Téma: Castle

10/10
vikipici 2013 febr. 01. - 06:07:58 10/10 Előzmény Petrapetrus
(1040/1240)
Köszi:). Tavaly újságkihordó voltam,de enyhén szólva elég keveset fizettek,úgyhogy nem nagyon jött be. Idén vmi más munkát keresek. Suliban dolgozol? Nem fáraszt le a sok gyerek? A nyári szünet miatt viszont jó:). Apa a volt általános iskolámban dolgozik,de amiket ott csinálnak,néha ki van akadva.

Sok helyen olvastam, hogy a Castle-t a fiatalok nem annyira nézik,meg hogy az idõsebbek sorozata. Nem értem,miért van ez. Pedig sztem bármely korosztály számára érdekes és vicces.
10/10
vikipici 2013 febr. 01. - 05:59:25 10/10 Előzmény zora
(1039/1240)
Tényleg?Nahát.Ezt honnan tudod?Én azt hittem a saját koruk van a sorozatban is:D.
offtopic
Petrapetrus 2013 jan. 31. - 20:14:02
(1038/1240)
OFF Sok sikert az érettségihez és a nyári munkához. :) Én egy iskolában dolgozom, ezért írtam, hogy nekem szabad a nyár. Pontosabban június utolsó hetétõl augusztus utolsó elõtti hetéig. Igen, bár ha úgy vesszük, annyira nem vagyok csóró, tisztában vagyok vele, hogy vannak, akik nálam sokkal nehezebb körülmények között élnek.
Nem tudom, számomra egy pasi mindig is nagyjából 30 éves kornál kezdõdött és korkülönbség terén is nálam addig oké, amíg valaki nem lehet valakinek az apja, illetve maximum kb. 20 év, az még így belefér. Emlékszem, ovis koromban is David Hasselhoff volt a nagy szerelem, késõbb meg mindenféle egyéb érett pasik, korombeliekkel sosem foglalkoztam ilyen téren. :D Egyszer volt hozzám korban nagyon közel álló szerelmem (3 évvel volt idõsebb a srác), de ezt leszámítva valamiért mindig is az idõsebbekhez vonzódtam. A korban hozzám közelállók mind éretlenek, komolytalanok, (voltak) nem lehet(ett) velük hosszú távra tervezni. Persze vannak kivételek, de valahogy ezek a kivételek engem inkább elkerültek. :) Mindig is az idõsebbek társaságát kerestem, velük éreztem jól magam. Gimiben is inkább a tanáraimmal lógtam, mint az osztálytársakkal, akik többségével kölcsönösen nem igazán kedveltük egymást. :)
Szerencsére köztünk mûködik a dolog. Felfogásban nagyon hasonlítunk, õ kicsit "infantilis", én meg a koromhoz képest komolyabb és megfontoltabb vagyok, szóval pont jó. :) Szerintem egyébként a nagyobb korkülönbséges kapcsolatok egyáltalán nem mûködnek rosszabbul általánosságban, mint más kapcsolatok. Csak erre többen odafigyelnek, jobban megjegyzik, mintha két "azonos életkorú" fél szakít. Valamiért az emberek egy részének szemét szúrja az ilyesmi és éppen ezért jobban is hangoztatják.
Mondjuk azt meg egyébként én nem tudom annyira megérteni, ha fordított ez a jelenség. Már hogy a nõ az idõsebb. Én sosem tudnám magam elképzelni fiatalabb pasival. De hát mindenki úgy él, ahogy jól érzi magát. :) OFF VÉGE
10/10
zora 2013 jan. 31. - 19:40:50 10/10
(1037/1240)
A két színész között valóban 7 év van, de Kate és Rick között 10. Beckett '80-ban, Castle '70-ben született.
10/10
vikipici 2013 jan. 31. - 17:57:24 10/10
(1036/1240)
Nem is tudom,szerintem sem rossz A Mentalista,de a Castle nekem jobban bejön. Meg így is elég nehéz volt ébren maradni, úgyhogy szerintem én nem fogom nézni.Pedig az ismerõseim közül szinte mindenki A Mentalistát szereti jobban.
10/10
vikipici 2013 jan. 31. - 17:53:16 10/10
(1035/1240)
Én nyáron úgy néz ki dolgozni fogok,meg érettségire készülni,de esti programnak simán beleférne a Castle:). De milyen messze van az még:(. "Csóró vagyok":D ez "jó",akkor egy cipõben járunk. Pedig én már régóta vágyok egy pár napos nyaralásra a Balcsinál. Egyszer voltam ilyenen a családdal,de akkor még kicsi voltam.

