Téma: Bûvölet

8/10
borzi84 2008 jan. 10. - 16:25:34 8/10
(322/922)
Szia! Én már hajdan láttam ezeket a részeket a Duna TV-ben. (úgyhogy nekem már nem újdonság) Nem akarom lelõni a poént, csak azt mondom, hogy nekem egyre kevésbé tetszett ez a széria. Az elején jól indult, aztán jött a filmbeli Sara apja (Miti -papa)...amúgy Sarára nem tudtam igazán haragudni, elég kedvesnek látszik. (Nem úgy, mint az elõzõ szériák "hárpiái")Aztán a halálesetek: Mintha az elején maguk sem tudták volna, hogy ki lesz a "tettes", a viselkedése annyira mást tükrözött. A lényeg: az 1. szériát szerettem (Agnese Nanoval), egészen a hatodikig nem volt rossz. (happy enddel a végén) (Bár a 6. végét eléggé összecsapták) A 7.-ben Antonio és Giulia is nagyon szimpatikus volt, szép párt alkottak, de a készítõk nagyon elrontották a dolgot. (Elég lett volna egy széria is /a 7.-ben és a 8.-ban is õk játszottak) Ráadásul a 8. széria amolyan felemásan ér véget, (nyitott kérdéseket hagy)amit a 9. széria (ahogy hallom) nem igazán old fel. (Antonio és Giulia ott már nem is szerepelnek) Nagyon gondolkodom, megnézzem-e egyáltalán a 9.-et. Bár, lehet, hogy a kívácsiságom felülkerekedik. (Úgymond: Mi jöhet még ezek után?) Jó szórakozást kívánok a többi részhez...(Nem árulom el mi lesz Giuliával, de azt állítom, meg fogsz lepõdni...)
10/10
Suzanne 2008 jan. 09. - 16:37:39 10/10
(321/922)
Giulia rendkívül átgondolatlan lépésre készül, ezt semmiképpen nem szabadna, és remélem, nem is teszi meg. Tudattalanul a késõbbiekben Giadát okolná boldogtalanságáért, mert szerelem nélkül élni egy férfival, csak boldogtalansághoz vezethet. Fõleg egy olyannal, mint Paolo, aki személyiségébõl adódóan irigy, önzõ, hazug, alattomos, gátlástalan, egyszóval egy szemét. Az "ennél többet már úgysem veszíthetek" alapon mindent el kellene mondania végre Antoniónak, aztán pedig az anyja segítségével felnevelni a gyermekét. Én ezt látom járható útnak ahhoz, hogy maradék önbecsülését megõrizze, és teljes boldogtalanná se tegye magát. Ha már tanult nõ létére sem tudja most még bizton eldönteni kié a gyerek (emiatt még mindig pipa vagyok a forgatókönyvíróra), a születése után kiderítheti egy egyszerû DNS-vizsgálattal.
Én ezt tenném, a többit pedig az idõre bíznám. Egy idõ után talán Antonio is végiggondolná, hol követhetett el hibákat ebben a kapcsolatban. Mert õ is követett el.

Ui: Gyanítom, hogy a rendezõk nem az én elképzeléseimet fogják követni.
10/10
Suzanne 2008 jan. 04. - 19:14:34 10/10
(320/922)
Most lett vége a filmnek.
Tudtam, éreztem, sejtettem, bár ne éreztem volna!
A bûn és bûnhõdés, a maradék önbecsülés.
Bõgtem és kész. Mert én sem tudtam volna mást lépni a helyében...
*Bátorszív* 2007 dec. 22. - 09:54:01
(319/922)
Szívesen, Suzanne...!:)
10/10
Suzanne 2007 dec. 21. - 05:27:33 10/10 Előzmény *Bátorszív*
(318/922)
Köszönöm!
Eztán figyelek.
Jó nick nevet választottál, vállalod önmagad mindenestül.
*Bátorszív* 2007 dec. 20. - 06:54:56
(317/922)
Szia!:)

A ***SPOILER***!-t, akkor illik kiírni egy hozzászólásnál, ha utána történetesen egy film záró explicit'e,(v. explicit'um), vagy az a bizonyos Nagy Csattanó következik; hogy aki nem kívánja elõre tudni, az kerülje el az utána következõ bekezdést...(!)
{...Én bevallom, sajnos többször is 'spoiler'ezek, ("vége-csattanó"-zok) -gyakran nagy filmek'nél is - anélkül, hogy erre felhívnám a tisztelt vélemény, /(per)/ kritika olvasók figyelmét...! (...(Sajnos...! )...; de ez semmiképp sem követendõ példa...,(!) ),:),,,}
10/10
Suzanne 2007 dec. 20. - 06:18:49 10/10
(316/922)
Szia! Ezt a SPOILER feliratot már több helyen láttam, de nem tudom mit jelent, hogy kerül oda.
