dantonb 2012 máj. 06. - 10:42:18
(803/1523)
Puzsér egy kapitális marha ,tegnap pl kiosztotta Kodályt,hogy népszerüsíti a háborút:)
Namost úgy tudom szokott "fellépni " az Echo Tvben is,na oda való ,de nem a zsüribe.Ez persze az RTl re szégyen,dehát hallom hogy kezdi átvenni a tulajdonjogot a Stumpf-Nyerges klán.Akkor már érthetõ ,meg az is hogy állítólag dolgoznak a Heti hetes végleges bezárásán,miközben az állam közpénzbõl honorálja Fábryt.Ide jutottunk.
pozsizsuzsi 2012 máj. 06. - 10:24:33
(802/1523)
Biztosan nem tetszett nekik, ebbõl is látszik, hogy nem volt eléggé tingli-tangli.
Kattrin 2012 máj. 06. - 10:14:16
(801/1523)
Nekem is tetszett a tegnapi produkciójuk.
Kattrin 2012 máj. 06. - 10:13:31
(800/1523)
Igen, tényleg, na ez nagyon tetszett, hogy visszavágtak.
pozsizsuzsi 2012 máj. 06. - 09:54:46
(799/1523)
a harmadrészthez: nem igaz, az Immigrantsot határozottan megdícsérte.

Egyébként ma újra meghallgattam a produkciókat, és még jobban megerõsödött bennem, hogy tegnap bizony ezek a fiúk nagyon jók voltak, tessék: a cserebogár. Elég szégyen a közízlésre nézve, hogy pont most pottyantották ki õket.
Kattrin 2012 máj. 06. - 09:33:21
(798/1523)
Puzsér arca... igazad van, néha olyan képet vág a felhúzott szemöldökével és a "félretátott" szájával, mint egy idióta. :) Ugyanakkor színt visz a mûsorba a kemény kritikája. Nincs mindig igaza, de sokkal többet ér, mint Pokorny mûvésznõ "véleménye", aki mindegyik produkcióra azt mondja, hogy 'azt éreztem, hogy ... Jó volt'. Pokorny kb. olyan, mint egy beszélõ díszlet. Puzsér indokol.
Viszont ahogy Hajós helyretette Puzsért, az nagyon rendben volt. Nem tudom, hogy ez mennyire megrendezett vagy spontán, de kellett már, hogy valaki felvegye a kesztyût. A versenyzõk közül is volt végre 1-2, akin látszott, hogy nem ért egyet Puzsérral, aki sokszor valóban kicsit túl messzire megy. Pl. Mészáros János Elek, aki azt mondta, hogy mindent beletett ebbe a produkcióba, ennél többet nem tud; és valamelyik többtagú csoportnak is volt ezzel kapcsolatban megnyilvánulása, nem emlékszem pontosan.
Viszont a fõ dolog, hogy Puzsér itt jön folyton a 'saját szám, saját szám' szöveggel. Egyrészt aki tehetséges éneklésben, zenélésben, nem biztos, hogy szövegírásban, versírásban is. Másrészt idõ kell hozzá, hogy egy szöveget megírjanak, egy hét folyamatos próba mellett ez nem megy, csak ha már van régebbrõl megírt saját szövege az illetõnek. Harmadrészt ha valaki mégis elõad egy ilyet, Puzsér leszólja, csak a negatívumait emeli ki. Jó, ne tessen neki, de akkor a negatív kritika mellé tegye hozzá, hogy milyen becsülendõ, hogy saját számot hoztak. Negyedrészt nem mindenkitõl várja ezt el. Vagy kérjen mindenkitõl saját számot, vagy senkitõl. Pl. Cuki Jenni, nagyon szépen énekel, neki miért nem kell saját számot írnia? Persze rá is áll, hogy attól, hogy tud énekelni, még nem kell tudnia szöveget írni és zenét szerezni, de pont õ legyenek a kivétel? Vagy Mészáros János Elek; nem várom tõle, hogy írjon egy operát a mûsor kedvéért, de vajon Puzsér miért nem várja el, ha másoktól pont a saját számokat kéri számon?
