8/10
offtopic
Aszpirin 2015 jan. 19. - 20:11:35 8/10
(792/2292)
Ez csak egy érzés, de annak alapján, amit írsz, jókora esélyt látok, hogy nem fog tetszeni a film.
(egyébként hol lehet manapság 590 ft-ért mozijegyet kapni?)
Ja, és ez a film nem 3d-s.
tdk 2015 jan. 19. - 18:34:58
(791/2292)
Ennél a filmnél is ugyanazt láttam itt a fórumban, mint tavaly a Gravitációnál: egyesek nagyon dícsérték, míg másoknak nagyon nem tetszett. Azt a filmet akkor megnéztem, de aztán kb. azt éreztem, hogy csak a "hülyék adóját" fizettem ki érte, de fõleg az IMAX-ért. Pedig a Clooney-Bullock páros már eleve okot adhatott a gyanakvásra. Az egyetlen elõnynek akkor az tûnt, hogy kedvet csinált a 2001-hez.

Ráadásul azt a filmet még meg is szórták Oscarral, míg a Csillagok között esetében sem a filmet, sem a rendezõt nem jelölték, csak a külsõségeket. (Tudom, az Oscar nem minden, de ez mégis egy olyan film, amit "szokás" jelölni - bár idén, ahogy néztem, elég erõs a mezõny.) Matthew McConaughy sem túl szimpatikus számomra, és a trailer alapján tipikusan amerikainak, pátoszosnak tûnõ sztori sem.

Egyszóval most megint ott vagyok, hogy vajon érdemes-e megnézni. Tavaly a sima 3D-t és az 590 forintos jegyárat is bõven elégnek éreztem volna érte utólag. Most kezd olyan érzésem lenni, hogy az 590 forinton túl már magáért a ráfordítandó 3+ óráért (és talán fõleg ezért) is kár volna...
offtopic
spekimen 2015 jan. 19. - 17:47:07
(790/2292)
Na jó eddig ellenálltam, de most belemegyek ebbe a szubjektív-objektív nézetbe az én szemszögembõl ítélve.

Ez a film szinte csak objektivitásból áll, „tényeket” közöl folyamatosan. Tudom, te próbálod szubjektíven megközelíteni, én is beleestem ebbe a „hibába” az érzelmi szállal, de aztán rá kellett jönnöm, hogy Paul Deak-nak van igaza. A filmben a szeretet csak egy eszköz, egy szilárd tény, ami köré fel lehetett építeni egy 5. dimenziót, de nem maga a szeretet hozta létre.
Tény nem vagyok csillagász és fizikus sem, tehát nem tudhatom, hogy valósághû szeretne lenni- e a film. De, miért ne fogathatnám el ezt, hisz „lebutított” szinten mégis ad egy logikus magyarázatot, sokkal jobbat, mint aki kijelenti, hogy ez nem lehet így, de éppkézláb magyarázatot nem ad rá, csak a valahogyant a misztikumot.
Szóval inkább hiszek annak, aki úgy jelent ki valamit tényként -és meg is magyarázza érthetõen-, hogy azzal nem akarja az életem befolyásolni, nem ír elõ szabályokat a számomra, se erõszakkal se ideológiákkal és még jobbá-kényelmesebbé teszi az életem. Ez maga a nyers tudomány.

Én inkább az objektivitás felé hajlok. Hajlok afelé, hogy szinte mindenre adható lenne kézzel fogható magyarázat, és nem értem miért kell mindjárt kijelenteni egy most még megmagyarázhatatlan dologról, hogy az már csak szubjektív lehet. ITT JÖN A LÉNYEG: Ez eleve kizárja annak lehetõségét, hogy a késõbbiekben bizonyítható legyen. Remélem érthetõ?
Szerintem, itt bukik a szubjektivitás.

A szubjektivitás arra jó lehet, hogy más szemszögbõl is közelítsünk meg egy fennálló problémát, hátha abból kiindulva vagy azt is felhasználva késõbb esetleg objektíven bizonyítható lesz.

Szerintem, ha háttérbe szorult volna az elmúlt évszázadokban a misztikum és egy másik képviselõ az erõ- hatalom (ezek ketten folyamatosan befolyásolják és irányítják az embereket), akkor már simán rendelkeznénk olyan eszközökkel, amikkel képesek lennénk utazni az ûrben. A Marsra már nem jelentene problémát eljutni. És nagyon sok mindenre tényként tekintenénk, ami a filmben is történik.

