offtopic
Sz Peter 2015 jan. 03. - 12:57:31
(752/2292)
Baromira nincs jogod visszakövetelni egy mozijegy árát mivel te választottad, hogy megnézed ami mindig kétesélyes: vagy bejön a film vagy nem.
Bár gondolom a Caesars kaszinóban is kivernéd a balhét ha nem nyersz. :)
uüvwxyzzs 2015 jan. 02. - 18:39:46
(751/2292)
Nagyon vártam ezt a filmet. Végre valami király sci-fit szerettem volna látni, nekem tetszettek Nolan elõzõ filmjei, ezért nagy reményekkel ültem be megnézni. Hát nem is tudom...
Írják itt sokan, hogy jaaaj csak az nem fogja felfogni a film értelmét, akinek nincs fantáziája, vagy nem érdekli az univerzum. Engem speciál nagyon is érdekelnek az univerzum rejtélyei, sokat olvasok a témában, lenyûgözõnek találom világunkat, hogy mennyire bonyolult és felfoghatatlan erõk vesznek minket körül, melyekben még az olyan apró dolgok is, mint az „egyszerû” emberi kapcsolatok is fontos szerepet töltenek be. De! Ez nem jelenti azt, hogy ennyi elég ahhoz, hogy elnyerje a tetszésem egy film.
SPOILER
Furcsamód engem pont a film eleje kötött le. Bemutatták a családot, a szereplõket (akik közül a fiú karaktere teljesen felesleges, de persze az örök fiú-lány családmodell nem maradhatott el), és hogy fõszereplõnk a tudomány embere. Mégis sokkal hihetõbben folytatódott volna a történet, ha a NASA választja ki magának az apukát, nem pedig csak úgy belecsöppen az események közepébe. Vicces volt, hogy rögvest felkérték, majd bele is vágott a küldetésbe. Az is furcsa volt, hogy a fiától és az apjától kb egy rövid hellót nyomott a búcsúzáskor, míg a lányától csöpögõsen próbált búcsúzni. Ebbõl is látszik milyen jelentéktelen a fiú karaktere, a nagyapa legalább azért volt ott, mert kellett valaki, aki vigyáz késõbb a kislányra.
Na de az ezután következõket nem is értem miért ilyen formán valósították meg. Nagyon jó kis történetet lehetett volna kihozni a filmbõl, de agyonkenték hálivúdi cukormázzal, ami már ott is csöpögött, ahol nem kellett volna. Nagyon untam a filmet, nem volt izgalmas, inkább sokszor vontatott volt. Nagyon nagyot szeretett volna mondani Nolan a film végén lévõ feketelyukról, de nem igazán sikerült neki. A probléma nem azzal van, hogy egy fantáziadús sci-fit próbált alkotni, hanem azzal, hogy megpróbálta alátámasztani a fantáziáját olyan tudományos feltételezésekkel, amikhez biztosan nem ért. (Függetlenül attól, hogy tudósok segítettek neki a film megvalósításában.) Ezt meg lehetett volna úgyis oldani, hogy nem adja szereplõi szájába a „tudományos” állításokat, szépen kivágja a nyáladzó és klisés részeket, és inkább a fantáziájára hagyatkozik. Szerintem akkor igényesebb lehetett volna a munkája.
De a legeslegelmebetegebb rész, ami nálam kikapcsolta a biztosítékot az a szeretet, szerelem ereje volt. A Harry Potter sorozat óta, kb minden 5. hálivúdi filmben ezzel jönnek. Namármost a Harry Potterben ez nagyon jól mûködött, plusz annak igazi mondanivalója is volt. Azonban a Földön lévõ emberi kapcsolatok, és a további bonyolult kapcsolatrendszerek nem csak a szeretet erejébõl állnak, ahogyan a világunkat összekötõ összefüggések sem. Túl sablonos ráhúzni valamire a szeretet erejét. Ezzel most Nolan semmi újat nem mondott.
Engem nagyon felhúzott a film, nagyon régen csalódtam már ekkorát, egyszerûen képtelen hálivúd túljutni saját magán. Vérfrissítésre lenne szükség, nem csak amerikai írók tollából. Megértem, hogy sokaknak tetszik a történet, nem szeretném elvenni senki kedvét, hiszen még így is úgymond „jól” sikerült filmrõl van szó, ha az utóbbi idõk filmfelhozatalát nézzük. Ennél azonban sokkal több mindent ki lehetne hozni egy-egy ilyen történetbõl. Persze sokkal nagyobb képzelõerõvel, amit manapság nem fizetnek meg, így nem is ismerhetnek meg az emberek.
proklima 2015 jan. 01. - 10:46:04 Előzmény logixxxxx99@gmail.com
(750/2292)
Ha már "tényekrõl" van szó: Tény: „A levegõnél nehezebb tárgyak sohasem fognak repülni” – jelentette ki Lord Kelvin brit fizikus, matematikus 1885-ben. És még sorolhatnám....
proklima 2015 jan. 01. - 08:14:43
(749/2292)
Nagyon-nagy film! 10/10
kareshu 2014 dec. 31. - 21:55:43
(748/2292)
Azt hittem, több bolygót bejárunk majd a filmben, érdekes látványvilággal, de mégse. Persze ha a rendezõ nem kíván a CGI-jal élni, hanem valós helyszíneken forgat, akkor nincs olyan nagy ámulat. Nekem kicsit sok volt a bevezetés a kukoricásban, de az ûrhajós részeknél már örültem. Hát: volt benne egy kis Napfény, egy kis 2001. Ûrodüsszeia, egy kis Ûrcowboyok - scifi éhségemet kielégítette az év végén. De azért jobbat vártam egy kicsit, na! Mindenképp kötelezõ darab, de 8 pontnál megállnék.
10/10
Origin 2014 dec. 31. - 14:44:32 10/10
(747/2292)
Nincs itt mirõl beszélni. Zseniális rendezés, forgatókönyv, színészi játék és zene. Ha ez a négy dolog megvan akkor teljes a film.
Ez a film az eddigi legtökéletesebb amit valaha láttam. Amikor kijöttem a moziból, mindenkin azt láttam, hogy még mindig a film hatása alatt van. Zárójelben hozzáteszem, hogy a rendezõnek külön elismerés, mert nem használt semmiféle "green screen" trükköt, az úrhajókat valóban megcsinálták és a helyszíneket amiket látunk a filmben valóban bejárták(persze nem voltak az ûrben). Így a színészek tényleg átélték a helyzetet. Cris Nolan, a rendezõ azért különleges mert nem követi a sok szemét hollywoodi rendezõt, hanem ragaszkodik ahhoz, ami egy film mindig is akart lenni. Szerintem a mai világ két legjobb rendezõje az Nolan és Tarantino.
Mindenkinek ajánlom ezt a videót (SPOILER): https://www.youtube.com/watch?v=lqp_dkHwInY

