Bigpapa 2011 aug. 26. - 10:20:04
(62/222)
Tegnap végül csak megnéztem Online,mert nem lesz idõm most moziba menni sajna, így maradt a kompromisszum. Amúgy meglepõen jó minõségû volt online is.Persze felirattal láttam.
Az eleje zseniálisan kezdõdik.Nagyon jók ezek a kirohadt fogú Cowboyok, akik felvonulnak a történetben.Innen talán spoileres lesz kicsit, de a bemutatóban ezek benne voltak.
A kisváros is megfelelõen volt felépítve nekem.A tipikus séma,ahol egy valakitõl függ a város és annak persze van egy köcsög fia.Craig nekem azért nem jön be mint James Bond,mert semmi charme-ja (sármja gy.k)) nincs a palinak. Kb.olyan a feje ,mint a Seagalnak.Ugyan úgy néz ki,ha örül,ha bánatos,ha dühös,ha szalad.Itt pedig pont jó volt ez a kifejezéstelen bura.Olivia valóban kirí a tömegbõl a szépségével,de erre is magyarázatot kapunk a végén.Jók a karakterek benne, bár egyik sem volt kidolgozva (mellékszereplõk), így egyikhez sem kötõdtem igazán. Szeretem,amikor akaratlanul is elkezdek aggódni egy szereplõért, hogy jaj, csak õ meg ne haljon.Itt sajnos ez nem volt,szóval tõlem akár a fél világot is kinyírhatták volna.
Innen atom spoiler
Ami a forgatókönyv kidolgozásából hiányzott, az a következõ,vagy következõek voltak.Oké,értem én, hogy az arany kell nekik,meg rabolják az embert, hogy kiismerjék a gyengéinket.De amit mutattak,hogy egy csapással hazavágnak minket,meg a félszemû is elporlasztotta a csajt pikk-pakk...szóval ez nem elég gyenge pont nekik? :))))
Azt mondjuk nem értettem,hogy repülnek ezek az izék, vagy 150-nel, kilövik azt a drótot,rátekeredik az emberre és emberünk gyakorlatilag 1mp alatt gyorsul fel 150-re.Miért is nem szakadt szét?
De ezeket persze figyelmen kívül hagytam,amikor néztem.
Tetszik Ford jellemfejlõdése,a végére egész konszolidált úr lett belõle.Azt hittem, a csaj még így is feltámad,de tévedtem.
SPOILER vége
Alapjában véve nem egy akkora durranás,mint amennyire vártam.Amikor egy csapat dolgozik a forgatókönyvön,az nem mindig jön ki jól.A rendezõ inkább színésznek jó,bár a Vasember 1 kifejezetten jó volt,amit a második résznek sikerült a földbe taposnia,mert az valami siralmasan szarra sikeredett.
Nagyon vártam,még mondhatnám azt is, hogy azt kaptam,amit vártam,mert valljuk be õszintén, egy cowboynak egy ûrlény ellen annyi az esélye,mint egy alap Trabantnak egy f 430 as Ferrari ellen.Nem tudom, hogy ha én rendeztem volna,miben lenen más a film.Mi lenne,ami jobb és mi,ami rosszabb lenne.Így könnyû kritizálni,hogy valaki már megrendezte, hogy ennél csinálnék én jobbat is. Lehet, de szerintem a sok fanyalgó még szarabb filmet hozna össze,mert túl akarná ezt szárnyalni.Ebben van sci-fi és van western.Lehet, valamikor megnézem moziban is. hogy ott mekkorát üt.

nekem ez 7/10
domo.robi 2011 aug. 26. - 00:37:35
(61/222)
Cowboyok & Alienek (C&A)

Na, ezen is túl vagyunk. Ez a film pont annyira semmilyen, mint az amerikakapitány (mûvésznevén pajzsosmajom). Ezt nevezzük mondjuk karperecesmajomnak, mert jobb hasonlat sajnos nincs rá. Sajna idén nyáron a humán híró ugrál mint a majom, és valamilyen tárgy segítségével válik egyedivé, ahelyett, hogy az intellektusával, érzelmeivel, vasakaratával brillírozna. A legtöbb emberi jellemvonást felmutató fõszereplõ a Majmok bolygójából Caesar, pedig õ tényleg majom.

