adódik, nem a Sinanerek miatt.
Banu ellenesség is kitört a múltkor fb-n. Gondolkodtam hova ez a nagy ellenszenv az ellen a sokat szenvedett sajnálatra méltó karakter ellen, aztán beugrott, hát persze! Annak idején sokat csesztette Cemrét a cégnél, máglyára a csúnyagazdag nõszeméllyel, megérdemli a sorsát! Szóval Banu azért rossz mert lenézi a szegényebbeket, kihasználta Simayt és Zeynepet is, úgy kezelte õket mintha nem is lennének emberi lények.
Nem tudom Zeynepet hogyan használta ki, Simayal valóban nem bánt szépen de nem is ígért neki örökbarátságot. Nem is ez a lényeg, hanem hogy Banu állítólag azért ilyen mert gazdag. S akkor a kedvencünk, a KETTÕSMÉRCE. Ugyanezen az oldalon olvastam hogy Cemre azért nem törõdött Barissal, mert nem hitte hogy lehetnek érzései. Tehát ez Cemre mentsége. Ugyanaz amiért Banu kárhoztatható. Hogy úgy kezelt egy embert mintha nem lenne emberi lény. De hát az nem számít ugye mivel Baris csúnyagazdag.

Ez egyébként általános jelenség az életben is, hogy ha egy gazdag arrogáns akkor azt mondják rá, az a pénze ilyen és nem egyszerû jellemhiba. A gazdagság egy megbélyegzés. Pedig szerintem nincs sok valóságtartalma a gazdagok nagyképûek sztereotípiának. Nem a gazdagok nagyképûek hanem bizonyos emberek. Pl. Kuzey. Én speckó Barist még nem igazán láttam fellengzõsnek, leszámítva az "az a bunkó meg tudja adni Cemrének amit én" jelenet. Kuzey viszont állandóan többnek érzi magát másoknál az állítólagos egyenességé, mártíromsága miatt.
Ivett írta nemrég fb-n hogy pl. a Sinanerek milyen normálisak a szolgálókkal. Ezt én is észre vettem már, nem nagy dolog, alapvetõ intelligencia kérdése. Ezzel szemben meg lehet nézni Samit hogy ordibál folyamatosan a péklegényekkel. Ha én péklegény lennék Sami már tiszta lelkisérült lennék, vagy felmondtam volna. Vagy Kuzeyt aki mindenkivel lekezelõ a környezetében. Úgy beszél Sereffel a barátjával mintha a kutyája lenne. Az a hülye taxis Yunus is úgy körbeugrálja mint egy csaholó eb Õkuzeységét és persze Cemrét is, jó szót cserébe nem nagyon kap, inkább "csicska, hopp" stílus jellemzi õket. De sokszor Alival is lekezelõ volt, a nõkkel szembeni bánásmódját meg inkább hagyjuk.
Csak azt nem értem, ha az gáz ha egy gazdag lenézi a szegényt, az miért nem ha egy szegény a gazdagot? Mert Sami és Kuzey már a kezdetektõl fogva lekezelõen bántak Banuval. Sami sokszor még köszönésre sem méltatta a Banut és úgy ráncolta rá a homlokát mintha valami rossz erkölcsû, szégyelnivaló meny lenne. Güney eljegyzésére se akart elmenni. Simaynak esküvõt csinált Akkor most ki is néz le kit ebben a sorozatban?
Nem vagyok gazdag, de ha az lennék bizony rosszul érezném magam, ha emiatt degradálnának egy érzéketlen pondró szintjére ahogy pl. Baris béjjel tette Szüzikénk.

Azt hiszem te írtad Kata hogy ebben a filmben farkastörvények vannak. Ez így van. Itt nem a Sinanerek az árják. Itt Kuzey és Cemre az árja. Õk azok akik felsõbbrendû lények a nézõk és a forgatókönyvírók szerint, ez a szerelem azzá teszi õket. És õk is annak tekintik magukat. Õk lenézhetnek mindenkit, szarhatnak a barátaik és a környezetükben lévõk érzéseire, kihasználhatnak másokat, felsõbbrendûnek érezhetik magukat másoknál, mindez nem számít. Még õk lesznek az áldozatok és a nemes jellemek. Baris és Banu meg a többiek gyenge emberek. Õket nem rajongja körbe senki. Õket nem védi senki. Õket nem idalizálja senki. Körölöttük nincsennek fegyverhordozók és tapsoló tömeg. Aki pedig gyengének minõsül annak bizony pusztulnia kell ebben a történetben kéremszépen! Olyan ez mint egy videójáték.

Napi fb: tegnap írta valaki fb-n hogy a Barissal való házasságot nem Cemre kezdte, õ csak végsõ kétségbeesésbõl lett Baris felesége!!!!
Elvileg egy magyartanár írta ezt furállom. Én nem tudom értelmezni hogy hogy függ össze ez a két tagmondat. A tartalmát jobb nem vitatni. :-)
Egyébként ahogy elnéztem Handan asszonyt ahogy védte Güneyt "Õ nem tehet semmirõl, becsapták, kihasználták" az jutott eszembe, hogy Cemre fanatikus védõi pont olyanok Cemrével szemben, mint Handan a fiával. Cemre nem tehet semmirõl, õ nem állt a testvérek közé, õt Gülten adta férjhez! Handan mentségére, neki a fia Güney.... De nekik Cemre....?
maryriddle 2015 aug. 01. - 22:58:49
(134/760)
Még Samsunról egy kicsit...
Na szóval írták fb-n is hogy Kuzey talán azért távolságtartó Cemrével mert fél, ha hozzáér akkor majd nem bírna magával. Nos, igen ez egy korrekt magyarázat....lehetne. Ha látnám. De épp ez a gondom hogy nem látom. A rendezõ nem mondta Kivancnak hogy játssza el vagy Kivanc nem tudta eljátszani. Nem tudom. Sok példát felhoztam már filmekbõl ahol látszik a színész arcán hogy küzd az elfojtással, Kuzeynél/Kivancnál ezt egyszerûen nem látom. Soha. Ezért nem is hiszem el. Sajnálom. Inkább itt is a "haggyá má békén kiscsíra" dolgot érzem. Ez amikor jegyben járnak meg "na gyere ide kiscsírává" változik. Nem nagyon különbség.
Mondjátok hogy Öykü a Kara Parában is bénácska volt, elhiszem de talán õt is Kvanci lekezelõ színészi játéka feszélyezte.
Ez jó kérdés hogy ezek tényleg szerelmes jelenetek. Mert ha testvérek vagy barátok lennének én is azt mondanám hogy aranyosak de hogy ezek szerelmesek egymásba? Na neeee.... Világos hogy ezekben is a s ezt az ártatlan szerelmet akarták kinhagsúlyozni, még egy csókot se tudtak írni nekik és szegény rajongóknak. A csónakos jelenetben amikor Szüzike felugrik fotózkodni ráközelítenek amint Kuzey megfogja a derekát. Jahjjj hát van itt azért fojtott erotika :-))))

A Cemre felhozza a Kuzey Zeynep birizgálást dolgot nagyon nagyon gáz. Annak idején néztem is egy nagyot hogy mit képzel el magáról. Kuzey miért nem kérdezi meg hogy õt birizgálta-e Güney Antályában amikor kijött a kisasszonyka a fürdõköppenyben. Ja hogy az ilyent tetteit már a forginénik is elfelejtették és törölték Kuzey memóriájából. Igen amúgy Szüzikénk itt már nagyon nyeregbe érezte magát mintha kábé Kuzey hívta volna meg. A börtönös gondolatán én is csodálkoztam, mekkora önbizalma van, bár ezt már a börtönben írta a levében. Azért a pszichológiai nyomáshoz õ is ért, megváratta volna magát Kuzeyel amíg õ bent csücsükél, akárhány évet is kap....nem mintha Buzeyünk nem bírná szex nélkül életfogytiglan is.