Jó,hát azért azt nem mondtam,hogy öreg,csak egy pár évvel lehetne fiatalabb:D.
Nincs semmi bajom a 7 évvel,csak úgy beugrott.Most hogy õszinte legyek, sosem értettem a túl nagy korkülönbségen alapuló kapcsolatokat. Szerintem a 10 év körüli még elmegy,csak sokat hallani,hogy hosszútávon nem mûködik. Ha 6 éve vagytok együtt,akkor örülök,hogy nálatok mégis:). Meg a 14 év nem is olyan vészes,de amúgy se szeretnék beleszólni,ezt csak általánosságban írtam. Úgyse a kor a lényeg,hanem hogy szeressék egymást az illetõk:).
niky24 2013 jan. 31. - 13:51:15
(1034/1240)
Mindenkinek köszönöm,aki válaszolt.Már csak ki kell bírni a folytatásig.De mondjuk a Mentalistát is szeretem.Nem lesz így nehéz.:-)
Petrapetrus 2013 jan. 31. - 08:31:41
(1033/1240)
Nos, hát belenéztem néhány interjúba Nathannel. Tud õ normálisan, artikuláltan is beszélni, még ilyet! :))) Így már nem is olyan marcona a hangja... Most már legalább ezt is tudom! (szerintem a Castle-ben direkt rájátszhat erre a "mormogásra", pedig szerintem nem kéne :))
Petrapetrus 2013 jan. 31. - 07:53:01
(1032/1240)
Nyilván az lenne a legideálisabb, ha mindjárt folytatnák a Mentalista után és rögtön jönne az 5. széria. De nyárra mindig az a duma van, hogy az ember nincs otthon, nyaral és nem akar nagyon a tévétõl függni... Szóval nagyon új dolgokat ebben az idõszakban éppen ezért nem szoktak mûsorra tenni. Pedig amúgy én sem bánnám, mert csóró vagyok, nem nyaralok, ráérnék megnézni, nyáron különösen, mert olyan munkám van, hogy a nyaram szabad - nem kéne korán kelnem. Amúgy évente egyszer utazom csak (nem nyáron), de arra egész évben spórolok. Ennyi nekem is jár jeligével. :))))

Nathan nem fiatal?? :D Szerintem egy 42 éves pasi még egyáltalán nem öreg. :) A 7 év korkülönbséggel pedig nem tudom, mi a probléma. Az én párom például 14 évvel idõsebb és már 6. éve vagyunk együtt. Stana szerintem egyébként nem nagyon néz ki 30-32-nél többnek és Nathan sem igazán tûnik annyinak, amennyi. Szerintem. :)
Nath szerintem dohányozhat, attól van ilyen orgánuma. Vagy legalábbis dohányzott valamikor... Muszáj valami magyarázatnak lennie. :))) A hang szerintem egyébként nem igazán korfüggõ. Hallottam én már 70 éves embert kisfiús hanggal... :)

OFF Csatornák: Én sem, megmondom õszintén. Annyi kisgyereke van már ilyen szempontból az RTL-nek, hogy feleslegesnek tartom én is. A csatornák száma egyre nõ, a nézhetõ mûsorok száma pedig rohamosan csökken. Persze kinek mi a nézhetõ... Már felvetettem valahol, hogyha van diplomás/igényes társkeresõ, simán lehetne diplomás/igényes televíziós csatorna vagy csatorna csomag. A kevés jót csatornákat folyton kipöckölik a csomagból a vacakabbnál vacakabb új adók. :( Nóta TV nagyon kell, de Discovery nem... Pff... :-/
A Legyen Ön is millimos! engem nem igazán köt le már, anno szerintem is Vágó volt a best. A többi csak gyenge próbálkozás. Régen mondjuk nagyon kedveltem Fridit, de most már elvállal minden marhaságot...