Nolan filmjei:
2014 Csillagok között
2012 A sötét lovag: Felemelkedés
2010 Eredet
2008 A sötét lovag
2006 A tökéletes trükk
2005 Batman: Kezdõdik!
2002 Álmatlanság
2000 Mementó
1998 A Csapda
1997 Doodlebug (Short) (as Chris Nolan)
10/10
Bensid 2014 dec. 30. - 21:22:59 10/10
(746/2292)
Teljesen ugyanezeket ėltem át ėn is a film alatt ės nagyon tetszik, ahogy irsz róla. Amint kijön DVD-n már veszem is meg ės mėg az unokáimnak is ezt a filmet fogom mutogatni! :D
spekimen 2014 dec. 30. - 21:07:14
(745/2292)
javítva: 923-as hsz.-ében
spekimen 2014 dec. 30. - 21:03:45
(744/2292)
Máskor, más filmeknél én is kiszoktam akadni, apró hibákon, amik olykor nem is olyan aprók, hanem orbitális baromságok és elrontják az egész film menetét-élvezetét, de ez véleményem szerint nem ez a film. Itt galaktikus méretekben kell gondolkodni és ahhoz elenyészõek az apró hibák :-D (holott jól tudom, hogy pont az ûrutazás az ahol még a "porszemnyi" hiba vagy törmelék sem megengedett- lásd: Columbia-katasztrófa)
Itt a nagy dolgok, mint a fekete lyuk és a féreglyuk vagy idõsíkok szerintem jól meglettek oldva, és ahogy
Mulholland Drive + 928-as hsz.-ben nagyon jól megfogalmazta: a „na, most mi jön” érzést át tudtam élni. Szóval ezekhez képest az "apró" hibák most tényleg elenyészõek.
Sajnálom, hogy egyesek nem tudták bele élni magukat a felfedezés a Heuréka örömébe, õk valószínû az élet más területein is sokkal "érzéketlenebbül" élik meg az eseményeket.
10/10
Towner 2014 dec. 30. - 18:54:10 10/10
(743/2292)
Egy gyenge vicc jutott eszembe:
Két saját neméhez vonzódó manus jön kifelé a film vetitése után.
-Szerintem a film tudományos része teljesen rendben volt - mondja az egyik
-Hogy érted..
-Én már többször sikeres utazást tettem a Féreglyukba, és az élmény valóban extatikus volt..
bocs
10/10
Bensid 2014 dec. 28. - 21:43:43 10/10
(742/2292)
Igy van!
Valamint most elkezdtem nėzni egy új sorozatot aminek a cime "A Világegyetem".
Ezt is ajánlom figyeledbe! :)
Quarker 2014 dec. 25. - 20:10:40 Előzmény gyorgy.sz
(741/2292)
Szerintem a filmek nem neked valók. Inkább olvass könyvet.
fulopz1971 2014 dec. 25. - 10:36:58
(740/2292)
Két napja láttam, és kicsit beleolvasgattam a kommentekbe, hogy ki hogyan értelmezte. Nekem furcsa a sok szélsõséges értékelés, a sok egyes és tízes. Ez a film nálam egy erõs nyolcas, de a tökéletestõl távol van. Elgondolkoztató, ez a minimum, ami elmondható róla.