"A nénik talán elfelejtettek egy nagyon fontos momentumot -a családszeretõ török nézõközönség mintha nem is lenne-, hogy testvér az mindig testvér marad. "
Ez szószerint igaz hogy elfelejtették. Ezért kedves rajongók itt nincs happy end mert Güney örökké befogja árnyékolni ezt a kapcsolatot.
Ami nekem hiányzott valami utalás rá hogy Kuzey bánkódik a testvére miatt. Akkor került volna egy kis homokszem ebbe a szirupos befejezésbe és talán elégedettebben könyveljük el mi is ezt a sorozatot. De ez így sajnos ez mese habbal.
A másik ami engem végig bántott hogy állandóan uszítgatták Kuzeyt Güney ellen fõleg Ali és Cemre mintha ez lennen a megoldás, mintha a testvéri köteléket egyszerûen szét lehetne tépni. Olvastam fb-n hogy Handannak nem Kuzeyt kellene gyõzködnie hogy mondjon le Cemrérõl, hanem Güneyt, hogy fogadja el õket. Ja. Nekem is hasonló gondolataim vannak Kuzeyel és Güneyel kapcsolatban. Miért uszítgatták Kuzeyt? Miért nem beszéltek Güneyel hogy miért ilyen amilyen? Miért nem kérdezte meg Kuzey Güneytõl hogy miért teszi ezt? Miért nem volt egy olyan jelenet ahol õszintén leül beszélgetni a bátyjával? Eskü, ha Kuzey kiönti a szívét Güneynek elmondja hogy szíve teljébõl imádja Cemrét és nem bír nélküle élni és megkéri hogy õszintén oldozza fel hát még meg is sajnálom Buzey.... De így nem lehet. Cemre is egyszer próbált meg Güney fejével beszélni (77. rész), annak is az lett a vége hogy vérigsértette. Teljesen megsajnáltam Güneyt ott pedig az utolsó részekben már tényleg én is eléggé utáltam.

Kata a Barisnak szánták Cemrét gondolatod miatt a legkevésbé sem kell szabadkoznod. Azért mert egyesek szerint a Kuzey Cemre szerelem sérthetetlen és meggyõzõdésük hogy a forginénik teljesen következetessen írták meg a fogikönyvet (hahaha), nem neked kell mentegetõznöd. Ez nekem is eszembe jutott és úgy emlékszem Adri is írt már ilyesmit hogy benne lehetettt a pakliban. Anno õsanyán kiröhögtek amikor betettem a Cemre rebegteti a szempilláját Barisra képeket mert hogy oszt akkó mi van? Meg hogy Baris sokat nézegette Cemrét mert biztos meg akarta birizgálni. Miért nem Zeynepet nézegette az szebb nõszemély. Nyilván mert céljuk volt a fogatókönyvíróknak vele. Vagy minek írták volna ezeket a jeleneteket? Csak úgy? Õk könnyen biztosak magukban mert utólag nézték a sorozatot. De én angol fórumokon akik a török vetítések idjén nézték szintén olvastam olyasn kommenteket akik összehozták volna õket és olyan buzeyistákat is akik féltek tõle hogy össze hozzák õket. Szóval teljesen jogos és logikus elmélet és valóban úgy lett volna igazságos hogy egy harmadik félé lesz Cemre de hát Kivanc kék szeme aztán elvitte a show-t.
Egyébként a Kivanc topikban nem ezen "sértõdtem meg" hanem írtuk színtiszta POÉNBÓL hogy mi lenne ha Zeynepet teherbe ejtette volna Kuzey. Erre megkaptuk hogy mi beképzelünk dolgokat :-))) Akkor jöttem rá hogy egyes emberekkel nem érdemes és akkor mentem bele egyetlen egyszer egy személyeskedõs vitába egy FIATAL fórumtárssak aki folyamatosna félreértelmezte bármit is írtam. Már bánom de akkor nagyon felhúztam magam. Mondjuk mióta mi elhúztunk õ is eltûnt.

Ja és én írtam anno hogy nem utálom Kuzeyt. Ez tényleg így van. Bizonyos tulajdonságait utálom és összeséégében undorodom az önsajnáltatós kivagyi suttyó lényétõl de nem utálom. Benne van némi jó érzés és õt néha sajnáltam is. Az egyetlen karakter aki gyûlöletet kelt bennem az Cemre õ is csak a második kihipózott évadban. És itt megint nem kell összekeverni a filmet az élettel. Az életben nem utálnám jobban Cemrét mint Ferhatot. De õ egy filmkarakter. Egy rettenetesen rosszul megírt, semmilyen filmkarakter, a nõi nem szégyene akit mindezek ellenére eszményítenek a forgatókönyvírók és a nézõk is. Ezért akartuk elvéreztetni ezért viszketett rá a tenyerünk. Egy élõ embernek nem kívánnánk ilyen sorsot.

A Yazin Öyküsübe belefogok nézegetni ha te mondod Kata. Holnap úgy sincs semmi dolgom, kanál dé fb-jén láttam hogy a sündisznófejû gyerek mit mível meg is akartalak kérdezni hogy mi a krva anyját lövöldözik? De még kocsikat is birizgálni fog? Hallottam hírét hogy nagy siker eddig a sori, hátha lesz hozzá angol felirat egyszer, úgy nézném. Cagdas hungary fansiteot lájkultam, valamit biztos tudhat ez a jóembör :-)
maryriddle 2015 júl. 30. - 17:49:55
(133/760)
Sziasztok!
Na jöttem okoskodni kicsit. Már úgy is rég tettem.

Azt hiszem mostanában jön/jött el az a pont, amikor már abszolút szappanoperának tekinthetõ ez a sorozat. A jók és a gonoszok harcává vált, ahogy azt fb-n és õsanyán is megfogalmazták már. Engem ez mindig elszomorít, mert tényleg, igényes, jó sorozatnak indult, emberi karakterekkel.... de aztán valószínûleg a népakarat, haszonszerzési vágy felülírta ezt. Az igazi pénzõrültek nem a Sinanerek hanem Ece, Melek és Hilal Saral asszonyságok :-) De hát kinek kell a minõség amikor van a giccs is?

