Téma: Castle

niky24 2013 jan. 29. - 22:35:11
(1020/1240)
Nagyon durva volt a mai rész.SPOILERMost tényleg lelõtték?Túléli?Lesz még új évad?Valaki leírhatná mi lesz vele!Nem látok itt a port-on 4. évadot.
halaci 2013 jan. 29. - 19:51:59
(1019/1240)
Nem az én elméletem, Mark Polish mesélte Oldenburgban. A zenék miatt volt stúdiómunka és nem tartott volna sokáig némi utószinkront felvenni, de úgy döntöttek, hogy csak végszükségben korrigálnak.
10/10
charlottecorday 2013 jan. 29. - 15:54:53 10/10
(1018/1240)
Nem is gondoltam eddig arra, hogy a hang tudatosan lenne ilyen gyenge, egyértelmûen a technikának tulajdonítottam, de tetszik az elméleted.
halaci 2013 jan. 29. - 11:16:40
(1017/1240)
Ja, a szöveg mennyisége: valóban nem sok, de szerintem fontos, talán éppen ezért.

Kicsit félek is szinkrontól mert a hang (részben a technikai adottságok miatt, részben tudatosan) sokszor halk - két ember az ágyban nem üvöltve beszélget egymással. Pont ettõl olyan zavarba ejtõen intim a film, úgy kell figyelned, hogy szinte azt érzed, hallgatózol. Ha ezt elszúrják és aláraknak egy órabérben ledarált tucatszinkront, akkor az megöli az egészet.
halaci 2013 jan. 29. - 11:10:32
(1016/1240)
Nem tudom, szinkronos lesz-e - gondolom igen -, de a Cinemaxon fent szokott lenni az eredeti hang is opcióként. A feliratot viszont nem szokta megjeleníteni nekem :(
10/10
zora 2013 jan. 29. - 07:45:34 10/10
(1015/1240)
Nekem nem tiszta, hogy szinkronos, vagy feliratos? Bár nincs lehetõségem megnézni, azért reménykedem, hogy feliratos. Amennyit tudok belõle, nem sok szöveg hangzik el a filmben. Jól gondolom?
halaci 2013 jan. 29. - 05:19:43
(1014/1240)
Akik eddig nem tudtak hozzáférni: február 10-én a Cinemax bemutatja a For Lovers Only-t.

http://www.cinemax-tv.hu/movie/csak-szeretoknek_-72191
offtopic
wrossi 2013 jan. 20. - 13:39:20
(1013/1240)
Odaírtad,hogy nem kimondottan nekem szánod ezért nem sértõdöm meg,de ha ismernél tudnád,hogy egyáltalán nem nekem szántad.Beckett úgy jó ahogy van és nem rontanék a megjelenésén azért,hogy átlagosabb legyen.Csak erre akartam kilyukadni,de ez nem jelenti azt,hogy az életben is ezt a tökéletességet várnám el egy nõtõl.
Ha mûkörmöt vagy megrajzolt szemöldököt látok akkor futásnak indulok,mert ezek ketten túlmennek minden határon.A lófarok viszont ha a célszerûség úgy kívánja tíz másodperc alatt létrehozható,egyszerû és nagyszerû találmány,bolond az a férfi aki ilyen szempontok alapján dönt.Ennek ellenére a nõk általában kibontják a hajukat ha tetszeni akarnak egy férfinak és nem csak a filmekben.
10/10
vikipici 2013 jan. 20. - 11:46:27 10/10
(1012/1240)
Igen,sajnos ez a jellemzõ.Én meg nagyon felfázós vagyok,ezért télen próbálom védeni a derekamat,vesémet,ilyenkor nem nagyon érdekel a divat.Aztán amikor a suliban is látom,hogy kint van mindene, még csodálkozik, hogy megfázik.
offtopic
Petrapetrus 2013 jan. 20. - 11:42:18
(1011/1240)
Egyetértek veled. Viszont nekem újra és újra feltûnik. Meg látom a környezetemben is. Tegnap valaki egy cicanadrágban divatozott a nagy hidegben és hóban. -.-"
És a vicc az, hogy tényleg azért veszik fel, mert jól néznek ki (már aki) és tényleg szinte reszketnek, fáznak az efféle viseletekben, de nem baj, mert a tökéletes külsõ az elsõdleges... R-Ö-H-E-J. Aztán majd pár év múlva csodálkoznak, ha vese, petefészek vagy akármilyen gyulladást kapnak... :-/
10/10
vikipici 2013 jan. 20. - 11:37:49 10/10
(1010/1240)
Az a baj, hogy már a vízcsapból is az folyik, hogy legyen tökéletes külsõd,ne menj ki smink nélkül az utcára,télen fagyjál meg,csak kövesd a divatot...Szóval minden a külsõségekrõl szól,és ez a gondolkodás többnyire az USA-ból jött.Úgyhogy én már nem is csodálkozok, ha egy sorozatban is így mutatják ez embereket.De nekem igazából ez fel se tûnt akkor,csak hogy te írtad:).
offtopic
Petrapetrus 2013 jan. 20. - 11:23:54 Előzmény wrossi
(1009/1240)
"Az öltözködés,a hajviselet szubjektív megítélés kérdése,nekem úgy jó ahogy van,semmit nem változtatnék rajta."

Hát, te tudod. Csak az a helyzet, hogy sok pasinak teljesen természetes dolog az, ha egy nõ állandóan tip-top. El lettek kényeztetve a férfiak, így ha már egyszerûbb egy hölgy külseje, akkor sokan hajlamosak csalódni. Pedig nem kell mindig tökéletesnek mutatkozni. A nõ is esendõ, érzõ lény, aki emberbõl van. Néha neki is jólesik csak úgy lófarokba összekötni a haját, nem tûsarokban tipegni, esetleg felvenni valami kényelmes, praktikus ruhát, ami kevésbé feltûnõ.