5/10
_Freddy_ 2012 máj. 06. - 08:56:17 5/10
(797/1523)
Amugy a döntõben biztos vagyok benne, hogy a Quantum XXL,Szirota Dzsenifer, és Plazma lesznek bent. És a Quantom XXL fog nyerni. :)
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 06. - 08:52:32 5/10
(796/1523)
már nem kell megmondani, megtudtam...

nevetségesnek tartom, hogy az Immigrants és az In diretta esett ki...

a Prügyi duó meg Juhász Marci távozzon, de jó messzire, ne is lássam õket...förtelmesek
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 06. - 08:46:38 5/10
(795/1523)
Kik estek ki?
olahmiki1959 2012 máj. 06. - 07:50:49
(794/1523)
Puzsér ma megint kihúzta nálam a gyufát, pestiesen szólva. Az, hogy valaki ELEVE komoran, arcára kiülõ világfájdalommal üljön be egy tv mûsorba zsûrizni, mielõtt még bármi elkezdõdne, és ezt a kissé idiotikus, felhúzott szemöldökkel eljátszott arckifejezést végig megtartsa, már gáz. Ugyanakkor a tudálékos megnyilvánulásai közepette elárult szakmai dilettantizmus, az meg már szánalmas.
Mondok példákat.
Azt mondja Szirota Jennifernek, hogy "örülök, hogy ma végre dzsesszt énekeltél".
Kapitális tévedés! Jennifer egy amerikai örökzöld számot énekelt, magas színvonalon, ami akkor lett volna dzsessz, ha valamennyi improvizációt, rögtönzést tett volna bele. Ez nem dzsessz volt, a szám elõadása viszont szuper.
Juhász Marcitól megint indulatosan, magából kikelve, kiabálva követelte a saját verseket, szerzeményeket.
Kérdezem: a régi színészóriások, vagy a mai nagy színészek mikor mondtak saját verseket? Válaszom: Soha az életben!
Mert nem volt tehetségük hozzá, nem éreztek affinitást a költészethez, egyszerûen csak zseniálisan elmondták a verseket, és kész. Agyrém, és végtelenül unalmas Puzsérnak ez az állandó "saját szerzemény" erõltetése.
Aztán. Lecikizte, fikázta az InDiretta zenekart, hogy kevés a mély mondanivalójuk...
Milyen zsûritag az olyan, aki nem veszi észre, hogy egy nagyon populáris, humoros show-elemekkel dolgozó zenekar a következõ héten gyökeresen mást ad elõ, és ujjpattintásra egy nagyon színvonalas, egyénileg is kitûnõ hangszeres produkciót nyújtó rockzenekarrá tud átváltani, jelezve, hogy univerzális tudású, hétrõl-hétre megújulni képes zenekarról van szó. Ezt nem észrevenni, szerintem a dilettantizmus csúcsa.
Az õ kiesésüket kifejezetten sajnáltam, az este egyik legjobb produkciója volt, és a múltkori számuk is tetszett, az egyéni hangjuk, a humoruk miatt.
Mészáros János Elek ma is jó volt, de nem elég jó. A hangja változatlanul szép, bár a magas regiszterekben néhányszor fölé énekelt, jó volt viszont, hogy végre mozgott is egy kicsit. Most kellene mellé egy igazi szakember, aki tanácsokkal látná el, és segítene neki az adottságaihoz, hangfekvéséhez, karakteréhez kiválasztani a megfelelõ dalokat. (lásd Semprini 876-os írását, ami eléggé idevág).
Puzsér itt saját magát tette nevetségessé ezzel a pacifista dumájával. Az õ logikáját követve akkor ezentúl ne mondjunk verseket halálról, reménytelen szerelemrõl, vesztett háborúkról, mert Puzsér úrnak nem tetszik?...
A két kis cigánygyerek az egész verseny alatt ma volt a legjobb, az énekes kristálytisztán énekelt, más kérdés, hogy ez a stílus, ez az elõadásmód kinek tetszik. Hogy a zongorista a kíséret mellett idõnként miért nem szólózik, változatlanul nem értem.