A nézõi értékrendet tökéletesen bemutatja ez a Deniz eset is. Hogy Burak majdnem megdöglött az másodlagos, persze itt Cemrérõl a fõhõsnõrõl van szó kéremszépen! Jaj olyan nevetséges ez az egész hogy nem is érdemes rá több szót pazarolni. Jót szórakoztam a kommenteken akik próbálták Denizt mentegetni hogy miért segít Kuzeynek és helyes amit csinál. Hát persze tök normálisan viselkedik ez a nõ.


A börtönös jelenetekrõl pár szó.
Cemrének minden egyes momentuma a börtönben mirõl szólt? Kuzeyrõl. Ím egy nõ, akit testi sértésért, gyilkossági kísérletért(?) évekre lecsukhatnak és õt mi érdekli végig? Csak Kuzey, Kuzey és Kuzey. Kuzeynek ír, Kuzeyre gondol, mûtik a vakbelét és közben Kuzeynek szül. Fel kel a mûtétbõl és mi az elsõ szava? Kuzey!
Hihetetlen hogy ennyire ne legyen önálló személyisége egy nõnek.
A vakbélmûtét, hát igen... Banu elvetél, elektrosokkolják, megcsalják, magasugrik terhesen, Simayt majdnem megerõszakolják, agyon verik, konténerbe dobják, Handan asszonyt 30 évig verte a férje, stb. De mi sajnáljuk csak Cemrét mert permier plánban fáj a hasa. :-) Ez a jelenet is azért kellett állítólag hogy Kuzey és Cemre szerelmét hangsúlyozza. Kuzey bement hozzá a kórházba és bekukucskált az ajtón a szokásos "szerelmes" idétlen fejével. Ohhh de romantikus volt.

Kicsit elõre szaladnék az eseményekkel. Most lesznek majd a nagy samsuni jelenetek. Számomra a legkínosabbak az egész sorozatban. Nem is tudom hogy Cemrét vagy Kuzeyt sajnáljam jobban. Cemrét már a kis hangüzenetei miatt is megsajnáltam igazából. Õ nem tudta Kuzey távozásának okát és õ annyit lát a nagy szerelme szó nélkül elutazik mielõtt õ kiszabadulna a börtönbõl de õ továbbra is rendíthetetlenül folytatja a lomposüldözést. Nem lehet eléggé megalázni hogy ne tegye. Szegény fogyi lány :-) Elvileg ez dícséretes. Hát persze egy nõnek minek legyen büszkesége? Az a török férfinak való dolog.
Kuzey pedig ismét bizonyította hogy szarba se veszi a bátyját és ez az egész testvéremexe dolog az õ büszkeségérõl szól. Persze a kuzeyisták ebbe nem gondolnak bele, de nézzük Kuzey szempontjából a dolgot. Kuzey ugyebár azt gondolja hogy Güney hosszas könyörgések árán gyõzte meg Barist Szüzike szabadságáért. De ahogy az SNCGnél megint leszarja hogy Güneynek ezzel gondot okozhat hogy Cemre ott van, leszarja hogy nem teljesíti az ígéretet, õ a becsületesség, szavahihetõség élõ szobra. Ennyit errõl.
A szerelmes jelenetekben már tényleg sajnáltam Cemrét. Úgy ragadt Buzeyre szerencsétlen lány mint egy gusztustalan pióca, kicsit se zavarta ám hogy Buzey zavarban van feszeng mellette. Én kicsit talán sértõnek éreztem volna szívszerelmemnek a viselkedését meg kb. minden nõ de hát õ Cemre a tökéletes török nõ archetípusa. :-)
maryriddle 2015 júl. 24. - 23:13:23
(132/760)
Ezt most így muszáj, egy hozzászólás fb-ról. Adri :-)))

"emlékezzetek güney egyszer már meg akarta ölni az öcsét amikor bezárta a ládába és ráült igaz akkor azt hitük csak játékból a testvére iránti gyûlölet már ott is meg volt"


Hú, Kuzey autista beütése komolyan jogos. Na ez sok mindenre választ adna.

Ja amúgy egy két napig biztos lázas voltam és már vagy másfél hétig beteg, de még mindig köhögök. Vicces mert egész télen nem voltam beteg.

Majd holnap lehet én is jövök, de most ezt a fb hozzászólást kellett mert elfelejteném holnapra.
maryriddle 2015 júl. 23. - 21:24:34
(131/760)
Most csak a színésztémához, mert elképedtem amikor megláttam, már megint pletyizek, de muszáj megosztanom veletek, nevet nem írok, van egy hölgy fb-n is szokott kommentelni patkány güney és féreg barisos hozzászólások egyik nagy mûvelõje, porton szerintem nincs fent. Szóval van egy iylen török sorikról szóló fb ahol kiraktak egy cikket a Zeynepet játszó színésznõrõl, amelyben írják hogy lehet, hogy babát vár és hamarosan férjhez megy. Nos ez a hölgy odaírja: milyen kár!!! õ egyáltalán nem kedveli ezt a nõt. Kedves... :-)
Mi is elviccelõdünk itt Kvancin de azért ilyet....

Baris kilépésérõl én amit olvastam egy angol oldalon, hogy valami sztrájk volt a Kanal D vagy az Ayyapim meg leszarta ezt és ezen besértõdött és ez az oka. De írták hogy ez is csak spekuláció.

Kata, várunk!!!
maryriddle 2015 júl. 22. - 14:20:14
(130/760)
Itt vagyok Adri sajna nem Bodrumban. Kata szokott Kivancal nyaralgatni :-) Az idõjárás mostanság nekem is kiszorította a Kuzey Güneyes gondolatokat a fejembõl vagy legalább is eltántorította a kezemet a klaviatúrától ráadásul elõtte még beteg is voltam, lázas beteg júliusban! Idén szerintem már nem is merek fagyizni :-( De most csak hogy ne érezd magad egyedül pár okosság.

Cemre szerelmi vallomásával nekem igazából megint csak a kettõsmérce a gondom. Hogy Banu egy ribanc volt mert Antáliában rámászott Güneyre - aki nem a barátnõje pasija - és jött is a válasz Cemrétõl egy kõdobással. Csak az nem jött össze ezért a sógoron vezette le a frusztrációját egy csók formájában :-) De az hogy Cemre nem törõdve vele hogy Kuzey kapcsolatban van Zeyneppel, aki az õ barátnõje is szerelmet vallot az nem hogy nem háborítja fel a publikumat hanem még meg is hatódnak rajta. Meg azon is hogy direkt Zeynep elõtt tette féltékennyé Kuzeyt Barissal. Pedig gyakorlatilag akkor Zeynepnek is hozzá kellett volna vágnia egy követ Cemréhez a discoban a nagy vallomás közepette utána meg dühében megcsókolni Güneyt :-) De gondolom akkor Zeynep egy agresszív boszorka lett volna ráadásul ocsmány nõ hogy a sógorát csókolgatja :-)
Persze a mellékszereplõvel meg lehet tenni mindent! Az õ érzéseik nem számítanak. Ha kimondaná a forgatókönyv és a nézõ is hogy Cemre egy mások érzéseivel nem törõdõ, önzõ érdeketlen nõszemély nekem nem lenne gondom vele. Akkor elfogadnám hogy õ egy ilyen karakter és kész. Az ilyen tettei ellenére való eszményítése az ami zavar és bicskanyitogató. Megint jövök a Tiltott szerelemmel ott nyilván utáltam Bihtert mert egy ilyen nõ iránt nem tudtam másként érezni de ott nem eszményítettek egy önzõ nõt így nem szült bennem annyi ellenséges érzést mint Szüzikénk hiába volt sokkal rosszabb ember.

