1/10
cellasto 2014 nov. 20. - 20:29:34 1/10
(572/2292)
zimmer írt ennél sokkal jobb zenéket
ez pl hallgathatatlan számomra a film nélkül
sztem nem fog ezért lópikulát sem kapni :)
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:23:09 8/10
(571/2292)
Oscar: véleményem szerint néhány jelölést biztosan fog kapni a film. Amiben igazán esélyes a szoborra is, az szerintem Hans Zimmer zenéje, bár itt is leginkabb azon fog múlni, hogy milyen lesz a felhozatal a jelölésekben.
Matthew McConaughey nagyon tehetséges színész, és egyre jobb, de csodálkoznék, ha ezért az alakításáért kapná meg az Oscar-szobrot.
Ami a többi szereplõt illeti, esélytelenek szerintem.
A látvány valóban esélyes, de azt már látatlanban is monddom, hogy a Hobbit utolsó része esélyesebb lesz ebben a kategóriában.
A rendezés és a film pedig.... no, meglátjuk :)
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 20. - 20:18:14 1/10
(570/2292)
már bocs,de épp ti fanok"rugdalóztok"
akinek nem tetszett,azt lehülyézitek,meg jön a "nem érted"duma..
jó lenne ezt elfelejteni és elfogadni a negatív kritikákat
bár kétlem,hogy ez sikerülni fog
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:13:27 8/10
(569/2292)
Nem tudom, ki hogy van vele, de számomra ez a jellemfelõdés dolog már kezd nem kicsit túlspilázottá válni...
Hippiusz 2014 nov. 20. - 20:13:20
(568/2292)
cellasto, az összes trailerbõl, filmet megelõrõ interview-ból kitûnt, hogy a filmben hangsúlyosak lesznek az általad "nyáldazásnak" nevezett emberi szálak.
Te ültél be rossz filmre, ha nem erre számítottál, nyilván ezért kár itt mindenkibe belerúgni.
Megjegyzem a sci-fi mûfaj hál'istennek tele van olyan remekmûvekkel, amik egyszerre gondolkodtatnak el a tudomány távlatairól és az emberi lélek mélységeirõl, ha tényleg járatos vagy a sci-fi filmekben, nem értem, mért ért ennyire váratlanul...
8/10
Aszpirin 2014 nov. 20. - 20:10:33 8/10
(567/2292)
A sci-fi lényegével kapcsolatos mondandóddal teljesen egyetértek, szerintem sem tesz jót egy scifinek a sok "nyáladzás". A személyeskedést viszont, pláne többesszámban, akár mellõzni is lehetne ;-)
Hippiusz 2014 nov. 20. - 19:59:18
(566/2292)
Egyetértek, hogy a jellemfejlõdést eljátszani kell, nem elmesélni, de dr Mann egy 20 mondatos mellékszereplõ volt a filmben... ahhoz képest szerintem elég mélységet sikerült belesûríteni a karakterébe.
Ha te az õ jeleneteiben csak akciót, meg egy 2 dimenziós õrültet láttál, az nem a filmet minõsíti... lehet így kár is vitatkoznunk errõl.
5/10
Carolin80 2014 nov. 20. - 19:26:16 5/10
(565/2292)
Felesleges leírni, nem csak te láttad a filmet. A jellemfejlõdést a színészek eljátsszák nem elmesélik. Az egy dramaturgiai elem. A filmben erre nem is akartak hangsúlyt fektetni Dr . Mann esetén. Tulajdonképpen Dr. Mann része csakis az akció miatt került bele. A végletekig túlszofisztikálhatod meg gondolkodhatsz ki mit mondott róla, de a rideg tény, ***SPOILER PÓTOLVA***egy két dimenziós bekattant karaktert alakít. Ez nem fejlõdés. Ráadásul Õ már akkor be volt kattanva vagyis elszállt az agya amikor tudatosan hazugságokat közölt a bolygóról. ***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***Az hogy kirõl mit beszélnek a filmben annak semmi köze ehhez. Pontosan tudom mit mondok. És nem csak azért mert ahogy olvastam kb ugyanezt írják a legtöbb helyen a Kritikusok.
Túrin 2014 nov. 20. - 18:00:19
(564/2292)
Az számodra teljesen egyértelmû üzenet a filmben, hogy az érzelem/érzelmi kapcsolat az a bizonyos 5. dimenzió a film "univerzumán" belül?