Azt nem mondtam, hogy nagyon jól megy. Tanulom a nyelvet, de addig már többé-kevésbé eljutottam, hogy egy brit angollal beszélõ filmet/sorozatot nagyjából végig tudok úgy nézni, hogy az elhangzott angol szöveget kiértem a szereplõk szájából. (vagyis ha adnának papírt és ceruzát, nagyjából le is tudnám írni) Azzal viszont már nekem is problémáim vannak, hogy ezt automatikusan fordítsam is le magamnak magyarra, ezért szeretem, ha van angol felirat közben, mert akkor a hallott mellé társul a leírt forma is és úgy picit gyorsabban kapcsolok fejben. OFF VÉGE
10/10
vikipici 2013 jan. 31. - 06:42:21 10/10
(1031/1240)
Nem is értem,minek nekik ilyen alcsatorna féleség,már a tv2 is követte a super tv2-vel,hát mondom ez már vicc:D. Mikor az új Legyen Ön is Milliomos! az Rtl-en ment, belenéztem pár adásba és Friderikusszal szinte már kabaré lett,de azért nekem tetszett:). Bár Vágóval izgalmasabb volt.

Szerintem Nathan hangját meg lehet szokni,de elsõnek én is nagyon megdöbbentem. De azért is lehet,mert már annyira nem fiatal,jó nem is öreg:D. 7 év van köztük Stana-val, ez még pont belefér szerintem(mármint a sorozat szempontjából), de lehetnének igazából is egy pár:). A szinkronos hang meg telitalálat,kicsit kisfiús,pimasz pont illik a karakterhez.

Én annak örülnék a legjobban-ha már nyárig A Mentalistát adja az rtl- ,hogyha nyáron leadnák a 4.évadot,minden hétköznap egy rész, és õsztõl menne az 5.évad. De sajna úgysem így lesz,inkább az a verzió a reális,amit te írtál.
Valahogy akkor ki kell bírnunk,én sem szeretném neten folytatni a 4.évadot:(.
Jó neked,hogy a british angol ilyen jól megy,én a listeningekben sosem voltam jó,ezért is inkább felirattal néztem.Meg az angol tudásom se vmi nagy szám, attól félek,nem értenék meg mindent,úgyhogy várok a szinkronra én is.
De lehet addig megszerzem a Richard Castle:Heat Wave könyvet:). Remélem ki lehet kölcsönözni könyvtárból.
Petrapetrus 2013 jan. 30. - 19:11:36
(1030/1240)
Oké, tényleg nem kevés a 15 hét, de még mindig jobb, mind majd' dupla ennyi... :)
Amúgy közben gondolkoztam és az is eszembe jutott, hogy nyáron a Castle lehet, hogy megint napi program lesz és nem a 3., hanem az 1. évadtól megint. És tulajdonképpen ha kiszámoljuk a 3 évad összes részét, nagyjából ki is jön egy nyári szünetre való adag. Szóval gyanús, hogy ez lesz a taktika... Mondjuk szerintem akkor is belenézek majd a sorozatba, mert jó... :)
Nekünk van RTL II, de szinte sosem nézem. Néha odakapcsolok a Legyen Ön is milliomos!-ra, ha épp nem vagyok túl álmos... A Heti hetest meg csak nézném, de egyszerûen nem bírok fent maradni... :(

Köszi, szerintem tudom, melyik csatornára gondolsz... De tévében mégis más... Nem szeretek egész nap monitor elõtt "zombulni". :D Bele-bele szoktam nézni a nálunk még nem vetített részekbe, meg olvasgatok rezüméket, de szerintem kivárom a szinkronos verziót. :)

Komolyan? Neked is feltûnt? :) Szerintem tényleg piszok mély és "öreg" Nathan hangja, olyan idegen hozzá, vagy nem is tudom... Nagyon furcsa. (esetleg dohányzik?) Önmagában a mély hanggal nem lenne bajom, de kicsit olyan rideg és érzéketlennek tûnik mellé, ahogy használja... Vagy csak az amerikai akcentus teszi, nem tudom. Majd még barátkozom a hangjával és megnézek vele 1-2 interjút is, ott milyen. A magyar szinkronja viszont telitalálat szerintem. Sokkal jobban kiérzõdik belõle számomra az aktuális mondanivaló. Nathan elnyeli a szavakat, egyszerûen nem értem, mit beszél sokszor. (vagy csak megint az a baj, hogy én brit angolon "szocializálódtam" :))