"És ez a felvetés több is mint furcsa, hogy Cemre karaktert úgy kell védeni, hogy szemben egy színészt (Baris bay) a rendezõt és a forginéniket is hibásnak titilálják, szemben Oyküvel aki egy kezdõ színésznõcske."
Nekem tényleg nem tisztem védeni Cagdas színészt mivel nem is láttam még más filmben (azon a pár jeleneten kívül az új sorijában) ez Kata szakterülete. Lehet hogy túlzásokba esett nem tudom. De hogy valaki csak mert neki úgy kényelmesebb azt állítja õ jobban tudja mi van a forgatókönyvben mint maga a színész aki hónapokon keresztül adta a vágyakozó szerelmest, az azért már elég nagyképû gondolat. És akkor itt párhuzamba vonnám Kivancal aki nem túl hanem kicsit nagyon aluljátszotta a szerelmes szerepet. Még az oldotabb jelenetekben is olyan görcsös hogy nekem konkrétan kínosak a Kuzey Cemre jelenetek. De nála rögtön jön a mentség hogy nem ám, csak ez így mûvészi!!! Hogy úgy ölelgeti a partnernõjét mint a kisöccsét és olyan idétlen pofával néz élete szerelmére mint egy aranyos kiskutyára egy romantikus sorozatban, mert szerintük ez a mûfaja. Még a világsztár Kivancról el tudom képzelni hogy nem mertek neki szólni hogy te Kivanc normálisan férfi módjára fogd már meg azt a nõt ne úgy mint egy fogyatékos! De ha Baris bey ennyire túljátszotta magát hogy pl. a hajós jelenetben hogy úgy nézett Cemrére tényleg mint kb. Mr. Darcy Elizabethre, de közben az lett volna a dolga hogy egy sunyi, pénzéhes érdekembert játszon akkor miért nem szóltak rá??? Nevetséges.
Öyküre nemrég írta Klára nevû fb-s hozzászóló hogy mennyire nudli színésznõcske milyen érzelemmentesen játszotta el a börtönös nagy találkozást élete szerelmével. És hát persze meg volt a mentsége: Cemre zavarban van. Értitek, a fõlomposüldözõ zavarban van! Nem tudom nekem nem tûnik olyan szégyenlõs lánynak ez a Cemre. Még soha nem láttam zavarban lenni ami azt illeti.

A rasszista gondolatokat csak félig írtam komolyan Adri, és nyilván exfórumtárs se ilyen szándékokkal írta. Csak tényleg óvatosabban kéne bánni az ilyen kijelentésekkel mert én ha egy sötéttebb börû rasszhoz tartoznék és ilyen kijelentést olvasok egy felnõtt embertõl biztos nem esne jól. Meg hogy Kuzey az angyali tisztaság jelképe ez a gondolatot olvasva rögtön beugrott a kép amikor percekig folytogatta a testvérét a kádban meg amikor rátört a beteg Banura a kórházban :-)
Ja és Bugrát nem buzizták le csak írták hogy milyen undorító hogy bevállalta. Hát szívük joga így vélekedni a homoszexualitásról (nekem nincs problémám velük láttam is ilyen jellegû filmeket) csak eszembe jutott hogy ha Kivanc elvállalna egy ilyen szerepet akkor megundorodnának tõle a rajongói vagy mi? Én mindenestre fõleg egy török színészt csak tisztelni tudok ha elvállal ilyen szerepet.

És még Baris kilépéséhez: szerintem ha egy színésznek az a feladata hogy eljátsszon egy nemierõszakolót akkor megteszi. Itt a gond szerintem az lehetett hogy egyik pillanatról a másikra leépítették ezt a karaktert. És itt már a mûvészi ízlés szólhatott közbe ha tényleg ezért döntött így. Mert Güney karaktere a második évadban errõl szólt hogy egyre egyre lesüllyesztették tehát ott volt egy folyamat. De Baris lealjasítását nem dolgozták ki ilyen jól. Bár számomra Güneyel is túlzásokba estek mert másfél év alatt nem hiszem hogy ennyit változhat egy alapvetõen jólelkû jószándékú gyerek. Ha csak nem tényleg már az érettségis képen is már csak a szarv hiányzott volna a fejérõl :-))

A táskás jelenet hát igen Adri. Ennél mélyebbre már nem süllyedhet Güney! Dehát nem bánhat mindenki olyan jól a nõkkel mint Kuzey :-)

Még van pár gondolat amelyek felzavarták a nyugalmamat mostanságban. A miért Cemre tehet a testvérek közötti ellenségeskedésrõl témakör illetve a szokásos szélsõbalos csúnyagazdag gondolatok. Majd ezekrõl lehet írok még ma vagy holnap vagy egyszer :-)
hanguktaekwondooo 2015 júl. 20. - 11:43:26
(129/760)
Babzsák02 2015 júl. 19. - 18:00:10
(128/760)
Sziasztok!

Szólásszabadságommal élve: folyamatos olvasója vagyok a Kuzeyes oldalnak az elejétõl. Nem feltétlenül értek velük egyet, ki nem állhatom Kuzeyt. Mivel nyilvánossá tettétek, hogy hova "menekültetek", követtelek benneteket. Közelebb áll(t) hozzám a ti álláspontotok, mint a másik oldalé. DE! Undorító, amit mûveltek velük. Azt állítottátok, hogy azért váltotok fórumot, mert nem akartok vitát bla-bla. Ehhez képest én azt látom, hogy azelõtt a gerincesség megvolt bennetek, mert legalább a szemükbe mondtátok, amit gondoltok. Hogy fel voltatok háborodva, mikor egy-két fórumtárs a Kivancos topicba egy mondattal megsértett benneteket. Erre ti?? Arról nem beszélve, hogy az egész egy képmutatás volt, hiszen mindegyikõtök fogadkozott, hogy csak Cemrét utáljátok, Kuzeyt nem. Erre hirtelen b*zi lett.... és hirtelen, hogy megutálta mindenki... TISZTELET A KIVÉTELNEK! Az pedig, hogy tõletek idõsebb emberekrõl ironikusan, lenézõen nyilvánultok meg azért, mert éppen takarítás, teregetés, KÖTÖGETÉS közben nézi a filmet, egyenesen gusztustalan. Éppen hogy csak az nincs kimondva, hogy agyatlanok õk is, mint Cemre. Érdekes, hogy õk vajon miért nem említenek meg a fórumban titeket, mióta leléptetek? A fiatalabb generációhoz tartozom, de tisztelem mások véleményét, a KORT legfõképpen. Senki nem unalmas azért, mert férjhez ment és nyugodtan megöregedett mellette. A sorozatról a véleményem nem változott, Kuzeyrõl pláne, egy bunkó, nagyképû, utálatos palinak tartom. De ti, amennyire szimpatikusak voltatok az elején, annál jobban kimutattátok a fogatok fehérjét..... na ilyenkor tudom azt, hogy milyen embernek nem szabad lenni! További "szép" fórumozást nektek!
hanguktaekwondooo 2015 júl. 18. - 20:28:41
(127/760)
Éljen a Török-Koreai Barátság népeink között!
hájde

