7/10
Cirdan 2011 ápr. 02. - 09:02:01 7/10
(269/389)
Hát hogy a Stargate csak egy béna kis mese?? Ejj, nem véletlen hogy 10 évadon át sikeres volt, ebbõl meg csak 4et bírtak összekaparni és most hogy végigszenvedem az utolsó évvadot, már értem miért kapott cancelt a kintiektõl. Meg hogy ez lenne a kategóriájában mineden idõk legjobbja??? Ezzel azért vitatkoznék és ezzel nem lennék egyedül :)
Sajnos továbbra is az a véleményem, hogy az elsõ 2 évad jó volt, de a végén már egyértelmûen látszik, hogy szenvedtek az írók, mit is találjanak ki, hogy érdekes maradhasson... nem sikerült... cancel.
Valezius 2011 márc. 31. - 20:20:45
(268/389)
Adama kapcsán amire jól emlékszem
--Spoiler--
Saul átveszi a hatalmat az elnöktõl, amíg Adama kómában van. Adama ezt nem akarta, de amikor felébred nem csinálja vissza. Ezt az egészet nem értettem.
Michelle Forbes szerepe nemcsak ostoba volt, hanem teljesen hiteltelen is a számomra. Az utolsó admirális gyilkolja a saját embereit. Ezek az emberek megérdemelték, hogy kiirtsák õket :)
Baltar meg atombombát ad egy cylonnak ez már az idiótaság felsõ foka :D
Valezius 2011 márc. 29. - 20:42:09
(267/389)
Most nincs idõm sokat írni, de nyilván volt egy csomó jó dolog a sorozatban, ha nincs benne, akkor nem nézem végig.
De a legtöbb rész után úgy álltam föl, hogy ez jó volt, ez is, de miért kellett 4 másik hülyeséggel elrontani az összképet?
Ezért is nem került be a kedvenceim közé.
A legjobb részek, ahol a hülyeség elmaradt :) Mint a tárgyalás, meg a sztrájk a finomítón.

Az eredeti sorozat bugyuta ehhez képest, mégis kellemesen szórakoztató, mert nem kellett közben fogni a fejemet :)
Valezius 2011 márc. 29. - 13:48:18
(266/389)
Nem a tökéletességrõl beszélek, ha nem tetszik a szereplõ, nem fog semmilyen érzelmi hatást kiváltani. Nem érdekel, ha megsérül, ha megkínozzák, vagy meghal.
Marad az, hogy az ember belegondol, hogy mit tenne a helyében. De elég nagy baj, ha az mindig rosszul dönt, mert egy idióta :)
Valezius 2011 márc. 27. - 22:09:30
(265/389)
Én se tartozom a rajongói közé.

Az egyik baj vele, hogy nincs benne szimpatikus szereplõ. Billyt kedveltem egyedül, a többiek mind ellenszenvesek.
Végignéztem, mert nem olyan hosszú, és érdekelt a téma, de több olyan sorozatot nem nézek, ahol utálok mindenkit. Például az SGU-t ezért hagytam félbe az elején :)
A másik baj, hogy a Mátrixban a helyén voltak kezelve a próféciák, volt aki hitt benne, volt aki nem. Aztán kiderült, hogy hazugság az egész.

Spoiler
Itt meg Isten irányítja a szálakat, ez nekem nagyon nem tetszett. Egy dolog, amikor a vallásról van szó az vagy igaz, vagy nem. Vagy hisz benne valaki, vagy nem. A beteljesült jóslatokat csak úgy tudom elfogadni, ha meg van magyarázva, hogy XY visszament az idõben és õ mondta el ezeket a dolgokat, vagy hasonló.
---------