A cselekmény borzasztóan erõltetett, szemem láttára hullott darabjaira a cowboy és az alien alkotórész, nyomukban pedig csak az Öregfiúk csapatának játékát figyelhettük meg - az utolsókat rúgták. A rendezés pocsék volt, szabályos gerendák estek a fejemre a gyenge sztoriból, harmatos zenébõl, közepes színészi játékból, átlagos operatõr munkából összetákolt építménybõl. Az iparos CG kölykök tették a dolgukat, kb. az õ érdemük volt a csalogató tréler, amely szinte el is lõtt minden poént a filmbõl.

Egy pár szót a végére arról, hogy mihez mérem ezt a filmet, mi az az etalon amihez mérve könnyûnek találtatik a produkció:
- A színészek játékát a "Börtönvonat Yumába" Christian Bale és Russell Crowe játékához mértem. Hasonló jellemfejlõdõs cowboyos film volt az is, azt sikerült jobban eltalálni.
- A sztorit és rendezést az idei nyár Super8-asához mértem. A "ránktörnek az idegenek, durrantsuk fenékbe õket" feeling jobban átjön, ha a házunktája jobban ki van dolgozva. A Super8 komplett korrajzot adott, a C&A néhány CG szikla mellett parádézó mûvadnyugati utánérzést.

Folytathatnám még egy csomó részlettel, de nem akarom szétszedni a filmet, szétesett az magától is. Ebben a szériában a C&A után már várom az egyéb szokatlan párosításokat is, szerintem hasonló sikert arathatna a zs kategóriás filmek piacán a "Rómaiak és Anakondák", "Atomtengeralattjárók és Meteorok", "Jedik és labancok". Ez utóbbit Zente Ferenc CG változatával, és lézerlabacokkal, ha kérhetném...
9/10
Trombi 2011 aug. 25. - 21:36:55 9/10 Előzmény omarton1
(60/222)
ezért szerencse omarton, h nem vagyunk egyformák! Sajnálom, h neked nem jött be, mert nekem igen, a legteljesebb mértékben!!! Nyilván nem egy Száll a kakukk a fészkére, de akciófilmnek remek, "kovbojos" s "ûrhajós" filmeszközökbõl a legjobbak, Daniel Craig hozta James Bondos formáját, Harrison Ford pedig - nos õ csak Harrison Ford volt, amihez nem kell no komment, ahogy Puhltól megtanultuk:))) Szerintem is 10/9 - ezt érdemes megnézni, aki szórakozni akar, nem egy hupikék sokdés nemmondommegmi...:)))
10/10
Sonic8 2011 aug. 25. - 21:23:07 10/10
(59/222)
Egész jóra sikeredett ez a film minden a helyén volt. :D
Nálam 10/9
offtopic
Bigpapa 2011 aug. 25. - 10:18:16
(58/222)
Itt a porton jott ment senkikbol lesz filmkritikus. Idejon dolgozni,a port kapja a sok ingyenjegyet es ezek a senkihaziak mennek megnezni a filmet. Egyik masik olyan stilusban ir kritikat, mint ha a seggebol rantotta volna ki a szineszt. Itt jelesul Harrison Fordot. Regebben filesztetak, akik tanultak a szakmat, irtak kritikat. Ma ezek a nyomorult - akarsz egy ingyen jegyet, cserebe irj kritikat- csavok irnak. Szanalom, mert alig olvastam itt jo portos kritikat.
En megtehetem, hogy lehuzok egy filmet, mert csak egy nezo vagyok, aki FIZET A JEGYERT. jogomban all dicserni a filmet, vagy a sarga foldig lehuzni. De ezek oruljenek, hogy lyuk van a seggukon.
omarton1 2011 aug. 25. - 09:21:05
(57/222)
Sajnos nagyon gyenge a film, nagy csalódás volt. Sztori halvány, nincs íve az egésznek, vége borzasztóciki, akciójelenetek néha úgy vannak vágva, hogy teljesen élvezhetetlenek, poénok gyatrák. Nem éri meg megnézni.
Sokkal többet vártam, nagy csalódás.
offtopic
Csigalány 2011 aug. 24. - 22:05:55
(56/222)
Biztos nem kap részesedést... ;o)
Én személy szerint kíváncsi vagyok a filmre.
offtopic
Marcipáncica_ 2011 aug. 24. - 19:24:21
(55/222)
A legtöbb kritika = egyszerû fikázás. Nem csak ennél a filmnél, hanem rengeteg másiknál is. Ezért sem szeretem õket olvasni. Néha elképzelem hogyha ez lenne a munkám milyen rohadt frappáns gúnytól csöpögõ alázást tudnék firkantani szinte a legtöbb filmhez. Szerintem ez nem mûvészet, fõleg ha némi irodalmi véna és stílus szorult az emberbe. Én pl szeretem élvezni a filmeket, mindet a maga helyén kezelni. Ha pl. valami egyértelmûen egy agyeldobós röhögtetõs hülyeség, akkor abban nem a fennköltséget és a mondanivalót hiányolni. Sosem értem amikor a mai világban ahol elõre tájékozódhat az ember hogy milyen filmre ül be egyesek úgy jönnek ki a moziról hogy totálisan másra számítottak.... No mindegy, elnézést a monológért. És természetesen OFF
Ford Mustang 2011 aug. 24. - 18:57:59
(54/222)
Egyetértek. Még a „cowboy” szót sem tudja leírni.
10/10
cableguy72 2011 aug. 24. - 18:33:35 10/10
(53/222)
miért ír olyan ember kritikát aki utálja a westernt a scifit meg az amerikai filmeket. Ez nem kritika ez egyszerü fikázás...
http://port.hu/article/28231
10/10
offtopic
Kendy 2011 aug. 24. - 12:58:38 10/10 Előzmény Hisztini
(52/222)
:)))))))))))))))
offtopic
Hisztini 2011 aug. 24. - 08:46:18 Előzmény Kendy
(51/222)
:))))))))) Ez jó! (Utsó mondat.)
10/10
Kendy 2011 aug. 23. - 12:28:21 10/10
(50/222)
Tegnap este sikerûlt megnéznem a filmet!
:)
Nekem nagyon nagyon tetszett.
:))