https://www.youtube.com/watch?v=98KBGvZymMA
maryriddle 2015 júl. 17. - 17:44:45
(126/760)
Hát ezt el kell mesélnem. Ma megtudtam a 14 éves, nem különösebben intelligens (nem bántásból, egyszerû, tipikus tinilányka, na) unokahúgomról hogy nézte a Kuzey Güneyt. Megkérdeztem már csak úgy kiváncsiságból hogy szerinte Güney és Baris szerették-e Cemrét mert sokan azt állítják, hogy nem. Válasza: "Igen, ez egyértelmû. Ki az a hülye aki szerint nem?" :-))
Tehát még egy gyerek is látja az igazságot, amit intelligens tanult mûvelt asszonyok nem? Nem tudom hogy külföldi nézõk között is vitát szülte ez a kérdés vagy csak a mi honfitársaink ilyen elszánt védõügyvédei Kuzeynek és Cemrének?
maryriddle 2015 júl. 17. - 12:16:51
(125/760)
Nem bírok leállni úgy tûnik.
Exfórumtárs írja: Banu mennyi rosszat tett. Mit? Mi az a sok rossz????? Ti emlékeztek ilyenre? Mondjuk fb-n is olvastam a Cemre személélet módot Banuval szemben: "ki mint veti ágyát...". Engem elképesztett hogy NÕK azt írják egy elvetélt, elektrosokkolt nõ még azt is megérdemli, hogy megcsalja a férje. De persze nem lehet mindenkinek akkora igazságérzete mint Ecének és Meleknek :-)
maryriddle 2015 júl. 17. - 11:43:14
(124/760)
Sziasztok Kedveskéim Aranyoskáim Allah Áldjon Meg Titeket! Csak hogy olyan õsanyásan köszönjek ugyanis mai témánk: ÕSANYA. Mindig olyan szemétnek érzem magam hogy kibeszéljük õket de az ilyeneket nem lehet nem szóvá tenni. Muszáj.
Azt fogadjuk el hogy a regényírási tevékenységünk a világon semmit nem ért. Hiába pötyögtünk több ezer, millió karaktert róla hogy miért nem érezzük a kémiát Szûzike és Canesten Kombi között, maradtunk pornórajongó, erkölcstelen nyugati nõszemélyek akik számára a VAD SZEXjelenetek jelentik a szerelmet. Nem vagyunk elég kifinomultak ahhoz a giccses izéhez ööö,, akarom "szerelem érintések nélküli mûvészi megjelenítéséhez" hiába na.
Ugyanezen exfórumtárs szerint Baris ugyanolyan bugyihúzogatóan nézett Cemrére mint Meldára és Simayra. Oké oké oké. Ugyanezen exfórumtárs szerint Barist nem érte kár a házasság miatt mivel nem is volt rendeztek drága lakodalmat. Szegény Cemrének Baris büszkesége miatt ellenséges környezetbe kellett költöznie. Mégis ki ez a Baris hogy van neki büszkesége tán egy emberi lény? De hát a mellékszereplõknek csak nyavalyás élete lehet. Ugyanezen exfórumtársat láttam az egy KG facebookon Güney, Cemre és Kuzey érettségis képe alá olyat kommentelni hogy Güney mosolya már ekkor sem volt õszinte!!! :-)
Egy másik exfórumtárs megállapította hogy Kuzey és Cemre nem oylan emberek akik lerohanják egymást, mert az nem szerelem! Csak az olyan mocskok csinálnak ilyet mint Simay és Baris. Õk is diagnosztizálták az aszexualitást csak nem mondják ki. :-)
Aztán burkolt rasszizmus is betört a szomszédba kedvenc epizódismertetõ exfórumtársunk által: Bugra/Güney a fekete hajával és szemével maga az ördög. Ráadásul pénzéhes, biztos zsidó is. (ezt már én teszem hozzá.) Kivanc/Kuzey a szõkeség az ÁRTATLAN KÉK SZEMÉVEL -megkapaszkodni! -az ANGYALI TISZTASÁG JELKÉPE! Ugye milyen angyali volt Buzeyke amikor véresre verte maga körül az embereket köztük a barátját is egy 10 éves gyerek szeme láttára?

A napokban fb-n is megjelent kimondatlanul kasztrendszer és burzsuázia fogalmak. Az alapja a Baris -Kuzey ellentét volt, a mesékben mindig a csóró gyõz így tanulságos. Ez valóban így van a Kuzey Güneyben is, aki évekig tanult diplomázott és megdolgozott a pénzéért mind elpusztult, akik azt se tudják mi az a bruttó és folyamatosan protekcióval szereztek munkát azok nagymenõ üzletemberek üzletemberfeleségek lettek. Ez így tanulságos gyerekek!!!! És ahogy Kuzey visszaél a testi erejével Baris visszaél a pénzével, hatalmával. Egyetlen egy ilyen jelenetet mondjatok nekem mert nem emlékszem ilyenre. Az hogy Cemrét kirúgatta azt azért tehette meg mivel a saját cégének a reklámjáról volt szó. Handan rossz pénzéhesanya mert ara biztatta a fiát hogy tanuljon. Gülten a jó anya aki színészkedésre biztatta a tehetségtelen lányát és protekciós munkákat szerzett neki. Okéééé.

"Güneynek, Barisnak, Simaynak nincs joga szeretni? Amúgy annyira nem szoktam idegesíteni magam egy-két fb-s vagy õsanyás okosgondolaton, de ilyenkor nekem is felforr a vérem, mikor az emberi nem egyik alapvetõ jogát õk ne gyakorolhassák, mert így könnyebb a kuzeyista lelkiismeretemnek."
Igen!!!! Én is ezen szoktam felhúzni magam azért küzdöttem annyit Baris és Güney szerelmének bizonyításával õsanyán. Tényleg nem nagy kunszt szerelmesnek lenni egy tizenéves is képes rá de csúnyagonoszoknál még ezt az alapvetõ emberi érzést sem szabad elismerni, õk még erre is képesek.
Azt miért felejti el mindenki hogy Simay a golyó elé ugrott Kuzey miatt????