Azt a baromságot, (ismét Puzsér), hogy ez egy vidéki esküvõi zenekarnak kitûnõ színvonal, azt én kérem ki magamnak. Szegénynek itt Pesten fogalma nincs arról, hogy miket mond. Ez a két gyerek, ha ezt a ma mutatott színvonalat tartani tudja, még sokra viheti, mint igazi, nagy színpadon fellépõ duó. Félõ, hogy ebben a kemény médiavilágban, zenei szakmában nem fognak tudni sérülések nélkül helytállni, ahhoz nagyon védtelennek tûnnek.
A tánckar nekem baromira tetszett, az ötlet nagyon jó volt, szórakoztató volt az egész, több nem is kell.
Az Immigrants kiesése nem rázott meg túlságosan, bennük kb. ennyi volt, úgy látszik a helyes fiúkra nyomott lány sms-ek eddig tudták bent tartani õket.
Plazmát szándékosan hagytam a végére.
Szerintem ilyen kaliberû rapper mint õ, van ma jó néhány, de nála sokkal jobbak is vannak. (Én nem engedtem volna be a tizenkettõbe, de ezt már sokan elmondtuk).
Most jön az a kérdés, amibõl egy kis energiaráfordítással akár az RTL-t megrengetõ, országos botrány is lehetne.
Tessék nekem elárulni, hogyan lehet egy élõ, egyenes adásban kisípolni valakinek a szövegébõl trágár szavakat?!
Szerintem ugyanis fizikai lehetetlenség. (A sípolásért felelõs szakembernek hiába van a kezében a szöveg, ilyen reflex akkor sincs. Figyeltem, ez ezredmilliméteres pontosságú volt).
Néhány lehetséges megoldás.
1. Plazma playback technikát használt, ami azt jelenti, hogy felvételrõl, amin kisípolva vannak a szavak, bejátszották neki az egész számot, és õ csak tátogott rá élõben. Szánalmas.
2. El van csúsztatva a mûsor, kb. fél perccel, és ezalatt sípolták ki a szavakat. Nem lehet, mert minden szó után vissza kellene tekerni a felvételt, kisípolni, és újból elõretekerni. Nincs annyi idõ.
3. Az adás élõ, de ezt az egy kozmetikázott produkciót felvételrõl játszották be, a botrányt megelõzendõ. Elég gáz.
4. AZ ADÁS NEM ÉLÕBEN MEGY! (Ez a legképtelenebb ötlet, értelmét sem nagyon látom, viszont néhány éve egyszer már bebizonyosodott, hogy az RTL élõnek hazudta Erdei Zsolt bokszmérkõzésének közvetítését, és még javában tartott a meccs, amikor a rádió a hírekben már bemondta, hogy Madár gyõzött!)
Itt tehát az RTL már lebukott. Honnan tudjuk, hogy most mi az igazság?
Ha itt véletlenül kiderülne valami disznóság, akkor mi a biztosíték arra, hogy a szavazatok körül minden rendben van-e?...
Fõleg az gyanús, hogy miért nem adtak magyarázatot erre a nyilvánvaló kérdésre, ami a kisípolásra vonatkozik. Ha arra számítottak, hogy senki nem veszi észre ezt, és nem kezd el agyalni rajta, akkor az õket minõsíti. Itt a fórumon is rengetegen észrevették.
Végül is nem történt semmi különös, csak egy egész ország lett hülyének nézve...
De az is lehet, hogy nagyon egyszerû a magyarázat, csak akkor jó lenne, ha elmondanák nekünk.
tompika74 2012 máj. 06. - 06:33:33
(793/1523)
Érdekes, hogy a Mészáros János Eleket én is megint hamiskásnak hallottam, csakúgy, mint a Hernádi Judit. Viszont a zsûri zenei szakértõje, Hajós András azt mondta, hogy nem hamis. ??? Egyébként voltak ott hamis hangok másoknál is :)
In Direttát sajnáltam. Nekem a mostani számuk tetszett eddig a legjobban. Profi zenekar slágergyanús dala. Énekes produkcióban a Dzsennivel voltak versenyben, az összes többi utánuk jött (szerintem).
