babrafax 2011 szept. 02. - 22:16:23 Előzmény Abonya
(43/143)
Helló,egyetértek veled.Torkig vagyok a sok önjelölt kritikussal!A film a hibái ellenére jó.Nekem az eleje jött be a legjobban ahol még gyerek volt.Az apát játszó színész az egyik kedvenc mellékszereplõ sztárom.Akinek nem esett le Ron Perlmanrõl beszélek.Nagyot alakított az Aliens 4-ben az Ellenség a kapukban vagy a Rózsa neve dilis szerzeteseként,de nekem tetszett még a Pokolfajzatban és a nálunk sosem bemutatott Fry Cryban/a játék alapján készült/érdekes amerikában behozta az árát nem tom miért nem vették át a magyar mozik.én nagy Conan rajongó vagyok.Meg van az összes könyv és pár képregény is.Conan egy vérgõzös barbár aki aprít és üt vág.Aki fellengzõs gondolatokat vagy világra szóló mondanivalót vár az inkább üljön be mûvész filmre.Különben ha a fanyalgók figyeltek volna a film elején volt kõkemény mondanivaló fõleg Perlman részérõl.A látványvilág szerintem már önmagában megér egy misét.

Üdv.
miénkittatér 2011 szept. 02. - 14:49:51
(42/143)
Saját bevallása szerint is szedett. Itt egy cikk amit elsõre dobott ki a Google:
http://velvet.hu/celeb/szteroid5030/
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 02. - 14:22:06 Előzmény Abonya
(41/143)
Ezt nagyon rosszul tudod. Ugyanis Swarczi nem szedett egyáltalán semmiféle szteroidokat.
Abonya 2011 szept. 02. - 12:30:20
(40/143)
Nézegetem itt a hozzászólásokat, meg a kritikákat, és pár dolgot nem értek.

Nem értem, hogy miért kell ezt a filmet a Swarzis Conan-hez hasonlítgatni..., amikor is a Conan story eredetije ugye Robert E. Howard hard fantasy regényeinek és novelláinak hõse. Mint ilyen, nem szed szteroidokat, nem úgy, mint Swarzi annak idején, mert ugye anélkül baromira nem fog senki sem kinézni úgy, mint õ. Vagyis alkatilag Momoa kapásból hitelesebb, én ezért dicsérném a filmet, nem fikáznám.

Azok is bazi nagy tévedésben vannak, akik a "középkorba" helyezik a történést, lévén ez egy fantasy világ, ha már feltétlen be kellene lõni, melyik korszakra hajaz, akkor az az ókori civilizációk felemelkedését megelõzõ közvetlen idõszak. Totális káosz, mindenki mindenkivel háborúzik.