Ja igen, ezt én is olvastam hogy Kivanc nem akarta elvállalni a TSZ-t mert hogy mit szólnak hozzá. Ez is sokatmondó. Nem az számít hogy minél több szerepben megmutassa a tehetségét hanem hogy õt imádják a rajongók. Ezért kap mindig ilyen nõkálma szerepeket. Bûnszövetkezet ez jó :-)
Az említett fb-s KG fanclub nevû Kivanc testrészeinek anatomiai szintû kielemzése csoportban egyszer olvastam hogy azzal cikizték Bugrát meg fujjoltak hogy elvállalt valami homoszexuális szerepet a színpadon???? Kíváncsi vagyok hogy Kivanc eljátszana egy ilyet? Az én szememben nagyot nõne :-)
maryriddle 2015 júl. 16. - 00:27:49
(123/760)
Még a hányás gibit jelenetrõl. Figyelitek a kontrasztokkal is hogy tudnak játszani a nénik? Elõbb bevágják Barisnak a szánalmas gusztustalan hamis vallomását, majd Güney rafináltkodását Simayal. S akkor a két mocsok féreg - akik tönkre akarják tenni szegény kis ártatlan fõhõsnõ életét - jelenete után jön Kivanc istenien megjelenítve ahogy belép az börtönajtón mint egy félallah! És magához öleli az eszményi fõhõsnõt! Elalélok. Egy vödröt kérnék. Pont mint egy olcsó mexikói szappanoperában, a Maricsújban lehetnek hasonló megoldások. Egy vödröt kérnék. Annyira de annyira érzõdik hogy milyen szándékokkal írták ezeket a jeleneteket.
Cemre börtönös jeleneteit várom már. Ott is egy dolgon jár az esze ugyebár: Kuzey, Buzey, Kuzey, Buzey mi máson járna. Egy nõnek ne legyen már saját személyisége Törökországban csak a férfi által.
maryriddle 2015 júl. 16. - 00:11:01
(122/760)
Igen Kata ettõl az udvariaskodástól én is rosszul vagyok. Az életben én se hülyézem le felebarátaimat, ha azok is, de hogy egy fórumon sértõdés van abból ha hülyének nevezünk egy hülye sorozatszereplõt az egyszerûen nevetséges. Szerintem az hogy Cemrének konkrétan nincs agya, az is egy olyan dolog, amit mindenki tud, csak nem beszélnek róla.

Ez hogy bele akarják magyarázni hogy ez egy romantikus sorozat/ kalandsorozat az a forgatókönyvírók hibáinak és a giccsparádénak a magyarázása. Cemre - Baris házasság meg operett betét, ja de akkor meg nem ebben a sorozatban van a helye. Nem fogok azért degradálni egy drámasorozatot mert így kényelmesebb. Ezt a hányás gibit jelentet az elsõ évad elsõ még igényes háromnegyedében elképzelhetetlen lett volna mert akkor még a sorozatot abszolúte nem ilyen sorsra szánták. Sokan azt hiszik hogy ez egy jól felépített szerelmi történet, pedig tele van buktatókkal amelyek szinte egyértelmûvé teszik hogy nem akarták összehozni Kuzeyt és Cemrét az írók és az hipózási szándékokat is cáfolják. A legsértõbb, hogy második évadban már konkrétan el is feledkeztek róla hogy a sorozat címe Kuzey GÜNEY. Így persze könnyû szerelmi történetnek nevezni, de a sötté oldal nem felejt! Ha majd nyugdíjba vonulok kb. 40 év múlva, összeszámolom a 2. évadban hány játékperce volt Kivancnak és mennyi Bugrának, mibe fogadjunk egy elõbbi magasan vezetni fog.
De hát Kivancot kell mutogatni feszt ugyebár, a bugyinedvesítõ férfi és a langyi láv több nézõt vonz mint a testvértörténet, csak akkor miért nem húzták ki Güneynek a nevét a címbõl. Õ már csak eszköz volt arra, hogy a gonsozkodásai által sajnáltassuk Buzeyt és Cemrét hogy mennyit szenvednek. Néha beletettek egy-egy szánalmat keltõ Güney jelenetet hogy lássuk õk azért vágják ám hogy kell árnyalt karaktereket írni, de ennyi. Kb. egy év alatt egy rendes gyerekbõl csináltak egy gátlástalan férget hogy felemelhessenek , felmentsenek egy rideg-hideg, nevetséges, lomposüldözõs szerelmet. Szánalmas. Annyira ironikus egyébként hogy ez a legnagyobb burzsuj-irtó sorozat bûzlik a pénzszagtól.

"Cemre megint odamegy pampog, pattog megint nem méri fel az ellenfelet."
Eszembe jutott mikor bezárta a szobáját a kisasszony nehogy megerõszakolja Baris. :-)) És ez a nõ most átmegy az éjszaka közepén ordibálni törni, zúzni az urához. Hát tényleg marhára félhetett tõle. Egy olyan jelenetet megnéztem volna hogy Simay bemegy hozzá a börtönbe és az arcába vágja: "nos, ki mint veti ágyát..." :-)

" Õ valóban tudta, hogy Baris egy rossz ember? Mert védõbeszédben ez állt, hogy tudta hogy milyen ember és ezért nem is számított neki és ezért is nem tartotta tiszeletben az érzéseit. " Annyira kétségbeesetten próbálják menteni a menthetetlent a védõügyvédei :-)
Francokat tudta. Nem kedvelte annyira mert ugye Baris nem csipkedte az arcát és csúfságozta le, de ha annyira rossz embernek tartja nem megy vele hajókázni és nem is meri megtenni vele ezt az esküvõt. Ez milyen hülye kifogás istenem. Egyszerûen csak leszarta az érzéseit mert õ ezt teszi az emberekkel és kész. Ugyanúgy leszarta Zeynepet amikor Kuzeynek szerelmet vallot miközben õk együtt voltak. Mondják hogy Simay milyen rossz barátnõje Mervének. Az senkit se zavar hogy Cemre folyamatosan a barátnõje, Zeynep pasiját akarta féltékennyé tenni egy másik férfival és a barátnõje pasijának vallott szerelmet??? De Zeynep ne legyen sértõdött, ne érezze magát becsapottnak egy kicsit se.

Hányás gibit jelenet. Mivel én nem tudom elfogadni ezt a sorozatot szappanoperaként (mármint az de nem tudatosan az) így ettõl a hatásvadász jelenettõl is felfordul a gyomrom. Nekem egyszerûen annyira görcsög Kivanc ezekben a szerelmes jelenetekben, komolyan már-már kínos. Írták hogy mennyi kémia van ebben a jelenetben, ha nincs a zene én azt is hihetném hogy ezek ketten testvérek. Az igaz Adri olyan szempontból szép lehetne ez a jelenet hogy érzõdik a szeretet de a szerelmnek a szikráját nem érzem eközött a két karakter/színész között. Én ennyire hideg szerelmespárt életemben nem láttam. És nekem ne mondja már senki hogy még ilyenkor is Güneyre gondolt Buzey.

