edibaba28 2008 szept. 06. - 20:08:43
(209/509)
A regényt többször is olvastam.Én a BBC változatot láttam.Colin Firth amúgyis az egyik kedvencem.Számomra nagyon hitelesen játszotta el a szerelmes férfit. Ez a film nagyon kedves nekem.Mindig feldob:)Megnézném a mozis változatot is.
FritzR 2008 szept. 06. - 17:50:10
(208/509)
pfú... nekem (no meg anyumnak és tesómnak) egyáltalán nem tetszett ez az "új", 2005-ös feldolgozás.
szerintem lerí róla, hogy tudatlan amerikaiak csinálták, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy mi volt abban a korban a szokás, a megjelenés.
- bricskán/kordén vagy mi a frászon üldögél a sivákolós fõszereplõnõ;
- ellésre váró disznók szaladgálnak az elõkelõ ház udvarán (hát persze, így már nem az);
- tuskó módon ücsörögnek, lógázzák a lábukat, tojnak a modorosságra...
és nem tudom elképzelni, hogy a stáb nem tudott volna beszerezni egy normális hintót, kastélydíszletet vagy valami. és itt ez a folytonos gyaloglás... áh.
mehettek volna forgatni angliába akár. nem?
nyilván, tömöríteni kellett a hatrészeshez képest, de amikor kint a pusztában csak hintázott a Lizzie-t játszó nõcske, és perceket pocsékoltak az értelmetlen "körbekörbe" dologra.. na azt nem értettem/értettük.
amúgy angolul néztük, magyar szinkron/felirat híján.
egyetlen jó pont volt a filmben: a színészek fiatalabbak voltak a BBC-s változatban szereplõknél.

aki még nem látta, szerintem elõször olvassa el a regényt teljes egészében, aztán nézze meg a hatrészest és utána vetemedjen erre a változatra. utána rá fog jönni, mi hibádzik. (a korismeret majdnem teljes hiánya)

hmm..
8/10
mimihopps 2008 szept. 05. - 21:29:07 8/10
(207/509)
Csodás regény feldolgozás, még ha tömör verzióról is van szó!
A könyv elolvasása után néztem meg egybõl a filmet és a szinkronra azt kell mondjam fantasztikus - fõleg, hogy a regénybõl vannak a monológok....
A szereplõk is jól voltak válogatva, igaz keira-t kihagytam volna ebbõl a filmbõl! Szerintem õ konkrétan nem illett bele.... Darcy szerepben matthew teljes mértékben ott volt.....(:
Voltak torzítások a regénnyel kapcs,de nagyon minimálisan....
A bbc-s verziót én se láttam, de minden igaz hamarosan hozzájutok:)
Kedvenc jelenet (ami valóban tényleg a legjobb) az esõs és a naplementés!
10bõl 8-as a film!

ui.:keira a kalózókhoz való teljes mértékben:D
9/10
NADAL14 2008 aug. 27. - 18:19:03 9/10 Előzmény susan88
(206/509)
jo kis film volt-knightleytol meg libabörös lesz az ember háta-olyan erotikus kisugárzása .brrrrr.a kis tutajos szemü !!
10/10
susan88 2008 aug. 23. - 15:41:20 10/10
(205/509)
Én sehogy sem tudom magamban eldönteni,hogy melyik verzió tetszik jobban,a régi többrészes,vagy ez.A hosszúság miatt persze mind2 más,de nem is akarom összehasonlítani a 2õt.

Nagyon jó színészeket választottak,akik jól el tudták játszani a karaktereiket,a zene,a jelenetek,a vágások a képkockák,a természet,minden nagyon jó volt.Nem hiába jelölték Golden Globe-ra a filmet:)

Nagyon jól sikerült film.