Stana Katic hangja szerintem is hasonlít a szinkronra. Kicsit talán csajosabb az eredeti, de mindenesetre dögös és illik hozzá. :) Viszont nála is ott az amcsi akcentus, ami nálam zavaró tényezõ egy kicsit. Legalábbis megértés szempontjából. Ezért is nyerõbb nálam a szinkron, mert ott értem a hangsúlyokat és a szöveget, eredetiben sajnos nehézséget okoz mindez. (brit soriknál sosem szokott ilyen problémám lenni, kiértem tökéletesen a szöveget, még ha nem is értem meg maradéktalanul, hogy mit is jelent magyarul)
10/10
vikipici 2013 jan. 30. - 15:54:44 10/10
(1029/1240)
Azért az a 15 hét is elég sok:S:D.Akkor addig marad a régebbi epizódok nézegetése vagy nem is tudom...Az Rtl II-õn inkább ne legyen,mert nálunk csak a 3 alapcsatorna van és úgy végképp nem látnám.

Én találtam egy tök jó csatornát a youtube-on,ahol felirat is van az eredeti felvétel mellett,leírom ha érdekel valakit.Amúgy nekem is ugyanaz volt az érzésem, mint Petrapetrusnak!:) Elõször csak néztem,hogy milyen mély hangja van Nathan-nak és a szinkronhang sokkal jobban tetszett(sztem jobban is illik hozzá),de aztán megszoktam és már nem is tûnik olyan mélynek. De ez milyen fura:). Sokan írtátok régen, hogy Beckett szinkronhangja nem a legjobb,pedig nekem hasonlónak tûnik, mint Stana-é.
Petrapetrus 2013 jan. 30. - 12:41:44
(1028/1240)
Csak 15? Az nem is annyira vészes... Azt már fél lábon is. :)
Hát én próbálkoztam a Mentalistával is, de annyira nem kötött le, hogy nem kínoztam vele magam késõ este már. :)
batagy 2013 jan. 30. - 12:29:35
(1027/1240)
Valóban izgalmas volt a tegnapi 3.évad záró epizód.
Én se nézem eredeti nyelven, csak a magyart követem.

Na akkor most várhatunk fél évet. :)
Én speciel a Mentalistát is nagyon szeretem. Abból a 4. évad 24 részes, most a 10. epizóddal folytatja az RTL klub, ami azt jelenti, hogy 15 rész van még hátra a Mentalista 4. évadból.
Petrapetrus 2013 jan. 30. - 07:31:34
(1026/1240)
Tartalmilag nagyjából követem a történetet többé-kevésbé, így pontosan tudom, hogy nem kell aggódni a jelenlegi évadzáró miatt. Ennek ellenére nekem is akadtak meglepetések a történetben, mert ilyen mélységgel nem ástam bele magam, legyen némi meglepetésérzetem annak ellenére is, hogy a sorozatot leginkább magyar szinkronnal követem. Szóval az a bizonyos csavar a tegnapi részben engem is kicsit földhöz vágott, bár nehezményeztem, hogy tulajdonképpen 3 évadig húzták, most meg egy szimpla epizódban lezavarták az egész ügyet tulajdonképpen. Oké, hogy évadokon átívelõ szálról beszélünk, de olyan sok mindent nem kötöttek eddig sem az orrunkra, most meg hirtelen varázsütésszerûen mindenre fény derült. Szerintem kicsit összecsapták. Nehezen hiszem, hogy a valóságban erre ne jöttek volna már rá jóval korábban is.
Sajnáltam nagyon, hogy SPOILER Montgomery így távozott a sorozatból, jófej zsaru volt, jó fõnök és reméltem, hogy legalább tényleg nyugdíjba fog menni inkább SPOILER VÉGE.