Kérlek, mondd meg nekem!
Kösz!
7/10
Giada 2007 dec. 18. - 20:17:42 7/10
(315/922)
Giulia félrelépésével, ami nem nevezhetõ félrelépésnek, csak egy ocsmány gusztustalan dolognak Paolo részérõl.
Különben, ez azért van, mert a Bûvöletnek ebben az idõszakban lett egy új producere, még pedig a Sara Segre-t alakító Carlotta Miti apja...
Am, direkt odaírtam a SPOILER feliratot...
10/10
Suzanne 2007 dec. 17. - 20:56:51 10/10 Előzmény Giada
(314/922)
Kösz az infót Giada!
De ennyire azért mégsem szerettem volna elõreszaladni!
10/10
Suzanne 2007 dec. 17. - 20:53:02 10/10
(313/922)
Tiszteltetem a rendezõket és a forgatókönyvírókat!
Mivel akarnak megetetni?!?!?
Javasolnám, járjanak újara iskolába számolást és biológiát tanulni!
Hogy egy egészségügyben dolgozó mûtõasszisztens (aki mellesleg röntgenfelvételeket elemez, laboreredményeket értelmez stb.) nem tudja eldönteni, ki a gyereke apja? Elég kiderítenie a fogantatás dátumát, ami neki, képesített szakemberként nem jelenthet akadályt. Zárójelben jegyzem meg, hogy a mai orvostudomány állása mellett egy ilyen filmbeli szuper klinikán az ultrahangos vizsgálat is bizonyára szuper!
Max. akkor nem tudná eldönteni, ha ugyanazon, vagy egymás közelében lévõ napokon lett volna mindkét férfival, de ahogy visszaemlékszem a filmnek erre az elég zûrös idõszakára, ilyesmi nem történt.
Ez volt az egyik mócsing.
A másik:
Egy szívátültetés után milyen hamar épül fel valaki? Hetek alatt olyannyira, hogy még munkaképessé is válik? Fantasztikus!
Paolo aljassága közvetlen a szívmûtét elõtt volt, (hideg idõ, csizma, sál, látszik a lehelet) s ha Giulia bizonytalan az apa kilétében, akkor csak hetek telhettek el a mûtét óta. Ha pedig nem hetek, (speciel most süt a Nap ezerrel) hanem több idõ, akkor az apaság nem lehet kérdés, egyértelmûen Antonioé a gyerek!
Giuliát akarják lejáratni, vagy minket néznek ennyire ostobának?
Hát ezt az én gyomrom valahogy nem veszi be!
Bonyodalom gyanánt meg kellett volna elégedni Giulia félrelépésével!
7/10
Giada 2007 dec. 17. - 17:06:46 7/10 Előzmény heja
(312/922)
***SPOILER*** tehát, a gyerek Antonioé, de erre emlékeim szerint nincsenek egyértelmû utalások csak 1 a végén, Giulia elköltözik a fiával, aki tiszta apja, "az állítások szerint"... Jean lelövi Antoniót, ekkor megjelenik Giulia, és akkor ott Antonio szerelmet vall, de nem lehet tudni mi sül ki, mert õ meg közben még elõbb eljegyezte Sara-t, nemtudom, hogy itt már tartunk-e...
a 8. évadnak ezzel a lövéssel vége, ill Jean Deniset is meglövi, és úgy rémlik Giovannát is...
Giovanna utána a 9. évadban kerekes-székes lesz, és elutaznak Diegoval Brazíliába. Deniserõl, nem emlékszem, de nagyon sokáig úgy volt a 9. évad elõtt, hogy meghal, de már nem tudom, hogy mi lett vele...
10/10
Suzanne 2007 dec. 14. - 07:37:53 10/10
(311/922)
Szia !
Én is örülök, hogy hozzászóltál.
Én elõször nézem a sorozatot, nem tudom mi lesz a vége, bár azért egy-két dolgot tudok elõre. De azért én azt szeretem, ha izgulhatok és találgathatok egy kicsit. A Net Bulváron is van bûvöletes fórum, az is érdekes, ott sok képet is találsz.
Suzanne
10/10
heja 2007 dec. 12. - 17:27:56 10/10
(310/922)
Sziasztok! Örülök, hogy más is van aki nézi a bûvöletet!
***SPOILER***
Mi lesz Giuliával és Antonioval a végén? Érdekes, hogy Giulia és a nõvérének az életében Közös pontok vannak! Pl: Giulia is terhes lesz és nem tudja, hogy kitõl: Mi leszenneka szériának a vége? Összeházasodnak(Giulia és Antonio)?