Szóval a legfontosabb, amire támaszkodni kéne az emberi agy és a benne „keletkezõ” tudás az az: az ész. Mondom ezt úgy, hogy képletesen fogalmazva: iszonyúan buta vagyok :-D

Összegezve: nem tudok mit kezdeni a megfoghatatlannal, vagyis gyakorlatilag a nem létezõvel. Pedig már volt hozzá szerencsém a vallás útján. Aztán voltam egy darabig összeesküvés elmélet „hívõ” is. Szóval átmentem különbözõ „fejlõdési” fázisokon és a végén arra jutottam (egy kis filozofikus segítséggel), hogy mindennek oka a végtelen emberi butaság. És megértem, de elutasítom azokat az ideológiákat, hatalmakat akik ezt mind a javukra akarják fordítani.

Szóval amikor ez „le esett”, akkor megnyugodtam. Olyan „aha” élmény volt, mint a filmbéli Heuréka.
De, ezt nem kell elhinni-figyelembe venni, ez csak az én valóságom és különben is, ahogy mondod: ki vagy te, hogy tudjad mi igaz és mi nem? Pedig minden baj gyökere ebbõl indul ki……
Paul Deak 2015 jan. 19. - 09:01:15 Előzmény Tomiiii
(789/2292)
10 normális filmcímet + magyarázatot kérek, hogy ellenben az agymosodákkal azok miért nem agymosodák és miért normálisak. PLÍZ. THX. Jó, elég 5 is.
spekimen 2015 jan. 18. - 22:32:24 Előzmény Tomiiii
(788/2292)
Csak ennyire tellett???
ülj le! egyes!
Talán, ha kifejtenéd mi is ebben az agymosás és mi neked a normális film, akkor kaphatsz még ötöst is.

Azzal már egyet értünk, hogy nekem sem tetszik az, hogy örökké temetni akarják a világunkat, most ez nagyon menõ, de talán mindig is az volt. De ez szerintem abból fakad, hogy az emberek szeretnék azt hinni, hogyha õk meghalnak és semmivé lesznek a nagy semmiben, akkor nehogymár a Föld is, meg a többi ember még sokáig vígan éljen, miközben õk már sehol sincsenek és nagyívben lesz*rják az élõk, hogy voltak valaha is.
Na, jó, ezt én sem gondoltam komolyan, de azért van benne valami. :-D

Szóval nem azért írtam, hogy kötözködjek -láthatod még közös pontunk is van.
1/10
Tomiiii 2015 jan. 18. - 18:31:54 1/10
(787/2292)
Hollywoodi agymosoda. Ez a rengeteg apokaliptikus film, ennyi baromság egy csomóban.....Normális film már nem is készül.
Paul Deak 2015 jan. 09. - 08:15:10
(786/2292)
Rush, Forrás - mindkettõ 10-es toplistás nálam filmet és zenét tekintve is!!!
10/10
Bensid 2015 jan. 08. - 20:47:18 10/10
(785/2292)
Igen, tényleg gyönyörûek mind! :)
10/10
Bensid 2015 jan. 08. - 19:49:35 10/10
(784/2292)
https://www.youtube.com/watch?v=Qin1NpAxPxQ
Az itt kommentelõ, ennek a filmnek a rajongói számára (mint pl. Mulholland Drive +, Paul Deak, A-S-B, spekimen, Tiberio, elemes, Marcell24...) ajánlom ezt a muzsikát. Az egyik legjobb alkotás lett a zenék közül.
2:36 -nál pedig olyan libabõrös lettem, hogy az leírhatatlan. :)
10/10
zora 2015 jan. 08. - 14:34:57 10/10
(783/2292)
... bár egy matematikus kiszámolhatná, ha 451 szavazattal 8,4 pont, akkor még mennyi 10 pontos kell, hogy elérjük a 9,1-et? :-)
10/10
zora 2015 jan. 08. - 14:33:11 10/10
(782/2292)
Óhajod számomra parancs! :-)
Felhasznalo888 2015 jan. 07. - 22:18:58
(781/2292)
spoiler
"az idõ meghajlítása - egy papírlappal" Nem túl új ötlet, egy 1997-es filmben "Halálhajó" a tér meghajlítását szemléltették így. Na, az egy jó film! (erõs idegzetõeknek :-)
spoiler vége
10/10
zora 2015 jan. 07. - 17:04:07 10/10
(780/2292)
*** spoileres lehet!!***

Nagyon-nagyon tetszett, bár asztrofizikához egyáltalán nem értek! Teljesen logikusan, érthetõen le volt vezetve minden a filmben, az idõ meghajlítása egy papírlappal nagyon szemléletes volt. A többdimenziót - mikor Cooper benne ragadt - azért tudtam valahogy rögtön megérteni, mert négyzethálósan ábrázolta - minthogy õ is könyveken keresztül üzent, amik téglatestek...
Ami szerintem hosszú volt, az Mann-nel a csúszás-mászás, az helyett az utódok rátalálása Cooper-re részt lehetett volna kibontani.
Mikor Mannt kiolvasztották, megkönnyeztem, hogy így örül az emberi társaságnak. Tényleg: én még csak Han Soloból doktoráltam, tehát: nem több idõ a kiolvasztás?