Jaj most egy kicsit fb-rõl és õsanyáról szemezgettem gondolatokat.

Nem tudom olvastátok-e epizódismertetõ exfórumtársunk mit írt Simayra, "félti a NYAVALYÁS életét." Ilyenekért nem jár boszorkányüldöztetés, hát persze.

Baris bey színészi játékáról is feljött a szó fb-n. A legújabb kifogás hogy túljátszotta a szerepét és nem is azt játszott el amit kértek tõle, mivel Barist rossznak írták!!!!!!! Csak hát a színész szerelmes lett a saját karakterébe ezért szánalmassá szerethetõvé tette direkt. Értitek, egy magyarországi filmnézõ jobban tudja hogy milyennek írtak meg egy karaktert mint a karaktert játszó színész aki ráadásul Allah tudja milyen viszonyban volt Ece Yörenccel. Akinek Baris volt a kedvenc karaktere. De biztos egy színtiszta féregnek írta. Ez már annyira nevetséges hogy fáj. Mi is fejtegetjük a forginénik indítékait de hogy egy karaktert teljesen más milyennek írtak mint ahogy a színészt eljátszotta azt nem tudom minek nevezzem. Ebbõl is látszik hogy a nézõknek nem számít a színészi játék a negatív karaktereknél, mert ha belecsempésznek egy kis pozitívumot akkor az nem azért van mert a forgatókönyv így akarta hanem mert a színész a ripacs és értelmi fogyatékos. El van döntve.
Ami a szerelmes játszást illeti nekem nem játszotta túl. Azért nem mert ha fáj is elismerni, hogy hogy ne Cemre legyen az abszolút áldozat, Baris gyakorlatilag egy mániákus szerelmes, ha abban reménykedett hogy egy tõle undorodó nõ majd beleszeret. És ezt nagyon is jól jelenítette meg.
maryriddle 2015 júl. 13. - 19:19:52
(121/760)
Adri az az igazság hogy én se éreztem annyira antiszociálisnak a magatartásunkat õsanyán én elég sokszor visszafogtam magam amikor láttam hogy nem jön be a stílusom, és a mai napig nem értem hogy mi bajuk volt velünk vagy hát értem, csak elképeszt hogy felnõtt emberek sorozatszereplõk miatt így neki essenek másoknak.
Bát az érdekes hogy a legnagyobb üldözõink alias két hetente beírok egy szmájlit/coelho-okosságot/áldást/féreggüneyt tagok azóta eltûntek pedig szinte pezsgõt bontottak amikor elhúztunk. Na mindegy, tényleg parttalan volt ott a küzdelem. Csak számomra rémisztõ ez a kedves, aranyos, igehirdetõs asszonyok és diktatórikus fórumrendszer paradox.

Ebru asszonnyal én is így voltam mint te Kata. Eleinte nem kedveltem nem tetszett, ahogy Güneyt kezelte. Én éreztem benne lekezelést (ha Can a võjelölt, vele azért nem így bánt volna), vagyis voltak olyan momentumok ahol Güney annak vehette és Baris is erre még ráerõsített, pl. szmokingos dolog (Ebru: Barisnak is én vettem az elsõ szmokingját. Baris: 13 éves voltam akkor :-)) De ez valamilyen szinten érthetõ ha egy anya ki akarja szûrni a parazitákat nem úgy mint Gültennél aki sokkal lekezelõbb volt...
Ironikus módon akkor nõtt nagyot a szememben amikor befogadta Cemrét és Gültent. Azt hittem hogy fölényeskedni fog, de jobban bánt velük mint ahogy megérdemelték volna. Ezt azért mondom mert Ebru is tudott a Kuzey Cemre románcról, ilyen tudattal, egy ilyen - ráadásul rangon aluli - mennyel melyik dáma anyós bánna így?
Egyébként õ sosem volt negatív karakter a szememben. Fb-n az SNCG és hogy elsimítja a fiai ügyeit miatt kritizálták. Az SNCG kétségbeesett próbálkozás volt a cég megmentésére nem tudtam érte elítélni annyira. Ami Baris dolgait illeti, õ a fia. Ennyi. Melyik anya jelentené fel a saját gyerekét. Ebrut Samival szoktam párhuzamba hozni. Sami hagyta a fiát börtönbe menni, verte a családot, megbocsátunk. Ebru nem küldi börtönbe a fiát, EGYSZER illegáls tevénykenységbe kezdett, csúnyagonoszgazdag marad örökké. Õ nem simogatta meg Buzey fejét ugyebár.
A végén én õt sajnáltam legjobban. Baris halála/eltûnése leginkább Ebru miatt fájt nekem, még ennyit se hagytak meg neki ha már Banut mindenképpen le kellett ugratni Güney büntetéseként, legalább küldték volna Barist pár évre böribe, de akkor ott a tudat hogy Ebru nem egyedül hal meg. Írtad Adri hogy bizonyos mozdulatokat átvettek a Fatmagülbõl. Ez az Ebru beül a kocsiba az utolsó jelenet meg teljesen ugyanaz mint a TSZ-ben Firdeusz asszony Bihter temetése után. Megbüntettük a csúnyagazdag mamit. Na igen, csak Firdeusz megérdemelte (bár én õt is megsajnáltam), Ebru asszony meg nagyon nem. És akkor vigyorogjak mert Cemrét kikezelték Canestennel és átszakították a szûzhártyáját (bár ebben nem vagyunk biztosak ugyebár)? HÁT NEM FOGOK. Ebru a gonosz sárkány a történetben? A jó nagy francokat. Az egyik legnormálisabb szereplõ volt.

A szeretet.
Hasonló gondolatok jutottak eszembe Adri. A szeretet és a szerelem messze nem ugyanaz szeirntem sem. De a szeretetben is ritka az amelyik annyira tiszta mint ebben a himnuszban le van írva (szerintem ilyen nem is létezik). És ha tényleg ez a szeretet akkor a Cemre - Kuzrey szerelem/szeretet is több ponton vérzik mert Cemre pont hogy az önzõség megtestesítõje de ugyanúgy Kuzey akinek nem is kell, de nem is engedi el Cemrét. A szerelem sokkal vegyesebb érzés ennél, és akár gyûlöletet is szülhet ha viszonzatlan. Ennek ékes példája Güney és Baris, nyilván ehhez is kell egyfajta torzultabb jellem.
És nagyon fontos még hogy Kuzey viszonzott szerelmének könnyû tisztának lenni, hiszen Cemre odáig van érte. De ha Kuzeyel teszi ezt mint Barissal, Kuzey ugyanúgy szeretné, ugyanolyan tisztának látná Cemrét?
Vagy ha Güney helyébe képzeljük Kuzeyt. Güneynek az is a fájó pontja hogy Cemre mindig is Kuzeyt szerette míg vele járt és ez tudat alatt valóban így volt. És nyilván az is bántotta hogy tudta, Kuzey végig szerelmes volt a barátnõjébe. Tudjuk, Kuzey nem tehet róla, de valamilyen szinten szerintem mindenki árulásnak venné ha kiderül a tesójáról hogy az õ menyasszonyába, võlegényébe szerelmes, legalább is rosszul esne, fájna. Tehát ha Kuzeyel történik mindez, hogy vele jár Cemre de közben Güneyt szereti, akkor is ugyanilyen tiszta eszményi szerelemmel szeretné Cemrét? Hmmmm?