És nagyon jó,a Media Marktban meg lehet venni 950 Ft-ért,egybõl le is csaptam rá(bár megvolt,de nem eredetiben,azt odaadtam:P)
8/10
Kritti 2008 aug. 14. - 08:47:01 8/10
(204/509)
Hali!
Rég voltam már itt. Azóta elolvastam már 2-szer a könyvet és megnéztem a 2005-ös verziót is 4-szer. Most vasárnap láttam elõször, de azóta már 4-szer megnéztem... És még csak csütörtök van... :)
Szóval, ez a Matthew egy igazi jó pasi! Olyan gyönyörû szemei vannak, hogy õrület. Pedig azt hittem, hogy a Colinnál szebb tekintet nincs. Úgy tudott nézni Lizzyre a zongorás jelenetnél a 95-ösben, hogy teljesen lefolytam a fotelról! De ennél az esõs jelenetnél... ahhh! Imádom a kék szemeket egyébként is, de így vizesen, szenvedélyes arccal, hozzá a kék szemekkel valami gyönyörûség volt! Már úgy vártam azt a csókot, ami persze nem lett. Jó, mondjuk elég rosszaul nézne ki egy ilyen filmben, hogy a pasi szenvedélytõl túlfûtötten nekidönti a lányt a falnak... De azért, amilyen hatást kiváltott belõlem az esõs jelenet, még akár ezt is el tudtam volna képzelni! :) Sõt, ha nekem mond ilyet egy pasi - és ráadásul így - akkor valószínû, hogy már rég a karjába omlottam volna!
ayeshaa 2008 aug. 09. - 11:54:24
(203/509)
Hát, bevallom, nekem az elsõ, a régi verzió jobban tetszett.
Persze, több jelenet volt benne, így az egész történet kerekebb volt.
Nekem tetszett viszont Keira alakítása ebben az újabb filmben. Szerintem meg volt benne Lizzy játékossága, és nem is volt bunkó.. pont Mr. Darcy nem tetszett..valahogy nem olyan volt, mint a könyvben :( azt Colin Firth jobban vissza tudta adni.
A végsõ jelenet nagyon bejött, a hajnali fénnyel, és tényleg gyönyörûek voltak a helyszínek, meg a zenék. De szerintem a tánc jelenet is csodás volt!
cirmoska.nz 2008 aug. 09. - 10:18:42
(202/509)
Nekem tetszett a film. Nem tudom mért mert igazából Keira K. idegesit mint szinésznõ. Visnyog. A Kalózokba is.
Meg Lizzy tényleg játékosan szemtelen, Keira meg inkább bunkón volt az:)
Igaz Darcy sem volt jobb, igy én is bunkóztam volna azt hiszem vele.
Aki Darcy-t alakitotta, tetszett!!!! Fõleg az amikor megcsókolták egymást az esõben. Én is kipróbálnám....
1/10
Boglarina 2008 aug. 09. - 10:05:30 1/10
(201/509)
Volt szerencsém megnézni e filmet. És hát... nem. Nagyon sok minden nem tetszett benne. A szereplõk kiforratlanok voltak, tényleg Kiera vitte el az egész filmet, de az õ karaktere sem volt jó, mert Lizzy játékosan szemtelen, õ pedig bunkón volt az, nem érezni és tudni, hogy Darcy miért szeretett belé mégis. Mr Collins unalmas volt, és abszolút nem vicces. Mrs Bennet egyáltalán nem volt erõszakos, nem ilyen a jelleme, sokkal parancsolóbbnak kellett volna lennie meg hisztisebbnek. Mr Bennet sem volt az igazi, neki elivel a könyvtárban kellett volna lennie szinte végig, és nem kellett volna foglalkoznia a családdal - és miért ölelgeti Mary-t? A fiatal Bennet lányokat nem lehetett egymástól megkülönböztetni, Mr Bingley-bõl pedig 'idiótát' csináltak. Hogy lehet ilyet mondani egy kosztümös filmben, hogy 'marha voltam'? (...) Lydia és Wickham szökését 5 perc alatt letudták, és... á, mindegy.