Nekem csak annyi egyértelmû, hogy van egy 5. (plusz még jónéhány) dimenzió, amelybõl tekintve az idõ is csak egy kívülrõl érzékelhetõ kiterjedés, és a jövõbeli emberiség e dimenzió titkát már megfejtette, a fõszereplõ pedig arra használja ezt a dimenziót, hogy kapcsolatba lépjen a szeretett személlyel (mert az idõn kívüliség ezt lehetõvé teszi), ezáltal kihangsúlyozva a kapcsolatot magát.
Túrin 2014 nov. 20. - 17:54:46 Előzmény Tolkien
(563/2292)
Az szerintem teljesen természetes, hogy a leszármazottait "letojja" nagy ívben, neki kb. semmi köze hozzájuk érzelmileg, most bájologhatnának egymásnak, de 5 perc erejéig annak semmi értelme. Az emberek nagy része kb. hasonlóan cselekdne.

Az ûrhajólopás: egyszer láttam csak, és magával ragadott, szóval nem egészen figyeltem a végén a részletekre, de a "lopásra", mint tevékenységre mi utal konkrétan? Lehet, hogy tényleg egyértelmû, csak most hirtelen nem emlékszem, csak arra, hogy olyan tipikus amerikai elszánt fejjel beszáll az ûrhajóba. Tuti, hogy ez lopás volt?
1/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 20. - 17:40:19 1/10
(562/2292)
akkor neked is leírom,amit már a többinek is párszor:

ha sci-fire ülök be,nem a nyáladzást meg a szenvedést/drámát akarom látni
ezt a "nem érted"dumát meg felejtsétek már el!
akinek nem tetszik,az szerintetek hülye és nem érti!
komolyan az agyam eldobom már tõletek :D
pampaliniboy 2014 nov. 20. - 16:10:07
(561/2292)
És hogy értsd képpel szemléltetve.(x15) Tulajdonképpen a maximális magasságra felszállva kilõttek egy ember vezérelt rakétát. De ez csak kísérlet volt, tulajdonképpen alkalmatlan arra amirõl beszélsz és értelmetlen példa volt.
pampaliniboy 2014 nov. 20. - 16:00:26
(560/2292)
Tévedésben vagy az x15 egy "kísérleti" Rakétahajtású repülõgép volt. Ez mind szép és jó és igaz is. De ez azt jelenti leegyszerûsítve, hogy egy ember vezérelt ballisztikus rakéta, aminek a kabinja kb akkora mint egy utazóbõrönd. Csakis egyetlen embert volt képes szállítani és kb 80km magasságig feljuttatni, és ezt is úgy, hogy elõtte egy hordozó repülõ felvitte a lehetõ legnagyobb magasságba és ott indították be a rakétákat amit egy ember irányított. Önállóan képtelen volt erre. Ahogy növekszik a tömege a feljuttatni kívánt kabinnak, illetve ûrhajónak, a rakéta mérete is szignifikánsan növekszik. Bár a szökési sebesség mindig független a felgyorsított test tömegétõl, az ennek eléréséhez szükséges energia és tolóerõ viszont pontosan a tömegétõl függ, a dinamika alaptörvényének megfelelõen. Tehát nem véletlen a hatalmas rakéták mérete, ha egy átlag méretû ûrhajót akarnak az ûrbe juttatni. Az x15 önmagában a földrõl tehát képtelen lett volna szökni. Továbbá nem a spórolás hanem a tudomány az ami a rakétkilövés mai alapjait lefektette. A maximális hatásfok miatt (Oberth-hatás)csakis földfelszínrõl indítják az ûrsiklókat amikhez hatalmas méretû rakéták kellenek.
Hippiusz 2014 nov. 20. - 13:11:37
(559/2292)
Igazad van, rosszul fogalmaztam, a robot nyilván nem adja fel (a programját), de az emberrel ellentétben végsõ elkeseredésében nem hoz megérzés/ösztön alapján olyan irracionális döntéseket, amik bizonyos esetekben akár a megmenekülést is eredményezhetik. Cooper dockolása tényleg jó példa, a robot ott sem ezt javasolja, mivel a valószínûségek mást diktálnak.
Paul Deak 2014 nov. 20. - 11:55:12
(558/2292)
És a film pont azt mutatja be, hogy pl. mikor az ûrállomásnak már "vége van", akkor igenis még ki lehet jönni a helyzetbõl. Mikor Cooper dokkol, CASE azt mondja, hogy nincs esély rá és lehetetlen. Hippiusz erre utalt, és Mann is. A robot nem azt mondja, hogy feladom, hanem eleve nem is próbálkozik olyannal, ami számára nulla esélyes, de egyébként meg lehet, hogy megoldás lehetne. Pl. amikor az ûrállomás felrobbant, CASE-nek automatikusan indítani kellett volna a dokkolást és kiszámolni mit hogyan kell csinálni. Nem ezt tette, mert az ûrállomásnak számára vége volt.