***spoiler vége

Úgy érzem, ez valóban tudományos-fantasztikus film, nem csak a második szóról szól...
Mindenkinek ajánlom, aki szereti az ilyen filmeket, de pihent agy kell hozzá! Szó szerint, mert csak így lehet megérteni.
Paul Deak 2015 jan. 07. - 10:16:50
(778/2292)
Hát ha még megnéznéd Nassim Haramein 'The Black Whole' címû dokumentumfilmjét, akkor esne le igazán az állad :)

Pl. kvantum szinten, szubatomi szinten szinte minden ugyanúgy mûködik, mint az univerzum, még az arányszámok is megegyeznek. Sõt! Vannak a fizikai egyenletekben ( a szuper komolyakban persze ) un. konstansok, amik kiigazították az adott egyenletet, hogy valóban igaz legyen. Na most õ rájött, hogy ha ezeket az állandókat elhagyjuk, akkor szubatomi szinten még a tömegek is megegyeznek az univerzumban fellelhetõekkel. És így lépésrõl lépésre levezeti, hogy lehet hogy mi is egy fekete lyukban élünk és a mi világunk 'alatt' is vannak ugyanolyan világok, amik ugyanakkorák, mint a miénk, csak más méretben, és ez a végtelenségig így megy lefelé és felfelé is. Így elég egyszerûnek hat, ahogy írom, de olyan számításokat mutatott pl. a vákuumról is, a szerkezetérõl is, hogy kerekedett a szemem. Elég régi a film, lehet azóta már pl. megdöntötték, vagy cáfolták, de elméleti szinten elég komoly munka. Aztán van az a pár részes doksi is, ami azt mutatja be, hogy miért 100% tuti nem természetes szelekcióval alakultak ki az életformák és lemegy sejtszintû szerkezetig és megmutatja, hogy pl. valami egysejtû élõlényke sejtjében milyen meghajtási mechanizmus van és hogy az nem véletlenül alakult ki, mivel külön külön rendszerként képtelenség lett volna. És akkor ez csak egy egysejtû :)

Nem beszélve Ray Kurzweil jövõ- / mesterséges intelligencia és agykutató munkásságáról :)

Rengeteg dolog van és robbanásszerû ez az egész. Szerintem 50 - 60 éven belül óriási dolgok fognak napvilágra kerülni ( ha már nem kerültek, csak nem szabad az emberiségnek tudni róla), remélem pár nyilvánosan is bemutatható dolgot még megérünk :)
spekimen 2015 jan. 06. - 22:02:04
(777/2292)
Nincs mit.Számomra az volt érdekes, hogy az összes bolygó elférne a Hold és a Föld között, meg ahogy haladunk a képek vége felé és egyre nagyobb az univerzum annyira, hogy már követhetetlen és felfoghatatlan. Ja meg az is, hogy a legnagyobb csillaghoz képest a mi napunk csak egy porszem.
10/10
Bensid 2015 jan. 06. - 21:50:23 10/10
(776/2292)
Az elsõ cikk amit linkeltėl bámulatos.
A "10. A Föld a Holdról nėzve" cimü kėpet kb. egy ėve megálmodtam. Te jó ėg az micsoda ėlmėny volt. Csak ott álltam a Holdon ės bámultam a Földet. Hihetetlen ėlmėny volt. De annyira igazinak tünt , hogy mėg a Hold 1/6 mėrtėkü gravitációját is ėreztem! :)
Ha tehetnėm biztosan az lenne az ėletcėlom, hogy ezt tėnyleg valóságban is átėlhessem, hiszen már álmomban is akkora ėlmėny volt!
Köszönjük a linkeket!
offtopic
sofi 72 2015 jan. 06. - 21:40:58
(775/2292)
Mégsem, mert most nem jött be. :(
offtopic
sofi 72 2015 jan. 06. - 21:31:05
(774/2292)
Jól van srácok, ünnepélyesen bocsánatot kérek! :)
spekimen 2015 jan. 06. - 21:30:00
(773/2292)
Gondolom ez provokáció akart lenni, nem ülök fel rá :-D.
Ha nem fejted ki bõvebben a "mesefilmet", akkor bizony te fogsz annak tûnni.