A földhözragadt részek tetszettek igazán, a tárgyalás, a sztrájk a finomítóhajón ilyenek. Nem a fõszál hülyeségei.
XY halála egyáltalán nem hatott meg, úgyis utáltam :)
irf340 2011 márc. 27. - 19:16:42
(264/389)
Na bumm... Lemaradtam a mai részekrõl.Leírná valaki hogy mi is történt a mai két epizódban.Ott maradt abba az elmúlt rész, hogy végre aljutottak a földre de ott semit nem találtak a sugárszennyezett földön kívül.Bár ennyi epizód után egy 20 másodperces szösszenettel földetérni..Viszont kutakodtam egy kicsit és nem lesz lezárva a 4. évad.Vagyis ennyivel nem , hogy eddig utaztak, kínlódtak a semmiért.
Valezius 2011 márc. 26. - 21:19:01
(263/389)
A 4. évad utolsó része lezárja a történetet. nincs értelme folytatni.
irf340 2011 márc. 26. - 17:52:07
(262/389)
Szerintem minden idõk legjobb sci-fi sorozata.Ez nem hiszem hogy vita tárgya lenne. Viszont. Lesz 5. évad? Mert a 4. évad befejezõ epizódjának történéseit olvasva lennie kell folytatásnak.
1/10
moco22 2011 márc. 26. - 11:33:44 1/10
(261/389)
Ritka egy rossz sorozat. Nézem, nézem, de.. nem bírok vele megbarátkozni. Csillagkapu a topon még mindíg.
7/10
Cirdan 2011 márc. 20. - 21:47:57 7/10 Előzmény gabesz901224
(260/389)
Csatlakozom, ha valakine nemtetszik miért nézi? Amúgy nem lenne rossz ez a sori sem, fõleg az elsõ 2 évad volt jó belõle, de ezzel a negyedikkel már eléggé melléfogatk, már csak azért nézem, hogy tudjam mi lesz a vége. Kár érte, mert amíg nem vitték bele a hit kérdését jó volt. De ezek a mostani részek már nem azt a feelinget adják mint az eelsõ két évad.
10/10
Vidra #23 2011 febr. 27. - 11:04:52 10/10 Előzmény csicsy!
(259/389)
A gombafelhõhöz kellene por is. :)
10/10
Vidra #23 2011 febr. 27. - 10:59:56 10/10 Előzmény moco22
(258/389)
Más kategória. Ez dráma, a Csillagkapu meg inkább akció-vígjáték szerûség, persze azért néha ott is van dráma, de nem az a jellemzõ.
Szerintem mindegyik sorozat jó a maga kategóriájában. De pl. a Star Wars-t sem lehet összehasonlítani a Star Trek-kel, mert kb annyi a hasonlóság, hogy vannak bennük ûrhajók. :)

Ott van pl a Farscape, meg a Firefly. Még csak 1-1 részt láttam belõlük, de eléggé hasonlónak tûnik a sztori. Adott egy kaszvadt hajó, meg egy mérsékelten becsületes banda és menekülnek. Eddig ennyit szûrtem le azokból.
BigBrother 2011 febr. 26. - 11:54:18
(257/389)
Arra viszont még nem jöttem rá, hogy mire jó az, hogy minden egyes papír sarkai le vannak vagdosva. Legyen az akár egy fotó, vagy notesz, vagy akár könyv. Ettõl földön-kívülibbnek hatna talán? Vagy valamiféle perverz vonzódást éreznek a készítõk a nyolcszögek iránt, vagy mi? :D
10/10
gabesz901224 2011 febr. 20. - 19:20:54 10/10 Előzmény moco22
(256/389)
f@sznak kell leszólni ok nélkül, nekem ez a kedvenc sorozatom, ha nem tetszik ne nézzed, de ne szóld le, talán ha több idõt fordítanál rá, hogy meglásd az összefüggéseket, történet lényegét, stb, jobban tetszene.
1/10
moco22 2011 febr. 19. - 11:10:14 1/10
(255/389)
Valami borzalmas rossz sorozat. Utálom.
Inkább a Csillagkapu bármelyik része, akár egymás után 10x is!
Fujjjjjjjj
10/10
csicsy! 2011 febr. 06. - 20:34:42 10/10
(254/389)
Én még 2x90 percben láttam valami gyökér német RTL adón. Az itthoni mégköcsögebb adók cincálták széjjel 4x45 perces foszlányokra. Sõt, hogy ne kelljen eltérni a menetrendszerinti reklámok közötti üres mûsoridõ mint 40-42 perces filmekkel való kitöltésétõl, mert hát a reklám az mindennél fontosabb, a 2.szezon 20. epizódjának az átlag 42 percet meghaladó 50-valahány percét b.szottul megkurtították. Tisztára mint a köcsög RTL a Starshiptroopers-t, ami reklámokkal együtt rövidebb volt, mint az eredeti teljes mûsoridõ. Hiányoltam is, hogy nem láttam az arachnoid vs tehén jelenetet, ami eredetileg is cenzurázva volt a filmalkotók által egy vastag átlós szinte mindent kitakaró csíkkal.

