jaku 2006 dec. 22. - 08:38:16
(21/221)
Nagyon jo ez a film. Sok valotlan dolog van benne, de ezektol nagyreszt el lehet tekinteni. Nekem bejott es tetszett a befejezes is, vagyis inkabb az 5let tetszett, mert a befejezes kivitelezese egyenesen nevetseges volt:D
Trancemaster 2006 dec. 19. - 10:14:03
(20/221)
Ez a film az akciófilmek közt olyan mint a Fûrész a horrorok közt, végre valami egyedi! És nem csak vér van benne hanem õrült jó poénok, egy percig se lehet unatkozni és a sztori és érdekes, egyedül a vége nem tetszik.
jimmykalóz 2006 dec. 03. - 19:41:25
(19/221)
Igazad van Hacky!
Elmondom ez a film elég nagy sütés,akciófilmnek elsõosztályú!Egy percig nem volt benne megállás,aki szereti a szállító filmeket az nem hiszem,hogy ebben csalódni fog,aki meg csak Daniel Steel filmfeldolgozásokat néz az,ne nézze meg mert felkavarhatja a képi világ:)
uff
hacky 2006 nov. 20. - 10:41:37
(18/221)
õszintén mondom, nem értem a sok begyöpösödött agyú kollégát, miért hiszik azt, h minden filmnek tanítania kell. szórakozni akartam, azért néztem meg ezt a filmet, és nem csalódtam. Teljesen nyugodtan mondhatom, ez egy merõben új film, ilyen akciót még nem láttam. És korántsem egy unalmas, vontatott, úgyis-tudom-hogy-mi-lesz-a-vége film, mert nem tudod!!! Mindenkinek ajánlom, aki szereti a pörgõs filmeket, és éppen nem egy mûvészfilmre vágyik mesgebzett lelke ápolgatása céljából.
tiszteletem
keppi 2006 nov. 17. - 07:54:05 Előzmény Ford
(17/221)
szegénykém de buta vagy :/
Aikidoka 2006 nov. 16. - 20:19:40
(16/221)
valóban az, csak az igénytelenebb fajtából :)
total.sec 2006 nov. 13. - 20:08:41
(15/221)
Én ma láttam a filmet a barátnõmmel.Az alaptörténet tetszett,csak a képi megoldás nem.Tényleg olyan volt mint egy videójáték,nekem ez valahogy nem jön be.
Viszont végignevettük a filmet.Pl.mikor kilõtték szegény madarat ott majdnem kiestem a székbõl.
Én jobbat vártam dehát ez van.Végülis egyszer megnéztem .
Dehát ez csak az én véleményem.
heftal 2006 nov. 11. - 19:03:34 Előzmény eszem
(14/221)
ez EGY akciófilm. ennyi :)
Redfield 2006 nov. 09. - 07:42:48
(13/221)
Valóban. De ne felejtsük el, hogy az akciófilmek talaja is ingoványos, mert nehéz velük kísérletezni. A nézõnek konkrét elképzelése van, hogy miért ül be egy ilyen filmre a moziba, és ha a rendezõ mégis belevisz egy kis drámát, humort, vagy bármi mást, a dolog igen rosszul is elsülhet. Ebben az esetben nyerõ ötlet volt, és be is vált, hiszen túlzások vannak, de egy jó akciófilmnél (Sajnos) ez elsvárás is. Ha viszont megnézzük pl.: a Mission : Impossible sorozatot, de annak is a 3. részét, szerencsétlen Tom Cruise igyekszik kivételesen alakítást is belevinni, több kevesebb sikerrel, és szabályosan végigszenvedi a filmet, de hiába: az ilyen filmektõl nagyon nem ezt várja a nézõ...
eszem 2006 nov. 08. - 21:00:24
(12/221)
Hát nem tudom, nekem nagyon bejött a film, pedig nem vagyok egy akciófilm rajongó. Erre se mentem volna el, de már a premier napján hívott két haverom hogy nézzem meg mert kurva jó - és tényleg az. Nem egy mély mondanivalójú valami, primitív a történet, egysíkú és kiszámítható a cselekmény, a vége is elég gáz szerintem, de mégis... Többször majd' befostam a röhögéstõl, végig pörgõs, izgalmas, vicces - én ennyit várok egy akciófilmtõl, nem többet. Akinek nem tetszik a mûfaj ("rohangászás közben a kórházban infúziót borít fel" - ejnye-bejnye, de csúnya dolog) az üljön be egy nyugodt mûvészfilmre inkább, pl. a 'Pályán kívülre', annak is most van a premierje. Aki viszont szeret jókat röhögni véres akciójelenetek közben, az nyugodtan nézze meg ezt a kis gyöngyszemet, tényleg kibaszott jó.
x-tro 2006 nov. 08. - 13:12:21
(11/221)
Kutya, eb, meg a deákné vászna...
filmtekercs 2006 nov. 08. - 09:18:42
(10/221)
Nem hiszem. Ez szerintem egyszerû igénytelenség. Egyik-másik akciófilm képes továbbdolgozni. Pl. Álarc. Az a kedvencem.
x-tro 2006 nov. 07. - 09:03:31
(9/221)
Igen igazad van. Az akciófilm ennyi. a mûfajban ennyi van, nem több. Benne van a nevében: akciófilm, tehát akcióknak kell benne lenni. Meg némi cselekménynek, ami összeköti ezeket, de ha nincs, az se baj. Aki az akciókra gerjed, úgysem mesét akar hallgatni/nézni.
Amiket ti számonkértek, már más mûfaj(ok) ismérvei. Egy akciófilmbe nem kell több. A meztelen nõ, a macsó fõhõs, pisztolyok, autósüldözés, maddafucka és hasonlók által képzett koordinátarendszerében kell az efféle filmeket vizsgálni (vagy hagyni a fenébe...:)
Ford 2006 nov. 07. - 00:08:42
(8/221)
Mint sok dolog a világon, Tarantino is jár káros mellékhatásokkal, vagy káros fõhatásokkal - ki hogy látja. Tehát ott is lehet látni vagy nem látni az elidegenítõ elemeket, de hihetjük azt, hogy a célcsoportra (cél-korosztályra) nincs azonosulást elõidézõ hatása.