***SPOILER
Nekem a szereplõk egy része, különösen Anne Hathaway és Casey Affleck nem volt hiteles, két gyenge színész. A neveletlen hercegnõ tudóskénti szerepeltetése egy óriási rendezõi hiba azt gondolom.

Ami a történet fizikai vonatkozásait illeti, mivel az emberek többségének fogalma sincs a relativitáselméletrõl, ezért eleve esélyük nem volt, hogy minimálisan is fel tudják fogni, hogy mit is akart ez a film sugallni. Mellesleg szerintem nem is érdemes azt kutatni, hogy ez az egész mennyire reális, mert nyilvánvalóan nem az.

A metafizikai (szeretet ereje és hasonlók) vonatkozások érdekesek, de olykor szirupusra sikeredett ez a vonal.

Nolan filmjeit én nem láttam, meg fogok ezután nézni néhányat, de azt gondolom, James Cameron vagy Spielberg egy ilyen filmet ügyesebben megalkotott volna.

Olvastam itt több értelmezést, az "önmaga farkába harapó kígyó", azaz az, hogy az emberiség voltaképp önmagát mentette meg azzal, hogy a "jövõbõl" odatett a Szaturnusz mellé egy féreglyukat" nem oldható fel. Ha elfogadjuk, hogy ez mégis lehetséges, akkor onnantól már egy logikus egészet alkot a film.