De azért vannak pozitívumok is. A zene szép, a színek és a táj is azok. Jane szépségével meg voltam elégedve, és ezen Wickham-rõl elõbb elhiszem, hogy odavan érte minden lány, mint a BBC-s Wickham-rõl.;) Miss Bingley sem volt rossz. Akivel viszont nagyon megvoltam elégedve, az Darcy. Minõségben, mennyiségben. Persze Colinnal nem ér fel, de magas, délceg, jó választás volt a magyarhangja, Szabó Sípos Barnabás, és... õ jó volt.
10/10
timikeee 2008 júl. 23. - 17:58:36 10/10
(200/509)
imádom ezt a filmet, szerintem nagyon jó, szép és remek.A könyv is nagyon jó! a BBC-s változathoz sajnos még nem volt szerencsém, de már azt is megszeretném nézni...
szilka12 2008 júl. 22. - 09:05:35
(199/509)
Én ezt a változatot elõbb láttam mint a BBC-set,tehát ha nekem azt mondják hogy Büszkeség és balítélet, akkor nekem ez ugrik be.Amúgy szerintem mindkét film jó, mindegyiknek megvannak a maga hibái, és szépségei.
kekcsillag 2008 júl. 22. - 08:45:37
(198/509)
Akkor nézd meg a BBC feldolgozást és rá fogsz jönni, hogy ez a változat sehol sincs ahhoz képest...:-)))
6/10
Nita:) 2008 jún. 27. - 09:47:40 6/10
(197/509)
Nálam is a '95-ös BBC-s feldolgozás a nyertes.
Ez a film nekem túl komor.
A másik: Keira Knightley jól játszik,viszont borzalmasan néz ki...
Borzalmas az a frufru....
Ez még hagyján lenne,de sztem ebben a korban is divat volt a hajmosás...
10/10
zsuzsanna88 2008 jún. 25. - 21:58:49 10/10
(196/509)
Nekem nagyon tetszett a Büszkeség és Balítélet ezen mozis változata, bár kétségtelenül meg kell hagyni, hogy a korábbi BBC-s verzió jobban lebilincseli a nézõ figyelmét, aprólékosabban mutatja be az események kibontakozását és mindenképp megemlítendõ még, hogy Colin Firth számomra hitelesebben alakította Mr.Darcy figuráját. De talán ez annak is köszönhetõ, hogy a többrészes változatot jóval korábban láttam.
Egyszóval számomra mindkettõ nagyszerû, remek alkotás. :)
Vikke 2008 jún. 09. - 17:54:08 Előzmény atalanta
(195/509)
Na, ez érdekes. Köszi az infót =)
atalanta 2008 jún. 05. - 23:32:55 Előzmény Vikke
(194/509)
Tudod miért hasonlít ez a Mr. Darcy Mark Darcy-hoz?
Mert Helen Fielding egyik kedvenc könyve Austen Büszkeség és balítélete... és nem titkoltan onnan vette a férfi fõhõsét. A dölyfösség, kimértség, valamint a becsületesség mindkét karakterben megtalálható...az már csak egy dolog, hogy Fielding egyik kedven színésze Colin Firth :)

Na, úgy látom egyébként én azon kevesek táborát erõsítem, akinek tetszik mindkét verzió. A mozisban pl. az, amit a sorozatban kihagytak, hogy Elisabeth elmondja az apjának a film végén, mi mindent köszönhetnek Darcynak, miért olyan nemeslelkû.
:)
Szeretem mindkettõt! Persze nem tagadom, a BBC verzió jobb. De egy mozitól ennyi tellett, és ezt kihozták belõle.
trillárom 2008 jún. 05. - 23:21:19
(193/509)
95-ös BBC-s sokkal jobb feldolgozás! Mindenkinek ajánlom, aki még nem látta;)
míííza 2008 jún. 05. - 20:06:06
(192/509)
szerintem a 95-ös sokkal jobb(Bár sokadszorra már egy kicsit vontatott)! Colin össze se hasonlítható ezzel az ürgével, aki úgy néz ki, mit egy kacsacsõrû emlõs. Ha a fõszereplõ jó, szimpatikus, az sokat dob egys filmen
Vikke 2008 ápr. 22. - 18:00:39
(191/509)
Meg kell mondjam Keira Knightley kezdi belopni magát a szívembe. Elõször a Domino-val most pedig ezzel. Fiatal kora ellenére nagyon profin tudja megválogatni a neki való szerepeket. Indokolt az Oscar jelölés.
Sajnos nem láttam még a '95-ös verziót de kiváncsi lennék rá márcsak Colin Firth miatt is mert ez a karakter nagyban hasonlít a Bridget Jones ugyancsak Mark Darcy-jához. Viszont Matthew MacFadyen is kiválóan visszaadta a karakter lényegét. Hangulatos film, a története szerintem sokaknak ismerõs.
Biborka:) 2008 ápr. 18. - 19:32:12
(190/509)
Én eddig még csak a 2005-öset láttam, de azért teljesen odavagyok! :) A kedvenc filmem :)