Sz Peter 2014 nov. 20. - 11:19:36
(557/2292)
Nem hiszem, hogy egy robotoknak szüksége van túlélõ ösztönre. Mivel programja van.
És nem gondolom, hogy ezt mondja: "Parancs felülírva, inkább feladom!"
:)
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 20. - 10:53:58 10/10
(556/2292)
Lehet még pár jelentéktelenebb kategóriában is jelölve lesz, de ezek a fontosabbak.
10/10
Kolókapitány 2014 nov. 20. - 10:51:05 10/10
(555/2292)
Én 6 Oscar jelölésre tippelek. Rendezõ, forgatókönyv, film, látvány, zene, Matthew és +1-ként talán a kiscsaj is. A látványt meg a zenét attól félek , hogy majd a Hobbit kapja búcsúajándékként(bár Középfölde fan vagyok és lehet rászolgál). A Brit Filmakadéma díja mondjuk szerintem relevánsabb már, arra inkább leszek kíváncsi, mint az Oscarra.
Balazs Kobus 2014 nov. 20. - 10:32:13 Előzmény pampaliniboy
(554/2292)
Hogy mit spórolnak a rakétával? Pénzt! A hordozó rakéták mindig is olcsóbbak voltak mint az ûrsiklók. A monstrumos sztori szép, de volt olyan kisméretû gép, amely el tudta ,,volna,, hagyni a sztratoszférát, ez pedig az X15-ös. Azért is hívták a pilótáit ûrhajósoknak.. Armstrong is repült vele. Max ebessége 2000 m/s körüli. Föld körüli pályára álláshoz úgy emlékszem elég a szökési sebesség 1/10-e, kb 1400 m/s
Hippiusz 2014 nov. 20. - 10:22:04
(553/2292)
Spoiler

Tévedés. Dr Mann tényleg csak 20 percet szerepel, de a legkomplexebb karakter talán az egész filmben, és van jellemfejlõdése.
Röviden: Dr Mann-t többször szóbahozzák a vele való találkozás elõtt, úgy írják le, mint a tökéletes tudós, legokosabb, õ volt az, aki az egész expediciót megszervezte, õ volt az, aki rávette a 12 tudóst a magányos felfedezõútra. Az is kiderül, hogy valószínûleg a teljes életét a kutatásnak szentelte, nem volt családja, mivel céloznak rá, hogy a 12 közül egynek sem volt.
Ezek után dr. Mann leszáll a fagyos bolygóra, és évekig próbál szembesülni a halállal, élete értelmével, kudarcával, és próbál ellenállni a segélyhívó gomb csábításának. Kezd magára maradni.
Mire jön rá? Arra, hogy nem véletlenül nem robotokat küldtek felfedezni. A robotokban nincs meg az a túlélõ ösztön, mint az emberben, õk hajlamosak feladni. Az ember hajlamos a halállal szembesülve erõt meríteni a túlélõ ösztönébõl (ezt magyarázza Coopernek), és ez az ösztönbõl nyert erõ néha olyan helyzetekben menti meg, ahol egy racionális elme belenyugodna a vereségbe, mert valószínûségek ezt diktálják.
Mi van, ha ezt az expediciót is ez a túlélési ösztön fogja megmenteni valami módon? Irracionálisnak tûnik segítséget hívni, ugyanakkor az ösztöne ezt diktálja, és mivel dr Mann immár ezt tartja az emberiség legnagyobb erõsségének, kötelességének érzi erre hallgatni.
És az õ szempontjából igaza is lesz. Megérkezik hozzá Cooper személyzete, és közlik vele, hogy épp szabotálni akarják a küldetést, haza akarnak menni. Dr Mann szemében ebben a pillanatban szentesül a saját irracionális döntése. Ha õ nem kér segítséget Cooperéktõl, azok nem hajtják végre a küldetést nélküle. A küldetésenk/emberiségnek szüksége van rá, és õ (és az emberiség) az õ életbenmaradási ösztönének köszönheti, hogy visszakerült a küldetésbe egy olyan ember, aki képes/hajlandó azt végrehajtani (ezt magyarázza a rádión is, miközben dokkolni próbál). Persze ehhez a többieket meg kell ölnie/ maga mögött kell hagynia.
Remélem érthetõ volt, dr Mann-nek van karakterfejlõdése, nem is kicsi.