Téma: Bûvölet

hercule 2008 aug. 04. - 20:07:01 Előzmény feeco
(622/922)
Hát konkrétan nem nyelvtani szempontból kérdeztem! :P Hanem, h eleve a készítõk, írók annak idején miért ezt a címet adták a sorozatnak?
feeco 2008 aug. 04. - 09:48:18 Előzmény hercule
(621/922)
huhuhuhhuuu, jó és pihentetõ kérdés - tényleg: miért bûvölet?? lehetne varázslat, káprázat, bûbájosság, ráolvasás, igézés, rontás, csábítás, kecsegtetés vagy vonzerõ is..
mert a fordító valószínüleg megállt az incantesimo elsõ magyar megfelelõjénél.. remélem most nem fogod megkérdezni, "de miért éppen incantesimo??..".. :)))
tv-nézõ 2008 aug. 03. - 23:28:31
(620/922)
De a régebbi Bûvöletek nem is 240, de legalább is 120 részesek voltak, csak 50-60 részesek. Vagyis nyári szünet lehet, hogy nem volt, de különben rövidebb ideig tartott a végigvetítésük.
Különben, ha valaki kötetlenül akar üdülni a nyaralásán, tényleg zavaró lehet, hogy a napi sorozat idõhöz köti, vagy pl. ha valaki külföldön nyaral, ott sem nézheti. Videó tényleg van a világon, abban igazad van, de nem biztos, hogy mindenkinek van.
Én személy szerint, örülök, hogy szünetet tartanak, mégha hiányozni fog is majd kicsit. Ha én megyek nyaralni, örülni fogok, hogy garantáltan nem maradok le semmirõl. S nem is mindenkinek ideális, volt aki még a szünet elõtt utazott el, s tényleg föl kellett vennie. Õ most jól jár, akkor is Bûvöletezhet, mikor mások már nem :)))

Nagyon nem tetszik Neked ez a 9. évad. Kár, pedig vannak benne szép, és gondolatébresztõ dolgok, és izgalom is.
Az elején tényleg kellett egy kis idõ, hogy beinduljon a történet, és megtalálja a saját hangját a Bûvölet napi sorozatként,
de mára színvonalas, értékes sorozat lett belõle. Persze ízlések és pofonok, de szerintem még jobb is most, mint régebben.
szevia 2008 aug. 03. - 22:46:07 Előzmény gyuri1001
(619/922)
Ez érdekes! A korábbi Bûvölet sorozatok, amik még _valóban_ elbûvölték a rajongóit, sosem tartottak nyári szünetet! Emlékszem én is egy öreg rossz de nézhetõ Tv-n nyaralásom alatt a Bûvöletet, a naplementés Duna helyett, amit az ablakomból láthattam volna. Kevés olyan hely van ahol nem lehet TV-t nézni. Talán a sátorozók. Meg aztán videomagnó is van a világon. Szóval nekem nem hiteles a szöveg..
hercule 2008 aug. 02. - 11:22:35
(618/922)
Ha már nyári szünet...
Néha elgondolkodtam, vajon miért BÛVÖLET a címe a sorozatnak? Tippek, ötletek?
gyuri1001 2008 aug. 01. - 17:37:00 Előzmény Zia
(617/922)
Nyári szabadságra megy a Bûvölet!

Kedves Bûvölet-rajongók! Kedvenc sorozatunk augusztus elsején nyári szabadságra megy. De csüggedni nem kell, inkább tartsanak vele! Szeptembertõl pedig visszavárja Önöket Elena, Davide, Alberto, Tilly és a többi Bûvölet szereplõ!

Amióta beköszöntött a nyár és gyakran kúszik a hõmérõ higanyszála 30 fok közelébe (esetleg fölé), egyre nagyobb dilemmát jelent meghozni a döntést: maradjunk-e a tévékészülékek elõtt, nehogy lemaradjunk kedvenc sorozatunk újabb részeirõl, vagy mindent hátrahagyva irány a strand… Vagy lehet úgy is élvezni a nyaralást, hogy közben nem bánt minket a tudat, hogy elmulasztunk valami fontosat? Nyilván ez a gondolat érlelõdött sok nézõben is, ezért azzal a kéréssel fordultak hozzánk, „engedélyezzünk” nekik egy kis szabadságot.

Rengeteg Bûvölet rajongó ragadott tollat, billentyûzetet, telefonált, hogy megtudja, mikor szüneteltetjük a sorozatot, mikorra tervezheti a nyaralását. Nekik jó hírrel szolgálhatunk, mivel a Bûvölet augusztus 1-jén egy hónapos szabadságra megy. De azok se csüggedjenek, akik valamilyen okból mégis inkább tévéznének! Ekkor indul ugyanis útjára a Külvárosi rendõrök címû sorozat, Magyarországon eddig még nem vetített részekkel. Izgalmas nyomozások, forró helyzetek, felderítetlen bûnügyek és persze a római rendõrõrs barátságos légköre vár ránk.