Tetszett nagyon, hogy a tegnapi rész végén, még ha annak hatására is, ami történt, Castle végre színt vallott, bár SPOILER tudjuk, hogy még a következõ évad utolsó epizódjáig várnunk kell a nagy egymásra találásra SPOILER VÉGE.

Amúgy gondoltam rá, hogy le kéne halásznom az egész sorozatot, csak hogy meglegyen, de megmondom õszintén, eredetiben nekem annyira nem tetszik, pedig csak így tudnám megszerezni. (ha már boltban drága..) Egyrészt nem igazán szeretem az amerikai angolt, csomó helyen nem is értem, mit beszélnek, másrészt meg valamiért Nathan Fillion hangja nekem nem igazán tetszik. :) Túl "marcona", csak hogy stílszerû legyek. :D Neki valamivel lágyabb (ennek ellenére pasis) hangot képzeltem el, aztán amikor meghallottam, kicsit csalódtam. Pedig alapjáraton nem szokott bajom lenni az eredeti hangsávval, sõt, az esetek többségében jobbnak találom még a nagyon jó magyar verziónál is. Talán jobban barátkoznom kéne Castle-lel eredetiben, valószínû, hogy hozzászokna a fülem... :) Stana viszont pont olyan hangot visel, amilyet képzeltem. :)

És akkor: totálisan ki vagyok akadva, hogy félbehagyták. Már megint. Kit érdekel az az unalmas Mentalista?! :D Annyi jó van a dologban, hogy nem kell kedd esténként egyelõre "kínozni" magam, hogy fent tudjak maradni. Csak az a gáz, hogy a szerdai Szulejmán elõtt is ott ragadtam, szóval a kedd estéket felváltja a szerda. Nem nézek szinte semmit a tévében, de mindig akad valami, aminek nem tudok nemet mondani. :) Szerintem egyébként nyár körül fogják leadni, sõt, azt is meg merem kockáztatni, hogy mondjuk a 3. évadot elkezdik a nyáron (minden este egy rész) és mire a nyári szezon végére érünk, addigra folytatják zsinórban a 4-essel. Jobb ötletem nincs... Vagy esetleg átpakolják az RTL II-re, de azt személy szerint nem szeretném. Nem igazán nézem azt a csatornát, meg annyira nem is tetszik...
10/10
vikipici 2013 jan. 30. - 06:15:26 10/10
(1025/1240)
Bárcsak folytatnák a 4.évaddal csak mondjuk csütörtökre tennék, hogy mehessen A Mentalista is.Nem tudom,hogy fogok ki bírni fél évet Castle nélkül:S. Eddig néhány 3.évados részt visszanéztem youtube-on angolul,hogy az angoltudásomat is fejlesszem,de nem szeretném neten folytatni a sorozatot.

A tegnapi részhez hozzászólva nagyon izgalmas volt,szinte a reklámnál se mertem elmenni a tv elõl:D. Azért Beckett elég csúnyán bánt Castle-lel,kíváncsi vagyok,mi lesz a folytatás. Az azért vicces volt amikor Castle fogta és fölkapta Beckettet:D.
Szegény Montgomery azért mégiscsak jó ember volt, ott maradt a két lánya meg a felesége...Fogjuk még látni õket?
Wolfy88 2013 jan. 30. - 01:00:45 Előzmény niky24
(1024/1240)
Hát egy darabig valószínûleg nem lesz reméljük az rtl nem gondolja meg magát és viszi tovább a sorozatot viszont ha tartják továbbra is a kedd 21 órás sávban akkor amíg le nem megy a Mentalista 4. évada (24 rész tehát 24 hét már ha egy se marad ki) akkor egy jó ideig nem tudjuk meg hogy mi történik Beckett-el legalább is magyar szinkronnal. :S
10/10
zora 2013 jan. 29. - 22:40:26 10/10
(1023/1240)
Spoiler 3. évad után:

Múlt héten néztem az 5x12-t. Úgyhogy ne aggódj!
fejes2gabor 2013 jan. 29. - 22:37:53
(1022/1240)
Nem kell aggódni a sorozat kedvelõinek, az ncore oldalán már az 5. évad is fent van.
Crystalheart 2013 jan. 29. - 22:36:29
(1021/1240)
Még 5. évad is lesz.