Tetszett a Matt Damon vonal, a tudós, aki elõször feláldozza magát (mikor útra kel), de aztán rádöbben, hogy az olcsó kis élete mégis fontosabb neki, mint az emberiség.
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 24. - 09:14:53
(739/2292)
Azért az valahol bájos, hogy te akarod megmondani az embereknek mit nézzenek/ne nézzenek?!
Az, hogy neked nem tetszett, rendben van de nem biztos, hogy más is így fogja gondolni.
1/10
gyorgy.sz 2014 dec. 24. - 07:52:38 1/10
(738/2292)
Tudománytalan, unalmas utánérzés ... "Az idõ urai" (rajzfilm), a "A gömb", ... a téma lerágott csont.
Én magam különösen érzékeny vagyok arra, amikor egy "fizikus" képtelen elválasztani a tudományt az ötleteléstõl. Ennek az extrém megnyilvánulása lett ez a bugyuta film. Sajnálom a rászánt idõt, és sajnálom, hogy nem mesélték el a lényegét 5 percben. Akkor legalább jót nevettem volna.

Most már amúgy sem nagyon megy moziban, de szerintem ne nézzétek meg.

Gyuri
offtopic
moderator5 2014 dec. 19. - 15:08:49
(737/2292)
Kedves fórumozók,

kérlek, kerüljétek a személyes jellegû megjegyzéseket, különben törölni fogjuk azokat!
Köszönettel és üdv
A moderátor
offtopic
sofi 72 2014 dec. 19. - 13:55:12 Előzmény Balu64
(736/2292)
Hát igen! Ez is egy szempont. :DDDDDD
10/10
offtopic
Bensid 2014 dec. 19. - 12:46:50 10/10 Előzmény spekimen
(735/2292)
Most nėztem meg youtbe-on azt a videót amit pár napja linkeltėl kommentedben. Bár ismertem Morgan Freeman-nek ezt a sorozatát, de ezt a rėszt mėg nem láttam. Ėrdekes volt mint a többi is. Aztán ott is ragadtam ės mėg 2 rėszt megnėztem! :D
1/10
offtopic
cellasto 2014 dec. 18. - 21:21:57 1/10
(734/2292)
nekem konkrétan az tûnt fel,milyen hangon beszélsz/írsz a vallásról
ezt tettem szóvá,amire te elkezdtél elemezgetni és burkoltan negatív jelzõkkel illetni
lényegtelen,ki van mellettem-ellened,ez nem errõl szól
egy elkényeztetett ki akárki vagy,aki nem szokott hozzá,hogy ellentmondanak neki :)
már elõre sajnállak,hány pofont fogsz még kapni az életed során ezzel a mentalitással
egyébként,ha annyira gyûlölöd a vallás minden formáját,miért kívánsz kellemes ünnepeket?
ennyit rólad,te"zenész" :)
10/10
offtopic
Bensid 2014 dec. 18. - 20:38:44 10/10
(733/2292)
Azthiszem jóval több ember van itt mellettem, mint melletted, úgyhogy lehet, hogy nem velem van a baj. Ės lehet, hogy az a bizonyos szint ahova nem akarsz lesüllyedni csak azt hiszed, hogy annál feljebb vagy. De inkább szerintem mėg lejjebb. Na de ėn be is fejeztem a veled való beszėlgetėsemet. Ezek után irogathatsz akármit ėn már reagálni nem fogok rá. Sokkal jobb hasonló szinten lėvõ, ėrtelmes gondolodású emberekkel beszėlgetni.
Ja ės mėg annyi, hogy ėn egy vėlemėnyleirással kezdtem it a kommentelėst. eszem ágában nrm volt tėged leoltani, pedig láttam már akkor is, hogy miket irogattál. A kötekedėst aztán te kezdted el mint ahogy mindenki mással is. Szóval ėn búcsúzom is tõled ės õszintėn Kellemes Ünnepeket Kivanok neked! :)