Még nem láttam a filmet, ha ez megtörtént, akkor ismét visszatérek, sajnos úgy látom, hogy mindenhol szinkronosan vetítik csak, ez mondjuk szomorú.
Citromfû 2011 szept. 02. - 11:32:32
(39/143)
Még nem néztem meg a filmet, de a kritikák annyira lehúzták az egészet, hogy meglehetõsen fontolóra vettem, megtekintsem-e. Igazából nem is várok mást, csak akciót, pörgést, ugráló kameraállásokat, vért, erõszakot,mesterséges tájképeket,és talán 3D-s ,,utóérzést" (ami,valljuk be, manapság az ilyen filmek 80%-án nem mutatkozik, mert a 3D csak gyenge körítés és arra való, hogy könnyítse a pénztárcánkat). Mindazonáltal , mivel csak ezt várom el, lehet, hogy nem fogok csalódni benne :). Momoa talán jó Conan-t alakít, hiszen a Trónok harca megfilmesített verziójában is visszaadta Khal Drogo-t. Szerintem többen egyetértenek az utóbbival.
8/10
King Diamond 2011 szept. 01. - 18:11:59 8/10
(38/143)
Mától adják a filmet a mozik, 3D-ben, így megnéztük ma. Én sajnos nem láttam az eredeti két Arnold Schwarzenneggeres Conant, de ezzel a filmmel teljes mértékben meg vagyok elégedve. Azt hozta, amit vártam, mészárlást, pörgést, akciót minden mennyiségben. Mindenképp tervbe vettem, hogy a Schwarzis részeket is meg kell néznem ez után. Rendkívüli módon lehúzzák mindenhol sajnos, ahogy olvasok róla, a rendezõtõl kezdve a színészeken át, mindent csak ócsárolnak. Pedig Marcus Nispel anno a Texasi láncfûrészes remake-jét kurva jól megcsinálva, és nekem személy szerint a 2009-es Péntek 13 remake is tetszett tõle. És most ez is.
Errõl a Momoa gyerekrõl még nem hallottam, de eléggé ki van gyúrva, mondjuk nyilván nem annyira mint anno Schwarzi, de õ Mr. Olympia versenyzõ volt, ez azért nem mondható el Momoáról. A Trónok harcában látom, hogy szintén szerepel, még nem néztem meg az elsõ évadját, de tervben van az is. Olyan hû, de sokkal többet nem nagyon tudnék elmondani a filmrõl, kb. ezeket tudom megemlíteni.
Ja igen, még egy, haverom, akivel néztük, csak egy mondatot ismételgetett a film nézése közben: ekkora primitívséget már rég látott...hát, lehet, hogy az, de elvégre barbárokról van szó.
A 3D sajnos viszont nem sokat tett hozzá, jóval több vérnek, illetve testrésznek kellett volna fröccsennie a szemünkbe.
De még így is 8/10.
offtopic
Marcipáncica_ 2011 szept. 01. - 15:00:46
(37/143)
Jaaaaaaaaa... Na azt én is megnézném! :)))
(Azért gondoltam az elõbbire, merthogy õ alapból a két saját maga által eljátszott karakterrõl beszélt.)
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 01. - 14:32:29
(36/143)
Nem. Svarci ellen. :D
offtopic
Marcipáncica_ 2011 szept. 01. - 13:42:03
(35/143)
Ahogy Momoa önmagával harcol? :D
Tiszta "Dupla-dinamit" :DDD
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 01. - 13:08:36
(34/143)
Megnéznék egy filmet róla. :)) Ez jó ötlet, tényleg. 'Conan vs. Khal' címmel, jól hangzik... :D
Marcipáncica_ 2011 szept. 01. - 13:03:39
(33/143)
A filmrõl pedig: az elõzetesek alapján itt nem Momoa-val lesz a (nagy) baj, hanem az egész filmmel úgy ahogy van. Kb olyan zagyva egyveleg néz ki belõle mint pl. amilyen a titánok harca volt. Persze popcornnal szélesvásznon elmegy, mert látványos meg pörgõs, de nem az a film ami megmarad az emberben.
Marcipáncica_ 2011 szept. 01. - 13:02:00
(32/143)
Momoa azt nyilatkozta nemrégiben hogy "Khal Drogo simán lenyomja Conan-t". LOL!
Nemkicsit megkedvelhette Khal szerepét a Trónok harcában! ;))
Ford Mustang 2011 szept. 01. - 12:57:25
(31/143)
Jó, Svájcit nem lehet utánozni... :))
marabaggbast 2011 szept. 01. - 11:15:50
(30/143)
Csak egy "kis" különbség a régi és az új Conan között...
Rhaegar 2011 aug. 31. - 19:10:09
(29/143)
Momoanak ebben az évben volt már egy barbáros szerepe (trónok harca), teljesen jól játszotta, szerintem itt sem lesz gáz.
10/10
blade_ 2011 aug. 31. - 13:03:53 10/10
(28/143)
Marcus Nispel a Pathfinder rendezõje hozza A Barbár - Legenda a szellemharcosról képi világát és annak minden varázsát! Köszönjük szépen Marcus Nispel ezt a felejthetetlen majd 2 órát! 10/10*
marabaggbast 2011 aug. 31. - 10:03:25
(27/143)
Most komolyan egy fele akkora emberke a fõszereplõ, mint anno Schwarzenegger volt??? Tökömért nem tudtak egy brutál nagy fõszereplõt találni, elég ha csak kimennek egy Mister Olimpia-ra. Arnie akkora volt a régi Conan filmekben, hogy betöltötte a TV képernyõt, erre meg találnak egy fitness Norbi nagyságú embert fõszereplõnek?! (mielõtt valaki belekötne, csak ironizáltam, de akkor se említhetõ egy mondatban se ez az ember a 80-as évek Schwarzeneggerével)
A szinkronos témához pedig: én egyértelmûen eredeti hang párti vagyok. Miért? Mert az ugyanúgy a film része, hozzátartozik a színészek játékához, anélkül csorbul a film élménye. Pl. egy Király beszéde vagy egy Félszemû (True Grit) szinkronnal már qrvára sokat veszít az értékébõl. Még akkor is igaz ez, ha kiválló szinkronszínészek adják a hangjukat a filmekhez. Én pl nagyon szerettem Végvári Tamás Al Pacino szinkronját, de még az sem adta vissza az igazit, pl a Sebhelyes arcúban Al Pacino végig kubai akcentussal beszél, azt egy magyar szinkron nem tudja visszaadni.
A romantikus vígjátékoknál meg a tini horroroknál persze tök mindegy, hogy szinkron vagy eredeti hang...
hgf 2011 aug. 28. - 22:19:47
(26/143)
Igazán egyszerû a dolog.

Aki eléggé tud angolul, annak világos, mennyivel gyengébb még a jó magyar szinkron is az eredetinél.
Aki nem, annak úgyis hiába magyarázod, mert nem megy vele semmire.

Akkor min vitatkozunk? Akinek igaza van, az pont nem fogja tudni meggyõzni a másik felet, mert utóbbinak a képességei hiányoznak, hogy megértse.
Bakufu 2011 aug. 21. - 14:12:30
(25/143)
Nagyon is vannak 90-es évekbeli filmek "sürjén" szinkronizálva. Említhettél volna néhány címet is példaként ami érdekelt és nem volt magyarul. De el is hiszem, hogy akinek ilyen súlyos problémái vannak írás terén (gondolom olvasás detto), az tényleg maradjon a szinkronnál. Egyébként aki eredeti hanggal nézi a filmeket, annak nem az azoka, hogy olvasni akar. Csak minõséget szeretne, nem azt amit lejebb leírtam 3 pontban.
izom 2011 aug. 21. - 10:48:18
(24/143)
összes,mé szinkronos nyavajgo kinyalhatja a popomat elég volt,hogy 90-évekbe nem sürjén volt szinkron,dvd,blu ray rá verhettek,majd,komolyan tök kivan tölletek,igy is van mit olvasni moziban.