Igaz én on-line láttam és felirattal
Emiatt néha a kép homályos volt pl a sötét jeleneteknél.
De ettõl függetlenûl én élveztem a filmet és nagyon szórakoztatónak és látványosnak találtam.

Daniel Craig (Jake Lonergan)nekem tetszett a filmben igaz én James Bondként is csípem.
:)
Harrison Ford (Woodrow Dolarhyde)meg szerintem szuper volt az öreg háborús veterán ezredes szerepében.
:)))

Meg az alapötlet is szimpi volt nekem.
:)
De pl nekem a Ninja vs Alien is tetszett!!!!!!!!!
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 22. - 14:14:39
(49/222)
Szerintem úgy is megússza.....
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 22. - 14:13:55
(48/222)
Vannak már nagyon jó plasztikai sebészek :DDDD
offtopic
Bigpapa 2011 aug. 22. - 08:47:32
(47/222)
Par napja elerheto a film online, el is kezdtem, kb. 5 percet neztem. Addig tetszett. De basszus, ezt megfogadtam, hogy moziban fogom megnezni, szoval ahogy latom sokan fanyalognak, csak remelem, nem lesz rossz.
Olivia Wilde Szerintem is jo csaj, azzal egyutt, hogy itt az elozetesben ufo feje van. De pl a tron 2- ben kifejezetten egy szexy istenno volt. De nem plasztik cica.
5/10
bunndda 2011 aug. 21. - 17:28:55 5/10
(46/222)
Otthon el lehet tölteni vele másfél órát. Ha moziban nézem meg, nagyon dühös lennék. Lehet hogy csak túl sokat vártam.
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 18. - 13:52:20
(45/222)
Én nem vagyok pasi :) Másrészt izlések és pofonok. Nekem csúnya, savó és kigyószemü, de ezzel a véleménnyel nem is vagyok egyedül. :) Irigynek nincs mire lennem, fõleg nem rá, de alapvetõen senkire sem, teljesen más tipusú nõ vagyok és tökéletesen meg vagyok elégedve magammal és az életemmel. Az épitõ kritikát az irigységgel keverni vicces dolog :) Azt a pasik egy része hiszi csak hogy minden , a közvélemény által jónak tituált nõ, mindenki számára jó is és szép is :D Az én barátomnak sem jön be például az Olivia tipusú savószemü lány. Hát ez van. Olivia pedig egész biztosan túl fogja élni, hogy még õ sem jön be mindenkinek :D, bár lehet valamit nagyon gázul csinál ha mégis néhány hires pasi állitólag a hasonmására bukik , randizgat és nem az eredeti Oliviával teszi ezt :DDDD Talán a nõi irigység beszélt belõle mikor ezt megjegyezte. Ej-ej :D
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 18. - 13:06:25
(44/222)
:D
Mermaid. 2011 aug. 18. - 12:40:23
(43/222)
Sok jót nem nézek ki a filmbõl (nem tudom már irtam e hozzászólást), de remélem nem egy újabb "Spielberg -agymenést" látunk, értelmes film helyett....már régóta nem tud összehozni egy normális filmet sajnos.