Itt ezt kevéssé tudnám bemagyarázni magamnak: ez egy kb. 10-18 közötti emberekre hangolt film, lemennek hídba a csomagolástól (képi világ, zene), és közben nem idegenednek el a fõszereplõtõl.
filmtekercs 2006 nov. 06. - 21:04:51
(7/221)
Igen. Ma már – úgy tûnik – bármirõl lehet akciófilmet készíteni. Különösebb izgalmas, frappáns alapötlet sem szükségeltetik, elég pár pisztoly, meztelen nõ és máderfáker.

<a target="_blank" href="http://www.filmtekercs.hu/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=171&amp;Itemid=39" title="http://www.filmtekercs.hu/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=171&amp;Itemid=39">www.filmtekercs.hu</a>
x-tro 2006 nov. 06. - 09:42:06
(6/221)
Hát ezt is nehéz komolyan venni, hiszen lépten-nyomon elidegenítõ vicceket nyom el a fõ antihõs. Lehet, hogy pont ezekben a dramaturgiailag fontos pillanatokban nyúltál bele a popkornos zacskóba, nemde? :)))) Stimmt, nem csapkod egetverõ intellektuális "mélységekben" ez a film, de relatíve mûfaji társaihoz képest meglepõen friss és ötletes. És valóban nyomokban emlékeztet Tarantinóra, sõt sokban több, bár némely esetben egyben kevesebb is nála.
Azt nyilván te sem gondolod komyolan, hogy az ami eddig nem volt, most nem lehet? Igazság pedig annyi van, ahányan vagyunk. Jelenleg majd' 6 milliárd darab.
Ford 2006 nov. 05. - 20:32:06 Előzmény kamisama
(5/221)
Nem tudom, hogy ugyanazt a filmet láttuk-e, de én egy olyan filmet néztem, amiben a szánalmasan értelmetlen jelenteken keresztül (pl. fekákkal való emberkedés) egy szánalmas fõhõs rohangászik, és egy szánalmas csajért nyomul, szánalmas poénokat tólva a nézõknek.

Amellett, hogy a film színvonaltalan volt, az üzenete is elszomorító: legyek öreg egy olyan társadalomban, ahol olyan emberek élnek, akiknek ez lesz a kultfilm?: amiben egy bérgyilkos a menõ, aki pl. rohangászás közben a kórházban infúziót borít fel rohangászás közben, és (hülyének beállított) rendõröket szopat, azokra lövöldözik, akiknek épp tényleg teljesen igazuk van. Ez eddig nem volt szokás. A taplók idézõjelbe voltak téve a mainstream mozikban, legalábbis az emberek ezt hitték Tarantino filmjeirõl.
Gerik 2006 okt. 28. - 21:55:57
(4/221)
Jaja nem egy unalmas film.
Pörög végig. :)

Milyen sokat láttuk nov 2 elött. :)
Pip 2006 okt. 27. - 20:11:10
(3/221)
ez a film ez áááááááá vakmeleg!
volt olyan jelenet amit 3x kellett megnéznem, úgy fetrengtem rajta!
hoge 2006 okt. 25. - 17:46:28 Előzmény kamisama
(2/221)
Hát kész ez a film!:)