A "pontosan hány részbõl is áll a BSG" vitája, valahogy a SouthPark egyik epizódját (4th grade) juttatja eszembe, ahol a 2 fizikus csávó összekap azon, hogy a Startrek hány részbõl is állt. Utána meg azon, hogy a BSG mennyibõl. Közben meg Keny a megnyíló idõdimenziókapun keresztül eltûnik a szimpla hidrogénfúziós reaktorral felturbózott kerekesszékével. Atán Butters közbeszólt, hogy - Ti hülyék, a "Fegyverek a Zéró jégbolygón" eredetileg 1 epizód volt, csak késõbb szedték szét 2 részre. Bár az nem ez a BSG volt, hanem az õsrégi. Érdekes, hogy abban Richard Hutch pozitív fõhõs volt. Az újjabban meg Tom Zarek.

Annyira szar a magyar hang (minõségben is), hogy az szinte már hihetetlen. Dualla hanja tisztára mint a Macskajaj-ban a törpilláé (nem bírom ki röhögés nélkül). Csóró TV2 és AXN nem volt képes a master változatot megvenni, ahol külön hangsávban vannak a beszédhangok az egyszerûbb és jobb szinkronváltozat elkészítése érdekében. De õk spúrpöcsösködtek, és a MasterFingDigital egyszerûen csak ráböfögte a magyar hangot a kitörölt eredeti hang helyére. Ez különösen akkor kegyetlen, amikor a háttérhang megszûnik a magyar hang miatt, aztán újra visszajön utána. Fasza!

Nagy birkatürelemmel kell rendelkezni az embernek, hogy az elejétõ a vegéig megnézze, mert néha/gyakran vontatottnak tûnhet. És acélidegekkel, hogy az AXN jóvoltából az agyonsávkorlátolt csatornán korcs átvitellel átpaszírozott adás kékimerevedéseit és hanghibáit elviselje az ember. Hasonlóan az AXN reklámbek.rási jellegzetességei, mint a meglehetõsen halk filmjelenetet egy rohadtul hangos, membránt szétszakító mikrosütõajtóbek.rás vagy AXNturmixgép visító hangja, szintén edzett idegeket igényel.

A film egyebként - embere válogatja - nézhetõ, jó. Az tetszik benne, hogy a száj és körömfájás alapelemek közül kizárólag a térugrást alkalmazták az alkotók. A sugárfegyverek, védõpajzsok, sugártranszporterek, féregjáratok, fénysebességnél gyorsabb jármûvek meg miegyéb szájfájós alapelemek mellõzésre kerültek. A Pegazus fegyverzete is hagyományos, a 0217-ben jól szétkapott egy cylon starbase-t. Meg aztán csak úgy repkednek az atomrakéták is (gombafelhõk nélkül).

De akkor is LFS MAP FDS RK AXN!
És a tobbi köcsög TVadó is!
Hajreddin Barbarossza 2011 jan. 31. - 15:07:33 Előzmény Petterson
(253/389)
Nem, csak ami eredetileg 4 45 perces részbõl álló egység, amit végül a TV-ben két részbe olvasztva adtak le, és mind a mai napig minisorozatként árulnak, hírdentek, jeleznek mindenhol...
Petterson 2011 jan. 30. - 15:43:03 Előzmény Hajreddin Barbarossza
(252/389)
ezek szerint minden két részes film minisorozat??? :DDD
Hajreddin Barbarossza 2011 jan. 27. - 22:09:40
(251/389)
Legyen ahogy akarod...
Petterson 2011 jan. 27. - 05:51:39 Előzmény Hajreddin Barbarossza
(250/389)
az se sorozat, hanem két részes film....