10/10
Suzanne 2007 nov. 29. - 23:55:07 10/10
(309/922)
Szia Shalimar!
Már kezdtem nagyon egyedül érezni magagm!
shalimar2007 2007 nov. 29. - 09:59:54
(308/922)
Nem olyan rossz sori.A régi részek jók voltak. :)
10/10
Suzanne 2007 nov. 28. - 20:28:42 10/10
(307/922)
Hahó!
Hol vagytok?
Magammal fórumozok?
10/10
Suzanne 2007 nov. 28. - 20:27:27 10/10
(306/922)
Sziasztok!
Szóval a mulasztásaimat tömbösítve pótoltam filmnézés ügyben, kétszer hármas részletekben.
Hát, mint a JEGES ZUHANY, hamarjában még levegõt is alig kaptam. Mindjárt vége a sorozatnak, mi lesz ebbõl?
Semmi. De ezek után azt mondom, nem is érdemlik meg, sem Antonio, sem Giulia, mert az egyik tizenkilenc, a másik meg egy híján húsz.
A rendezõket is jól fejbe kellene kólintani. Annak a banalitását, hogy egy anya nem ismeri fel a fiát (errõl már írtam), még csak meg lehet indokolni, Antonio a filmben nagyjából azokat az érveket hozta fel erre, ami valóban megeshet, az anya tudattalanul nem is akarja az igazságot.
De hogy egy professzort olyan ütõdöttnek állítsanak be, hogy nem veszi észre Stella egyértelmû szándékait, noha többször hevesen lerohanta a doktort, ez már nonszensz!
Persze, õ tiszta szívbõl, õszintén szereti Giuliát, (bár homályfoltos múltját még õ sem tisztázta), Giulia igaz szerelmében nem vagyok biztos, ez inkább egy hisztis szerelemnek van beállítva.
Valahol mélyen még mindig az anyja elvárásainak próbál megfelelni, és nem Antonióénak, még mindig anyja szeretetének elnyerésében reménykedik, hiszen õt igazán sosem szerette az anyja.
A kedves anyuka…a kedves Paolo… jól elintézték. A hisztire legjobb megoldás a „hideg víz”, ezt most megkapta, talán még nem késõ….remélem.
Meg azt is, hogy Professzor Strucc végre kihúzza a fejét a homokból!!!
10/10
Suzanne 2007 nov. 19. - 20:34:42 10/10
(305/922)
Massimoról lekerült a kötés. Vagyis a vélt Massimoról. Nem igazán értem, hogy egy anya
(jelen esetben Tilly) nem ismeri meg a gyereke szemét. Merthogy az arc takarva van és megváltozik,
az egy dolog. De ez a fiú egyáltalán nem hasonlít az eredeti Massimora, a szeme sem. Tudom,
hogy az anyai hinni akarás és vakság hatalmas bír lenni...Az igazság halogatásával sem értek egyet.
Más:
Nicola-nak lett volna módja bizalmasan tájékoztatni Antoniót a munkahelyi pletykákról(amirõl csak
mi nézõk tudjuk, hogy majdnem alaptalanok). Miért nem tudott ennyit megtenni egy jó kollégáért?
"Vétkesek közt cinkos,aki néma!"
10/10
Suzanne 2007 nov. 12. - 23:37:24 10/10
(304/922)
Ivana Monti remekül játssza az áspis kígyót. Oly élethû mimikával, hogy az emberben szinte felforr a vér.
Fabio Fulco pedig a játékszenvedélytõl ûzött hõs lovagot. Demetra ugyan kedves jelensége a filmnek, de mintha Sergio túl hamar elfeledte volna szeretett Luisáját.
Bár az idõ múlása olykor gondot okoz nekem a sorozatban, egyszerûen nem tudom követni.
Nem tudom eldönteni, vajon egyik eseménytõl a másikig órák, napok, vagy hetek teltek-e el?
Antonio és Giulia most aranyosak. Egy ici-pici féltékenység néha csodát tesz.
Bár az bosszant, hogy a szlogen újra indult… „.Ottvan Giada, meg az anyám…”
10/10
Suzanne 2007 nov. 09. - 20:37:50 10/10
(303/922)
Nem bánnám, ha már valami jó is történne.
A rendezõk miért húzzák az ember idegeit? No, jó, tudom, azért, hogy megnézzük a következõ részt is.
Giulia tehetetlensége dühít, beolvashatna már végre a drága jó anyukájának. Antonio is a sarkára állhatna, egyszer már bejött!