Puzsér Robi demagóg beszólásai/kirohanásai már kezdenek unalmasak lenni. Ilyen alapon, hogy a katonatoborzó fuj, azt is mondhatná, hogy: "Ezek itt énekelgetnek, táncikálnak, a világ másik fele meg éhezik? Nyomás ki a földekre krumplit kapálni, és a termést szétosztani a szegények között!"
Ünneprontó, igazi ünneprontó. Amikor a produkció szárnyal, a közönség állva tapsol, a zsûri többi tagjának könny csillog a szemében, akkor õ egy hatalmas doronggal leüti a produkciót. Sokszor nem az elõadás minõsége miatt, hanem mert õneki nem tetszik az elõadott produkció mûfaja.
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 03:09:15
(792/1523)
Kiesett az egyik kedvencem, az In Diretta.:( Õk legalább, mikor saját dalt hoznak, képesek magyar szöveget írni hozzá, nem is akárhogy, nem úgy, mint az Immigrants. Az Immigrants nem is nekem énekel, mert ha nekem énekelne, akkor magyarul tenné, hogy értsem.:/ Igaz, hogy az In Diretta mostani dala nem volt annyira fülbemászó, mint az elõzõ heti, de azért a szövege most is nagyon ott volt. A fentebbiek miatt a Prügyi duóban értékeltem, hogy bár külföldi számot hoztak, de mégis magyarul. Viszont ilyen lagymatagon énekelni az, hogy "érted meghalnék"... Én õket ejtettem volna ki Plazmával együtt.
Jennifer éneklése nagyon tetszett! Szerintem csodálatos volt! Ízléssel, profi módon adta elõ ezt a dalt. A Quantum XXL tánca ötletes és vicces volt, bár most nem annyira profi, mint eddig.
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 02:52:19 Előzmény greghouse
(791/1523)
Ha igazad van, és eldöntött, hogy nem nyerhet csoport, akkor aljas dolog, hogy jelentkezni meg hagyják õket.
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 02:37:48
(790/1523)
Pedig de. Puzsérnak tetszett az este az Immigrants. Ha nem is õk voltak a fõ kedvencei.
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 02:34:51
(789/1523)
Csak a pontosság kedvéért: nem Bereczki szólta le a Táncdalfesztiválokat, hanem Bocskor és Mester!
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 02:33:05 Előzmény szabyy
(788/1523)
Igaza az van, de nem ezzel a produkcióval kapcsolatban! Ha egy filozofikus mûsorban kardoskodik a világbékéért, akkor az oké, de egy Kodály ária kapcsán...!:O
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 02:23:50 Előzmény gabriella_
(787/1523)
Olyan kifejezéssel az arcán ül ott, mintha sajnálnunk kellene, hogy ennyi pénzért végig kell hallgatnia ezeket a produkciókat. Hát majd sajnálom, ha ráérek.:D
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 02:21:11
(786/1523)
Hagyjuk már ezt! Ilyen mélyre nem kellene süllyedni.
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 02:18:05 Előzmény bippo
(785/1523)
"Nekem tetszenek a mûsorvezetõk ruhái. Most végre összeoltöztették õket."

Ha azt érted összeöltöztetésen, hogy kicserélték a felsõiket...:D Ráadásul Nóri ezzel a frizurával úgy néz ki, mint egy tarajos sül.:/
2/10
greghouse 2012 máj. 06. - 01:05:38 2/10
(784/1523)
Ez nem háborúra buzdítás, hanem egy Kodály Zoltán daljáték betétdala. Pont.
Egyébként minden nemzetnek vannak ilyen nótái. Az amcsiknak is, a francia himnuszban is fröcsög a vér, nem kellene ebbõl ügyet csinálni. Igen, itt Puzsér kicsit felfújta a dolgot - szerintem egyszerûen nem jutott más keménykedés eszébe, dicsérni nem akart.