"Õk nem azért bosszulják meg mert Kuzey és cemre szeretik egymást hanem azért mert kihasználták õket hülyének nézik õket, átlépnek rajtuk, nem törõdnek az érzéseikkel. Tényleg akkor a két szerelmes az erkölcsi magaslaton csücsül így is? És õk pedig gonoszok mert megtorolják megbosszulják azt hogy hülyének nézik õket."
És még idevenném Simayt is. Ezt verném bele mindenki fejébe hogy õk nem azért állnak bosszút mert nincs jobb dolguk, hanem mert megbántották õket. De persze a bosszúállás ebben a sorozatban csak Buzeynek a joga.
Én legjobban Barist tudom megérteni ilyen szempontból mert az õ esete a legdurvább a házasság miatt de persze "ki mint veti ágyát" a közfelfogás ahogy Cemre is mondja, csak Kuzeyre, Cemrére nem alkalmazzuk.... Azt meg még Sami is elismerte hogy Kuzey nézi meg Demetet miközben õ a testvére exével kavar? Kettõsmérce ott fityeg már megint, mert attól függetlenül hogy Kuzey eldobja Cemrét sosem engedi el igazán. Tehát ha az õ értékrendje szerint a tesó exe dolog bûn akkor Kuzey végig bûnben él. Nem véletlenül mocskosították le Güneyt a végletekig a testvérgyilokkal mert csak így tudták tisztára mosni a szerelmet. Tehát ha egy szerelmet tisztára kell mosni akkor ott már eleve gáz van és nem lehet igazán tiszta sosem. Fõleg Güney börtönbekerülésével. Amúgy sem tartom sokra Kuzeyt de ha ezek után boldogan tud élni annak árnyékában hogy a testvére a börtönben kornyadozik akkor még annyira se. Ezért hiába örülnek hogy happy end, ha igazi valós emberekké emeljük Kuzeyt és Cemrét egy ilyen teherrel sosem lehet boldog a házasságuk Kuzeyt ismerve. Mert neki azért van némi lelkiismerete Cemrével ellentétben....
Ez olyan mintha a Tiltott szerelmet úgy fejezik be hogy mondjuk Adnan úr lealjasítsák és állandóan keresztbe tesz Behlülnek, és mondjuk rá lõ, ezzel tisztára moshatták volna a Behlül Bihter szerelmet, de valóban lehet tiszta egy ilyen szerelem? Nyilván nem ugyanaz a házasságtörés és a tesómexe dolog de mivel Kuzey bûnnek ismeri el, így nekünk is annak kell.
Nekem épp ezért a Tiltott szerelem a top török sori, mert szembe köpték a mindenen átgázoló szerelem létjogosultsága elméletet. Mert én sosem hittem ebben, pedig alapjáraton romantikus alkat vagyok, még ha nem is látszik. De nem tudnék ilyen áron boldog lenni ahogy Cemre. És Cemrében számomra ez az igazán bicskanyitogató hogy sosem, egy másodpercre sem érez felelõsséget senkiért, és semmiért, mint valami agynélküli szemellenzõs vegetáló lény csak megy elõre az és harap amíg el nem éri a buzey nevû táplálékot. Mert ha látnék rajta legalább egy kis bûntudatot vagy hogy megérti Kuzey aggályait, de ilyenrõl szó nincs.

" Én már rég kivettem az értesítõket is bizonyos forumokról mert 30 percenként jön az újabb és újabb kép. "
Jaj tudom mirõl beszélsz :-) Itt aztán megy/ment az anatómiai szintû kielemzése Kivancnak.

Mai Baris-Simay/Cemre beszélgetések nekem egyik kedvenc jeleneteim Baristól színészet szempontjából is. Õ a hangjával is jobban bánik mint Kvanci. Az itt kimondottak Barisnak egész férjként mutatott hol kötözködõs hol kedveskedõs, szerelmét-szégyenlõs magatartásával kapcsolatos gondolatainkat igazolják. Amit mi már a színészi játékban, szólójelenetekbeben keresztül is éreztünk... más viszont akkor sem hiszi el, ha ki van mondva :-) Így kényelmesebb és köbnyebb felmenteni Cemrét. Persze. Egyébként én is úgy értelmeztem mint Tímea, hogy Puding arra gondol, kész lett volna elfogadni Cemrét és kinyilvánítani a szerelmét felé ha Cemre engedné. Még írta hogy Baris a ferhatos pisztolyos jelenetben is szerelmet vall. Tényleg!
Írták fb-n hogy Barisnak nem tetszik a pattogós Cemre. Na ebbõl a jelenetbõl pont látszik hogy mosolyog rajta ha pajzán akarok lenni, mintha izgatná is a pattogós, tördelõs Cemre. Kíváncsi vagyok ha Kuzey ilyennek látná így pattogna neki akkor is eszményítené még?

" Vagy hogy ha tudná hogy bosszúból ment hozzá Barishoz." Ezzel az a probléma hogy Kuzey és mindenki más teljesen elsiklott a tény fölött hogy egy házassághoz két ember kell. Tehát csúnyagonosz bácsi fogvatartotta szüzikét, de azt megkérdezte e valaki hogy mi a jó büdös francnak kérte férjül Bairst?

Burak-Baris dolog.
Tehát ha úgy nézzük hogy Burak tényleg megölte akkor a forginénik felmentenek egy gyilkos. Na itt megint a burzsuj-irtás vonulat, Kata. A cseléd fia akit nem ismert el a csúnyagazdagg apa, lassan elvesz mindent az elkényeztetett csúnyamostoha csúnyagonosz úriegyerektõl, részvények, barátnõ, Can barátsága, majd a végén az életét is. És hogy felmentsük a burzsuj-ölõt tegyük Simay, a szegény sokat szenvedett lány jótvejõjévé. Értem most már miért kellett ez.

Egy kis szõrszálhasogatás :-) Arról hogy Cemre nem nagyravágyó. A fantáziajelenetekben mire izgul? Hogy õ is Kuzey luxushajón utaznak és Buzey angolul beszél. :-) Na már nem is elég neki a kapanyálszájú kürtöskalácsos tiszta szerelme?

Utolsó részes visszaemlékezés.... ott egyértelmû volt, hogy Cemre megsértõdött a Csunya lányozáson és Güneyt kapta elõ vele kedveskedett hogy féltékennyé tegye Kuzeyt"
Igen errõl be is raktam egy képet hogy milyen rafinált fejet vág amikor elõször megpillanatja Güneyt és már felcsillan a bosszú a szemében. Na ezt jól megjelenítette Öyküke. Számomra félelmetes hogy milyen tragédiafolyamatot képes elindítani a nõi hiúság.