Sok pasi elvárja, hogy a nõ mindig "kirakatbabaként" álljon mellette, akivel lehet dicsekedni, akit lehet mutogatni, de ugyanakkor sokan hajukat tépik, ha tanúik lesznek magának a (hosszadalmas) mûveletnek, amíg ez a külsõ elkészül...

És ezt most általánosságban mondtam, nem konkrétan számodra címezve... Csak arról, amit írtál, felmerült bennem ez a gondolat. Hogy a férfiak szeretik a csinos nõket, nem bánják, ha mindig tökéletesek, mert jó rájuk nézni, meg egyáltalán, viszont ha várni kell a hölgyre egy fürdõszoba elõtt vagy egy üzletben, akkor már türelmetlenkednek. Pedig a nõk általában pont a pasikért teszik mindezt, mert valamiféle általános normává kezdett válni az efféle megjelenés. Pedig az igazi nõk smink és egyéb kiegészítõk nélkül is vonzóak és van kisugárzásuk. Reklámozni kéne ezt a felfogást, hogy eljusson az érintettekhez, de hát amíg valaki a zuhany alól is tökéletes sminkben jön ki vagy úgy fekszik/kel, vagy éppen magas(tû)sarkúban szaladgál a rosszfiúk után...

Na mindegy, nem akarok túl off lenni, már ez is az volt. Megy az offtopik gombocska... :)
Petrapetrus 2013 jan. 20. - 11:13:29 Előzmény csibe0813
(1008/1240)
De most nem arról volt szó, hogy a sorozaton belül kinek mi tetszik és mennyire, hanem úgy általánosságban, amit mi, külsõ szemlélõként látunk a képernyõn: rengeteg esetben egyszerûen nem életszerû.
10/10
csibe0813 2013 jan. 19. - 13:26:43 10/10 Előzmény Petrapetrus
(1007/1240)
Castle-nak kifejezetten tetszett :DDDDDDDD
10/10
csibe0813 2013 jan. 19. - 13:25:53 10/10 Előzmény wrossi
(1006/1240)
így bizony. :))
Petrapetrus 2013 jan. 17. - 09:55:21 Előzmény halaci
(1005/1240)
:)
Hát igen... Az sem volt semmi, mikor Beckett kijött a medencébõl tökéletes sminkben. :) Bár ezeket még rá lehet fogni a vízálló make up-ra, de amikor olyan jelenet van, hogy valaki a saját lakásában pancsol, na, hát odahaza minek a smink? :)
offtopic
Petrapetrus 2013 jan. 17. - 09:53:14 Előzmény zora
(1004/1240)
Köszönöm. :)
A Rex felügyelõ nálam nagy kedvenc, de csak a Morettis részek. Õ volt egyébként abban az epizódban is, amit említettél. :)
Az amerikaiak valamiért nagyon ragaszkodnak ehhez a tökéletesség-képhez. Náluk mindenki szép és tökéletes. Totálisan hamis képet sugároznak, nem véletlen hát, hogy annyi önképzavaros emberke szaladgál a világban... :(

Európában meg valamiért nagyobb hangsúlyt szoktak fektetni a mondanivalóra, mint a szereplõk külsejére, tökéletességére. Ezért is szeretem jobban az európai filmeket. Persze kivételek mindig vannak, ezt nem gyõzöm hangsúlyozni.

A keddi Castle részben egyébként amikor lazítottak, simán belefért volna nekem, hogy Rick is valami laza cuccot vegyen fel. Õ is mindig olyan jólfésült és elegáns. :D
Petrapetrus 2013 jan. 17. - 09:46:24 Előzmény halaci
(1003/1240)
A vastag sarokkal különösebb problémám nekem sem lenne, bár én abban sem tudnék igazán szaladgálni. Sõt, ha csak tehetem, nem hordok magassarkút, mert iszonyú kényelmetlen, ha nem ülni kell benne... Nekem elsõ számú szempont a kényelem és a praktikum, aztán ha az kipipálva, jöhet a többi. Annyi csinos, divatos, kényelmes, csajos lábbeli van magas sarok nélkül... De ez sokaknak eszébe sem jut. :)
Összességében engem azért szokott idegesíteni az ilyen "baki". Mert nem tudok azonosulni vele. :)
wrossi 2013 jan. 17. - 02:26:56
(1002/1240)
Jogos észrevételek amennyiben általánosságban értendõek,mert nem érzem úgy,hogy ezek a kritikák Kate Beckett karakterére vonatkoznának.Én pont azt szeretem benne,hogy semmit nem visz túlzásba,tudja hol a határ,akár a jó izlésé akár a keménységé.A férfiak bombanõként tekintenek rá mert az,de õ nem viselkedik akként.Használja az adottságait,bolond lenne ha nem tenné,de még soha nem éreztem azt,hogy ez már sok.Az öltözködés,a hajviselet szubjektív megítélés kérdése,nekem úgy jó ahogy van,semmit nem változtatnék rajta.
halaci 2013 jan. 16. - 19:11:45
(1001/1240)
"Sminkben fekszik és sminkben kel... "

A feleségem a világ legjámborabb sorozat nézõje. Neki minden marhaságot be lehet adni mert rendszerint félálomban néz bármit. Az egyetlen dolog, amit így is mindig kiszúr és szóvá tesz, amikor a zuhany alól tökéletes sminkkel kerül elõ a hõsnõ :)))