Szeptember 2-tõl pedig, ha már minden kedves Bûvölet nézõnk kipihente magát, újból átadjuk a terepet Elenanak, Davidenak, Albertonak, Tillynek és a többieknek!
gyuri1001 2008 aug. 01. - 17:32:45 Előzmény napraforgó
(616/922)
Összesen 240 részes ez a széria.
Szeptembertõl folytatják.
A mai az utolsó ez is csak egy epizód, mert 19:00- labdarúgó mérkõzést adnak.
Üdv...
szevia 2008 júl. 31. - 22:22:48 Előzmény napraforgó
(615/922)
hát igen, hogy _miért_ folytatják, az valóban kérdés:-)

>miért és mikor folytatják,
8/10
borzi84 2008 júl. 31. - 21:23:57 8/10 Előzmény Zia
(614/922)
Szia! A Duna TV honlapján olvastam, hogy "rengeteg rajongó kérte, hogy szüneteltessék, hogy nyugodtan tudjanak nyaralni..." ("Tiszta Amerika" => ott csinálnak ilyesmit) Azt írták, szeptembertõl folytatják!
10/10
FrancziskaAaAa 2008 júl. 31. - 15:04:37 10/10
(613/922)
Szerintem nagyon lecsökkent a nézetség ...
Én is kiábrándultam belõle ...
Már hónapok ota nem nézem és õszintén szolva nem is nagyon érdekel .
Jóval a régi részek színvonala alá ment . Vannak sokkal jobb sorozatok is amiket szívesebben megnézek . Most azért mert Bûvölet címszó alattadnak valami unalmas sorozatot azért a Bûvölet rajongok nem kötelesek megnézni . Eddig azért mert " Bûvölet " megnéztem de már nem nagyon érdekel .
10/10
Zia 2008 júl. 30. - 21:59:39 10/10
(612/922)
Hmmm. Néztem én is, hogy eltûnt a jövõ heti mûsorból a Bûvölet.
Tuti nincs vége.
Tudja valaki, hogy miért nem folytatják? És mikor folytatják, ha egyáltalán folytatják?
7/10
napraforgó 2008 júl. 30. - 15:49:41 7/10
(611/922)
nem tudja valaki, hogy a 165. résszel vége lesz a sotrozatnak, vagy csak szünetel? És ha csak szünetel, miért és mikor folytatják,
Akosh 2008 júl. 27. - 18:55:29 Előzmény tv-nézõ
(610/922)
Na akkor egyre többen vélekedünk így, bár ízlések és pofonok, kinek mit tetszik ebben a sorozatban.
tv-nézõ 2008 júl. 25. - 23:19:50 Előzmény Akosh
(609/922)
Nem mondod? Ezt nem is tudtam. Bár mintha már hallottam volna róla egy barátomtól pár napja. :)
szevia 2008 júl. 24. - 22:59:28
(608/922)
Hát eddig sem kedveltem Albit, de most már egyenesen forog a gyomrom ettõl a nonstop szenvelgõ önsajnálattól!már nézni sem bírom! a forgatókönyvíró/k/ már teljesen elvesztették az arányérzéküket.. létezik, hogy bárki is sajnálja A,-t? mire játszanak?
Az is üdítõ, hogy minekutána az elõzõ részben Tilly azzal ment át Lucánóhoz, boldoggá téve õt ezzel, hogy mégis elfogadja a rádiós munkaajánlatot, az ezt követõ mai részben, Lucanó _készül_ Tillyhez (Karolina szerint) hogy _felkérje_ ! erre a munkára, aztán meg a klinika parkjában Tilly vonakodik, hogy õ ehhez nem eléggé ért, stb. stb..tiszta debil dolog már az egész.
Azt hiszem most már tényleg ideje lenne felszámolnom a sorozat iránt hûséges és hõsies kitartásomat!:(
Akosh 2008 júl. 23. - 23:04:47
(607/922)
Ma nagyon jó és cselekményes epizódok voltak, csak azt sajnálom jövõ hetet követõen egy hónapra nélkülöznünk kell a sorozatot.
tv-nézõ 2008 júl. 21. - 00:28:05 Előzmény borit6
(606/922)
Akoshnak igaza van, én is úgy emlékszem, hogy Rosselli még mondta is Elenának, õ nem lesz ott, de Elena elmehetne helyette is.
A mostani részek különben nagyon izgalmasak voltak, legalábbis szerintem. Valahogy most minden szálon inkább a feszültség dominált, nem annyira az érzelmek.
Akosh 2008 júl. 20. - 22:10:17 Előzmény borit6
(605/922)
Tilly Rosselli professzorral találkozott, Albertoval viszont nem, szerintem semmilyen rendezõi baki nem volt.
szevia 2008 júl. 20. - 15:32:12 Előzmény borit6
(604/922)
Ez is meg más is:-)

(de vsz. ez nem a rendezõ hanem a forgatókönyv író mûve, de mindegy is..)

>Ez egy kicsit ciki a rendezõtõl.
borit6 2008 júl. 19. - 18:52:09 Előzmény szevia
(603/922)
Én azt nem értettem a csütörtöki-pénteki(jul.17-18)részekben,hogy a kongresszuson részt vett volna a professzor aki Elenát gyógyitja is de a pénteki adásban Tillivel partiznak.
Ez egy kicsit ciki a rendezõtõl.